Dog.bg Форуми : Моля за помощ!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за помощ!

#1 Потребителят е офлайн   jorobogdanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 31-December 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2012 - 03:44 PM

Здравейте на всички които могат по някакъв начин да ми помогнат.Имам 2 кучета които гледам в двор(каракачанка и мелез на стаф с улично куче)та едното куче мелеза който се казва Мики преди 10 дни започна да куцука със задния десен крак и имаше малка раничка на него обадихме се на ветеринар и той каза че ще приготви инжекции започнах да му ги бия подкожно(не знам какъв антибиотик е)но след 24 часа кракът му беше вече много възпален и от всякъде течеше кръв.Веднага го взех и закарах до ветеринарна клиника (на 24.12.12)там установиха жесток абсцес резнаха му кожата долу на свивката и изтече гной и кръв около 2литра поне последваха промивки но кучето не можеше да излезе от упойка и ми предложиха да остане в стационара за 24 часа на 25 като си го взех беше крака видимо спаднал но имаше няколко петна черна кожа за които разбрах че е мъртва кожа която няма да се оправи изписаха му венозен антибиотик цефазолин и подкожен който не знам как се казва но ги поставям и двата вече нямам сили да му правя промивки сам и всичко до тук ми струва около 350лв вече нямам една стотинка за да го лекувам по начина по който досега му протичаше лечението(цитат на доктора в клиниката,,или ще оцелее или няма,, само това каза) а след вчерашния преглед лекаря просто го поръси със захар в раната и каза и аз да правя същото в къщи само че кожата не целия крак стана черна и взе да пада отдолу е мускула който се оголи напълно и не знам какво да правя моля ви дайте ми съвет не искам да си загубя кучето или крака му все пак след всички тези интеервенции от моя страна(не от лекарите)започна да се храни и дори да стъпва на крака но идея нямам от тук натам какво да правя?МОЛЯ ВИ помогнете ми!Благодаря ви ще чакам на екрана докато не прочета нещо обнадеждаващо!

#2 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 December 2012 - 04:12 PM

Да напиша ли на професор по ветеренария в Москва да даде акъл.Така през сайт и работа на българский лекар успяхме да спасиме кареричка.Знаете ли руский ?,направо мога да прехвърля ви сайта.?
Там клиника Белый клък имат практика два пъти на ден да отговарят по нет.
Но мисля че в никоя деноношна клиника няма да ви откажат да дадът совет.Например в клиника 101 любимци.Та и човешкий лекар може да даде ченен совет.С какво да мажете оголилсе мускул.Знам че пантенол много помага на спрей.,само че трябва да сложите на куче фуния да не ближе рана.

#3 Потребителят е офлайн   jorobogdanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 31-December 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2012 - 04:22 PM

не знам руски за съжаление но бих направил всичко за да си спася кучето:)

#4 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 December 2012 - 04:28 PM

тел 029557645 029557566 клиника101 любимци.Това е София. Не вярвам че ще ви откажат като им обясните ситуация.

#5 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 December 2012 - 04:29 PM

А вие откъде сте.?
А куче ще се оправи ,само да не се возпали рана. Без антибиотично нещо май няма да мине.То трябва да бъде прибрано вътре ,рана да не се излага на студ.

#6 Потребителят е офлайн   jorobogdanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 31-December 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2012 - 04:59 PM

Ира благодаря ти нали прочете че съм го водил......точно там но кажи ми като на 2ри пак трябва да го заведе и не знам какво да правя като всеки път е никаква намеса а само си купувам антибиотик на тройна цена затова търся помощ...не знам какво да правя

#7 Потребителят е офлайн   jorobogdanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 31-December 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2012 - 05:07 PM

бия му сутрин и вечер цефазолин венозно +сутрин подкожен антибиотик който не знам какъв е кракът е спаднал но кожата ще падне на целия крак, кучето започна със страшен хъс да се храни държа го вътре но е студено(мислех че така ще има по малко бактерии) но така да му се виждат месата и кокалите дори и да се въргаля по земята не мисля че ще се оправи...общо взето на последния преглед ми каза нещо не разбираемо за мен или ще преживее или не.Не искам никой да се чувства като мен в момента

#8 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 December 2012 - 05:25 PM

То така ,но тогава все пак трябваше нещо да ви кажат как да процедирате.Не сложиха ли на куче фуния.?То кожа така или иначе ще падне и такива оголени рани ще третират като рани от изгарятния.Ви така или иначе без лекар няма накъде.То че кучета нямат здравна осигуровка то е факт че трябва да плащате. Къде и утидете,все ще плащате.При тях цените терпими.,има и повисоки.Ако не става полошо ,дочакайте вторий,знам че ви боли не помалко от куче но никой в сайта няма да ви даде отговор,освен ако не лекар.Както разбирам,куче на антибиотик и това не може да се прекъсва. И да утидете при друг лекар,той трябва да знае с какво лекувате куче и да се сообрази със случая.
Освен че пада кожа ,има ли друг проблем???Има ли температура???Продолжава ли воспалителен процес???Ако не реагира на лекуване,значи има друг проблем.То само дренажи и промивки можете да правите на този етап.И те не посипват със захар а с антибиотичен прах.Питайте лекар дали може да третирате гола рана със пантенол спрей,то няма да дава да хваща коричка и овлажнява рана способствайки на появяване на нова.Но пак консултирайтесе с лекар,той би трябвало да ви дал телефона си ,ако не то кажете как се казва лекар и ако имам ще ви дам ,тук на визитка имам на Надев Тодорова и Белчев.

#9 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 December 2012 - 05:32 PM

То хубово че яде ,това е хубов знак.Гледай позитивно и не се отчайвай.То рана няма как да скриеш,и подобре да е отворена .Само го дръж на чисто и топло,при минусови температури ще му боли отворена рана,тя от студ ще се напука.

#10 Потребителят е офлайн   jorobogdanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 31-December 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2012 - 05:43 PM

да ти кажа изобщо не разбрах кой как се казва от двамата лекари които гледаха кучето а до това не бъркам за захарта защото лично и аз след това го ръсих и вкарвах по целия крак в клиниката захарта бещше от пакетчета наистина месото порозовя но просто съм много притеснен защото кожата пада и искам да реагирам по адекватно!да го мажа например с нещо четох някъде за някакви мехлеми със сребро искам да знам да се опитвам ли например да правя някаква превръзка да продължавам ли да слагам захар?Не може лекар да ми каже че едва ли не нищо не може да се направи и да не ми каже как ще продължи лечението.не може все пак никой в този форум да не е изпадал в таково положение.А до съвета лекар и клиника сам си го дадох на 24.12.12 но оттук на сетне се чувствам безсилен а да не казвам че просто ги нямам тия 50-100лв да го наръсят със захар и аз да продължавам да нямам отговори как да си спася кученцето.за 200лв например мислех че трябва да имам антибиотик за месец например +някакво локално мазило с което да помагам за възстановяването на кученцето ми.А аз нямам дори отговор дали ще живее след около 30 часа прекарани в клиниката от кучето ми!Благодаря ти Ира за сърдечните отговори и се надявам още някой да се отзове на моя зов за помощ....наистина имам нужда.Желая ти приятно посрещане на новата година и нека донесе на всички много здраве щастие и късмет....аз ще чакам тук някой да ми даде идея какво да направя за да се почувствам поне малко полезен!

#11 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 December 2012 - 05:59 PM

Аз съм доволна от др. Борисов от павлово,той ако и взима пари ,поне знаеш че специалист. Когато опитваше да ми спасява катерица ,всякак ми вдъхваше надежда. Аз го молих да я преспи ,но той каза че ако има и малък шанк ,трябва да се исползва.Даже рискувал да го оперира. Катеричока даже се събуди и беше буден повече от половин ден.Все пак почина ,но там беше шанс минимален. Но все пак да оперираш катерица не всекий се наеме.Едно знам ,че спасява жевотинче взимайки всекий случай присерце.Незнам как работи по праздници,но знам че работят. А в клиника 101 любимци мнения на лекари се розминават.и това е проблем.Само в такива тежки случаи ще утида при Борисов или негов екип. Той наистина е добър специалист ,

http://spravochnik.b...B2-rid2089.html

#12 Потребителят е офлайн   jorobogdanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 31-December 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2012 - 06:09 PM

Да чувал съм за него и при него май ще отида за второ мнение...един въпрос ветеринарите полагат ли хипократова клетва :)

#13 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 December 2012 - 06:20 PM

Незнам за клетва ,но бих утишла там.Лекувах един месец котарака си от микроспория в 101 любимци ,и все пак упрях до Борисов,той го управи със 3 инжекции. Не се лутай ,ако той не помогне ,незнам кого да ти препоръча. Там има и една млада лекарка ,но те се екип и работят в тендем и на едно мнение а не като 3 лекаря и незнаеш кого да слушаш. Видях при него пациенти и от Бургас ,които дошли по препоръка от института от Стара Загора.А в 101 любимци много млади лекари специализират ,но опит все пак казва свойта дума.
Пожелавам ви да оздравее кученце и ви да живи и здрави.и весело посрещане на Нова година!

#14 Потребителят е офлайн   jorobogdanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 31-December 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2012 - 06:25 PM

Благодаря ти Ира и на теб много здраве и късмет

#15 Потребителят е офлайн   jorobogdanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 31-December 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 January 2013 - 12:45 PM

Хайде бе хора напишето ми с какво да си мажа кучето че да му мине никой ли нищо не знае тук.Ще кача 2 снимки на крачето му и дано някой ми даде адекватен съвет.Благодаря ви

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#16 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 January 2013 - 12:51 PM

ако сте от София, бързо идете в Централна Ветеринарна Клиника
а до тогава сложете една яка, за да не се ближе

#17 Потребителят е офлайн   jorobogdanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 31-December 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 January 2013 - 12:55 PM

от софия съм но не знам къде е тази клиника и дали сега работи не мога нито превръзка да направя нито нищо единственото положително е че кучето започна да стъпва на крака си и дори се опитва да е игрив

#18 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 January 2013 - 12:57 PM

ул.Чавдар Мутафов 25, до Зоопарка, денонощно работят

#19 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 01 January 2013 - 12:59 PM

http://www.centralvetclinic.com/
собадете първо на телефон ,това намерих в нета

#20 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 01 January 2013 - 01:03 PM

Говорих с доктор Борисов от павлово ,сега работи ,,но сама половин ден ,ако искате да ви приеме ,сега трябва да му собадите,още е в клиника ,само ако звннете можете да се разберете дали ще ви чака.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни