Dog.bg Форуми : Диви прасета гониха ловни кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Диви прасета гониха ловни кучета

#61 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 26 September 2006 - 12:40 PM

стига бе никои.....я прочети аста ла виста или как беше ...на него вярваш ли му че е виждал.така ли са нещата както тои ги описва?ако са така в което вярвам ,къде греша а?.много обичате да се измуквате с това едва ли съм виждал.ами кажи на нас непросветените каква е разликата ?после ловците били гадняри убиици а на вас ви пляскат за такива работи .

виждал съм кръстоска с дого ,виждал съм и лаика ,гледах, по телевизията обаче , да работи на мечка .нямаше нищо общо с фулконтакта дето прави дого.на нито една снимка не видях дого да лае,все захапал здраво и ръфа ли ръфа .и ако умре кво "няма да те е срам ".етиката в лова къде е .бракониерстване е това знаеш ли .кое би убил дого ,големия нер или малкото прасенце,или бремената а?кое друго куче избира вместо ловеца?
един ловджия никога не би ловувал с дого ,мръвкар може .за бракониерски "лов"
са незаменими (без пушка),за гордеене по гатерите също.
аиде щом ще говорим за способности ми кажи кое едро не може да го направи това.знам чобански дето дори облаиват,това че умира без да го боли ли му е вповече?
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#62 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 26 September 2006 - 01:00 PM

Има нещо вярно в твоето мнение Петко!

#63 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 26 September 2006 - 02:35 PM

petko ти си уникум, чесно!!!!!!
няма втори като теб super best super best
покланям ти се, worthy такъв дразнител трудно се среща.
( ise Manga ala me bataria)
рекох да съм в тон с предишния ти подпис който беше на гръцки, ако ти е трудно да го разчетеш свиркай b)
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#64 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 26 September 2006 - 03:22 PM

Мути как ще коментираш това : "бракониерстване е това знаеш ли .кое би убил дого ,големия нер или малкото прасенце,или бремената а?кое друго куче избира вместо ловеца?"
Не мислиш, че има доза истина в това?

#65 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 26 September 2006 - 03:48 PM

Цитат

( ise Manga ala me bataria)
рекох да съм в тон с предишния ти подпис който беше на гръцки, ако ти е трудно да го разчетеш свиркай b)

име гифтос ...ало ден ксерис; малакас ....ке пущис ....путана оти телис филе ,диалексе моно су.ама ден се фтасун хтипа ена тилефоно та су по ке ала дека.
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#66 Потребителят е офлайн   nykoy Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 21-August 05
  • Location:Варна

Публикувано: 26 September 2006 - 05:36 PM

Реди,истината е точно в такава доза , която важи и за гончета и териери.Кучето в гората винаги ще спре (ако може) последното от животните.Разбирай най-слабото или болно животно.За тоя дето не знае : малките са по-бързи от възрастните прасета.Но тия неща не ги дават по телевизията l) .И биологичния часовник касаещ бременноста,много рядко съвпада с ловния сезон.Бременна свиня не може да бъде различена по това време на годината , дори от опитен ловец (аз поне не познавам такъв който да го направи,че и по време на лов когато животното бяга).Плодовете ако има такива са прекалено малки за да личи.Я виж , друго куче може и да се справи с такъв гинекологичен преглед в движение , но дого няма да може признавам.И такова не съм виждал,но то е щото не гледам толкова телевизия l) .И ми е трудно да си представя как едно куче убива прасе.Да задържи - да,да събори пак да,но за да убие му трябва време за което винаги стопанина ще може да отиде до него,и да реагира адекватно (говоря за лов в БГ).Май трябва да спрат измислените ТВ-предавания,че "компетентната" младеж много се пали. cheers

#67 Потребителят е офлайн   redy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 705
  • Регистрация: 23-June 06

Публикувано: 26 September 2006 - 10:12 PM

Хм , бях сигурен , че няма да имаш доводи против тезата на Петко, но и твоите думи звучат убедително. Петко ти си на ход wink .......

#68 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 27 September 2006 - 07:54 AM

Цитат

Реди,истината е точно в такава доза , която важи и за гончета и териери.Кучето в гората винаги ще спре (ако може) последното от животните.Разбирай най-слабото или болно животно.За тоя дето не знае : малките са по-бързи от възрастните прасета.Но тия неща не ги дават по телевизията l) .И биологичния часовник касаещ бременноста,много рядко съвпада с ловния сезон.Бременна свиня не може да бъде различена по това време на годината , дори от опитен ловец (аз поне не познавам такъв който да го направи,че и по време на лов когато животното бяга).Плодовете ако има такива са прекалено малки за да личи.Я виж , друго куче може и да се справи с такъв гинекологичен преглед в движение , но дого няма да може признавам.И такова не съм виждал,но то е щото не гледам толкова телевизия l) .И ми е трудно да си представя как едно куче убива прасе.Да задържи - да,да събори пак да,но за да убие му трябва време за което винаги стопанина ще може да отиде до него,и да реагира адекватно (говоря за лов в БГ).Май трябва да спрат измислените ТВ-предавания,че "компетентната" младеж много се пали. cheers

госпподин никои аз ходя в гората ежедневно така че номера с телевизията ,не ми го пробутваи(говорих за лаиките,инак твоито видео трябва да го гледам ,нали),кое не може да умори дого прасе ли???тая пума в форума ви кои я отрепал?или го прави само като ви изнася(по форумите)бе те чобанските ги морят ако се научат ти за дого .гончетата не хващат дивеча те го преследват с лаи.затова и в гатера много често дори не реагират .и ако гони нещо кое не желаеш просто го пропускаш на пусията .
чудно ми е как откривате дивеча с такива кучета дето не ходят по далече от гъзъ ти,и ако ходят пък как ги чуваш .на гончето лая се чува от далече и пак има места къде е на няма и километър и сякаш изчезва.къде ловуваш с мути и как аиде пиши,да не гледам телевизия а да се уча от теб ,от извора ,така да се каже ....иии ако ти ходиш да си учиш кучето в гората ..петко просто ги отвръзва ,само ако са вързани. или им свирква и тръгват.......и след малко баира пее ,чувал ли си групово изпълнение на гончета.де да чуеш ти разправяш че те яли лаина ,не като дого то само гранули яде нали е расов пес,и може да са плод на народната селкция "в хоремага",но те са се отглеждали и се отглеждат само и единствено за лов .а другото ........аиде ше го пиша домашно.

басирам се че ако продължаваш да" ловуваш "с мути .........някои ден ще се каеш ,специално ти ....испанецо не му дреме, ама за теб не знам.
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#69 Потребителят е офлайн   nykoy Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 21-August 05
  • Location:Варна

Публикувано: 27 September 2006 - 08:17 AM

nono

#70 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 27 September 2006 - 08:56 AM

Цитат

Цитат


( ise Manga ala me bataria)
рекох да съм в тон с предишния ти подпис който беше на гръцки, ако ти е трудно да го разчетеш свиркай b)

име гифтос ...ало ден ксерис; малакас ....ке пущис ....путана оти телис филе ,диалексе моно су.ама ден се фтасун хтипа ена тилефоно та су по ке ала дека.

Няма нужда да ми казваш още 10 , ако поуправиш и малко правописа ще стане работата b) ( мисля че пустис звучи доста по правилно)
А за по долния ти пост мисля да пропусна коментарите, виждам че няма смисъл. Ти си знаеш твоето и това е. Ами ОК така да бъде! Като се замисля май ние сме балъците ,щом ти се връзваме на глупостите b)
п.с Бегай отвързвай кучетата ( ама им земи и по една китара или цигулки за груповото изпълнение) BEER
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#71 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 27 September 2006 - 03:42 PM

хехех не ме учи на глупости бре ,кои ти ги превежда не знам ама......прав си комшиите нямат "щ",маи те са крали азбуката ни.а знаеш ли как е чаи (нямат и "ч". ......и "поуправиш"..такава дума няма в бг ....понеже държиш на правописа.

а за по долния ми пост наистина вече трябваше да попишеш глупостите не ги прескачаш виждам,че не разбирам ,пак знаеш ,ами кажи нещо хаиде без да ми цитираш стандарти и клишета нещо да роди главата ти да видя .
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#72 Потребителят е офлайн   nykoy Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 21-August 05
  • Location:Варна

Публикувано: 27 September 2006 - 04:25 PM

Цитат

[госпподин никои аз ходя в гората ежедневно така че номера с телевизията ,не ми го пробутваи(говорих за лаиките,инак твоито видео трябва да го гледам ,нали),кое не може да умори дого прасе ли???тая пума в форума ви кои я отрепал?или го прави само като ви изнася(по форумите)бе те чобанските ги морят ако се научат ти за дого .гончетата не хващат дивеча те го преследват с лаи.затова и в гатера много често дори не реагират .и ако гони нещо кое не желаеш просто го пропускаш на пусията .
чудно ми е как откривате дивеча с такива кучета дето не ходят по далече от гъзъ ти,и ако ходят пък как ги чуваш .на гончето лая се чува от далече и пак има места къде е на няма и километър и сякаш изчезва.къде ловуваш с мути и как аиде пиши,да не гледам телевизия а да се уча от теб ,от извора ,така да се каже ....иии ако ти ходиш да си учиш кучето в гората ..петко просто ги отвръзва ,само ако са вързани. или им свирква и тръгват.......и след малко баира пее ,чувал ли си групово изпълнение на гончета.де да чуеш ти разправяш че те яли лаина ,не като дого то само гранули яде нали е расов пес,и може да са плод на народната селкция "в хоремага",но те са се отглеждали и се отглеждат само и единствено за лов .а другото ........аиде ше го пиша домашно.

басирам се че ако продължаваш да" ловуваш "с мути .........някои ден ще се каеш ,специално ти ....испанецо не му дреме, ама за теб не знам.

worthy

#73 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 29 September 2006 - 03:59 PM

знаеш ли на цял пост с една иконка .........или мулчи или пиши
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#74 Потребителят е офлайн   vanusha Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 11-January 07

Публикувано: 21 October 2007 - 04:33 AM

:yahoo:
  Мисля че проблемите ви идват от незнание.
  Петко е 100% прав защото е ловец и то с много опит, не го познавам но като чета е видно.
  А вие момчета със клипчетата обърнали ли сте внимание че в Аржентина ходят на лов за ДОМАШНИ ПРАСЕТА??????????????????????
вторично подивели и нещата с ДОГО стават но ако един европейски глиган метне догото в някоя трънка или дренак само за 2-3 секунди и е разфасован.
  Не дай си боже да е някое юначе на 120 кг. те големите не се занимават с кучета и даже не стват когато ги лаят.
  Така че догото е ловно къче но не за нашите прасета, ще хванат 3-4-5 прасета и на шестото даже и доктор няма да ви трябва.
  Имах 3 убити за 1 час кучета при сняг във млади борове - каквито в Аргентина няма - там са пампаси и е различно. 
  В БГ догото става но ще има проблеми.
  За лова е важно кучето да намери прасето а останалото е моя работа а за това са много добри гончетата- претърсват и облайват, но след като подгонят идват проблемите.
  Затова мнението ми че за лов на диви прасета най-добрите ама най-добрите са местните мелези, проблема с тях е че няма къде да ги обучиш защото прасето намаля и е необходимо гатер , а гатера прави кучето да чака наготово.
  Това е мое мненеие и не държа да ми вярвате.

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни