Dog.bg Форуми : Гъста кръв

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Гъста кръв Опасно ли е?

#1 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 December 2012 - 09:44 PM

Здравейте, наскоро осинових едно куче от улицата, женско, кастрирано, много кротка, умна и добра, перфектното куче, по-голямо като размер! Днес я водих на ветеринар за да й направя някои важни изследвания като тест за Гана, Дирофилариоза и пълна кръвна картина с биохимия! Работата е там, че кръвта й е доста гъста според лекарите, те първоначално мислеха, че може да е от проблеми с бъбреците, но биохимията показа, че всичките й органи функционират безпроблемно и, че за възрастта си показателите й са много добри! Не мога да кажа на каква въраст точно е, но сигурно на 6+ години!
Има непрекъснат достъп до вода и има случаи, в които дълго си пие!

Та въпросът ми е, тъй като нямам представа дали по принцип си й е по-гъста кръвта или това е вследствие на нещо- изследванията не показват патология, на какво друго може да се дължи? Имали ли сте такъв случай, защото това в момента не е проблем?
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 18 December 2012 - 01:13 PM

С какво се храни сега - гранула?

#3 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 December 2012 - 11:08 AM

Показване на мнениетоshifter, в 18 December 2012 - 01:13 PM, написа:

С какво се храни сега - гранула?



Преди да я осиновя не знам точно с какво се е хранила, със сигурност кокали, но аз съм я хранила с гранули, сега се храни с пилешко месо и гранули Акана!
Не отказва ядене, даже като си изяде купата й сипвам вода в нея и си я изпива! Според мен пие доста вода!

Ветеринарите казаха да й следя изпитата вода, но това понякога е трудно, защото с другото ми куче пият от едно място, определено откакто е с нас по-бързо свършва водата! Другия вариант е да взема урина и да я дам за изследване!
User's Signature

Качена снимка

#4 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 19 December 2012 - 01:01 PM

не знам какво за вас е доста вода..но при хранене с гранула ,кучето трябва да има постоянен достъп ,до вода и то в големи количества...а гъста кръв е понятие ,което сефте чувам като диагноза...като е гъста да и налеят една банка физ.разтвор със система ...по скоро ми мирише на "куче касичка"

#5 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2012 - 12:12 AM

Показване на мнениетоnavar, в 19 December 2012 - 01:01 PM, написа:

не знам какво за вас е доста вода..но при хранене с гранула ,кучето трябва да има постоянен достъп ,до вода и то в големи количества...а гъста кръв е понятие ,което сефте чувам като диагноза...като е гъста да и налеят една банка физ.разтвор със система ...по скоро ми мирише на "куче касичка"



Кучето има постоянен достъп за вода и в двете стаи, в които обича да спи! Ежедневно се сменя и допълва, така че винаги когато е жадна може да отиде и да пие! Понякога седи 20 секунди, друг път минута над купата с вода! А понякога близва два пъти и си ляга! Пишка си нормално, без затруднения , не показва болестни симптоми!
Аз, без да съм лекар, си мисля, че тя просто си е така! И при хората има хора с по-гъста кръв, които са и с по-висок хемоглобин, а вегетарианците обикновено са с по-рядка кръв, заради липсата на месо в диетата!
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 20 December 2012 - 09:51 AM

"Гъста кръв" си е съвсем, хм, редовна диагноза, само дето наистина е важно да се установи откъде идва "сгъстяването". Причина може да е обезводняване (образно казано), бъбречен проблем, може да е проблем с кръвосъсирването, може да е увеличен брой на червените кръвни телца... включително може да става дума за няколко вида рак на кръвта. Може и да не е проблем въобще, т.е. животното (пък и човекът) да са си съвсем здрави.
Интересно е (по материали от нета...), че кучетата, които се хранят основно с гранула, имат, ъъъ, по-различна като гъстота кръв от натурално хранените, което е резултат от различния състав на храната и от това, че гранулата си е лишена от 90% от водата си по принцип, т.е. при процеса на храносмилане тя "вади" тази вода от кучето и то трябва да я компенсира с пиене.
Така че Е възможно (пак според заключения на ветеринари в нета) наскоро преминало от натурална диета на гранула куче да има по-гъста кръв (докато организмът се приспособи) и обратното, минаващо от гранула на натурална храна куче да има "по-рядка" кръв. Без животното да има проблем като такъв. Ветеринарите, които съответно са свикнали на "определена гъстота" в практиката си, отбелязват като необичайно залитането в една или друга посока.
От друга страна, ако кръвта е много гъста - има и такива случаи - на практика ИМА проблем, защото това лесно може да доведе до образуване на съсиреци в кръвоносните съдове, а и обикновено си е показател за здравословен проблем.
Така че... зависи.

#7 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2012 - 10:39 AM

Показване на мнениетоshifter, в 20 December 2012 - 09:51 AM, написа:

"Гъста кръв" си е съвсем, хм, редовна диагноза, само дето наистина е важно да се установи откъде идва "сгъстяването". Причина може да е обезводняване (образно казано), бъбречен проблем, може да е проблем с кръвосъсирването, може да е увеличен брой на червените кръвни телца... включително може да става дума за няколко вида рак на кръвта. Може и да не е проблем въобще, т.е. животното (пък и човекът) да са си съвсем здрави.
Интересно е (по материали от нета...), че кучетата, които се хранят основно с гранула, имат, ъъъ, по-различна като гъстота кръв от натурално хранените, което е резултат от различния състав на храната и от това, че гранулата си е лишена от 90% от водата си по принцип, т.е. при процеса на храносмилане тя "вади" тази вода от кучето и то трябва да я компенсира с пиене.
Така че Е възможно (пак според заключения на ветеринари в нета) наскоро преминало от натурална диета на гранула куче да има по-гъста кръв (докато организмът се приспособи) и обратното, минаващо от гранула на натурална храна куче да има "по-рядка" кръв. Без животното да има проблем като такъв. Ветеринарите, които съответно са свикнали на "определена гъстота" в практиката си, отбелязват като необичайно залитането в една или друга посока.
От друга страна, ако кръвта е много гъста - има и такива случаи - на практика ИМА проблем, защото това лесно може да доведе до образуване на съсиреци в кръвоносните съдове, а и обикновено си е показател за здравословен проблем.
Така че... зависи.


Не мисля, че кръвта е много гъста, защото й спукаха вена, защото много се дърпаше и веднага потече, определено беше по-тъмна като цвят, но съмнението дойде от това, че кръвта бавно попи в тест лентата за изследванията, които бях поискала да се направят! Ветеринарите първоначално предположиха, че може да става въпрос за проблем с бъбреците, но направихме пълна кръвна картина с биохимия и резултатите са повече от добри, особено като се има предвид, че не е първа младост!Всичките й органи функционират нормално!
Затова остана обезводняването като вариант, и лекарите ми казаха да следя колко пие на ден и колко пикае, което е трудно първо защото съм на работа и второ защото с другото ми куче пият от едно място, а родителите ми не смятат, че й има нещо! Майка ми има по-гъста кръв заради по-висок хемоглобин, което по никакъв начин не й е пречило!
Но определено Стреличка, така се казва кучето, пие повече вода от хъскито ми!
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2012 - 10:43 AM

Аз съм с т.нар. гъста кръв. Установена е чрез ДНК анализ, който ми бе правен преди години и съм я унаследила от двамата си родители. Само по време на бремеността бях на едно лекарство, което "разрежда" кръвта, за да предотврати образуването на съсиреци и тромби, лаишки казано. Вмъквам се с това отклонение в темата, защото мисля, че макар тук да става въпрос за куче, не мисля, че автора на темата има поводи за притеснение, ако въпросното куче е просто с такава кръв, неизяснено защо. Ако има здравословни проблеми, добре, но ако е здраво - не се притеснявай.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#9 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2012 - 01:02 PM

Показване на мнениетоdmm, в 20 December 2012 - 10:43 AM, написа:

Аз съм с т.нар. гъста кръв. Установена е чрез ДНК кръвен анализ, който ми бе правен преди години и съм я унаследила от двамата си родители. Само по време на бремеността бях на едно лекарство, което "разрежда" кръвта, за да предотврати образуването на съсиреци и тромби, лаишки казано. Вмъквам се с това отклонение в темата, защото мисля, че макар тук да става въпрос за куче, не мисля, че автора на темата има поводи за притеснение, ако въпросното куче е просто с такава кръв, неизяснено защо. Ако има здравословни проблеми, добре, но ако е здраво - не се притеснявай.



Благодаря за коментара! кучето е здраво, жизнено, не показва никакви болестни симптоми! Дори и лекарите въпреки лекото им притеснение казват, че в момента няма проблем, но за въдеще трябва да се следи!
User's Signature

Качена снимка

#10 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 20 December 2012 - 01:38 PM

затова говорим-здраво куче,с гъста кръв..е все едно като здраво куче ,ама с учестено дишане,или здраво куче ама спи по много ....ако няма здравословен проблем-всичко е ок..

#11 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2012 - 10:05 AM

За момента няма здравословен проблем! Притесних се, защото ветеринарите, дори и когато се установи, че и с бъбреците всичко е наред, продължаваха да се чудят за причина!

Благодаря ви, че се отзовахте! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 21 December 2012 - 06:59 PM

Брей,колко много неща пишели Нета,колко мъдрост имало по този свят.......тц,тц,тц,тц........,съжалявам много за иронията,но напоследък ме е страх да прочета някоя тема,такива неща се пишат......
И така,най-честата причина за повишения хематокрит/гъстота на кръвта/ при здрав пациент е грешка при вземането на кръв.Собственичката сама е забелязала,че са спукали вената при получаването на пробата.Ето защо препоръчвам просто да се повтори изследването и да се сравнят резултатите.Весели празници.

#13 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 December 2012 - 12:59 PM

Показване на мнениетоAXEL Бултериерът, в 21 December 2012 - 06:59 PM, написа:

Брей,колко много неща пишели Нета,колко мъдрост имало по този свят.......тц,тц,тц,тц........,съжалявам много за иронията,но напоследък ме е страх да прочета някоя тема,такива неща се пишат......
И така,най-честата причина за повишения хематокрит/гъстота на кръвта/ при здрав пациент е грешка при вземането на кръв.Собственичката сама е забелязала,че са спукали вената при получаването на пробата.Ето защо препоръчвам просто да се повтори изследването и да се сравнят резултатите.Весели празници.


Те спукаха вената на единия крак и затова взеха кръв от другия крак, този път без проблеми!
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 22 December 2012 - 07:47 PM

със същата моновета нали!!!!!повторете изследването,по възможност на друг апарат.

#15 Потребителят е офлайн   MaiaHr Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 06-February 13
  • Gender:Not Telling
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 September 2014 - 01:38 PM

Здравейте

Моето куче също му сложиха диагноза гъста кръв - и така си показа кръвната картина. Пуснаха му изследвания на бъбреците, но там всичко е наред. Кучето има постоянен достъп до КАЧЕСТВЕНА вода, пие когато му се пие, но това с кръвта му е за първи път. Т.е. преди нямаше гъста кръв, а вчера изследванията показаха друго. Аз го заведох защото започна да се изморява много и му излиза бяла пяна от устата, боли го глава милото и вече не дава да го пипа човек -имам чувството че всички кости го болят. Но понеже биохимията показа нормални показатели на бъбреци, черен дроб, фосфор и незнам си какво друго - ме отпратиха... сега се чудя на какви изследвания да го заведа.

#16 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 September 2014 - 07:42 PM

Не стана ясно - вие споделяте, търсите мнение или се оплаквате? Каква е целта на поста ви?
Между другото - как разбрахте, че го боли главата?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни