Dog.bg Форуми : Малкият спи на спалнята при нас

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Малкият спи на спалнята при нас

#1 Потребителят е офлайн   Mortimar Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-December 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 December 2012 - 07:07 PM

Здравейте, имам въпрос относно спането на Мортимър - френски булдог на 3 месеца и 2 седмици . Френча спи при нас , да ние го взимаме , но с идеята да не опикава всичко нощем , когато се събуди / защото тепърва се учим да ходим до тоалетна навън , а в началото ставаше през 2-2.30 часа/. При нас е от 41 вия ден , рано е отбит от майка си и беше бебе когато го взехме , но сега започвам да разбирам , че трудно ще го отбием пък от нас и спалнята / там той спи като човек , даже ме избутва от възглавницата, за да има място и за него:-) /. Дайте ми съвет-има свое легло , но спи в него само когато е самичък, правили сме опити да спи нощем там , но как реве, а живеем в блок ...мислим за клетка за куче- тип транспортна . Моля за съвет и да ни извините за невежеството , но тепърва се учим как да отгледаме Морти . Поздрави и весели празници на всички :-)
User's Signature

Кучетата имат граници, Булдозите не !


#2 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 December 2012 - 07:18 PM

Аз имам самоед :) даже два и двете ни спят в леглото :) Ние се борим да си подарим огромна спалня :)
Против всякакво възпитание :) знам, но няма нищо по-хубаво :) да се гушнеш с косматата топка :)
За това не мога да Ви дам съвет :)
Относно хигиенните навици, направете всичко възможно кученцето да усвои :) ! Не го ли приучите .... следва ужас ! Малко е .. трябва извеждане на няколко часа и поощряване с лакомства при добре свършена работа!
При беля съответно наказание :) метод, който вие сметнете за добре да го санкционирате :)
Тъй като през нас минават доста кучета някой от собствениците са използвали вестник, други пошляпване, ние използваме изолация (т.е. докато бяха малки при беля го гоня в коридора примерно и се сърдя близо 2-3 часа, не му говоря, не му обръщам внимание ) има различли методи, зависи и кученцето от кое разбира.
Има и памперси, пелени и т.н. аз лично не го одобрявам ..
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#3 Потребителят е офлайн   Mortimar Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-December 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 December 2012 - 07:36 PM

О, да излизаме , с награда- бисквитки в джоба, учим се , и на команди също, просто започнах да се притеснявам , че го глезим много със спането при нас , а сме млада двойка, която след време живот и здраве искаме бебче , а нашият Морти е доминантен тип и ако не го отбием сега , ще се видим в чудо ....всяка вечер си мисля през последните дни , как ще се справим и после малкият ме гушва и захърква толково силно ,че се чудя кой хърка -Морти или приятелят ми .....и се разтапям!... :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Кучетата имат граници, Булдозите не !


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни