Dog.bg Форуми : Изложби CACIB и CАC

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изложби CACIB и CАC

#21 Потребителят е офлайн   sheme7a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 255
  • Регистрация: 28-August 06
  • Gender:Male
  • Location:kostinbrod

Публикувано: 30 January 2013 - 08:21 PM

Незнам дали тук е мястото да попитам,но така е така вече питам :ab_041:
Къде мога да видя кога има киноложки изложби в съседните ни страни?
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Ladylucky Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 20-January 13

Публикувано: 30 January 2013 - 09:36 PM

Мисля че можеш да ги видиш на съответната страница на тяхното "брфк" така да се каже - ето за Сърбия http://www.ksrs.org.rs/ и за Македония http://ksm.org.mk/изложби/ :)

#23 Потребителят е офлайн   Ladylucky Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 20-January 13

Публикувано: 30 January 2013 - 09:51 PM

Също така - това е Прикачен файл  dogshows2013.pdf (489.14K)
Брой сваляния: 79 за цялата година календар на изложбите , публикуван е на FCI на страницата. :ab_041:

#24 Потребителят е офлайн   SteLLa_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 631
  • Регистрация: 14-June 08
  • Gender:Female

Публикувано: 30 January 2013 - 10:14 PM

Тук също качват информация
User's Signature

Successful people never worry about what others are doing!

#25 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 30 January 2013 - 11:36 PM

този е с генерална информация и онлайн записване за всички страни.В Европа един от най-често използваните сайтове и сигурно плащане при записване.
http://www.doglle.co...rier=calendrier
Турция
http://www.kif.org.tr/en/bilgiler.asp
Гърция
http://www.koe.gr/indexmy.htm
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#26 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 15 February 2013 - 04:50 PM

Изложбите на 16-ти и 17-ти февруари 2013, в София, ще започнат от 12:30 ч.

Регистрация в 11:00 ч.

http://www.brfk.org/...6-fevruari-2013

#27 Потребителят е офлайн   Stasi K Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 04-February 13

Публикувано: 16 February 2013 - 12:38 PM

Чакаме снимки :smile:

#28 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 16 February 2013 - 07:00 PM

Ето малко снимки от днес:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка


Резултат: Very promising в клас бебе.

Описание: Типична глава, леко къса опашка, добра линия, хубави движения.

Имаше забележки за обратната захапка, че е прекалено голяма, както и че опашката е била купирана на 3,5я прешлен, а не на 4ти :)

Поздрави,

Марин

#29 Потребителят е офлайн   sheme7a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 255
  • Регистрация: 28-August 06
  • Gender:Male
  • Location:kostinbrod

Публикувано: 16 February 2013 - 07:25 PM

Happy God Of Troy - много перспективна
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Cene79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 28-January 13

Публикувано: 18 February 2013 - 03:25 PM

Показване на мнениетоveazel, в 16 February 2013 - 07:00 PM, написа:

Ето малко снимки от днес:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка


Резултат: Very promising в клас бебе.

Описание: Типична глава, леко къса опашка, добра линия, хубави движения.

Имаше забележки за обратната захапка, че е прекалено голяма, както и че опашката е била купирана на 3,5я прешлен, а не на 4ти :)

Поздрави,

Марин

Здравей звениаваи :re_037: ама кои ти даде това Very promising като се има предвид че това с захапката е ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ ако не вярваш по прочети за стандарта и развитието на кучето след 5 месечна възраст.Сполаи

#31 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 18 February 2013 - 03:48 PM

Показване на мнениетоCene79, в 18 February 2013 - 03:25 PM, написа:

Здравей звениаваи :re_037: ама кои ти даде това Very promising като се има предвид че това с захапката е ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ ако не вярваш по прочети за стандарта и развитието на кучето след 5 месечна възраст.Сполаи


Здрасти,

Аз лично не спорих със съдията, не мисля, че и ти би трябвало да го правиш :) Моето разбиране е, че кучетата като са още бебета и растат всяка оценка е да се каже дали се развиват добре като цяло.

Според стандарта захапката може да е до 0.5см, където ние се вписваме, не знам какъв ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ има с това.

Поздрави,

Марин

#32 Потребителят е офлайн   Cene79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 28-January 13

Публикувано: 18 February 2013 - 04:18 PM

Показване на мнениетоveazel, в 18 February 2013 - 03:48 PM, написа:

Показване на мнениетоCene79, в 18 February 2013 - 03:25 PM, написа:

Здравей звениаваи :re_037: ама кои ти даде това Very promising като се има предвид че това с захапката е ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ ако не вярваш по прочети за стандарта и развитието на кучето след 5 месечна възраст.Сполаи


Здрасти,

Аз лично не спорих със съдията, не мисля, че и ти би трябвало да го правиш :) Моето разбиране е, че кучетата като са още бебета и растат всяка оценка е да се каже дали се развиват добре като цяло.

Според стандарта захапката може да е до 0.5см, където ние се вписваме, не знам какъв ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ има с това.

Поздрави,

Марин

Проблема е, че челюстта расте 1 година, твърде рано е да е пред горните зъби.Моя е на 6 месеца и 5 дена и още не е изравнил двете челюсти направи си сметка след 5–6 месеца как ще е с твоя.Остави ме с впечатление че кучето е шоу клас,ако не е така извинявам се,няма да споря повече.

#33 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 18 February 2013 - 04:49 PM

Показване на мнениетоveazel, в 18 February 2013 - 03:48 PM, написа:

Аз лично не спорих със съдията, не мисля, че и ти би трябвало да го правиш
Поздрави,

Марин


Блажени са вярващите! :tb_195:

#34 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 18 February 2013 - 05:10 PM

Не разбирам защо тръгвате на въпреки? Сам го каза 'челюстта расте до 1 година'. Това не значи, че само долната расте :) Срещал съм се с различни хора с Кане Корсо и те биха заключили за твоето куче, че изостава :)

Опитвам се да ви разбера аргументите, но не ми се отдава изглежда. Подхождате доста злобно според мен, сега съдията не бил компетентен...

Кучето ми ме кефи, страхотен потенциал за много повече от простите изложби, на които не ви видях, вероятно защото съм ходил само на една. Такива изложби с 3 часа висене като сополи за 5 минути обиколка като клоун изобщо не ми допадат, но ми беше интересно да ни оцени компетентен човек.

Поздрави,

Марин

#35 Потребителят е офлайн   Cene79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 28-January 13

Публикувано: 18 February 2013 - 06:34 PM

Показване на мнениетоveazel, в 18 February 2013 - 05:10 PM, написа:

Не разбирам защо тръгвате на въпреки? Сам го каза 'челюстта расте до 1 година'. Това не значи, че само долната расте :) Срещал съм се с различни хора с Кане Корсо и те биха заключили за твоето куче, че изостава :)

Опитвам се да ви разбера аргументите, но не ми се отдава изглежда. Подхождате доста злобно според мен, сега съдията не бил компетентен...

Кучето ми ме кефи, страхотен потенциал за много повече от простите изложби, на които не ви видях, вероятно защото съм ходил само на една. Такива изложби с 3 часа висене като сополи за 5 минути обиколка като клоун изобщо не ми допадат, но ми беше интересно да ни оцени компетентен човек.

Поздрави,

Марин

Виж Мартине,не съм злобен спрямо теб или кученцето,напротив,много сте ми симпатични и двамата!Именно поради тази причина се опитвам да те накарам да се замислиш,дали не са те подвели,но явно ти вече си го направил щом търсиш компетентно мнение въпреки,че нямаш мераци за "кариера"!И на моето могат да се намерят кусури,но за мен е перфектно,защото е МОЕТО КУЧЕ и не се натискам за оценки!Щастлив съм от факта,че не ми е продадено като "шоу клас" и развъдчика беше така коректен да ме запознае с перспективите му!За всеобщо щастие кучето ми се развива много добре,абсолютно по стандарт,прекрасен характер и приятно изненада всички,който в началото бяха скептични.
Нищо друго не ми остава освен мнооого да си го обичам и да не се занимавам с глупости,което съветвам и теб!

Поздрави
.

#36 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 18 February 2013 - 06:54 PM

Марин, без 'Т', иначе нека видим какво ще стане като порасне. Все пак и аз бях метър на метър като малък :)

В страни от темата за кучето ми, идеята също е да споделим впечатление от изложбите за кучета.

Да продължа, че не бях очарован от тази изложба, защото никъде не ми поискаха паспорт да проверят ваксините на кучето (имаше доста злобни кучета, които опитваха да хапят).

В допълнение имаше на повечето кучета отделен хендлър, който като професионалист се опитваше да покаже само хубавите страни на кучето.

Още ми е рано да защитавам идеята, че кучето ми ще стане шампион на България в CAC или CACIB, но пък ще работим да сме шампиони в състезания по ловкост, както да минем изпит за куче водач и спасител, което е по-готино за мен.

Поздрави,

Марин

#37 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 18 February 2013 - 07:05 PM

В България компетентен съдия за тази порода на тия ежемесечни изложбички няма! Оценяването на кучетата и титлите няма нищо общо с действителността, т.е. няма да получите такова описание и оценка ако се явите при компетентен съдия. Всичко е в полза на касичката на БРФК, да се амбицират запалени хора като вас да ходят на изложба отново и отново, и да пълнят касичката, чувайки от "компетентния" съдия силни думи като "типична глава" и "квалитетно куче".
Тия изложби за мен са подигравка и аз освен да се забавлявам на циркаджийски номера, друго не виждам какво мога да правя там.
Нищо лично към вас, симпатяги сте! :ae_085:

#38 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 18 February 2013 - 07:16 PM

Показване на мнениетоVessy cc, в 18 February 2013 - 07:05 PM, написа:

В България компетентен съдия за тази порода на тия ежемесечни изложбички няма! Оценяването на кучетата и титлите няма нищо общо с действителността, т.е. няма да получите такова описание и оценка ако се явите при компетентен съдия. Всичко е в полза на касичката на БРФК, да се амбицират запалени хора като вас да ходят на изложба отново и отново, и да пълнят касичката, чувайки от "компетентния" съдия силни думи като "типична глава" и "квалитетно куче".
Тия изложби за мен са подигравка и аз освен да се забавлявам на циркаджийски номера, друго не виждам какво мога да правя там.
Нищо лично към вас, симпатяги сте! :ae_085:


Напълно съм съгласен! 35лв "дарение" съм назад от цялата схема. Навършим ли 9 месеца ще пробваме как е в чужбина живот и здраве.

#39 Потребителят е офлайн   Cene79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 28-January 13

Публикувано: 18 February 2013 - 07:59 PM

Показване на мнениетоveazel, в 18 February 2013 - 05:10 PM, написа:

Не разбирам защо тръгвате на въпреки? Сам го каза 'челюстта расте до 1 година'. Това не значи, че само долната расте :) Срещал съм се с различни хора с Кане Корсо и те биха заключили за твоето куче, че изостава )

Марин

Пращам ти тези снимки да откриеш разликите,и сам да прецениш колко е недоразвито моето коче,на 6 месеца и 5 дена.Малко данни 35 кг 60 см височина при холката.Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

#40 Потребителят е офлайн   lzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 13-March 12

Публикувано: 18 February 2013 - 08:25 PM

Не изложба в чужбина, а при сьдия експерт по породата, който не се притеснява да дисквалифицира или да дава друга оценка освен отличен. Рано или кьсно, много хора ще разберат, че родословно куче, не значи шампион! Особено когато се гледа и стимулира количеството, пред качеството ( някой от промените в новия правилник на клуба, който още не е клуб)

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни