Dog.bg Форуми : Помогнете в избора на зайче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помогнете в избора на зайче

Анкета: Помогнете в избора на зайче (1 гласували потребители)

Ако зайчето Ви е непослушно, какъв пол е?

  1. Мъжко (0 гласове [0.00%])

    Процент от гласовете: 0.00%

  2. Женско (1 гласове [100.00%] - Виж)

    Процент от гласовете: 100.00%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

#1 Потребителят е офлайн   Danielle_Knowles Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 21-December 12

Публикувано: 21 December 2012 - 09:59 PM

Здравейте на всички!
Бих искала да разкажа своята история и да получа помощ, благодаря предварително.
Допреди почти година имах морско свинче, което почина почти на 5 годинки. Спасявала съм го над 5 пъти от болести, защото страшно добре го познавах и веднага разбирах кога се разболява. Дори ветеринарите ми се учудваха как толкова много пъти оцелява моя сладур при положение, че ако морските свинчета се разболеят за втори път, трудно може да им се помогне. За жалост въпреки всичките ми грижи, мъника си беше болнав. Четох преди да го купя, че тъмните цветове свинчета са по-лабилни, но когато го видях, се влюбих.

Та сега искам да си взема зайче. Много съм влюбена в това на една приятелка още от преди 2 години, но не съм купувала, защото прекалено обичак свинчото си. Нейният заек е черен, клепоух, а козината му цялата е сякаш е накъдрена с вафлички- преса за коса. Като облаче е, женски, кротък, само ме ближе и обожава да се гали. Заекът-мечта. Искам да ви попитам знаете ли каква порода са тези зайци с цялата козина сякаш накъдрена от преса?
Заека на приятеля ми е изключително злобен, не дава да му се бръкне в клетката, сякаш грухти, когато се опиташ да го погалиш. Никой не го харесва в семейството му, заради особения му характер. Но според мен е защото са го зарязали, не му обръщат внимание и той просто е станал страхлив от човешки ласки, защото е забравил какво е. Аз единствено се интересувам от него по-обстойно и се опитвам да го галя и само мен карат да му вадя купичката, защото не ме хапе и не ме напада с лапички. Но и мен напада понякога, необяснимо ми е. От тук идва и другият ми въпрос:може ли да се разграничат по-палавите зайчета? Мъжките или женските? Също така след кастрация по-кротки ли стават? Наистина много искам едно кротко зайче с такава пухкавка козинка особено като знам какви грижи полагах за предния ми домашен любимец съм сигурна, че ще дам всичко от себе си. Единственото, което ме притеснява особено много е, че съм чувала, че зайците могат да се заразят от настинка ако човек е настинал т.е. се влияят от човешките болест, Аз съм страшно болнава с ниска имунна система и по цели зими съм болна. Морските свинчета не се влияят, но за зайците не знам. А също така и при зайците ли тъмнокосите са по лабилни към болести?
Наистина ще съм благодарна ако има кой да ми отговори на тези въпроси, защото изчетох много форуми, но отговори на точно тези въпроси не намерих. :)
Поздрави на малките ви пухчета!
П.П ето го и заека на приятелката ми, в който се влюбих. Прикачена снимка
Предполагам е лъвска глава, но пък е клепоухо и с къдрава козинка :?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Gabiityy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 25-April 10
  • Gender:Female
  • Interests:Интереси хмм..:животни най-напред след това музика и забавления :D .
  • Skype:

Публикувано: 01 February 2013 - 07:10 PM

Е как да не пише никой до сега...;/

Привет ^^ черното зайче е страхотно и аз се влюбих. :hb_027: Обожавам черни зайковци,но да си дойдем на думата и да се надяваме да ти помогна :happy:

Значи напълно си права за това как се е озлобил заека - от не обръщане на внимание.
Аз съм с два заека - момченца и живеят заедно.И двамата не са кастрирани и не ми създават проблеми.Черно-белия(преобладава черно нали) ми заек който ще прави 4 годинки е много мил,кротък за жалост не рошав,но пак е уникален.На него обръщах много внимание.Като беше малък само го гушках и така,но го взех през лятната ваканция /ученичка съм хД / и имах време и той също е зайче-мечта и не си го давам за нищо на света.Истински кавалер е....в някои случай.
Другия ми зайко е рошав...ама много рошав.Той е бяло-черен(повечко бяло)и определено е по-буен от другия,но той е и по-малък.С него обаче не съм се занимавала толкова и той хапе в доста случай,но след като няколко дена се заех да ги галя по няколко пъти на ден,да им обръщам внимание,да ги гушкам той дори ме близна което си е голям напредък.

Аз съм също като теб относно имунната система.Сменят ли се сезоните - настинка.Мъниците нито веднъж не са се повлияли от това и винаги са били в пълно здраве.Но все пак нали може да внимаваш да не кашлят към тях или кихаш макар,че мен май ми се е случвало да кихна.

Относно породата...може би ангорски заек.Макар,че моя(долу ще сложа снимка) е рошав,но до колкото ми е известно не е ангорски.Ако си от София всяка събота има пазар за животни където има всякакви зайчета и можеш да си избереш на място,а и са ефтини.Голямото ми шуши е от там.

Чувала съм,че женските били по-агресивни,но мисля,че всичко си зависи от стопанина и възпитанието.

Надявам се да съм помогнала и ,ако има още въпроси с удоволствие ще помогна стига да мога.

Прикачена снимка

Друга снимка не можах да открия...за жалост.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни