Dog.bg Форуми : За изложбите и родословията

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За изложбите и родословията

#21 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 October 2006 - 11:44 PM

Освен,че е страхотен екземпляр е най-доброто коте,което съм виждала super best
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Голдънче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 653
  • Регистрация: 02-June 06
  • Location:София

Публикувано: 02 November 2006 - 03:26 PM

Цитат

ако родителите на въпросното коте имат родословие и се знае от коя фелиноложка федерация е издадено, е по-лесно, ако не - има други възможности...

Еми да ти кажа само баща му има родословие а майка му е от Русия-Киев.
По въпроса с родословията не ми се искаше да си взимам родословие ,защото в повечето случаи си оставаш излъган с фалшиво родословие. a)
User's Signature

Всички гледат породата, търсят расови белези,
а пък има в природата удивителни мелези.
Тъй че, както при хората, приятелче мое,
и при нас е по-важно сърцето какво е!.

#23 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 November 2006 - 09:39 PM

а като е без родословие не оставаш ли излъган в това какво точно имаш ?
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#24 Потребителят е офлайн   Голдънче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 653
  • Регистрация: 02-June 06
  • Location:София

Публикувано: 06 November 2006 - 06:23 PM

Не съм излъгана защото не съм толкова тъпа и знам стандарта на персийките .Не съм излъгана аз знам ,че съм взела коте което не отговаря на чертите на show class или breed class май така се пишеше, аз го знаех това просто е невероятно красиво коте в категорията му домашно.Обичам си го дори и да не е "сплескано муцунест" малко класическо персийче никой не ми го е прикривал това и за това не мисля ,че съм излъгана. bl)
пп.А и пък като има котета шампиони без родословия защо да си вземам родословие което и без това може дае фалшиво.Нали? l)
User's Signature

Всички гледат породата, търсят расови белези,
а пък има в природата удивителни мелези.
Тъй че, както при хората, приятелче мое,
и при нас е по-важно сърцето какво е!.

#25 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 November 2006 - 07:25 PM

независимо от това, че е pet клас, то може да има родословие, но защо повече да говоря като съдя от реакцията на отсрещната страна r) а пък класическите персийци... това е друга тема. bash
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#26 Потребителят е офлайн   Голдънче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 653
  • Регистрация: 02-June 06
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2006 - 03:03 PM

Отсрещната страна няма да те гръмне ако говориш спокойно l) .Не го казвам с лоши чувства просто така ги знам тия работи за персийците и ако греша ме поправи .А и пък не ми се ще да споря с теб и без тва си много по навътре от мен в тия работи. b) Точно в началото на нашият старт в изложбената дейност ще ми е нужна повечко разговори.И съжалявам защото"отсрещната" страна много обича да плямпа! b)
И така ,много ще се радвам да те видя ,ако ходиш на следващата изложба в края на март ,защото както сме постригани ще исплашим съучастниците ако отидем на тази l)
Целувки и милувки от мен и бъдещият изложбеняк.
User's Signature

Всички гледат породата, търсят расови белези,
а пък има в природата удивителни мелези.
Тъй че, както при хората, приятелче мое,
и при нас е по-важно сърцето какво е!.

#27 Потребителят е офлайн   cOoL_aNi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 18-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 24 January 2008 - 09:34 PM

1 въпрос...като си си взел коте от зоомагазин там дават ли се родословия и паспорти когато котето е породисто? :-
User's Signature

"И как вие кучетата постигате своето господство над човека? С насилие? С оръжие? С пропаганда? Нищо подобно. Вие поробвате хората с любов, средство съвсем непознато на човека."
                                      Из "Писмо до моето куче"
                                            от Стефан

#28 Потребителят е офлайн   Girl`NeXt`Do0r Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 24-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 January 2008 - 03:30 AM

Цитат

1 въпрос...като си си взел коте от зоомагазин там дават ли се родословия и паспорти когато котето е породисто? :-

Преди година реших да си взема коте. Доста места обиколих и накрая намерих един зоомагазин, в който казаха, че утре могат да ми докарат въпросното коте. Още на другия ден ми намериха женско, персийско, на 4 месеца, не е екстрмално- това търсех. Но понеже нямах никакви по- големи амбиций за котето от един домашен любимец съм забравила да се поинтересувам за доста неща. След като година котето израсна пред очите ми и видях каква красавица си ми стана (  :izcherven: ) прецених, че искам да постигна нещо с котката ми. Обаче проблема е, че от зоомазгазина не ми дадоха нищо освен котето и две снимки на родителите му. Котката е опушена персийка. Убедена съм, че котката е чистокръвна, защото съм се интересувала много от особените белези на тази порода. Мисълта ми е, че ако искам да я водя на изложба какво трябва да направя?! Сега вече, когато се поинтересувах разбрах колко е важно да имаш родословие, но вече е късно  :( Ще помоля само малко по-изчерпателно да ми отговорите. Благодаря предварително  :wub: 
User's Signature

[img width=400 height=240]http://i193.photobuc...92/Image1-1.jpg[/img]

#29 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 January 2008 - 08:39 AM

подобни въпроси са били вече обсъждани из темите на форум *Фелинология*. Предлагам да започнете с търсенето и прочитането им.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни