Dog.bg Форуми : Красиви и добри, но бездомни

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Красиви и добри, но бездомни несгодите на уличния живот

#41 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 February 2013 - 11:49 PM

Ние вече сме и реваксинирани :zz_226: Скери, както я наричам аз, беше толкова стресната миличката, че не помръдна и беше много лесна за манипулации. Напредък има много голям обаче. Сега си се разхожда, разбират се с Тинчо и Киара, гледа по-уверено, не трепери като лист, когато я доближа на повече от 2 метра, само когато я пипам се плаши, но не е както в началото :wink:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#42 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2013 - 10:22 PM

Наш пишончо още няма втора ваксина, но утре ще му дойдат на крака, за да го боцнат Качена снимка Топчето на коремчето му след няколко дни мазане вече почти не се напипва.

Той иначе си е все по-смел, вече слиза, щъка, проучил е всичко, дори на Леми тоалетната. Оня ден дори почна да похапва от паничката й, а днес се почерпи с вода от нейната. Въобще - небрежно сладко юначе. Иска да си общува, много сладко писука, но го е страх, когато посегна да го галя и той е на по-ниско от мен. Ако е на нивото на очите ми или над него - няма проблем, дори се шкемби и лиготи, но като съм по-голяма от него, го притеснявам.

От липса на апетит не се оплаква, върши си страхотни неща в тоалетната.

Много обича Леми, като усети, че е наблизо, се скъсва от плач. Тя пък, въпреки любопитството си към него, не е съвсем толерантна и си хъска и ръмжи, но само ако той я изненада или приближи твърде много. Като че ли всеки ден Леми му позволява все повече да я доближи, така че се надявам скоро да са съвсем наред нещата между тях.

Страх го е от Ангел, приятеля ми. Не разбирам какво точно го плаши - глас ли, големина ли... Но въпреки глезотенето, което Ангел му прилага, малчо се бои от него и слиза от библиотеката предимно когато аз съм наоколо. Моля, някой да сподели, ако има подобен опит - какво може да направим, за да не се плаши малкият дрис :(

Ето как Франки и Леми са на ръба на взаимното харесване:

Прикачена снимка

А тук сме много храбри и вече си ядем и общуваме и посред бял ден на земята:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#43 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2013 - 10:27 PM

Ох, всички в тази тема много ме радват. Просто искам да ви благодаря.... Качена снимка
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#44 Потребителят е офлайн   ane_lia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 15 February 2013 - 12:49 PM

Франки е много красив с този изрисуван мустак, много ме кефи:wub:
Ще се отпусне,малко по малко ще свикне с всички.
Борко и Ели май най бързо са се адаптирали,сладури топчести :smile:
Нашето Вики много обича да си играе с дрънкащи топчета и мишки.С часове ги гони по цялата стая.
Не е срамежлива,даже се бута да обикаля целия апартамент и хич не и пука и от Мимката,кучанката която е в нас.
Ееее гледа я изпод вежди,но няма страх :smile:
Ето да видите колко красива става.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
И едно клипче :
https://www.youtube....h?v=6EpzI4E0HzQ
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 February 2013 - 10:40 PM

Отдавна не съм писала в тази тема, ама то и няма много хубави неща за писане и ми е малко смачкано настроението :dh_188:. Трима от петте герои на темата са с някакви здравословни проблеми. От днес с trontinia се тревожим, че Франки може да има някакви проблеми с пикочния мехур и утре Тони ще носи урина за изследване. Не помня дали сме се оплаквали, но малкия има и раничка на корема. Не бих се тревожила толкова за това ако Борко и Изабела нямаха също кожни проблеми и то за мой ужас от напълно различно естество. Борко от 2-3 седмици се чеше ожесточено по врата до кръв и лекарите в Добро Хрумване смятат, че има някаква алергия. Това ми е един от най-големите ужаси, защото алергиите са едни от най-трудните за диагностициране, а и може да е към всичко - белтък в храната, нещо в околната среда, препарат от домакинството :dh_188:. Много ми е мъчно за него и направо изпитвам вина, че го прибрах от улицата. Там макар и живеещи в несигурност май поне нямаха такива здравословни проблеми. Лекарите искат някак да го храним изолирано от другите котки в дома, за да успеем да разберем към коя храна точно е алергичен (ако изобщо е храна), но това няма как да стане на мястото, където е в момента. Някой има ли възможност да му предложи приемен дом за месец-два? Всъщност напълно възможно е и по-малко да е времето на гостуването му ако се окаже, че със смяната на дома и проблема бъде решен. Предложиха ми да му направим серологични тестове в Холандия, но цената е доста висока - около 400 лева, а отделно вероятно ще трябва да се плати и за десенсибилизиращ серум след това. Ще бъда много благодарна ако някой имащ опит с подобни проблеми и тестове сподели опит и даде съвет.
Към Изабела, която е у нас имам голям грях - не само, че за 2 месеца поради прекалено много други ангажименти съм и направила само 2-3 снимки, ами и от седмица все отлагам поради уж по-спешни неща воденето и на лекар. Има голо петно на гушката и се моля (до къде стигнах ...) да са "просто" гъбички, а не някоя мистериозна алергия.

#46 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 February 2013 - 04:29 PM

Хайде днес малко да поразведря темата с няколко нови снимки на Борко, Ели и Матей - техния домакин :smile:. Както се вижда от снимките Борко и Матей са вече първи приятелки :ab_041:. Ели пък най-обичала мивката в банята и то най-вече да пее там :ab_041:.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Вики днес се е разгонила и само да и мине ще я модернизираме и нея.

ПС: Не търся нов приемен дом за Борко. Приемната му мама не си го дава и ще намери начин ако трябва, за да го храни отделно и да не си краде от чуждите панички.

#47 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2013 - 04:23 PM

Хайде и аз да разведря темичката - днес най-накрая успях да излъжа малък Франк да ми даде урина за изследване и всичко е напълно наред!

Притесненията ми бяха свързани с това, че ми се струваше, че мяука твърде силно, когато ходи до тоалетна, като да го боли. Впоследствие се оказа, че той по принцип напоследък в мое присъствие се скъсва да пее, а иначе ариите му в тоалетната бяха по-скоро свързани с нужда номер две, та може да е имал лек запек, но вече няма данни за такъв проблем.

Раничката на коремчето вече е напълно ок, коричката падна и расте козинка там. Явно някъде се е бил одрал малчо, има останало леко белегче като резка.

В темичката на Леми писах за съвместните им забавления, а иначе искам да похваля любимия пишкун, че е станал в пъти по-дружелюбен, вече ми търчи по петите, иска галене, дава ми да го гушкам (!), качва се на леглото най-безстрашно и доста говори и пее. Към приятелят ми е още малко по-плашлив, но и на него му позволява да го гали в специални случаи Качена снимка

Ето малък храбрец.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#48 Потребителят е офлайн   ane_lia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 04 March 2013 - 03:06 PM

Радвам се ,че красивия мустакат господин Франки е станал дружелюбен.
Те от тази темичка май се явяват всички с наклонности към пеенето.
Вики също попява и в началото все тичах след нея да видя да не би някой да я побийва та е отворила такава уста,но се оказа ,че детето си пее.
В момента тъй като е разгонена,сме я отделили самостоятелно,иначе не издържахме на ариите и.А пък и наш Тинчо все и пригласяше и за дуета разбраха и съседите :ab_041:
Чакаме да и мине за да я модернизираме,а през това време тя си хубавее/голяма красота е /.
Чакаме новинки и от Борко и Ели :wub:
User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2013 - 11:04 PM

Ани, благодаря ти, че питаш за Борко и Ели. Двамата са добре, пу-пу! Миналата седмица бяхме с Борко на лекар за алергията. Не исках да го злепоставям амааааа ... държа се ужасно направо. Съскаше, че и посягаше да ни бие. А как се беше оакал и омазал на път за клиниката просто не е истина! Може и затова после да беше в такова съсливо настроение. Станало му е неудобно, че се посра и се изложи :ab_041:. Утре му е последната инжекция срещу сърбежа и после ще чакаме и наблюдаваме какво се случва. Дано проблема му да отшуми и да не се налагат повече изследвания или инжекции.

#50 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2013 - 06:37 PM

С огромна радост и известно смущение пиша в темичката - не издържахме на изкусителя Франки, той вече е официално наше коте и Леми си има постоянно другарче в странните си игри.

Смущавам се, че още веднъж се провалих като приемен дом, но ми е много трудно да си представя нещата без крякащия малък чаровник. Това пъзливо страхливче се превърна в едно ужасно обичливо котаче, което просто ръси щастие и слънчевост Качена снимка

Благодаря на MechoPuh и на Elizd, че ме "снабдиха" с такива прекрасни четирикраки, както и затова, че са такива чудесни двукраки Качена снимка Сега остава да държа убедителни речи вкъщи, че не е проблем отвреме навреме да има по още един четириног съквартирант.

Как е красивата Вики?


Ето малък бандюга (и тук-там Леми):

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#51 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 04 April 2013 - 07:50 PM

Брех, брех:) Ами да сте си честити! И на Нейно Лемуресто Височесво да и е честит Принца! Страхотно!
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#52 Потребителят е офлайн   sislie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 27-November 09

Публикувано: 04 April 2013 - 07:57 PM

Огромно честито, страхотна двойка котаци. Да са ви живи и здрави!! Trontinia, може път от третия път да ти се получи приемната грижа :smile: , пробвай пак.

#53 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 04 April 2013 - 09:32 PM

Trontinia, да ти кажа тайно-тайно, прибрах една писа, за която бяха казали, че ще я метнат на другия край на града, та да те питам, може ли да я настаня на "приемна грижа" у вас, че много ми бие кучетата? :ab_041:

Честито на Франки и на всички, които ще имат удоволствието да му се радват!
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#54 Потребителят е офлайн   ane_lia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 12 April 2013 - 11:45 AM

Браво на Франки,знаех си аз че е омайник той... :wub:
Честито на всички и дълги години да се радвате взаимно.
Някакви новинки за Борко и Ели има ли?
Това дуо ми е легнало на сърцето,а пък сте толкова пестеливи откъм новинки за тях :)
А Вики....ами от понеделник вече е модернизирана .
И заради изолацията преди това и модернизацията в последствие в момента ми е малко сърдита.Но знам ,че ще и мине :ab_041:
В момента не може да се нарадва на котешката си компания ,от която я бях лишила цял месец и само да се отдалечи Тинчо от нея,тя като поклисар тича след него.
Обаче имам един нов обитател,на който чак му ръмжи :ud_009: /пуста ревност май :ab_041: /
Ето я гушнала се до Тинчо.
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 April 2013 - 12:27 PM

Показване на мнениетоane_lia, в 12 April 2013 - 11:45 AM, написа:

Обаче имам един нов обитател,на който чак му ръмжи :ud_009: /пуста ревност май :ab_041: /


Много благодаря за снимките и новините :smile:. Ама ... искаш да кажеш, че ръмжи на другия срамежливец у вас (Рафа) ли? Аз мислех да ги сватосвам, а то какво излиза сега?! Нашата Вики се оказа мома с претенции. Дано да затоплят отношенията като и попремине сръднята от изолацията и кастрацията.
Ели и Борко имаха пак малки здравословни премеждия. На Борко тъкмо му мина курса лечение срещу предполагаемата алергия и се успокоихе и зарадвахме и той взе, че хвана гъбички. Вчера му беше втората противогъбична ваксина. Ели пък имаше някакво мистериозно еднодневно неразположение. Изглеждаше сякаш я болят задните крачета. Прегледа и снимката не показаха нищо притеснително и Ели се отърва само с една противовъзпалителна инжекция. Ето няколко пролетни снимки на двамата заедно с котешкия им домакин :smile:.
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка

#56 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2013 - 04:46 PM

За мой срам май не съм качила дори и едничка снимка на Изабела до този момент :dh_188:. Тя също беше с кожни проблеми и козината на гушата и беше опадала. На снимките даже се забелязва къде е било мястото, въпреки че вече е окосмено. Много бавно и се окосми и корема след кастрацията.
Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#57 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 August 2013 - 05:20 PM

Още един от героите на тази тема се внедри за постоянно във "временния" си дом :smile:. Борко стана голям приятел с котарака на приемната си мама и с това си осигури дом! Много се радвам за него и знам, че за по-добър дом не мога дори да си мечтая! Дано скоро и Изабела, Ели и Вики да има късмет и да бъдат харесани от благонадеждни и грижовни хора! Ето го новодомеца :smile: .Прикачена снимка

#58 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 August 2013 - 11:17 AM

Ами честито на страхотен Борко Качена снимка Да живее дъъълъг и щастлив котешки живот, с много гушкане, игри, вкусотии и сладки дрямки!

Поздрави и от нас с Франки!

(GAG, не се шегувай, че сега имаме ново приемно попълнение и трябва да сме много внимателни Качена снимка)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#59 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 September 2013 - 01:26 PM

Неделна утрин с Изабела. Не си личи добре на снимките, но всъщност спи върху краката ми.

Прикачена снимка Прикачена снимка

Не мога да опиша с прости думи каква лигла е станала (съм я направила) :ab_041:. Станала е и доста приказлива. То не са чуруликания, не са мръп-пръп-кания :wub:. В началото изпадаше в ужас като я целувах (най-вече от звука), сега се кефи на всякакво внимание и само като ме види вирва коремчето за милувки.

Със сестра и(поне предполагам, че и е сестра) Ели пък в неделя бяхме на лекар за външно и вътрешно обезпаразитяване. Тя е голяма шубелийка и не дава на приемната си мама да и бърка в устата и да я маже с разни неща и затова се налага да ходим на доктор като е време за такива неща.

#60 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 September 2013 - 11:38 AM

Рафа е станал изключително смел, гальовен и гушкав. Посреща ме на вратата, заедно с кучето, гали се в краката ми и се бута да се гали в кучето, любопитен е за всичко и е мнооого сладък :mg_062:
Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка

Вики:
Прикачена снимка Прикачена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни