Dog.bg Форуми : Диви прасета гониха ловни кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Диви прасета гониха ловни кучета

#21 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 20 September 2006 - 03:02 PM

А какво ще кажете за лов на прасета с опитомен вълк?

Мути ти кво ще кажеш wink ?

#22 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 20 September 2006 - 05:48 PM

аи сиктир бре, дого колко един каракачан не струва като ловец.ще кажеш сопер ,стопер е лаиката и може би риджа,и не забравяи че в гората ще ги третират като хищници,а гатерите са си една голяма АРЕНА .само че е междувидова битка .
ти пък реди как ти хрумна тва ?и как ще стане ?
как ще разбереш че кумчо вулчо е намерил на десетия километър прасе и на петнаистия го е уловил ,ще го дресираш да се вурне и да ти съобщи ли?
хора да ловува едно куче не значи да може да убие жертвата бре???деда ви знам акула ама?
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#23 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 21 September 2006 - 08:21 AM

Цитат

аи сиктир бре, дого колко един каракачан не струва като ловец.ще кажеш сопер ,стопер е лаиката и може би риджа,и не забравяи че в гората ще ги третират като хищници,а гатерите са си една голяма АРЕНА .само че е междувидова битка .
ти пък реди как ти хрумна тва ?и как ще стане ?
как ще разбереш че кумчо вулчо е намерил на десетия километър прасе и на петнаистия го е уловил ,ще го дресираш да се вурне и да ти съобщи ли?
хора да ловува едно куче не значи да може да убие жертвата бре???деда ви знам акула ама?

Питай Мути.

А за това дали кучето трябва да може да убие или не зависи от гледната точка, някои ловци без цялата организация около тях и безценните им пушки със всякакви екстри са една голяма НУЛА в гората. Тръпката иначе е в това да са сами в гората с кучетата и без оръжие. Такъв лов изисква други качества , а не само да имаш дебел потфейл/корем и да чакаш някъде да ти изкарат на тепсия животното.

#24 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 21 September 2006 - 11:36 AM

реди не си мисли че като имаш пушка и можеш да отрепеш всичко .трябва първо да го намериш и кое е тръпката при лова с дого?
пускаш кучета ,минимум 2,наи добре цяла сюрия,тръгваш да търсиш прасета (щото заек бърливи ще ги направи),като ги намериш се започва бои до смърт(каква е разликата между ринга).дого ще убие квото докопа,няма маика няма малко ,с пушката може да убиеш,каквото решиш,а с дого каквото попадне.това ли е лов.после питаи догеросите защо не говорят за фирата дето дават подобен род кучета ,ще ти кажат че не били чисти,затова не знаели как да се пазят.
за този лов за които говориш ....има много методи да уловиш дивеч без оръжие ,но ти не се интересуваш от тях а от сеира които се предоставя от лова с дого..забелязъл съм ,че си падащ по боините кучета и то в истинския смисъл на думата.
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#25 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 21 September 2006 - 11:56 AM

Цитат

реди не си мисли че като имаш пушка и можеш да отрепеш всичко .трябва първо да го намериш и кое е тръпката при лова с дого?
пускаш кучета ,минимум 2,наи добре цяла сюрия,тръгваш да търсиш прасета (щото заек бърливи ще ги направи),като ги намериш се започва бои до смърт(каква е разликата между ринга).дого ще убие квото докопа,няма маика няма малко ,с пушката може да убиеш,каквото решиш,а с дого каквото попадне.това ли е лов.после питаи догеросите защо не говорят за фирата дето дават подобен род кучета ,ще ти кажат че не били чисти,затова не знаели как да се пазят.
за този лов за които говориш ....има много методи да уловиш дивеч без оръжие ,но ти не се интересуваш от тях а от сеира които се предоставя от лова с дого..забелязъл съм ,че си падащ по боините кучета и то в истинския смисъл на думата.

petko, много си далече от истината за лова с дого bl)
обещавам като ми остане малко по свободно време , да кача някой друга снимка , правена от хора ловуващи с дого ( в оригинал)
Ти сам после си прави изводите , ОК ?
BEER
п.с redy , между другото Мути е женско дого собственост на nykoy
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#26 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 21 September 2006 - 12:04 PM

лошо няма ,но едва ли ще ме разубедиш със снимки .а ако аз снимам пинчер до мечка ще го признаеш ли за ловно?
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#27 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 21 September 2006 - 12:43 PM

Цитат

реди не си мисли че като имаш пушка и можеш да отрепеш всичко .трябва първо да го намериш и кое е тръпката при лова с дого?
пускаш кучета ,минимум 2,наи добре цяла сюрия,тръгваш да търсиш прасета (щото заек бърливи ще ги направи),като ги намериш се започва бои до смърт(каква е разликата между ринга).дого ще убие квото докопа,няма маика няма малко ,с пушката може да убиеш,каквото решиш,а с дого каквото попадне.това ли е лов.после питаи догеросите защо не говорят за фирата дето дават подобен род кучета ,ще ти кажат че не били чисти,затова не знаели как да се пазят.
за този лов за които говориш ....има много методи да уловиш дивеч без оръжие ,но ти не се интересуваш от тях а от сеира които се предоставя от лова с дого..забелязъл съм ,че си падащ по боините кучета и то в истинския смисъл на думата.

С всичко , което си писал съм съгласен! Но я ми кажи тогава какъв е смисъла на лова , не вярвам , че го правите само за да се нахраните r) . Много добре знам каква страст е лова , въпреки , че аз не я споделям , не виждам никакво удоволствие в това да седя някъде докато ми изтръпне гъза и да убивам нищо неподозиращи животни все едно , че стрелям по капачки , по добре да мина през стрелбището и след това през месарския магазин wink .
И за това смятам лова без оръжие за по естествен r) .
По вашата логика защо не отидете в гората с калашник и тогава няма да има пропуснати, само ранени животни........



Спуни бой само с това не разбирам какво искаш да кажеш : п.с redy , между другото Мути е женско дого собственост на nykoy

#28 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 21 September 2006 - 03:33 PM

redy , споменах го просто информативно!
стори ми се че я бъркаш с човек,
или ти просто така си пишеш странно b)
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#29 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 21 September 2006 - 04:19 PM

spuni_boy привет!

Ти откога ловуваш с дого? И ловувал ли си с друга порода кучета?
Интересува ме разликата и приликата на лова с различни породи.

redy да ловуваш не означава да си убиец, а точно обратното. Защитник си на природата. Много пъти съм казвал, че условно ловците ги деля на ловци и ловджии. Последните са истинските, а първите незнам как да ги нарека. Доста пъти съм изказвал мнение по въпроса и не ми се пише отново.

#30 Потребителят е офлайн   nykoy Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 21-August 05
  • Location:Варна

Публикувано: 21 September 2006 - 07:59 PM

Да напомня : "Диви прасета гониха ловни кучета"
Конак,би трябвало да ти е ясно каква е разликата в поведенито на различните породи по време на лов.

#31 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 21 September 2006 - 10:47 PM

Гониха ,ама журналиста го нямаше там да гледа l) l) l)

#32 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 22 September 2006 - 11:46 AM

Цитат

Да напомня : "Диви прасета гониха ловни кучета"
Конак,би трябвало да ти е ясно каква е разликата в поведенито на различните породи по време на лов.

никои аз имам и много гончета освен чобански и съм разбрал едно ,куче кое хапе прасето умира рано или късно ,въпрос на време е .инак това са наи темпераментните и бих казал наи добрите ,но мрат тва е истината .според мен е желателно прасето като се обурне кучето да бяга (патологичната смелост в случая е вредна),а ако тругне да се спасява(прасето )кучето да го посхапе по дупето ,така то не бяга а се обръща да се пази (освен ако не е смело като дого),такива кучета са стопери ,има и гончета които правят така . На гончетата които са били в гатера не им е било нужно да покажат как се трепе глиган и евала им правя че са се пазили явно са ловни а не обучавани по гатери и клетки да хапят прасе .работата на гончето е да открива дивеча,да го преследва с глас ,не да го стопира не да го трепе .според мен дори не трябва да се проверяват в гатер ,не е реално.гатера е за стопери и за да покажеш кво е тва свиня на кучето .в гатер и чобанско може да се представи добре,та камо ли боино.
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#33 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 22 September 2006 - 11:53 AM

реди какув е смисула .......може би някои хора не са си изгубили ловния инстинкт хахахах.
понеже каза че е лесно с калашник???стрелял ли си на автоматичен с калашник а?след петия изтрел ще сочиш небето може би........имам идея ако имаш фотоапарат иди в гората и снимаи дивеч ако го направиш ,броя ти го за отстреляно,макар да е по лесно.

и реди нали твоя пит не е ловен аи иди го пусни в някои гатер сигурен съм че няма да бяга ......да докажеш има и други ловни породи не само дого
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#34 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 22 September 2006 - 05:32 PM

Цитат

redy , споменах го просто информативно!
стори ми се че я бъркаш с човек,
или ти просто така си пишеш странно b)

Ами аз писах до Мути за това, исках той да отговори.......

#35 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 22 September 2006 - 05:37 PM

Цитат

реди какув е смисула .......може би някои хора не са си изгубили ловния инстинкт хахахах.
понеже каза че е лесно с калашник???стрелял ли си на автоматичен с калашник а?след петия изтрел ще сочиш небето може би........имам идея ако имаш фотоапарат иди в гората и снимаи дивеч ако го направиш ,броя ти го за отстреляно,макар да е по лесно.

и реди нали твоя пит не е ловен аи иди го пусни в някои гатер сигурен съм че няма да бяга ......да докажеш има и други ловни породи не само дого

Не благодаря, не съм си намерил кучето на улицата........
Въпреки, че съм виждал питове в гатер.

#36 Потребителят е офлайн   doguero Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 217
  • Регистрация: 16-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 22 September 2006 - 05:46 PM

Добре "професоре" разбрахме , че отбираш от гончета , при овчарските си още по-голям спец гледам , но хайде да обясниш на нас лаиците как аджеба ще доближиш прасето на този терен който съм показал по-долу на снимката какъвто е ландшафта в Аржентина и за където е била предназначена да ловува тази порода . Как ще го доближиш въобще това прасе за да може да го отстреляш на терен от хиляди хектари равно поле с тук таме висока трева и ниски храсти и с по някое дръвче на няколко километра или ти ще ползваш овчарски кучета да ти завръщат прасетата и да ти ги водят на крака ? l) Уточнявай се , че пишеш за условията в България а не "въобще" . По света има много неща които ти не си виждал или не знаеш , но това не означава , че те не съществуват нали ?

Прикачени файлове



#37 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 22 September 2006 - 06:29 PM

нали на лов щеше ме караш ,до Аржентина ли?тва в родпите ли е?в България ли е ?там и куче няма ми трябва ,сам ще ги намеря и убия.бих използвал риджбек?мога и с мелесар български ,мога и с каракачан ,мога и без куче ?но никога не бих ползвал дого никога еле па расов да го гледам три ,четири години и накрая да го нося разпран ,НЕЩА мерси.
не отговори на реди за фирата........ма тои маи си знае .
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#38 Потребителят е офлайн   doguero Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 217
  • Регистрация: 16-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 22 September 2006 - 07:17 PM

Цитат

нали на лов щеше ме караш ,до Аржентина ли?тва в родпите ли е?в България ли е ?там и куче няма ми трябва ,сам ще ги намеря и убия.бих използвал риджбек?мога и с мелесар български ,мога и с каракачан ,мога и без куче ?но никога не бих ползвал дого никога еле па расов да го гледам три ,четири години и накрая да го нося разпран ,НЕЩА мерси.
не отговори на реди за фирата........ма тои маи си знае .

Абе petko ти четеш ли изобщо аз какво пиша или като видиш аватара само и знаеш вече какво да отговориш ? И пиши малко по грамотно моля те , че е голяма мъка докато ти дешифрирам драсканиците . Така , сега на въпросите ти . Никъде не си спомням да съм писал да искам да те водя където и да е или пък да съм казвал , че с дого се ловува само и единствено в България . Също така не си спомням и да съм писал , че няма смъртни случаи при лов с дого . Ти къде го видя това написано от мен ? Нито пък съм те питал ти с какво ловуваш или искаш да ловуваш . Аз те питах едно конкретно нещо да ни обясниш ти пак с лавина от безмислици ни заля . В началото на този спор ставаше дума за "ловно куче ли е догото или не " а не ТИ дали ловуваш с дого , ТИ дали харесваш дого , ТИ дали знаеш или си виждал да се ловува с дого .

#39 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 23 September 2006 - 09:39 AM

добре бе питаме как сум щял да ловувам в този терен така ли?аз ти казах.после не те интересувало,,,,не ти уидиса отговора.не мисля че със създаването на дого
аржентинците са открили свинския лов,а мисля че човека създал го(догото)толкоз е обичал кучето,че е видял че ще изчезне и го направил различно ,но по него време всяко куче си има предназначение и какво е- ловно,пробвали хората -трепе ги ,тогава не са се интересували от фирата ,става значи.не съм сигурен ,но мисля че създателя му казвал,че СТАВА И ЗА ЛОВ ,но за това няма да споря
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#40 Потребителят е офлайн   doguero Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 217
  • Регистрация: 16-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 23 September 2006 - 09:53 AM

Цитат

добре бе питаме как сум щял да ловувам в този терен така ли?аз ти казах.после не те интересувало,,,,не ти уидиса отговора.не мисля че със създаването на дого
аржентинците са открили свинския лов,а мисля че човека създал го(догото)толкоз е обичал кучето,че е видял че ще  изчезне и го направил различно ,но по него време всяко куче си има предназначение и какво е- ловно,пробвали хората -трепе ги ,тогава не са се интересували от фирата ,става значи.не съм сигурен ,но мисля че създателя му казвал,че СТАВА И ЗА ЛОВ ,но за това няма да споря

Не че не ми "уидиса" а отговор няма . Това ли ти е отговора " тва в родпите ли е?в България ли е ?там и куче няма ми трябва ,сам ще ги намеря и убия.бих използвал риджбек?мога и с мелесар български ,мога и с каракачан ,мога и без куче ?но никога не бих ползвал дого никога еле па расов да го гледам три ,четири години и накрая да го нося разпран ,НЕЩА мерси." ? Аз от това нищо не мога да разбера . Ако си искал да кажеш нещо по смислено пробвай пак . Ако пък се затрудняваш аз ще ти кажа - на такъв терен може да доближиш прасето само ако кучето ти го задържи докато отидеш до него или пък не си нинджа l)

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни