Dog.bg Форуми : Как играете с вашето куче?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как играете с вашето куче?

#1 Потребителят е офлайн   saffwasf Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 23-December 12

Публикувано: 26 December 2012 - 04:29 PM

Здравейте отново :)
Сара следващата Неделя става на 5 месеца. От 3 месеца аз се грижа за нея обаче така и не разбрах как да си играя с нея. Тя си има играчки и си ги обича всички еднакво и аз от време на време вземам някоя от играчките й и почвам да я дразня за да може да си играе с мен :ab_041:. Не знам дали е правилно и за това питам вас притежатели на немски шпиц - Вие как играете с вашите кучовци?

Благодаря предварително за отговорите :)

#2 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 December 2012 - 07:51 PM

Пускам няколко линка към теми за играчки - има доста интересни идеи и съвети, може да са от полза за стопаните на шпиц-бебоци

Играчките на кучето ми
Скучните играчки

Моята хубостница и като малка не беше голяма любителка на играчки, сега пък вече на години, нормално, въобще не я вълнуват. Но топката й е любима, също и празни шишета от минерална вода, най-вече тези с дръжка, за които може да ги захапе и да ги влачи с трясък по пода - купон!
Не съветвам да пробвате, ако имате нервни съседи!:ab_041:

#3 Потребителят е офлайн   saffwasf Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 23-December 12

Публикувано: 27 December 2012 - 03:08 PM

Днес пробвах това с тенис топката. Хвърлям топката и вместо да ми я донася си взема топката и бяга колкото се може повече и аз трябва да дърпам топката от устата й + това тенис топката за 2-3 минути заприлича на едно голямо нищо. Сара и обра набързо всички косми :ab_041:

Каква команда трябва да научи за да ми донася топката обратно? Благодаря :md_064:

#4 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 December 2012 - 07:11 PM

Ами в началото е така, тя не знае правилата на играта, а ти не й ги показваш добре.
Гониш я - тя бяга, опитваш се да й вземеш топката - тя я дърпа. Играта става гоненица и "дърпаница". :ab_041:

За да ти донесе топката трябва да й предложиш добър мотив за това. Аз предлагам на моята замяна срещу малко парченце кренвирш, някои пък предлагат друга играчка.
Аз си нося в едно найлоново пликче примерно четвъртинка кренвирш, срязан на 2 половинки на дължина и след това на много тънки парченца, направо люспи. В пликчето сипвам и малко гранулки и ги обърквам добре, за да миришат и те по-апетитно за кучето. Кренвиршите НЕ са подходящи за храна на кучето, но за такива наградки вършат добра работа, редувам кренвирш с гранулка, а при отлични постижения - сандвич от двете! :ab_041:
Та идеята е да покажеш на кученцето, че ако ти донесе топката - ще получи наградка, а след това ти пак ще му я хвърлиш и играта ще продължи. Разбере ли това - само ще ти я носи и ще ти я дава.
Аз моята я подканям да я търси с "Къде е топката?", а да ми я донесе - с "Донеси топката", ти можеш да си измислиш нещо друго.

Когато ти я донесе - хвалиш, казваш "браво!" и т.н. с идеята после да ти я носи само за "браво".
Сега Линда и за "браво" ми я носи, ама ако има и наградка е доста по-ентусиазирана. :af_089:

Това, което ти описах, е нашата игра на топка - ние така си играем. Иначе в спортната дресура си има команда за апортиране и строги правила как това трябва да става, но аз не си падам много по обучението и дресировките, та не се наемам да давам акъл за това.

Бяха пуснали тук в една тема линк към едно клипче - как една стопанка играе с кучетата си в парка. Там носят пръчка - във втората половина на клипа.
Ето го клипчето - за нагледност.
http://video.mail.ru...collie/1/6.html

Няма да стане веднага така, разбира се - иска си време и търпение, за да се научи кученцето, за това пък после винаги е весело! :ae_085:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни