Dog.bg Форуми : Помощ в определянето на животно

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ в определянето на животно Невестулка,Съсел или друго

#1 Потребителят е офлайн   sean-john Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-December 12

Публикувано: 17 December 2012 - 06:22 PM

Здравейте,
нов съм в този форум,но попаднах на теми в него свързани със съсли и подобни животни.В къщата ми се е населило някакво животно и не мога да определя какво е,защото се е навряло между тухлите и гипсо-картона и там си действа.Животното се активира предимно вечер (през ноща),мисля че е само едно, поне по звуците, като дращи и събаря някакви неща...също така мисля,че е голямо защото върви и тропа като кон :) (не е мишка 1000%) .Животното не съм го виждал и за това искам да определя какво може да е,за да предприема мерки...днес установих,че е изгризало кабелите на 1 луничка... друго в момента не се сещам.От всичко прочетено в интернет се чудя между съсел и невестулка (възможно ли е да е плъх ?? ) къщата се намира в непосредствена близост до гора...прочетох,че ако е съсел те спели зимен сън...а това явно не спи и съм много объркан какво може да е ?

Благодаря на всички който ще отговорят.

#2 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 17 December 2012 - 07:00 PM

Здравейте, sean-john,
Вероятността животинчето да плъх за мен е най-вероятно тъй, като съселите наистина спят през зимата, а през другото време от годината ядат съвсем различни неща. Същото важи и за невестулките, които не спят зимен сън, но се интересуват повече от пилета отколкото от кабели.

#3 Потребителят е офлайн   sean-john Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-December 12

Публикувано: 17 December 2012 - 08:13 PM

Благодаря много,не съм запознат с навиците им,дано се окаже най-малкото зло :) (плъх) надявам се и на други мнения.

#4 Потребителят е офлайн   piron45 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 256
  • Регистрация: 06-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Самоков

Публикувано: 18 December 2012 - 12:58 PM

Показване на мнениетоsean-john, в 17 December 2012 - 06:13 PM, написа:

Благодаря много,не съм запознат с навиците им,дано се окаже най-малкото зло :) (плъх) надявам се и на други мнения.



Вземи и сложи обработено с отрова жито някъде където смяташ че минава плъха и след няколко дена няма да го има. Дано не са повече, защото ако един се отрови другите не ядат от отровата. Наскоро при мен плъх се беше качил на тавана и тропаше нощем, взех и направих няколко топчета от жито завързано с найлонче от торбичка и ги хвърлих през вратичката по тавана. След два дни кучето го намери умиращ на двора и го доуби да не се мъчи :mg_062:
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2013 - 01:09 PM

Интересно е защо първото, което Ви хрумва като разрешение на проблема е отрова...

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни