Dog.bg Форуми : Български Питбул клуб

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (48 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Български Питбул клуб

#41 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 18 January 2013 - 04:39 PM

Ще взема утре да събера тука пет човека от улицата и айде във съда да си регнем и ние клуб за АПБТ.
После ще си насрочим семинар и аз ще съм хем председател, хем и лектор; а пък и родословия ще правя! :af_089:
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 January 2013 - 04:39 PM

Какъв професионализъм струи от коментарите на БПК, останах в захлас...

Показване на мнениетоБПК, в 18 January 2013 - 03:57 PM, написа:

Нина почни и ти от нулата, а аз ще дойда да ти задавам въпроси, нека да имаш желание да ми отговориш. помоли админа да истрие темата. Явно породата не заслужава клуб, поне в този форум.

Това не го разбрах... Всеки започва от нулата, не знам някой да се е родил научен за нещо. В моята сфера не оставям зададени ми въпроси без отговор, заповядай и питай. Тук говорим за твоята обаче.

В качеството си на каква да моля админа да иСтрие темата, нямате ли си клубна секретарка за тая работа?

Не знам защо реагирате така остро. Всеки, който се захване с дадена дейност, трябва да покаже компетентност и да се докаже на фона на всеобщото подозрение и интерес. Вие правите точно обратното, крещейки "Ние сме клубЪТ, бе, има ли нужда от повече въпроси??!!!"
Ами да, има. Има нужда и от отговори. Защото хората отсреща не винаги пасат трева
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#43 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 18 January 2013 - 04:40 PM

Мога, ли да помоля клуба да помогне финансово за изплащането на сметката на този нещастник на стойност 550лв.? http://forum.dog.bg/...B1%D1%83%D0%BB/
по снимката се вижда е че е чистокръвен пит отвсякъде,даже се чудехме дали да не го развъждаме,щото е многооо ценен екземляр,чисто бял е / на 4г. изхвърлен от стопаните си на улицата/
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#44 Потребителят е офлайн   Taz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 18 January 2013 - 04:41 PM

И какво излиза сега? За да получа отчеДа трябва да кихна 24лв?! Как точно се надявате да привлечете нови членове, като режете всякаква информация?! Аз като любител на породата разбрах само, че почти всички въпроси са неудобни и нежелани....

PS Само автора може да поиска от модератора иСтриване на темата :-)

#45 Потребителят е офлайн   БПК Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 18-January 13

Публикувано: 18 January 2013 - 04:53 PM

конярска не една или две снимки сме качвали, със зов за помощ, на кучета попаднали на вас. Специално по темата цяла статия написах , във ваша чест. За суздаването на клуба, аз кихнах най-много, но само чрез клуба може да постигнем някакво ограничаване на популацията, поне клубните членове спазват правила при развъждането. А не даваме всичката информация на тепсия защото има copy и paste, и ще има клуб Подуяне, Клуб Овча купел и др. Така че пак ви казвам почнете вие от нулата, ще ви питам какви ДНК анализи ще правите и какво ще сравнявате. Дайте ми секвенцията типична за Питбула за да сравним резултатите колко Питбул има в нашите кучета. Защо не може да ми я дадете, защото и други клубове не отговарят на всички въпроси. Не очаквайте да си изпея майчиното мляко понеже вие сте се разкудкудякали тук.

#46 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 January 2013 - 04:58 PM

Показване на мнениетоБПК, в 18 January 2013 - 12:52 PM, написа:

Семинара е на тема Кинолжка компетенция, и ще го водя лично аз. Какъв ти е проблема ? Прочети първо всички мои статии, после покажи къде аз да прочета твоите и ще говорим за капацитетност.

Бих посетила семинара ви. Винаги гледам да науча нещо ново. Какво кинологическо образование имате, къде сте учил, с кого сте работил? Колко кучета сте отгледал и обучил, къде работят те?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#47 Потребителят е офлайн   Taz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 18 January 2013 - 05:03 PM

Много силно напомняте на една миска, която крещеше, че всички, които критикуват интериора или екстериора й са "завиждачи" !!! А когато й зададоха най-обикновен въпрос (коя година България влезе в ЕС?!) заяви точно като вас, че не е длъжна да ни дава отчети :-))))))) Или май за броя на буквите в българската азбука я бяха питали..... :-)))))

#48 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 18 January 2013 - 05:08 PM

Показване на мнениетоБПК, в 18 January 2013 - 02:53 PM, написа:

конярска не една или две снимки сме качвали, със зов за помощ, на кучета попаднали на вас. Специално по темата цяла статия написах , във ваша чест. За суздаването на клуба, аз кихнах най-много, но само чрез клуба може да постигнем някакво ограничаване на популацията, поне клубните членове спазват правила при развъждането. А не даваме всичката информация на тепсия защото има copy и paste, и ще има клуб Подуяне, Клуб Овча купел и др. Така че пак ви казвам почнете вие от нулата, ще ви питам какви ДНК анализи ще правите и какво ще сравнявате. Дайте ми секвенцията типична за Питбула за да сравним резултатите колко Питбул има в нашите кучета. Защо не може да ми я дадете, защото и други клубове не отговарят на всички въпроси. Не очаквайте да си изпея майчиното мляко понеже вие сте се разкудкудякали тук.

Не съм писала,че не сте поставали снимки със зов за помощ.Просто ви попитах дали клуба ще може да помогне на един такъв нещастник.Отговорът е ясен.Чудно ми е ,дали ако реша да кандидаствам с моето куче ще ни приемете ли за член?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#49 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 January 2013 - 05:11 PM

Приятели... и НЕприятели... С повечето от вас тук не само че се знаем, ама си имаме симпатия и антипатия. Но тук всички сме от една страна на барикадата - НЕ на безразборното размножаване.
Много харесвам питове и питоподобни, чудесни са и заслужават да имат свой собствен клуб - понякога имам усещането че хората трябва да защитават от незаслужени нападки самите питове:-)
Но нека да не е по този начин. Клуба трябва да е със съдебен регистър, може да не е под егидата на ФЦИ, но да е с членство на друга кинологическа организация. И задължително трябва да има прозрачност, няма как, ако не им обясниш на хората кой си и какъв е клуба - те ще са в правото си да се съмняват. Нали нашия клуб е много млад, така че ми е напълно ясно колко е важно да стъпиш на чиста и прозрачна основа...

Значи, за да се учреди национален клуб на породата трябва наистина много сериозно да се подходи към въпроса. И трябва да имате отговори за всичките въпроси тук, още преди да сте регистрирали клуба, преди да го обявите. Разбирате ли, БПК?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#50 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 18 January 2013 - 05:15 PM

Фурия, точно това се опитах преди време да им напиша във фейса,но освен,че ми изтриха постовете и казаха,че не признават никакви федерации и тем подобни глупости ме изгониха.Ще си въдят и това е .
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#51 Потребителят е офлайн   БПК Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 18-January 13

Публикувано: 18 January 2013 - 05:23 PM

Ще се радвам да дойдете на семинара. С автобиографията ми ще може да се запознаете там, но ще я има и в книгата за породата питбул която се готвим да издадем. Учил съм в български ( Биотехнологии, Гентехника ) и немски университети (Биотехнологии, Генетика, Фармацефтична Биология ). Експериментирал съм в сферата на електрофузиониране на клетки, волуметрия, филогения базирана на ДНК анализи. Не съм фиолог извинявам се за правописни грешки., на които тук много се държи. Отрастнал съм с кучета, отгледъл съм няколко. Живея и печеля прехраната си в Германия, нямам нужда да забогатявам чрез клубни средства. По моя сметка не постъпва нито стотинка. В момента притежавам женски питбул в страна, в която тази порода е забранена, без да има значение дали кучето има родословие или не, така че и да имаше моето куче родословие от UKC и ADBA едновременно, освен да го използвам като салфетка да трия мокрите лапи на кучето за друго не става. Моето куче е обучено за Begleithund, в момента работи като терапидог при хора с канофобия. Най-честите случай са пощальоните и деца преживели инцидент с куче в ранна възраст. Целта ми е на да се развъжда безразборно, а да се въведат норми, да се защитава породата по законите за защита на животните в България, както и подбор на най-подходящите екземпляри в страната за създаване на електрона племенна книга, чрез която популацията да бъде следена и контролирана от клуба. Въвдохме изисквания и нови термини в киноложките среди на България, което подбужда въпроси от рода Какво за бога правят тези хора? но ви уверявам,че сме КУПИРАЛИ в устава най-доброто от FCI клубовете. За да вземете участие на семинара моля да ми пишете на клубния имейл bpc@abv.bg

#52 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 January 2013 - 05:33 PM

БПК,
Това с терапи-дог канофобия много ми допада, чудесна инициатива, кой точно ви е дал сертификати на терапидог за кинофобни синдроми? Коя организация? Къде работи животното? Кой ви е дипломирал? При кои хора влиза, допуска ли се до болници?
Ето ви пример - кучето възпитано от мен работи като водач за слепи, сертефиката му бе издаден от "Училище на четири лапи" в София. Простичко е, нали?
Вашето куче кой го е дипломирал, къде и как?

С удоволствие бих посетила семинара ви. Платен ли е? Само за участници на клуба ли е?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#53 Потребителят е офлайн   БПК Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 18-January 13

Публикувано: 18 January 2013 - 05:33 PM

.

#54 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 January 2013 - 05:41 PM

БПК,
Спряли сте достъпа на Конярска във фейса само защото "етикета не ви позволява да се присъедините към клубове"????????????? Та нали ВИЕ сте клуба. като наритвате фенове на породата, какво правите????
ОПомнете се, бъркате в момента, една хубава инициатива не бива да се прегазва току така заради лични антипатии.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#55 Потребителят е офлайн   Taz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 18 January 2013 - 05:41 PM

Извинявам се за офа, но не мога да не си задам въпроса - Вие как си получихте дипломите с този правопис?! Как изобщо си написахте дипломните работи?! И ние не сме фиЛолози, но поне имаме начално образование..... В началното училище се учи правопис, а и тук има спелчекър. Разбира се той не работи, когато с главни букви напишете КУПИРАНЕ, което се отнася да медицинска интервенция - думата е КОПИРАНЕ и идва от COPY, което на латиница малко по-горе Ви се отдаде да напишете....

#56 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 18 January 2013 - 05:42 PM

Добре де,пак ще кажете ,че се заяждам,но обяснете ми за чиф ви е да плодите и толерирате подобна дейност при положение,че в БГ е бъкано с такива животни? На мен лично това ми е проблема,защото толерирате заплождане на породоподобни кучета,за всичко друго съм ок с Вас,за статиите,които поствате,за начина на писане относно породата,ама що ви е да произвеждате нещастници с неясен произход?Имате над 10 кучета,които сте обявили за линията ред ноуз,сори, но ако не беше тъжно щеше да е смешно.Запознайте с линията и тогава ще видите за какво говоря.Не разбирате ли,че по този начин вместо да изпишете вежди,вадите очи.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#57 Потребителят е офлайн   БПК Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 18-January 13

Публикувано: 18 January 2013 - 05:43 PM

.

#58 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 January 2013 - 05:49 PM

Показване на мнениетоБПК, в 18 January 2013 - 03:43 PM, написа:

Семинара не е платен, не е само за клубни членове, гости също са желани. Питбулите отлично могат да се прилагат точно при хора със страхове, При обучението на кучетата ситуацията в Германия е по-различна от тази в четири лапи, тук дори и за кучета водачи на слепи, не се изисква треньорите да са от кучешко училище. Важно е да са регистрирани във VDH www.vdh.de, а на вас ви е ясно че аз със Питбул не мога просто ей така да се регистрирам там. Това дава отново повод някой д ме наречат самозванко, но понеже името ми е Иван се радвам ако всички изберат нашия път самосВанко. Разбира се че мога да подкрепя всичко казано до тук с факти, но това бих го направил на семинара, защото ако го направя тук, няма да е интересно за присъстващите, ако са го чели във форума. Мисля , че не трябва да очакваме винаги от 0 на 100, а да почнем 1,2,3, .. аз, както и останалите членове също сме само хора и не можем да си извадим душите, но поне не вадим кучешки души. Приятна вечер!

Отговорете ми на въпроса коя организация ви е дала теста на кучето за дог-терапи. Нищо друго не искам. Мойто работно куче води сляп човек, дипломата е дадена от "Очи на четири лапи " в София. Отговорете ми и вие. С удоволствие бипх посетила семинара ви, защо не? Март месец на самия Балабанов в Димитровград смятам да гостувам на семинара му, дето целия свят го знае. Така че е редно да ви запитам къде работят вашите животни.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#59 Потребителят е офлайн   БПК Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 18-January 13

Публикувано: 18 January 2013 - 05:50 PM

.

#60 Потребителят е офлайн   БПК Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 18-January 13

Публикувано: 18 January 2013 - 05:52 PM

.

  • (48 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни