Dog.bg Форуми : Законодателна инициатива срещу причинителите на проблема "бездомни кучета" ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Законодателна инициатива срещу причинителите на проблема "бездомни кучета" ?

#21 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 09 January 2013 - 09:37 AM

[/quote]
Ние не живеем ли в свободна държава? :ab_041:
[/quote]

В твърде свободна, където всички знаят думата "права" и никой не си прави труда да спазва задълженията си. Отделно, че и контролът никакъв го няма.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#22 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 January 2013 - 09:52 AM

Аз вече не съм съгласна с това, изобщо не ни е свободна държавата и вървим по ужасния път на забрани, забрани и още забрани, право към 1984.
Опитайте да стартирате един малък бизнес, опитайте каквото и да е почтено по замисъл начинание и ще се почувствате герой на Оруел. На хартия всичко е забранено, а ние искаме още забрани на хартия. И обратният ефект е явен - колкото повече рестрикции, толкова по-малко се спазват.
Не в забраните е разковничето, те са си предостатъчно.
Само в контрола и обществените нагласи е.

#23 Потребителят е офлайн   chocolate80 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 420
  • Регистрация: 16-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 09 January 2013 - 10:00 AM

Показване на мнениетоvalnata, в 09 January 2013 - 08:31 AM, написа:

Цитат

както казах не съм кучкар, нямам куче


Като си вземеш куче ще разбереш, че не е толкова просто.

И кое му е толкова сложното....имам две кучета и двете са кастрирани,дори и на село кастрирах женската-вярно е,че бях на тръни докато звънне доктора да ми каже,че всичко е приключило и е ок,но за кастрирането бях твърдо решена,че ще се случи,просто няма начин да не се притеснява човек.....това,че вие не искате да кастрирате,но сте с ясното съзнание,че няма да плодите и случайна скачка е невъзможна защото си пазите кучето е много похвално,но колко са хората с мислене като вашето,а колко си взимат точно женски,че ако не на първото ,то на второто разгонване задължително ще я заплодят,щото видиш ли кой бяга от еди колко си пари без да е бачкал,ей така от нищото....Не искам да ме разбирате погрешно,че се заяждам с вас.

Цитат

Не е задължително всички да имат куче, нали ?


Ние не живеем ли в свободна държава? :ab_041:


Ами не е задължително всички да имат кучета,нищо че живеем в свободна държава.Дори от много хора трябва да се изземат кучетата им.При нас свободата е толкова погрешно схваната,че за това сме на тоз хал,нашето не е свобода ами свободия,всеки си прави каквото иска,щото нали сме много демократични....Другите държави също са свободни,но хората са отговорни и си спазват и законите и моралните норми,а ние щото сме много отворени и велики ще се въртим в омагьосания кръг не 20 и кусур години ами и още толкова...
Малко се отплеснах от кучешкия проблем,но всичките ни проблеми идват точно от нас и нашето мислене или по-точно не мислене...
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 January 2013 - 10:46 AM

Цитат

Опитайте да стартирате един малък бизнес, опитайте каквото и да е почтено по замисъл начинание и ще се почувствате герой на Оруел. На хартия всичко е забранено, а ние искаме още забрани на хартия.


:ba_025: Така е.

chocolate80, ами такива сме си. Такива избираме да ни управляват. Нищо не ни е наред в момента, а искаме с животните всичко да е цветя и рози. Закона е добър, но институциите не работят, защото е по-лесно да не работят. Те трябваше отдавна да са отнесли глоби, но все отлагат, все се оправдават с липсата на пари, а в същото време всяка година гласуват бюджет и се "борят".. Във Варна трепят кучетата, приют няма(онова в Каменар не е приют) и няма нито един екип, който да кастрира безплатно. Никой не може да забрани на хората да гледат домашен любимец или да ги накара насила да го оперират. Това го няма никъде. Иначе по закон тия дето размножават трябва да платят такси, но не плащат нищо, понеже няма проверки. Как да ги хванат и глобят? То ако ставаше само с пръцкане на коженото столче..

Не е ли по-добре вместо забрани и общините да свършат нещо? Да има мобилни екипи, които да обикалят селата и да кастрират безплатно, вместо да търсят пари. Да се пусне базата данни, и най-накрая тия заплатаджии да излязат по улиците и да проверяват. Ама не само в "морската", и то лятото, за 15 минутки.. :zz_020:

#25 Потребителят е офлайн   Ogi_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 01-August 11

Публикувано: 09 January 2013 - 11:59 AM

Показване на мнениетоmil_, в 09 January 2013 - 09:29 AM, написа:

Между другото, това беше причината прокуратурата да се обяви категорично против инкриминацията, защото за тях значи доста работа, която при първо провинение няма да завърши с ефективна присъда.
Ясно, това беше второстепенно, приемам го, благодаря.

Показване на мнениетоmil_, в 09 January 2013 - 09:29 AM, написа:

Да се влачи по инстанции, да го разпитват, да пише обяснения и после в свидетелството му за съдимост да пише осъждан и когато кандидатства за работа да се знае, че е престъпник. Това на този етап би било чудесно ...
Приемам че това е достатъчно. :ba_025:


Цитат

В твърде свободна, където всички знаят думата "права" и никой не си прави труда да спазва задълженията си. Отделно, че и контролът никакъв го няма.

Не само не си прави труда да спазва задълженията си, но и се противи дори само някой да му напомня, че има такива.
В правовата държава няма абсолютна свобода, това е абсурдно, има принципи и правила, които са в интерес на Обществото и ние трябва да ги спазваме.

Отново ще кажа политиците нито са толкова гупави, нито толкова мързеливи, поне не всички от тях, но трудно предприемат по-сериозни реформи, за да не изгубят гласоподаватели, точно поради тези дребнави нагласи - не говорим само за тук, а като цяло.
Това ни е най-големият проблем на нас - искаме нещата да са по-добри, но не желаем да платим цената за това.

С ръка на сърцето мога да кажа, че в градовете в междублоковите пространства нещата изглеждат по-добре през последните години, има по някое друго социализирано куче с гумичка на ухото (предполагам, че са кастрирани), които ще си извървят естествения път и ще си отидат, но положението в селските и вилните зони е трагично, изкарайте си главите от пясъка, настоящият закон няма да промени нещата там по никакъв начин, те ще продължават да "захранват" с нови животни - не ми се сърдете за острите думи, гледайте прагматично на темата.

Моето мнение остава категорично, че всяко куче на открито трябва да бъде кастрирано - задължително и да има административни наказания за нарушенията + национална кампания. Проблемът не е на животните, проблемът е на хората, на гражданското общество, на децата ни.
Дилемата е дали да бъдем по-отговорни или не като колективно съзнание, дали да бъдем по-зряло и по-развито Общество или не, дали да започнем да мислим по начин, който ще ни донесе повече успех и по-добър живот.

#26 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 09 January 2013 - 01:22 PM

Показване на мнениетоOgi_, в 09 January 2013 - 09:59 AM, написа:


Това ни е най-големият проблем на нас - искаме нещата да са по-добри, но не желаем да платим цената за това.

С ръка на сърцето мога да кажа, че в градовете в междублоковите пространства нещата изглеждат по-добре през последните години, има по някое друго социализирано куче с гумичка на ухото (предполагам, че са кастрирани), които ще си извървят естествения път и ще си отидат, но положението в селските и вилните зони е трагично, изкарайте си главите от пясъка, настоящият закон няма да промени нещата там по никакъв начин, те ще продължават да "захранват" с нови животни - не ми се сърдете за острите думи, гледайте прагматично на темата.

Моето мнение остава категорично, че всяко куче на открито трябва да бъде кастрирано - задължително и да има административни наказания за нарушенията + национална кампания. Проблемът не е на животните, проблемът е на хората, на гражданското общество, на децата ни.
Дилемата е дали да бъдем по-отговорни или не като колективно съзнание, дали да бъдем по-зряло и по-развито Общество или не, дали да започнем да мислим по начин, който ще ни донесе повече успех и по-добър живот.


Каква цена да платим ,дето не искаме ?Кои да си изкараме главите от пясъка? Значи много обичам като се започне едно безлично глаголене и едно спрягяне в пожелателност - направете, да се направи ,защо не направите и пр.

Предвидените в бг законодателство за животни ЗВД и ЗЗЖ е напълно достатъчно като комплекс от мерки и би било ефективно, ако държавните и общински структури ,на които е вменено осъществяване на мерките и контрола по тях РАБОТЕХА.
Колко проверени животновъдни (развъдници, ферми ) обекта има на практика ? Колко зоомагазина са сакционирани за безумната продажба на животни без документи и с неспазени условия на гледане? Колко санционирани размножители има за това, че не плащат данъци?
Има ли въведен изисквания от ЕС единен регистър на домашните кучета ?
Има ли масова кастрация, планова, по райони ,вменена на общините?
Колко още риторични въпроси да задам - да ги почвам по членове и алинеи ли ?Как да проработи това законодателство - ние ли да им вършим работата?

Малкото работещи НПО се извиват на двеста, кастрират, задомяват ,извършват образователна дейност - всичко това с мизерни средства от дарения - и това е помагане на държавата и общините ,които са абдикирали от дейността си.


п.п. Задължителна кастрация на домашни кучета не може да се случи. Никой не може да накара никого да оперира животното си. Може да се поощрява това, както е сега чрез освобождаване от такси примерно - това е съвременен подход. Апропо, посмъртно не може да искате да се кастрира чистопородно животно включено в развъдна дейност. Чистопородното развъждане също е поощрено от закона и така е редно.

п.п.п. Законодателна инициатива ли беше темата. Дано не се лъжа , новорегистриран потребител, без куче:) я пуска точно тук, че знаем за щенията на управляващите за промяна в ЗЗЖ ,сутринта го чухме отново по една ТВ от и.д. директора на Екоравновесие. Ще им се да прекрояват ,ми като не бачкат ,кво друго да им се ще....
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#27 Потребителят е офлайн   Ogi_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 01-August 11

Публикувано: 09 January 2013 - 02:51 PM

Регистрацията ми във форума е от "Регистрация:01-August 11" така че не е нова.
Нямам куче понеже съм преценил, че не мога да му осигуря щастливо съществуване - по отношение на дневните разходки и вниманието, нали така е правилно ?
Обичам животните, винаги съм имал някакви животни в къщи, да не навлизам в подробности - не аз съм важният.
Не съм член на Еко-организация, нямам развъдник (така ли се нарича), нямам абсолютно никакъв материален интерес по темата.
Толкова ли е трудно да си го представите ? Или първо бием, после питаме ?

Какви са щенията на управляващите за промяна в ЗЗЖ ? Какво са говорили сутринта по телевизията ?

Ще съм ви благодарен, ако споделите.

Търсих информация в интернет и попаднах само на това:

https://sites.google...site/bgsapiens/

Както споделих 'бос' съм по въпроса, но след поглед по диагонал не ми хареса.

ПС: Отново не си четем мненията, няколко пъти упоменах, че не пиша в тази тема с цел: "направете нещо", "някой да направи нещо", просто търся мнения, искам да разбера за себе си какви са нагласите.

"Да си изкарате главите от пясъка" е адресирано към хората, които по-рядко излизат от градската среда.

#28 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 09 January 2013 - 03:01 PM

Не казахте нищо по нещата преди пост скриптума ми.

редактирал сте виждам.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#29 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 January 2013 - 03:24 PM

Показване на мнениетоOgi_, в 05 January 2013 - 06:33 PM, написа:

Не става, така не може да се реши проблема, не можеш да убедиш никой, ако си е наумил нещо или да го убедиш да бъде отговорен, ако той си е безотговорен по природа - държавата трябва нормативно да наложи тези задължения, това е единствения начин.
С искрено уважение и възхищение към хората, които отделят средства, време и енергия, за да помагат на животни в беда и с убеждение, че това трябва да продължи смятам все пак, че е наливане на вода в сито, докато източника на проблема безметежно съществува в такива огромни размери.

Държавата има механизми за събиране на глоби, много сериозни, закачат ли те по таблата с обявленията на териториалните дирекции на НАП и заемат ли се тези държавни служители с теб, отърване няма - иска се само воля - държавна и обществена.

Ако една отговорност не е вменена в семейство, училище, работна среда или Обществото не е достатъчно силно, за да я вмени - Държавата трябва да я вмени, чрез санкции.

Политиците знаят много добре какво трябва да се направи (като нормативна база, като за начало), не го правят, защото това са промени, които ще им изгубят гласоподаватели ... не е фатално - организациите и ние които ще се включим в инициативата можем да упражним натиск и промените да се случат, проблемите няма да се решат за 1,2 или 5 дни, но ще тръгнат към решаване.
Аз вярвам, че правовата държава работи, просто трябва да я накараме.


Ogi_, от този пост стигнах до извода, че Вие нищо друго не зачитате, не зачитате РЕАЛНОСТТА. Наумили сте си, че панацеята е НОРМАТИВНА промяна и вярвате, че държавата и обществото имат ВОЛЯ и механизми да решат проблема - липсва им само нормативната база. НЕ Е ТАКА. А относно организациите - малка част от тях се ПРЕХРАНВАТ от тази си дейност. Другите работят нещо друго и дейността им е ДОБРОВОЛНА, в свободното време. Ако през това свободно време енергията се хаби за борба с нормативни промени (когато и настоящият закон е МНОГО ДОБЪР, от най-добрите, когато усилията на много хора се увенчаха с успех и се постигна инкриминация на жестокостта към животние), няма да остава нищо за бездомните - няма кой да ги прибира, задомява, лекува и т.н. ... Което означава, че докато се чака тази нормативна промяна, докато след това се чака дали държавният механизъм ще се задейства - бездомниците ще си останат сами на себе си - навън, гладни, болни, мизерстващи, размножаващи се още повече ...
Доста неща има казани, разбирам желанието Ви нещата да се променят, но ... решението не е в нормативната база. Другаде е. В нагласата на всеки един човек, или поне на мнозинството ...

Получава се като параграф 22. За да се задейства контрола, обществото трябва да натиска отговорните лица да си изпълняват задълженията. За да може обществото да натиска отговорните лица, обществото трябва да може да мисли и да заема правилна позиция по отношение на решението на даден проблем. За да може обществото да мисли и да преценява, държавата трябва да осигурява условия - образование, възпитание, култура. Само че виждаме каква е реалността - на какво ниво е нашето образование, възпитанието в семейството и училище, каква ни е "чалгаджийска" културата ... Управляващите принципно не искат обществото да може да мисли самостоятелно, защото в противен случай те няма дълго да управляват ...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Ogi_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 01-August 11

Публикувано: 09 January 2013 - 04:57 PM

Показване на мнениетоwind, в 09 January 2013 - 03:24 PM, написа:

вярвате, че държавата и обществото имат ВОЛЯ и механизми да решат проблема - липсва им само нормативната база. НЕ Е ТАКА.
Част от Обществото има воля, проблемът да се реши, тази воля трябва да се насочи към инструментите на правовата държава и проблемът ще започне да се решава.
В противен случай трябва да чакаме цялото население да придобие гражданска позиция, да промени начина си на мислене ... да спре да слуша чалга ако щете.

Цитат

редактирал сте виждам
:ba_025:

Бихте ли споделили на кратко относно това, което сте чули по телевизията тази сутрин ?

За протокола - оттеглям си думите за ЗЖЖ от първите постове, бяха повърхности и плод на емоция, осъзнавам че вероятно съм обидил хора, които са се борили за част от промените, моля да ме извините.
Просто оставам на мнение, че там трябва да влязат и по-рестриктивни текстове.

Преди малко повече от седмица Йорданка Фандъкова говори за бездомните кучета и помоли хората да си кастрират кучетата и да се борим с източника на проблема, а не с последствията. За първи път чух някой от т.нар. властимащи да артикулира "източника на проблема", грешката е, че трябва да ги моли (според мен), но все пак просветна някакъв лъч.

Моля ви само да не политизираме, защото ще се развали дискусията.

#31 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 January 2013 - 05:15 PM

Да ви кажа, кметицата не се е събудила една сутрин с тези прозрения.
Тя е обработвана, обработвана, обработвана ... Нормално е първоначално усилията да се насочат към столицата, едно като размер на проблема, второ - защото останалите общини ще копират и като нормативна база, и като практика. С известно закъснение, разбира се, но ще и ако в София има резултати, ще потръгне и в по-малките общини.
Не си мислете, че нищо не се върши, нито, че ако нещо огромно се свърши, резултатите ще блеснат тутакси. Просто се включете в която насока си изберете, има групи хора за всичко Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 January 2013 - 05:39 PM

Показване на мнениетоOgi_, в 09 January 2013 - 04:57 PM, написа:

В противен случай трябва да чакаме цялото население да придобие гражданска позиция, да промени начина си на мислене ... да спре да слуша чалга ако щете.

Именно. Точно тогава ще се реши проблема.
Вземете за пример държави като Гърция и Испания. Давам само тях като пример, защото са от доста време преди нас в ЕС. Предполага се, че услоията за живот там са много по-добри от нашите, че корупцията и т.н. са в по-ниски проценти, отколкото при нас, че нарушенията се наказват и т.н., и т.н.
Проблем с бездомни кучета там ИМА.
Вземете и други държави, като САЩ и Великобритания например. В САЩ дори има зоополиция, там, казват, глобяват всеки нарушител, дори да е важна клечка.
В САЩ бездомни кучета ИМА.
Във Великобритания дори и да няма бездомни по улиците, в приютите им е пълно. И онези, които до 2 седмици не се изтеглят от организации, се ЕВТАНАЗИРАТ. Бройката на евтаназираните никак не е незначителна, между другото. Но и само 1% дори да се евтаназираше, примерно, за мен това е НЕХУМАННО. Само защото някой си изоставил кучето поради невъзможност да поеме отговорност до край.

Както казва Мил - има хора за всичко. Решете какво искате, включете се към хора/организации с такава насченост. Ако няма хора точно с вашите идеи - действайте - обявете какво целите, намерете съмишленици и действайте. Точно малките стъпки на ВСЕКИ човек носят промяната.

(простичък пример - на съседна улица възрастни хора сами ме потърсиха за помощ за кастрация на женско куче, улично, което стои ПРЕД къщата им, и на 3 техни дворни женски котки. Ако аз вместо да помагам на такива хора, се боря с бюрократи и им обяснявам, че трябва да променят това или онова, тези животни щяха да си останат некастрирани и да раждат ли, раждат. От друга страна, ако нямаше/няма хора, които да са се борили/борят с бюрократи, за да имаме ЗЗЖ и инкриминация, хиляди животни щяха да бъдат избивани. Ако нямаше/няма хора, които да разясняват за кастрацията, да речем, тези възрастни хора надали биха се сетили да ме потърсят за помощ. Всичко е взаимосвързано. )
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#33 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 09 January 2013 - 06:02 PM

Показване на мнениетоOgi_, в 09 January 2013 - 02:57 PM, написа:



Бихте ли споделили на кратко относно това, което сте чули по телевизията тази сутрин ?
.....
Просто оставам на мнение, че там трябва да влязат и по-рестриктивни текстове.

Преди малко повече от седмица Йорданка Фандъкова говори за бездомните кучета и помоли хората да си кастрират кучетата и да се борим с източника на проблема, а не с последствията. За първи път чух някой от т.нар. властимащи да артикулира "източника на проблема", грешката е, че трябва да ги моли (според мен), но все пак просветна някакъв лъч.

Моля ви само да не политизираме, защото ще се развали дискусията.


Признавам - добър маркентингов подход. :)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#34 Потребителят е офлайн   Ogi_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 01-August 11

Публикувано: 09 January 2013 - 06:12 PM

Показване на мнениетоmil_, в 09 January 2013 - 05:15 PM, написа:

Тя е обработвана, обработвана, обработвана ...
Инфо ?


Цитат

Признавам - добър маркентингов подход.
Благодаря все пак, но какви са съмненията ви ?


Показване на мнениетоwind, в 09 January 2013 - 05:39 PM, написа:

Решете какво искате, включете се към хора/организации с такава насченост. Ако няма хора точно с вашите идеи - действайте - обявете какво целите, намерете съмишленици и действайте. Точно малките стъпки на ВСЕКИ човек носят промяната.
Благодаря ! :rc_036:

#35 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 January 2013 - 06:20 PM

Какво значи "Инфо?" В смисъл искате отчет колко кръгли и квадратни маси са провеждани, колко писма са писани, какви организации и граждани за какво са помагали на СО, в колко работни групи са си губили времето и колко пъти са обяснявали и доказвали едно и също - че в кастрациите е ключът за проблема? Малко ме надценявате, не мога да ви отчета многогодишни усилия.

#36 Потребителят е офлайн   Ogi_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 01-August 11

Публикувано: 09 January 2013 - 06:27 PM

Показване на мнениетоmil_, в 09 January 2013 - 06:20 PM, написа:

Какво значи "Инфо?"
Ясно значи по въпроса с кастрациите.
Помислих че "обранотвана" е употребено в отрицателен аспект.

Някой на тези кръгли маси предлагал ли е кастрацията да бъде задължителна за определени животни ?

#37 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 09 January 2013 - 06:29 PM

А нене, много си я почитаме кметицата.:)

Няма екперт, който да предложи задължителна кастрация, разберете го най-накрая. Въртите, мажете и пак това. Ми няма тук да наберете актив.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#38 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 January 2013 - 06:43 PM

Имаше един "експерт", предишният директор на Екоравновесие Кърджев предложи Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   jorobogdanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 31-December 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 January 2013 - 06:48 PM

Някой на тези кръгли маси предлагал ли е кастрацията да бъде задължителна за определени животни ?
[/quote]
Проблема е в безразборния секс.....DUREX :flagbg:

#40 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 January 2013 - 07:20 PM

Цитат

Някой на тези кръгли маси предлагал ли е кастрацията да бъде задължителна за определени животни ?


Теб чакат.. :ab_041: Нека и за хора, които захвърлят деца да бъде задължителна кастрацията. И те страдат в домовете, а после отиват на пътя.. То ако беше толкова лесно много държави преди нас щяха да го направят.. Знаеш ли в коя държава е прието подобно безумие? Колко човека трябва да ти обяснят, че това не може да се приеме? :wb_052: Няма как насила да принудиш хората да ОПЕРИРАТ. Хората и животните имат права, които никой измекярин не може да нарушава с някаква си наредба.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни