Dog.bg Форуми : Изложби CACIB и CАC

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изложби CACIB и CАC

#41 Потребителят е офлайн   Cene79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 28-January 13

Публикувано: 18 February 2013 - 08:37 PM

Показване на мнениетоlzrodGaden, в 18 February 2013 - 08:25 PM, написа:

Не изложба в чужбина, а при сьдия експерт по породата, който не се притеснява да дисквалифицира или да дава друга оценка освен отличен. Рано или кьсно, много хора ще разберат, че родословно куче, не значи шампион! Особено когато се гледа и стимулира количеството, пред качеството ( някой от промените в новия правилник на клуба, който още не е клуб)

Прав си,това е причината да не показвам моя дзвер на всеки дневни изложби в ГБ със съдия (Бай Кольо) :af_089: А и стрували си да ти говорят неща които след 7,8 месеца ще установиш че не са така(с големите торби на пазар) :db_046:

#42 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 18 February 2013 - 09:19 PM

Аз пък съм на мнение ,че без значение от оценката,защото до девет месеца няма особено значение е хубаво да се посещават изложби както за практика на кучето,така и на стопанина. Съгласете се ,че ако първа изложба на кучо и стопанин е на девет месеца резултата в ринга определено е комичен.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#43 Потребителят е офлайн   lzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 13-March 12

Публикувано: 18 February 2013 - 10:29 PM

Има ли случай в който, куче с силна обратна захапка на 6 месеца, да я оправи по кьсно? За обратния случай знам

#44 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 18 February 2013 - 10:40 PM

Може да сте прави всичките, може и захапката (0.4 см) да не се компенсира след няколко месеца. Не всяко куче с родословие става шампион, но пък пак не е ясно бъдещето, ще видим :)

Бай Кольо беше някакъв сърбин ветеринар, който си пердашеше на сръбски човека. Нищо лично срещу него, но може би други колеги, които участваха могат да споделят техните впечатления.

@Цене, доста ти е готино кучето.

Поздрави,

Марин

#45 Потребителят е офлайн   Cene79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 28-January 13

Публикувано: 18 February 2013 - 11:16 PM

Показване на мнениетоveazel, в 18 February 2013 - 10:40 PM, написа:

Може да сте прави всичките, може и захапката (0.4 см) да не се компенсира след няколко месеца. Не всяко куче с родословие става шампион, но пък пак не е ясно бъдещето, ще видим :)

Бай Кольо беше някакъв сърбин ветеринар, който си пердашеше на сръбски човека. Нищо лично срещу него, но може би други колеги, които участваха могат да споделят техните впечатления.

@Цене, доста ти е готино кучето.

Поздрави,

Марин

Мерси за моя куджо или по точно М1–Еибрамс,след 1 месец се яви на изложба пак и съм сигурен че (Бай Кольо) пак ще е там.Ако не след месец то след 2.

#46 Потребителят е офлайн   sheme7a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 255
  • Регистрация: 28-August 06
  • Gender:Male
  • Location:kostinbrod

Публикувано: 19 February 2013 - 06:19 AM

Показване на мнениетоdesi79, в 18 February 2013 - 07:19 PM, написа:

Аз пък съм на мнение ,че без значение от оценката,защото до девет месеца няма особено значение е хубаво да се посещават изложби както за практика на кучето,така и на стопанина. Съгласете се ,че ако първа изложба на кучо и стопанин е на девет месеца резултата в ринга определено е комичен.


Аз съм на същото мнение.По-добре е за самото куче да бъде там да се социализира в ситуация с още 100-тина кучета около него,да се движи спокойно с хендлера. Все пак всичко е за забавление и за среща с други стопани и кучета от породата(понеже няма други организирани срещи). Това е моето мнение.

Сполайте всички.
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 19 February 2013 - 08:34 AM

Изложбата си е изложба.Там кучето не може да се наиграе със себеподобни :) Ако се събирате след изложбата вече е друго нещо.Преди ринга човек трябва да си се занимава с кучето.На изложба определено се ходи ,за да спечелиш.Пък ако не стане този път ,следващият пак се отива с тази нагласа.Естествено,ако след пет изложби все ти дават ниска оценка няма смисъл да продължаваш.Просто продължаваш да обичаш домашният си любимец.
Горният ми пост беше свързан с това,че при подрастващите е важно да посещават повече изложби,а не да се чака специалка именно за да свикнат и придобият опит куче и хендлер в ринга ,а не извън него .
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#48 Потребителят е офлайн   Zinger Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 29-May 12
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Interests:Кане Корсо Италиано

Публикувано: 19 February 2013 - 09:29 AM

Показване на мнениетоlzrodGaden, в 18 February 2013 - 08:25 PM, написа:

Не изложба в чужбина, а при сьдия експерт по породата, който не се притеснява да дисквалифицира или да дава друга оценка освен отличен. Рано или кьсно, много хора ще разберат, че родословно куче, не значи шампион! Особено когато се гледа и стимулира количеството, пред качеството ( някой от промените в новия правилник на клуба, който още не е клуб)



Марине,

Данчо е напълно прав! Не е нужно, да обикаляш по чужбина (освен ако нямаш такава амбиция), за да получиш адекватна оценка. Доколкото зная, на дата: Х.Април.2013 г., КККБ организира специалка със съдия по породата, които по думите на Владо е компетентен. На нея отново ще висиш 2-3 часа, но кучето ти ще бъде огледано подлупа, не за 5 мин., а за 25 мин. - образно казано разбира се. Аз лично, приемам специалките като форма на напътствие за отработеното до момента и съвет, на какво трябва да се наблегне в работата с кучето за бъдеще време. И не само на кучето, но и на самият собственик, респективно развъдчик.

#49 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 19 February 2013 - 10:13 PM

Темата ми е интересна,нека оставим за момент иронията и личните антипатии.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#50 Потребителят е офлайн   Cene79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 28-January 13

Публикувано: 19 February 2013 - 11:27 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 19 February 2013 - 10:13 PM, написа:

Темата ми е интересна,нека оставим за момент иронията и личните антипатии.

Деси не ме разбирай погрешно не иронизирам,аз наистина се подготвям за съдия лицензи, сертификати и тн.Скоро ми предстои изпит за няколко породи молоси, и съм решил да специализирам Кане корсо.

#51 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 19 February 2013 - 11:44 PM

То това хубаво,но на мен ми е интересно дали или как се е изменила захапката на КК през годините.Ако имаш познания по въпроса ще е интересно.Ако не да се включи този,който има такава информация.Защото на мен не ми е попадала информация по темата,нито пък някакви промени в стандарта са ми известни.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#52 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 February 2013 - 10:24 PM

Аз пък леко-полеко ще си продължавам в същия дух. Ще ходя и на селските български ЦАЦИБИ ама и по малко в странство. Тук-там и на някоя специалка. Ще чета кво пишат великите експерти по форумите. Ще се бъркам за скъпи заплоди. И е тет така - посредствена работа. И ще си имам най-добрите стопани на кученцата и тук там - успехче по изложбите.
Както казваше научния ми ръководител - "науката не иска акъл, а дупе, което да скъсаш от работа". Това май важи и за кинологията.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 February 2013 - 03:04 AM

Показване на мнениетоKapinka Todorova, в 21 February 2013 - 04:36 PM, написа:

Показване на мнениетоdesi79, в 21 February 2013 - 12:05 PM, написа:

Прогения и прогнатизъм е едно и също.

http://www.medicine....hnik/prognatiya

Прогения и прогнатия не е едно и също.

www.zabolekar.info

Информацията е различна ,до тук два източника твърдят едно ,останалите друго.В оригинала на стандарта се използва термина prognatismo,а не progenismo.Не твърдя,че аз съм права.
Никой ли друг няма да се включи с мнение?
Отново моля Модератор да отдели мненията.Има говорилня,която стои заключена от сто години.Ако няма да се отключва ,да се направи нова.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#54 Потребителят е офлайн   клуб КККБ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 02-January 13
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2013 - 09:14 AM

КОЙ ДЪЛЖИ ПАРИ НА КККБ ,КОЙ СЕ ЧУДИ ДА ПЛАТИ ЛИ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА СИ КЪМ КККБ , КОЙ ПОЛЗВА ОТСТЪПКИТЕ НА БРФК ЗА УЧАСТИЕ НА ИЗЛОЖБИТЕ БЕЗ ДА Е ЧЛЕН . КОЙ ИМА ЧЕСТТА ДА СИ ПРИЗНАЕ ,НИКОЙЙЙЙЙ.
Какво унаследи новият УС -ХАОС И НАРУШЕНИЯ НА ЗАКОНА
1. Няма прегистрация на клуба в системата на БУЛСТАТ от 2010 година, има две решения на СГС които никой не си е направил труда да впише и това е административно нарушение
2.Няма задължителната регистраия в обществена полза в Министерство на Правосъдието и това е сериозно нарушение и знаете ли защо НЕ Е НАПРАВЕНО ,АМИ ДА НЯМА ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ОДИТ ВСЯКА ГОДИНА И ДА СИ ВЕЯТ КОНЯ
3. Има подадени декларации за 2009,2010 че клуба не е извършвал никаква дейност, а вярно ли е това
4. Декларацията за 2011 е подадена нулева макар да не бе прита от ОС все едно няма дейност, а защо ли ,къде са приходите от членски внос ,такси за изложби и тн ,ЗАЩО ЛИ
5 Няма ги парите от каса на клуба освен тези в сметката , която стана достъпна и видна за всеки при избора на новият УС
6 Отказва се въпреки връчената нотариалната покана до бившият Управител на КККБ да се върнат парите от касата на клуба,да се предадат протоколите от проведените ОС на клуба,протоколите от събранията на УС , списъци с членове и техните адреси за връзка, сега какво ОЧАКВАТ да се съдим ли ???

Много ни се иска повече необременени любители на породата да подкрепят УС в неговите усилия и решения в полза съществуването на клуба,да посещават и получават оценка на изложби на БРФК и други в чужбина , проведени под правилата на ФСИ, дайте шанс да заработи този КЛУБ веднъж завинаги.


#55 Потребителят е офлайн   lzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 13-March 12

Публикувано: 22 February 2013 - 09:14 AM

Показване на мнениетоdesi79, в 22 February 2013 - 03:04 AM, написа:

Показване на мнениетоKapinka Todorova, в 21 February 2013 - 04:36 PM, написа:

Показване на мнениетоdesi79, в 21 February 2013 - 12:05 PM, написа:

Прогения и прогнатизъм е едно и също.

http://www.medicine....hnik/prognatiya

Прогения и прогнатия не е едно и също.

www.zabolekar.info

Информацията е различна ,до тук два източника твърдят едно ,останалите друго.В оригинала на стандарта се използва термина prognatismo,а не progenismo.Не твърдя,че аз съм права.
Никой ли друг няма да се включи с мнение?
Отново моля Модератор да отдели мненията.Има говорилня,която стои заключена от сто години.Ако няма да се отключва ,да се направи нова.

Твоите писания свьрзани ли са сьс заглавието на темата? Русев ли ти каза да пишеш и да поискаш модераторска намеса?

#56 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 February 2013 - 09:18 AM

ИъродГаден,
Точно той ми каза :ab_041: По цял ден си пишем с него и ми казва какво да пиша и какво да искам .Ставаш смешен.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#57 Потребителят е офлайн   lzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 13-March 12

Публикувано: 22 February 2013 - 09:23 AM

Показване на мнениетоdesi79, в 22 February 2013 - 09:18 AM, написа:

ИъродГаден,
Точно той ми каза :ab_041: По цял ден си пишем с него и ми казва какво да пиша и какво да искам .Ставаш смешен.

Жалко че е тьй, даваше вид на човек, който може да ползва главата си. Сьс здраве си остани

#58 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 February 2013 - 09:25 AM

Ами явно си се объркал...и моето мнение беше различно за теб,но....Да си жив и здрав и ти.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#59 Потребителят е офлайн   клуб КККБ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 02-January 13
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2013 - 09:37 AM

Малко закъсняла реакция !
Не се допускат коментари извън темата !
Всеки път няма да преразказваме правилата тук !
Отправяме предупреждение към участниците агитиращи против работата и уронващи престижа на БРФК и клуба за по-тежки санкции !

Ако искате да коментирате зъбната конфигурация при кане корсо италиано създайте си тема , успех.

#60 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2013 - 09:44 AM

Това някакъв клубен форум ли е? Няма ли клубен форум в сайта на клуба?
Някаква диктатура се наблюдава тук, никой не може да си каже свободно мнението си, всичко е манипулирано и изографисано по нечий вкус!
Името на подфорума е "КАНЕ КОРСО ИТАЛИАНО", а не " Клуб Кане Корсо Италиано" , а?

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни