Dog.bg Форуми : Акита

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (233 Страници) +
  • « Първа
  • 209
  • 210
  • 211
  • 212
  • 213
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Акита

#4201 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 April 2014 - 07:59 AM

Показване на мнениетоCvety_S, в 14 April 2014 - 05:49 PM, написа:

Ехо, здравейте! :))
Приемате ли новобранци ? :ab_041:
Това е Рико, на 3 месеца :wub:


Добре дошъл Рико :smile:
Да ви е жив и здрав!

Една снимка на едно от момичетата от последното кучило на Киро и Казуми :smile:

Прикачена снимка
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4202 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 April 2014 - 06:36 PM

Здравейте приятели,
провокирана от разговор по телефона преди няколко дена и многото обаждания с цел заплождане с кучета на развдника обявявам - въпреки трите мъжки кучета официално допуснати до разплод за сега с оценки и сертификати за дисплазия KATSU KENTA KENNEL няма да запложда кучета без родословие!

Причините за това са :

1. Уважавам породата и труда на всички, които са развъждали преди мен
2. За мен акита е специално и скъпо куче. Цената на която са закупени Мару и Хару е 2500 евро - не знам как си представяте да заплодя тези кучета с акита без родословие?!?! И да ми се плати 3000евро пак няма да го направя!
3. Лицензираните развъдници нямат право да развъждат не регламентирано

Извинявам се на собствениците на женската акита Midori,въпреки напористото им желание, че не мога да отговоря на техните искания. Това, което ми каза собственика и по телефона след обсъждане на вариант за кастрация е, че ще я заплоди / преди кастриране/, ако не се съглася с овчарка защото не искал да и "отнема възможността да ражда" Бебетата ги искал не за търговия, а да ги подарява....
Ето снимка на кучето :

Прикачена снимка

Ако имате куче с родословие и искате да заплождате какво трябва да направите :

1. Посетете три изложби - женските трябва да получат 2 отлични оценки и една мн.добър, мъжките три отлични оценки.
2. Направете снимка за дисплазия /със сертификат/ в "Син Кръст" или "Централна Ветеринарна Клиника"
3. Станете членове на Клуб Акита и Шиба ину България

Ако всичко е наред с оценките и дисплазията може да ми се обадите да обсъдим вариант за подходящ мъжки.
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4203 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 April 2014 - 01:30 PM

Една снимка на Ками по молба на Асен Златков - Хижа Боснови поляни :smile:
За тези които обичат природата и планината ето сайта на хижата : http://хижа-планина.com/ :md_064: и едно клипче : http://www.youtube.c...eature=youtu.be

Прикачена снимка
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4204 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 April 2014 - 01:54 PM

Мару на гости при хъскитата :smile:
Ето къде живеят една част от нашите кучета :wub: Рай, от който не ми се тръгваше...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4205 Потребителят е офлайн   lilianas Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 552
  • Регистрация: 09-April 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 April 2014 - 05:14 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 04 April 2014 - 11:51 PM, написа:

Лили,здравей.
Хубаво е ,когато коментираш нещо поне да го прочетеш :) .Зеленчуците са дават обработени. Никъде не е казано да се храни кучето с кефир.Препоръчителен е като добавка.10 % от дажбата зеленчуци,плодове,яйца,кисело мляко....останалите 90% сигурно си ги пропуснала при прегледа отгоре-отгоре.
Не знам кое ти дойде в повече,ама и твоят коментар как да го нарека...малко повърхностен ми се струва.
Аз прочетох твоят коментар до края ;) .

Между другото,кое му е общото на кефира с айрян?
http://m.gotvach.bg/n7-28354-Кефир


Упс, значи това е цвик, извинявай но в България го превеждат като кисело-млечна напитка. Не че се водя от превода, но така си го представях. И това наистина е цвик, или изцедено кисело мляко, вече не знам как да го наричам. И не е да не съм прочела, но никъде не видях зеленчуците да са обработени по БЪЛГАРСКИ тертип - тоест почти сварени, или почти препържени. Тоест, за мен са си сурови. В пътите, в които съм давала на Хачи такива зеленчуци, той или се одрищва, или повръща...Не им харесват подправките, не им харесват зеленчуците, ако бебетата ядат всичко, то впоследствие задължително им минава това желание. Всеки суров зеленчук моя Хачи отхвърля безпрецедентно, оттам-нататък, зависи от кухнята на стопаните.
User's Signature

"Човек няма нужда от нищо повече, отколкото сърцето му обича!" Гледайте "Сибирско възпитание"! Качена снимка

Качена снимка

#4206 Потребителят е офлайн   lilianas Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 552
  • Регистрация: 09-April 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 April 2014 - 05:25 PM

Показване на мнениетоПетя Кръстева, в 14 April 2014 - 10:19 AM, написа:

Здравейте приятели,
сега ще ви разкажа една история, която ще е интересна за тези които се занимават с развъждане.
Тъй като този форум се чете доста бих искала да дам гластност на един проблем за да избегнат каквито и да е спекулации по въпроса.
Както вече знаете преди време ви споделех за поредното наше куче внесено от Испания. Това е една много добра и известна японска линия. Видях, че въпростният развъдник има внесени кучета от Япония и точно това, което ми харесваше и исках да имам в развъдника. Кучето беше платено една година предварително! Знам, че много малко хора биха платили нещо една година преди това да стане факт, но вече имахме едно куче от същия развъдник и бяхме доволни, пък и този развъдчик цял живот се заничмава с развъждане и не мислех, че ще се получи някоя издънка....След много чакане Дай се роди и остана само той жив в кучилото. Това не ме притесни, защото проследявайки поколенията на тези линии виждах, че не са много репродуктивни. Тази женска винаги е раждала малко на брой кучета, а някои от същата линия трудно и зачеват.
Дай пристигна в развъдника на 3 месеца. От стреса при пътуването беше получил атопичен дерматит /постоянно чесане/. Естествено веднага му проверих тестисите - видях, че липсват. Веднага се обадих на развъдчика и той каза, че кучето е с два налични тестиса. Изчаках две седмици кучето да си почине и да се адаптира и го заведох на преглед. Диагнозата е Крипторхизмът!
Крипторхизмът е заболяване, което може да се появи и при липса на такова в поколенията назад, но има голямо значение и наследственият фактор. Това важи и за дисплазията! Идеята на родословното развъждане по принцип е ограничмаване до минимум на заболяванията, като такива кучета не се развъждат т.е. кастрират се и се гледат за домашни любимци. Пиша това за тези потребители, които не са развъдници. Дотук добре, ама сумата платена за Дай е за куче за развъждане, не за домашен любимец! Това е и целта на закупуването му - за развъждане! Проведоха се разговори с испанския селекционер и ако знаете какво получих отсреща и в какво бях обвинена.....
1. Изнудвали сме го - това сме го били правили и преди
Малко пояснение - наистина имаше пререкания с една селекционерка от Белгия - поста ми по-горе. Кучето Хару, който е много високо качестно като визия има проблемни зъби - няма липсващи зъби или нещо което да е като дисквалифициращ порок. (Японците не обръщат внимание на развалени и жълти зъби, а само на едно наследствено заболяване, което се характеризира с малки, остри, чупливи зъби, които падат до 1 година. Търсиха ми съдействие за такъв проблем на едно такова куче внесено от Япония и имам нагледна представа за какво става въпрос) Неговият проблем не е такъв - не е нещо което да му пречи на изложбите и развъждането му, но все пак проблем има. Има го в линията му....Въпросната селекционерка до скоро ходеше на изложба с медицински сертификат, който удостоверява, че това не е наследствен проблем. Имаме снимков метериал и доказателства за това. Та пререкания с въпросната селекционерка имаше относно Хару - освен това сме платили Акихо-регистрацията на кучето, а Акихо-педигрито не сме го получили. Но да не се отклонявам от темата....
2. Били сме непросветени
Явно е разчитал на това, че развидника е нов, че от скоро се занимаваме с развъждане, че на много неща все още се учим и ще мине "между капките". А и не е имал какво друго да ни предложи - кучето е само едно в кучилото. Платено преди година....
3. Били сме "свине" - така му казали от Хачимантай
Не съм склонна да му вярвам...но тава е документирана и доказуема кореспонденция.
Най ме отврати факта и твърдението му, че е изпратил куче с теститси......Как ли са изчезнали в коремната му кухина?!?!?!
Последно се съгласи да върне платената сума, след като кучето му се върне в Испания.
На Дай му предстои връщане обратно в Испания. Много съжалявам за самото куче, защото като визия и характер е прекрасен....Притеснявам се и от факта, че отново ще трябва да понесе стреса от пътуването....
Не знам как ще се развият въоще нещата. Иска ми се каквото и да се случи кучето да попадне в ръце, които ще го обичат....

Прикачен файл shoudai.JPG

Това е само една история на която искам да дам гластнос и да се избегнат клюки и спекулации. Развъждането не е само "цветя и рози" - развъждането е и голям риск....
Искам само да допълня, че има много добри селекционери от които имаме кучета и с които редовно контактуваме. Много се кефят :smile: защото не са очаквали от българи такова отношение. Даже наскоро получих едно съобщение " много ти благодаря и съм много щастлив, че кучето ми е в твоите ръце" :smile:


Шапка ти свалям, както винаги - честна и откровенна! Слава богу, че има развъдчици като теб, иначе хората няма да знаят какво да правят!:rc_036:
User's Signature

"Човек няма нужда от нищо повече, отколкото сърцето му обича!" Гледайте "Сибирско възпитание"! Качена снимка

Качена снимка

#4207 Потребителят е офлайн   lilianas Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 552
  • Регистрация: 09-April 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 April 2014 - 05:27 PM

Извинявам се, че отговарям на мненията със закъснение, но честно казано, вече не чета форума достатъчно доброжелателно и често! Тъй като всъщност след 4 години ТУК няма какво да намеря за моя Хачко, което да ми е от полза!:rc_036:ИЛИ ИНАЧЕ КАЗАНО - С ИЗКЛЮЧЕНИЕ ДИЕТИТЕ ЗДРАВОСЛОВНИ и всички онези подробности за храната, които видях и изчетох достатъчно! Но благодаря, на всички ПОТРУДИЛИ СЕ!

Слава богу, Петя никога няма да се промени - тя ще си остане здравословният почин на нашето начинание, или иначе казано - трън в задника! Споделяла съм много неща, знам, че новаците няма да си направят труда да четат толкова много страници, затова се обослових в последните няколко: с две думи: Взели сте си куче?! Гледайте си го така, както гледате себе си! Това е от мен, засега!

И едно да ви кажа - ВАШЕТО КУЧЕ,от породата ЯПОНСКА АКИТА, ИМА ХАРАКТЕР! То се подчинява и харесва САМО един от стопаните си, когато са няколко. Подчинява се на цялото семейство, но лелее и обича искрено САМО ЕДИН ГОСПОДАР, който ТО си избере. Това е истината.:ab_041:

УПС, забравих да кажа - АЗ СУРОВО МЕСО И КОКАЛИ НЕ ДАВАМ! НИКОГА! ВЪПРЕКИ ВАКСИНИТЕ!!! ВЪОБЩЕ НЕ СИ ВЪОБРАЗЯВАМ ИЛИ ДАВАМ СМЕТКА, НО ВИНАГИ СЪМ БИЛА НАЯСНО - СУРОВОТО МЕСО ДАВА ДОПЪЛНИТЕЛЕН ПРИВОД ЗА АГРЕСИЯ, ЧИСТО АНАТОМИЧНО, ЧИСТО ДИЕТОЛОГИЧНО, ЧИСТО ПСИХОЛОГИЧНО ВЪРХУ МОЗЪКА.

Не съм, и няма да дам чисто сурово месо на кучето си, защото: 1. То надали (тоест никога) не е хранено с такова. 2. Защото суровото месо подкокоросва гадните вътрешни бацили да му изядат стомаха; 3. Защото не считам, че храненето със сурово месо ще допринесе за неговото развитие или добро здраве допълнително, СОРИ, сигурно съм ТЪПА, но суровото месо (или огризки, или кокали, или тям подобни) не са за мойто животно, отгледано в Сърбия, тоест в същия климатичен пояс кат нашия, и почти в същите условия, в които го гледам аз! Всички достоверни източници твърдят, че суровото месо предразполага агресия. Как да дам допълнителна агресия на животно, което и без това е тотално агресивно?! И който сега се опита да ме оспори, ще го оспоря обратно тотално! Защото в суровото месо се съдържа НЕОБРАБОТЕНА ПЛЪТ, чиито вкусови качества нашите животни тотално помнят! И НЕ СЕ СЪДЪРЖА НИЩО В ПОВЕЧЕ!!!
Последно моя Хачи, без сурово хранене, беше с ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ кръвни изследвания, гледан в апартамент, без особено движение, без класови грижи. Тъй че, това, което имам в лицето на животното си, е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО, без грам сурово месо, или зеленчуци, просто го правя, както го усещам, и както кучето ми го подсказва!!!:ab_041:
User's Signature

"Човек няма нужда от нищо повече, отколкото сърцето му обича!" Гледайте "Сибирско възпитание"! Качена снимка

Качена снимка

#4208 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 23 April 2014 - 08:05 PM

Въпрос на избор Лили.Не отхвърлям гранулите,не отхвърлям и храненето със сурово месо и сурови кости.За агресията- един достоверен ,научен източник ако ми покажеш ще го приема .Иначе оставаме във сферата на доберман със израстнала на 7 г кост в главата и последващо изяждане на собственика :) .
Поздрави и се включвай по- честичко.
И да не е винаги спам от моя страна в тази Галерия има от малки до големи ,от бебета до старци,от пинчер до дог и през акита естествено ;)
http://tinkerwolf.co...-fed-dogs-1-to/
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#4209 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 April 2014 - 09:45 AM

Наистина е въпрос на личен избор! Ние само информираме, от тук насетне кой както иска да си храни кучето...
Влиянието на храната върху човешкия и кучешкия организъм винаги ме е привличало от чисто любопитство. Винаги съм подбирала какво слагам в устата си и съм наблюдавала как определената храна се отразява на отделният организъм. Така беше и докато можех да контролирам децата си :ab_041: След като излезнаха извън контрола ми на дъщеря ми се появи целулит на 17 годишна възраст, докато при мен и майка му никога не сме имали такъв проблем. Живеем в объркано и "не чисто" време - замърсен ни е въздуха, който дишаме, храната, която ядем, човешките взаимоотношения също са "не чисти".
Помислете си само - правят какви ли не изследвания върху животни, как така никой не се нае да направи проучване за продължителността на кучешкият живот при различните видове хранения......Защо? Защото производството на суха храна за кучета е индустрия и монопол от който се печелят много пари. Аз лично съм се питала от чисто любопитство, какво точно се съдържа в гранулата? Как се обработва така, че "месото" което уж съдържа има трайност няколко години?!?!Къде мога нагледно да видя цялата технология на производство? Ако някой има такава информация нека ми пише.
Една моя приятелка има хъски на 15 години, което изглежда много добре. Кучето никога не е яло само суха храна!
И още с какво се е хранило кучето пред 100 години например? :smile: Много често в живота истината е в простите, обикновените неща...

Ето едно клипче, което ми попадна скоро - как се оцелява в Япония след природни катаклизми. Ние българите сме много облагодетелствани в това отношение. Представите си, че подобно нещо може да се случи и тук и няма да има магазини, нито заводи за производство. https://www.facebook...&type=2&theater
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4210 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2014 - 05:14 PM

Извинявам се на всички членове на клуба, но не успях да отида на събранието на Клуб Акита и Шиба ину България :smile:
Нямах желание....това е самата истина! Отново съм откровена, нестандартна, и луда..... :ab_041: Това е онази лудост подкрепена от любов към породата акита ину - без задръжки, без обяснения, без аналог :smile:
Информирана съм за всичко! Много благодаря на всички :smile:
Пожелавам успех на новите членове на клуба!

Поздрави :smile:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4211 Потребителят е офлайн   Hikaro Zuki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 10-October 13
  • Gender:Female
  • Location:KENNEL HIKARO ZUKI
  • Interests:+359889329935

Публикувано: 28 April 2014 - 09:21 AM

Здравейте! Имам добри новини и резултати от нашия Къци! След дълги тренировки и положени усилия той вече не изпитва страх от влизането в ринг и през почивните дни участвахме на изложба справи се старахотно! :af_089: :af_089:
Много съм горда с него вече е Град шампион на България! :flagbg:
Така че с упорити тренировки всичко се постига! :ae_085: Ето и малко снимки на Шампиона!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

„Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.“
Софокъл


KENNEL HIKARO ZUKI
+359889329935

#4212 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 April 2014 - 10:16 AM

Днес моите първи ангели от порадата акита ину стават на една година! Бъдети живи и здрави :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4213 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 April 2014 - 10:58 AM

Бенка :wub:
"Мия, днес аз имам Рожден Ден и първа трябва да опитам "тортата" :ab_041: "

Имам контакт с всички продадени мои бебета от кучилото - само без дългокосместият Батур - Роши, който замина за Гърция и не го видsх повече....Да се надяваме, че и той е жив и здрав и много обичан :wub: кой знае какъв огромен черен лъв е станал :wub: :wub: :wub:

Прикачена снимка
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4214 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 April 2014 - 03:15 PM

И още празнично настоение ... :af_089:


Прикачена снимка
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4215 Потребителят е офлайн   stronger69 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 17-February 08
  • Gender:Male
  • Location:ВЕЛИКО ТЪРНОВО,ГОРНА ОРЯХОВИЦА

Публикувано: 28 April 2014 - 06:48 PM

Тортата е впечатляваща!Да са ти живи и здрави Акитките

#4216 Потребителят е офлайн   lingo diesel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-October 13

Публикувано: 28 April 2014 - 07:45 PM

Извинявам се ако не е тука мястото ма може ли да ми каже някой по по прост начин как е възникнала Американската Акита :ab_041: ? И да е жива и здрава рожденичката и целата рода :beer:

#4217 Потребителят е офлайн   lozev_1976 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 556
  • Регистрация: 03-November 07
  • Gender:Male
  • Location:ХАСКОВО

Публикувано: 28 April 2014 - 08:07 PM

Показване на мнениетоHikaro Zuki, в 28 April 2014 - 07:21 AM, написа:

Здравейте! Имам добри новини и резултати от нашия Къци! След дълги тренировки и положени усилия той вече не изпитва страх от влизането в ринг и през почивните дни участвахме на изложба справи се старахотно! :af_089: :af_089:
Много съм горда с него вече е Град шампион на България! :flagbg:
Така че с упорити тренировки всичко се постига! :ae_085: Ето и малко снимки на Шампиона!


Поздравления , Hikaro Zuki ,
тези резултати за пореден път доказвът че положения труд не остава не оценен !
За да се пуполизира всяка една порода един от начините са киноложките изложби , те са фактор при потбора на подходящите екземпляри за разплод !

#4218 Потребителят е офлайн   Hikaro Zuki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 10-October 13
  • Gender:Female
  • Location:KENNEL HIKARO ZUKI
  • Interests:+359889329935

Публикувано: 29 April 2014 - 08:21 AM

Показване на мнениетоlozev_1976, в 28 April 2014 - 08:07 PM, написа:

Показване на мнениетоHikaro Zuki, в 28 April 2014 - 07:21 AM, написа:

Здравейте! Имам добри новини и резултати от нашия Къци! След дълги тренировки и положени усилия той вече не изпитва страх от влизането в ринг и през почивните дни участвахме на изложба справи се старахотно! :af_089: :af_089:
Много съм горда с него вече е Град шампион на България! :flagbg:
Така че с упорити тренировки всичко се постига! :ae_085: Ето и малко снимки на Шампиона!


Поздравления , Hikaro Zuki ,
тези резултати за пореден път доказвът че положения труд не остава не оценен !
За да се пуполизира всяка една порода един от начините са киноложките изложби , те са фактор при потбора на подходящите екземпляри за разплод !

Благодаря ви г-н Лозев! :ae_085: Стараем се! :ba_025:
User's Signature

„Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.“
Софокъл


KENNEL HIKARO ZUKI
+359889329935

#4219 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 April 2014 - 08:52 AM

Показване на мнениетоlingo diesel, в 28 April 2014 - 05:45 PM, написа:

Извинявам се ако не е тука мястото ма може ли да ми каже някой по по прост начин как е възникнала Американската Акита :ab_041: ? И да е жива и здрава рожденичката и целата рода :beer:



Здравей,
специално за теб :md_064:

Кратко историческо резюме:
В началото историята на американската акита е сходна с историята на японската акита. След 1603 г. в областта Акита, като бойни кучета са били използвани акита матаги (средни на ръст кучета за лов на мечки). Считано от 1868 г. акита матаги са били кръстосвани с този и мастифи. Като последствие ръстът на акитите се увеличил, но характеристиките, свързани с типа на шпица били изгубени. През 1908 г. боевете с кучета били забранени, но акитите при все това се запазили и се подобрили като едра японска порода. В резултат на това девет великолепни екземпляра на акита били обявени за "естествени паметници" през 1931 г.
По време на Втората световна война (1939 - 1945 г.) често срещана практика била кучетата да се използват като източници на кожа за военни облекла. Полицията наредила да бъдат заловени и конфискувани всички други кучета, освен немските овчарки, които били използвани за военни цели. Отделни любители се опитали да заобиколят това нареждане, като кръстосвали кучетата си с немски овчарски кучета. Когато приключила Втората световна война, акитите били драстично намалели на брой и съществували като три отделни типа: 1) матаги акита, 2) бойни акита и 3) овчарски акита. Това създало много объркващо положение в породата. По време на възстановителния процес за чистопородно развъждане след войната, Конго-го от линията Деуа се радвал на временна, но изключителна популярност. Много акити от линия Деуа, които демонстрирали характеристики на мастифа и влиянието на немското овчарско куче, били върнати в САЩ от членове на въоръжените сили. Акитите от линия Деуа, интелигентни и способни да се адаптират към различна обстановка, възхитили любителите в САЩ и линията билa развивана от нарастващ брой развъдчици и с голям възход в популярността.
Американският Акита клуб бил основан през 1956 г. и американският кенъл клуб (АКС) приел породата (с право на вписване в племенната книга и редовен изложбен статут) през октомври 1972 г. При все това обаче през това време АКС и JKS (японският кенъл клуб) нямали взаимна уговорка за признаване на родословията си и следователно вратата била затворена за вкарването на нови кръвни линии от Япония. Като последствие акитите в САЩ започнали сериозно да се различават от тези в Япония, която е родната страна на породата. Те се развили като уникален тип в САЩ, с характеристики и тип, непроменени от 1955 г. Това е в остър контраст с акитите в Япония, които били смесвани възвратно с матаги акита с цел възстановяване на оригиналната чиста порода.

Това е една много млада американска акита внесена от Америка от Гръцки развъдник, която много харесвам :smile:
Между другото имах гости в развъдника в Роман от цяла група рокери, които са собственици на много красива американка внос от Америка :) Уникално куче.....такива редки и красиви екземпляри трябва да се знаят и да се стимулират собствениците им да развъждат в клуба :smile: Имам покана да им посетя расторанта в София.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4220 Потребителят е офлайн   lingo diesel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-October 13

Публикувано: 29 April 2014 - 09:05 AM

:beer:

  • (233 Страници) +
  • « Първа
  • 209
  • 210
  • 211
  • 212
  • 213
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни