Dog.bg Форуми : Моите въпроси.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моите въпроси.

#1 Потребителят е офлайн   saffwasf Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 23-December 12

Публикувано: 23 December 2012 - 06:33 PM

Здравейте!
Надявам се някой да успее да помогне на въпросите ми :)

Имам 4 месечен немски среден шпиц, когато си го вземах изобщо не бях забелязала, че пише среден, защото бях се влюбила в очичките на тази красавица :)
1-ви въпрос: Кога почват да падат зъбките на кучето т.е да се сменят?
2-ри въпрос: Кога се сменя козината, защото на моето куче пада обилно дори и сега?
3-ти въпрос: Кога се разгонват?
4-ти въпрос: Когато се разгонят и почне да тече кръв(мензис, цикъл или както се нарича при кучетата) по колко капки падат, по колко дни им идва и минава ли тежко изобщо целия този период?
5-ти въпрос: Как мога да науча кучето ми да не ме хапе дори и да е когато си играем?
6-ти въпрос: Когато я изведа на разходка много тича и ми се случи 1-2 пъти да изпусна каишката и после се гоним, как да я науча да върви спокойно?
7-ми въпрос:Кога ще почне да се стиска и да изчаква да излизаме навънка, а не когато и се допишка да бяга в банята?

Това са въпросите ми.
Благодаря предварително :)

#2 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 December 2012 - 08:30 PM

Здрасти! Добре дошли при нас! :smile:

На въпросите отговарям съвсем накратко, каквото знам - за по-точна информация можеш да пуснеш търсачката на форума, има много инфо тук и в нашия подфорум, Чичко Гугъл пък знае всичко! :ab_041:
Съветвам те да отделиш време и да почетеш за отглеждането на кученце в къщи. Ще имаш още много въпроси, на които ще трябва да търсиш отговори, а те понякога не са много лесни и прости, но си заслужава - да си имаш приятелче-шпиц е страхотно!
:ba_025:

1-ви въпрос: Кога почват да падат зъбките на кучето т.е да се сменят?
Към четвъртия месец започват да падат, сменят ги докъм 6-7, някои и по-късно. Рядко, но се случва да не може да падне само някое зъбче и се налага да го извади доктора. На моята последното зъбче и падна на 9 месеца.

2-ри въпрос: Кога се сменя козината, защото на моето куче пада обилно дори и сега?
Пада бебешкия пух и започва да се оформя козинката, това ще продължи доста време. Ще се оформи, когато стане горе-долу годинка, а окончателно - след следващи смени, към 2-годишна възраст.

3-и 4 ти въпрос: Кога се разгонват? Когато се разгонят и почне да тече кръв по колко капки падат, по колко дни им идва и минава ли тежко изобщо целия този период?

Тук има информация - Разгонване

5-ти въпрос: Как мога да науча кучето ми да не ме хапе дори и да е когато си играем?
И по този въпрос има много теми, но с две думи - строго НЕ, спираш играта и буташ в устата на кучето играчка за дъвчене или кокал от пресована кожа, поне аз така се справих с проблема.

6-ти въпрос: Когато я изведа на разходка много тича и ми се случи 1-2 пъти да изпусна каишката и после се гоним, как да я науча да върви спокойно?
Още доста време ще я гониш! :ab_041: На кученцето му се играя - тичай и играй с него, учете командата "Ела тук" с много наградки, най-добре става на заградено място, където можеш да я пуснеш от повода. Тренирайте и в къщи. Ходене на повод също се учи с много наградки в джоба. Има доста описано тук във форума, в различни теми, показано е и как става - в клипчета, но се иска търпение.

7-ми въпрос:Кога ще почне да се стиска и да изчаква да излизаме навънка, а не когато и се допишка да бяга в банята?
При всяко куче е различно, моята спря да прави белите в къщи към петия месец, но аз я извеждах навън през няколко часа - на тази възраст те не могат да стискат дълго, постепенно става. Ако имаш възможност - води я често навън, за малко, но често - така свикват по-бързо, иначе - след няколко месеца докъм 8-9 се научават обикновено.

За още отговори на още въпроси - Справочник теми по често задавани въпроси

Ще се радваме да ни разказваш за кученцето си в Говорилнята и да ни покажеш снимките й в Галерията - Снимки на нашите любими шпицове.
Споделяй с нас и проблемите си - заедно по-лесно се търси решение. Аз не съм спец, а просто обикновен стопанин на среден шпиц, вече минал по този път - ще се радвам да помогна, ако мога.

Поздрави и Весели празници!
:ae_085:

#3 Потребителят е офлайн   saffwasf Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 23-December 12

Публикувано: 24 December 2012 - 10:04 AM

rimela, Благодаря много за бързия отговор :) Забравила съм да задам един въпрос ако може и на него да ми отговорите ще съм още по-благодарна! Проблема е, че и се играе с всички(това не е лошо, защото е бебе и й се играе), но някак си искам да го науча или то да разбере, че аз съм й стопанката, не майка ми или сестра ми.

#4 Потребителят е офлайн   renny_yang Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 12-November 12
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Tigers. Big cats. Dogs.

Публикувано: 26 December 2012 - 01:20 AM

Тя е още малка, нормално е да се радва на всички. :md_064: Когато разбере, че ти си човекът, който дава храната, ти си човекът, който я разхожда, ти си човекът, който си играе с нея и от когото зависи, тогава ще си проличи, че смята теб за стопанка. Моята е горе-долу на възрастта на твоята, радва се на всички, случвало ми се е (рядко) да скача на двама, трима и така миличко да се заиграва с тях, но когато ѝ кажа "Хайде", играта веднага я прекратява и идва с мен. Същото е и със семейството ми. Мама и тати идват да си играят с нея, а аз, примерно, отивам да пия вода и тя въпреки че има толкова внимание, идва с мен. Това е защото знае, че аз съм ѝ стопанката. Защото аз я храня, аз я извеждам, аз спя с нея, аз я обучавам, давам ѝ наградките, аз съм нейната 'мама'. Грижи се за нея само ти. Шпицовете са семейни кучета, но са кучета и малко или много показват, че имат само един стопанин. :ae_085:
Аз май пак се разприказвах прекалено... Нищо! :ab_041:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   saffwasf Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 23-December 12

Публикувано: 26 December 2012 - 03:47 PM

Благодаря много и за 2та отговора, които получих може ли да отпратя една молба към една от двете ви? Понеже семейството ми се притеснява за размера на кучето(колко голямо ще стане) някой може ли да "измери" кучето си на височина и да ми каже? :ab_041:

#6 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 December 2012 - 06:28 PM

Колко високо ще стане кучето - никой не може да каже предварително, защото си зависи от заложеното в гените му, т.е. от родителите му.
По стандарт средният немски шпиц е висок между 34см ±4см, т.е. между 30 и 38см. Височината се мери от холката на кучето - най-високата точка от гърба; там, където започва шията.

Качена снимка
Скоро ми попадна един сайт, в който предлагат калкулатор за теглото на кучетата по породи в зряла възраст в зависимост от това колко тежат като малки.
puppy weights
Естествено, това е ориентировъчно, а и не знам доколко е вярно - но можете да пробвате и да сметнете. :smile:

#7 Потребителят е офлайн   dey_zmey Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 26-December 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2012 - 08:11 PM

ъммм, аз много не съм към вашата порода, но този въпрос мисля, че се отнася за всички кучета: Мога ли да съм сиггурна, че още при първата разходка ще мога да я освободя от повода без да ми избяга, а само да ме следи, защото искрено желая да не я вкопчвам и заключвам в себе си, искам да може да играе без да се притеснявам :)

#8 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 December 2012 - 08:41 PM

Решително не те съветвам току-така да пускаш малко кученце на неоградено място, преди да си изградила връзка с него и преди да сте научили командата "ела тук" - на тази възраст са непредвидими като поведение, а беля става за секунди.
Поне според мен алгоритъм за всичко това няма и предварително определен точен момент за свободното пускане няма - решава се на място, зависи от много неща, както от темперамента на кученцето, така и от условията на мястото на разходка.

#9 Потребителят е офлайн   dey_zmey Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 26-December 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2012 - 09:04 PM

Благодаря! Тъй като това ми е първото кученце и то точно породата, която обожавам.... бая съм объркана, защото една приятелка има пинчер и още при първата разходка го пусна и той я следваше, а пък братовчедка ми има голдън и е точно обратното на пинчера, ако я пусне тя ще хукне да бяга, а голдъна си е голямо куче не се хваща лесно! :dh_188:

#10 Потребителят е офлайн   renny_yang Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 12-November 12
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Tigers. Big cats. Dogs.

Публикувано: 27 December 2012 - 10:52 PM

Моята още не е пораснала, на четири месеца е само, а и да ти кажа не съм сигурна колко голяма ще стане, но не ми и пука, нито на мен, нито на семейството ми, за щастие :db_046:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   dardorka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 01-May 13

Публикувано: 01 May 2013 - 04:00 PM

Здравейте,
аз съм горда стопанка на 1 годишен шпиц на име Фифи :) имам един сериозен проблем,за съжаление не спира да яде разни неща когато излезна на работа и вече съсипа доста голяма част от мебелите и стените. Пробвах да се карам, да мажа с разни неща, да я засипя с играчки но засега нищо не помага. Много моля за някои практичен съвет от напреднали стопани.

Благодаря предварително

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни