Dog.bg Форуми : Гъста кръв

Към съдържанието

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Гъста кръв Опасно ли е?

#1 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители

Публикувано: 17 December 2012 - 09:44 PM

Здравейте, наскоро осинових едно куче от улицата, женско, кастрирано, много кротка, умна и добра, перфектното куче, по-голямо като размер! Днес я водих на ветеринар за да й направя някои важни изследвания като тест за Гана, Дирофилариоза и пълна кръвна картина с биохимия! Работата е там, че кръвта й е доста гъста според лекарите, те първоначално мислеха, че може да е от проблеми с бъбреците, но биохимията показа, че всичките й органи функционират безпроблемно и, че за възрастта си показателите й са много добри! Не мога да кажа на каква въраст точно е, но сигурно на 6+ години!
Има непрекъснат достъп до вода и има случаи, в които дълго си пие!

Та въпросът ми е, тъй като нямам представа дали по принцип си й е по-гъста кръвта или това е вследствие на нещо- изследванията не показват патология, на какво друго може да се дължи? Имали ли сте такъв случай, защото това в момента не е проблем?
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   shifter Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 18 December 2012 - 01:13 PM

С какво се храни сега - гранула?

#3 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 19 December 2012 - 11:08 AM

Показване на мнениетоshifter, в 18 December 2012 - 01:13 PM, написа:

С какво се храни сега - гранула?

Преди да я осиновя не знам точно с какво се е хранила, със сигурност кокали, но аз съм я хранила с гранули, сега се храни с пилешко месо и гранули Акана!
Не отказва ядене, даже като си изяде купата й сипвам вода в нея и си я изпива! Според мен пие доста вода!

Ветеринарите казаха да й следя изпитата вода, но това понякога е трудно, защото с другото ми куче пият от едно място, определено откакто е с нас по-бързо свършва водата! Другия вариант е да взема урина и да я дам за изследване!
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   navar Икона

• Хулиган
  • PipPipPip
  • Interests:кучета,бойни изкуства,оффроуд,мотоциклети
Публикувано: 19 December 2012 - 01:01 PM

не знам какво за вас е доста вода..но при хранене с гранула ,кучето трябва да има постоянен достъп ,до вода и то в големи количества...а гъста кръв е понятие ,което сефте чувам като диагноза...като е гъста да и налеят една банка физ.разтвор със система ...по скоро ми мирише на "куче касичка"
User's Signature

Вълк или куче? Свободен или на верига? Всеки сам си избира какъв да бъде! Аз съм от първите!

#5 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 20 December 2012 - 12:12 AM

Показване на мнениетоnavar, в 19 December 2012 - 01:01 PM, написа:

не знам какво за вас е доста вода..но при хранене с гранула ,кучето трябва да има постоянен достъп ,до вода и то в големи количества...а гъста кръв е понятие ,което сефте чувам като диагноза...като е гъста да и налеят една банка физ.разтвор със система ...по скоро ми мирише на "куче касичка"

Кучето има постоянен достъп за вода и в двете стаи, в които обича да спи! Ежедневно се сменя и допълва, така че винаги когато е жадна може да отиде и да пие! Понякога седи 20 секунди, друг път минута над купата с вода! А понякога близва два пъти и си ляга! Пишка си нормално, без затруднения , не показва болестни симптоми!
Аз, без да съм лекар, си мисля, че тя просто си е така! И при хората има хора с по-гъста кръв, които са и с по-висок хемоглобин, а вегетарианците обикновено са с по-рядка кръв, заради липсата на месо в диетата!
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   shifter Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 20 December 2012 - 09:51 AM

"Гъста кръв" си е съвсем, хм, редовна диагноза, само дето наистина е важно да се установи откъде идва "сгъстяването". Причина може да е обезводняване (образно казано), бъбречен проблем, може да е проблем с кръвосъсирването, може да е увеличен брой на червените кръвни телца... включително може да става дума за няколко вида рак на кръвта. Може и да не е проблем въобще, т.е. животното (пък и човекът) да са си съвсем здрави.
Интересно е (по материали от нета...), че кучетата, които се хранят основно с гранула, имат, ъъъ, по-различна като гъстота кръв от натурално хранените, което е резултат от различния състав на храната и от това, че гранулата си е лишена от 90% от водата си по принцип, т.е. при процеса на храносмилане тя "вади" тази вода от кучето и то трябва да я компенсира с пиене.
Така че Е възможно (пак според заключения на ветеринари в нета) наскоро преминало от натурална диета на гранула куче да има по-гъста кръв (докато организмът се приспособи) и обратното, минаващо от гранула на натурална храна куче да има "по-рядка" кръв. Без животното да има проблем като такъв. Ветеринарите, които съответно са свикнали на "определена гъстота" в практиката си, отбелязват като необичайно залитането в една или друга посока.
От друга страна, ако кръвта е много гъста - има и такива случаи - на практика ИМА проблем, защото това лесно може да доведе до образуване на съсиреци в кръвоносните съдове, а и обикновено си е показател за здравословен проблем.
Така че... зависи.

#7 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 20 December 2012 - 10:39 AM

Показване на мнениетоshifter, в 20 December 2012 - 09:51 AM, написа:

"Гъста кръв" си е съвсем, хм, редовна диагноза, само дето наистина е важно да се установи откъде идва "сгъстяването". Причина може да е обезводняване (образно казано), бъбречен проблем, може да е проблем с кръвосъсирването, може да е увеличен брой на червените кръвни телца... включително може да става дума за няколко вида рак на кръвта. Може и да не е проблем въобще, т.е. животното (пък и човекът) да са си съвсем здрави.
Интересно е (по материали от нета...), че кучетата, които се хранят основно с гранула, имат, ъъъ, по-различна като гъстота кръв от натурално хранените, което е резултат от различния състав на храната и от това, че гранулата си е лишена от 90% от водата си по принцип, т.е. при процеса на храносмилане тя "вади" тази вода от кучето и то трябва да я компенсира с пиене.
Така че Е възможно (пак според заключения на ветеринари в нета) наскоро преминало от натурална диета на гранула куче да има по-гъста кръв (докато организмът се приспособи) и обратното, минаващо от гранула на натурална храна куче да има "по-рядка" кръв. Без животното да има проблем като такъв. Ветеринарите, които съответно са свикнали на "определена гъстота" в практиката си, отбелязват като необичайно залитането в една или друга посока.
От друга страна, ако кръвта е много гъста - има и такива случаи - на практика ИМА проблем, защото това лесно може да доведе до образуване на съсиреци в кръвоносните съдове, а и обикновено си е показател за здравословен проблем.
Така че... зависи.

Не мисля, че кръвта е много гъста, защото й спукаха вена, защото много се дърпаше и веднага потече, определено беше по-тъмна като цвят, но съмнението дойде от това, че кръвта бавно попи в тест лентата за изследванията, които бях поискала да се направят! Ветеринарите първоначално предположиха, че може да става въпрос за проблем с бъбреците, но направихме пълна кръвна картина с биохимия и резултатите са повече от добри, особено като се има предвид, че не е първа младост!Всичките й органи функционират нормално!
Затова остана обезводняването като вариант, и лекарите ми казаха да следя колко пие на ден и колко пикае, което е трудно първо защото съм на работа и второ защото с другото ми куче пият от едно място, а родителите ми не смятат, че й има нещо! Майка ми има по-гъста кръв заради по-висок хемоглобин, което по никакъв начин не й е пречило!
Но определено Стреличка, така се казва кучето, пие повече вода от хъскито ми!
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   dmm Икона

• Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом

Публикувано: 20 December 2012 - 10:43 AM

Аз съм с т.нар. гъста кръв. Установена е чрез ДНК анализ, който ми бе правен преди години и съм я унаследила от двамата си родители. Само по време на бремеността бях на едно лекарство, което "разрежда" кръвта, за да предотврати образуването на съсиреци и тромби, лаишки казано. Вмъквам се с това отклонение в темата, защото мисля, че макар тук да става въпрос за куче, не мисля, че автора на темата има поводи за притеснение, ако въпросното куче е просто с такава кръв, неизяснено защо. Ако има здравословни проблеми, добре, но ако е здраво - не се притеснявай.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#9 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 20 December 2012 - 01:02 PM

Показване на мнениетоdmm, в 20 December 2012 - 10:43 AM, написа:

Аз съм с т.нар. гъста кръв. Установена е чрез ДНК кръвен анализ, който ми бе правен преди години и съм я унаследила от двамата си родители. Само по време на бремеността бях на едно лекарство, което "разрежда" кръвта, за да предотврати образуването на съсиреци и тромби, лаишки казано. Вмъквам се с това отклонение в темата, защото мисля, че макар тук да става въпрос за куче, не мисля, че автора на темата има поводи за притеснение, ако въпросното куче е просто с такава кръв, неизяснено защо. Ако има здравословни проблеми, добре, но ако е здраво - не се притеснявай.

Благодаря за коментара! кучето е здраво, жизнено, не показва никакви болестни симптоми! Дори и лекарите въпреки лекото им притеснение казват, че в момента няма проблем, но за въдеще трябва да се следи!
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   navar Икона

• Хулиган
  • PipPipPip
  • Interests:кучета,бойни изкуства,оффроуд,мотоциклети
Публикувано: 20 December 2012 - 01:38 PM

затова говорим-здраво куче,с гъста кръв..е все едно като здраво куче ,ама с учестено дишане,или здраво куче ама спи по много ....ако няма здравословен проблем-всичко е ок..
User's Signature

Вълк или куче? Свободен или на верига? Всеки сам си избира какъв да бъде! Аз съм от първите!

#11 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 21 December 2012 - 10:05 AM

За момента няма здравословен проблем! Притесних се, защото ветеринарите, дори и когато се установи, че и с бъбреците всичко е наред, продължаваха да се чудят за причина!

Благодаря ви, че се отзовахте! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 21 December 2012 - 06:59 PM

Брей,колко много неща пишели Нета,колко мъдрост имало по този свят.......тц,тц,тц,тц........,съжалявам много за иронията,но напоследък ме е страх да прочета някоя тема,такива неща се пишат......
И така,най-честата причина за повишения хематокрит/гъстота на кръвта/ при здрав пациент е грешка при вземането на кръв.Собственичката сама е забелязала,че са спукали вената при получаването на пробата.Ето защо препоръчвам просто да се повтори изследването и да се сравнят резултатите.Весели празници.

#13 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 22 December 2012 - 12:59 PM

Показване на мнениетоAXEL Бултериерът, в 21 December 2012 - 06:59 PM, написа:

Брей,колко много неща пишели Нета,колко мъдрост имало по този свят.......тц,тц,тц,тц........,съжалявам много за иронията,но напоследък ме е страх да прочета някоя тема,такива неща се пишат......
И така,най-честата причина за повишения хематокрит/гъстота на кръвта/ при здрав пациент е грешка при вземането на кръв.Собственичката сама е забелязала,че са спукали вената при получаването на пробата.Ето защо препоръчвам просто да се повтори изследването и да се сравнят резултатите.Весели празници.

Те спукаха вената на единия крак и затова взеха кръв от другия крак, този път без проблеми!
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 22 December 2012 - 07:47 PM

със същата моновета нали!!!!!повторете изследването,по възможност на друг апарат.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни