Dog.bg Форуми : Счупено краче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Счупено краче Яна

#1 Потребителят е офлайн   histeriq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 06-November 12

Публикувано: 16 January 2013 - 11:42 AM

Здравейте,
Вчера на 15.01.2013.г излизайки на разходка една кола мина през крачето на Яна.Собственика на автомобила дори не спря да види какво е направил , а от този миг на татък започнаха нашите мъки .Оказа се тежко счупването на лявото предно краче ,за което е нужна операция ,която е непосилна за мен поне не за един ден (както всичко в тази държава ).С последните си спестявани от 100лв направихме снимка , преглед, биха ни една (не знайно каква) инжекция, гипсиране на крак (което се оказа много неправилно предвид откритата рана ,която има ),пуснаха ни система на която имаше цена 1,70 , а на мен ми поискаха 15 лв.Тотала беше 100лв с такситата и молене да ме закарат до някоя клиника .За това дори не получих дори и разяснение какво точно е счупването и какво се прави.Да не кажа че дори се изнервяха при всеки въпрос , изляха си водата при гипсирането върху мен и кучето , лутаха се като мухи ,много не професионалоно и всичко това се случи за цели 4 часа .Кучето виеше от болка а те си играеха с лапата му като боксова круша , заети да ми обясняват кучетата какъв праг на болка имат .За операцията ми поискаха 300 лв , без да се смятат антибиотиците след това и превръзките , като всяко от тези неща ще ми струвало по 30 на ден в продължение на 2 месеца.След което взех решение да поискам и второ мнение .Оказа се, че тези маниполации са безсмислени . Крайно грубо и съдистично е да гипсираш крак с отворена рана и по техните препоръки да се седи така 4 дена .Днес ни предстои операция на крачето при др ветеринар , който иска за всичко 250 лв.Но отново съм в безизходица защото тази сума е непосилна за мен (поне не за периода от 1-2 дена),защото знаем че в България дори и кредит с безумна лихва не ти отпускат лесно .Тук се помага на ромите , бездомните кучета така наречените (улични герой), но не и на животно , на което му се плаща данък ,правят им се ваксини и се гледат .Пуснах запитване до няколко организации , който ми съдеистваха с телефони на техни клиники в който операцията е в троен размер .Благодаря на тази помощ , но за мен е доста меркантилна .Пиша тук защото искам да изкажа разочерованието си от всичко в България .

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 January 2013 - 12:14 PM

В коя клиника ще е операцията?

Показване на мнениетоhisteriq, в 16 January 2013 - 11:42 AM, написа:

Тук се помага на ромите , бездомните кучета така наречените (улични герой), но не и на животно , на което му се плаща данък ,правят им се ваксини и се гледат .


Разбира се, че бездомните кучета са тези, които се нуждаят от помощ. Защото те нямат стопани, които да поемат отговорност за тях. Вие, като такъв, трябва да си направите сметката какво изисква отглеждането на едно куче, дори и в непредвидени ситуации, като тази. И да прецените дали можете да поемете тази отговорност.

Не че не може всичко да се случи, но все пак - как минава кола през крака на куче, което се движи със стопаните си?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 January 2013 - 12:24 PM

Това Яна, която изубихте преди 2 месеца лие ?
Горкото бебе няма никакъв късмет.

#4 Потребителят е офлайн   histeriq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 06-November 12

Публикувано: 16 January 2013 - 12:24 PM

Знаете ли ,не искам да споря но аз мога да ви каж,че точно хората,който се правят на най загрижени искат да намерят някой който да поеме отговорността.Нямам думи да опиша,колко кучета съм нахранила с последнитеси пари,но това няма значение.Ами аз ще ви кажа как може да се еслучило това: След минаването на поредния дришлио с 60км в час през малка уличка пред блока,която дори е забранена, но както казах няма значение,не се и съмнявам,че ще има критики вече на няколко пъти се зблъсквам с това.Дори и когато бях прибрала друго куче от улицата и не можех да го задържа имаше такива,който казаха "ами да не си го пребирала,като не можеш".Гадното е че тук сме много който съдим ,но малко са хората.който правят реални неща.

#5 Потребителят е офлайн   histeriq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 06-November 12

Публикувано: 16 January 2013 - 12:25 PM

Показване на мнениетоaldald, в 16 January 2013 - 12:24 PM, написа:

Това Яна, която изубихте преди 2 месеца лие ?
Горкото бебе няма никакъв късмет.

Явно да ,сега като се излекува ще я закарам в провинцията ,там ще е по добре :)

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 January 2013 - 12:28 PM

Вие сте тази, която започна с осъждане. Видиш ли на бездомниците се помага, а на вас няма кой, щото това била България. А ако под "реални неща" имате предвид да се струпат хора да ви превеждат пари - то сте объркали мястото за молбата си. Тук са предимно хора, които помагат на "улични герои".
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   histeriq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 06-November 12

Публикувано: 16 January 2013 - 12:30 PM

А и да ви кажа,когато си взимаш животинче , не си предвидил , че ще ти се наложи да имаш 1000лв за всеки случай.
Аз ще справя със ситуацията просто изказвам разочерованието си от всичкокоето се случва около нас.

#8 Потребителят е офлайн   histeriq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 06-November 12

Публикувано: 16 January 2013 - 12:35 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 16 January 2013 - 12:28 PM, написа:

Вие сте тази, която започна с осъждане. Видиш ли на бездомниците се помага, а на вас няма кой, щото това била България. А ако под "реални неща" имате предвид да се струпат хора да ви превеждат пари - то сте объркали мястото за молбата си. Тук са предимно хора, които помагат на "улични герои".

Аз никъде не съм писала ,че събирам пари Така ли е?Ама след като вие пишете това тук,се сещам как помагате и на другите кучета,може би избирателно.Знаете ли помагачи пред компютрите са на всякъде,

#9 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 16 January 2013 - 12:45 PM

От каква точно помощ имате нужда?
В коя клиника ще се опрерира кучето?
Изобщо в кой град се разива действието?
Много клиники биха направили операцията, щом е спешна, и биха изчакали да заплатите сумата след това.

За съжаление, няма здравни осигуровки и клинични пътеки за кучета. Всеки стопанин сам си плаща. И не само в България.
Помня няколко случаи на стопани, изпаднали в нужда, за които са събирани пари. Но когато човек има нужда от помощ, трябва да знае как да я поиска, а не да сипе упреци. Защото никой на никого не е длъжен, нали?
И, ДА, наистина се помага избирателно, защото не можем да помогнем на всички. Всеки сам преценява дали и на кого може да помогне и с какво точно.

#10 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 January 2013 - 12:54 PM

histeriq, виждам защо сте избрали ника си.
Постът ви е доста дразнещ поне за мен.

Цитат

,за което е нужна операция ,която е непосилна за мен поне не за един ден (както всичко в тази държава )
.
Наистина съжелявам, че всичко в тази държава е непосилно за Вас, намерете си друга!
Значи, отивате в клиника, където се държат грубо , ползват кучето ви за боксова круша, не ви казват какво му правят, но Вие все пак разбирате, че туй дето му го правят тайно струва по принцип 1,70 и въпреки всичко стоите там да Ви бият и заливат и да им дадете последните си 100 лв?
Готова ли сте да застанете зад думите си и след всичките обвинения да кажете името на клиниката и докторите, които може би клеветите?
И след като им дадохте най-последните си пари, как се озовахте при втори вет?
И недейте да изказвате разочарованието си от всичко в България. Не само тук не се отпускат скорострелни кредити на неплатежоспособни хора. И не само тук е нужно да отделяш средства, за да отглеждаш животинка, още повече едра порода куче. И не само тук не се гледа с добро око на безотговорните стопани, чиито 5 месечни кученца днес се качват сами на трамвая, а утре се оказват под гумите на колите. И да помага се на бездомни - но не помагате вие, че да държите сметка. А вие едва ли сте платили данък на вашето кученце, най-малкото защото миналата година беше гратис. Така че, хайде тия високопарни изказвания как

Цитат

се плаща данък ,правят им се ваксини и се гледат
ни ги спестете.
И поздравления - от вчера, когато са ви прегазили до днес доста работа сте отметнали - опищели сте форуми, организации, попресметнали сте кое къде колко излиза. За съжаление, когато животните или хората боледуват, трябват пари. И когато си взимаш животинче, ТРЯБВА да го предвидиш. А не да мрънкаш на "помагачите пред компютрите", че всико ти е непосилно.

#11 Потребителят е офлайн   histeriq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 06-November 12

Публикувано: 20 January 2013 - 12:35 PM

Знаете ли ,
Всичко вече е ок кучето е оперирано и съм шастлива ,че успях да го направя.Но все още съм разочарована от повечето хора в тази държава.Има добри хора който поне с думичка се опитата да те поткрепят , за жалост има доста злобари ,който всичко знаят даже подобре от теб , прочели са ти мислите дори преди да си ги помислиш.
За жалост това ,ще се оправим когато станем малко по добри ,но докато има милиони критици и хора който живеят във собственото си безверие и най нагло го прехвърлят на другите ще е така.А относно коментара дали ще потвърдя това да бих го направила ,но какво ще се промени.

И да ви кажа аз на вас , с големия коментар преди моя, ако вие сте без транспорт ,кучето ви е с висяща лапа, такситата не ви качват а то тежи 23.кг, какво ще направите.
Но както казах по рано от такива хора единственото което можеш да очакваш е само да коментират и за жалост винаги са зле настроен,

А иначе много хора ми писаха за което благодаря и се радвам ,че все още има хора дори и за моралната подкрепа. :smile:

#12 Потребителят е офлайн   histeriq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 06-November 12

Публикувано: 20 January 2013 - 12:42 PM

Показване на мнениетоaldald, в 16 January 2013 - 12:54 PM, написа:

histeriq, виждам защо сте избрали ника си.
Постът ви е доста дразнещ поне за мен.

Цитат

,за което е нужна операция ,която е непосилна за мен поне не за един ден (както всичко в тази държава )
.
Наистина съжелявам, че всичко в тази държава е непосилно за Вас, намерете си друга!
Значи, отивате в клиника, където се държат грубо , ползват кучето ви за боксова круша, не ви казват какво му правят, но Вие все пак разбирате, че туй дето му го правят тайно струва по принцип 1,70 и въпреки всичко стоите там да Ви бият и заливат и да им дадете последните си 100 лв?
Готова ли сте да застанете зад думите си и след всичките обвинения да кажете името на клиниката и докторите, които може би клеветите?
И след като им дадохте най-последните си пари, как се озовахте при втори вет?
И недейте да изказвате разочарованието си от всичко в България. Не само тук не се отпускат скорострелни кредити на неплатежоспособни хора. И не само тук е нужно да отделяш средства, за да отглеждаш животинка, още повече едра порода куче. И не само тук не се гледа с добро око на безотговорните стопани, чиито 5 месечни кученца днес се качват сами на трамвая, а утре се оказват под гумите на колите. И да помага се на бездомни - но не помагате вие, че да държите сметка. А вие едва ли сте платили данък на вашето кученце, най-малкото защото миналата година беше гратис. Така че, хайде тия високопарни изказвания как

Цитат

се плаща данък ,правят им се ваксини и се гледат
ни ги спестете.
И поздравления - от вчера, когато са ви прегазили до днес доста работа сте отметнали - опищели сте форуми, организации, попресметнали сте кое къде колко излиза. За съжаление, когато животните или хората боледуват, трябват пари. И когато си взимаш животинче, ТРЯБВА да го предвидиш. А не да мрънкаш на "помагачите пред компютрите", че всико ти е непосилно.



Винаги е имало и ще има хора като вас:) но за жалост вие сте повече .Искам да ви попитам вие видяхте ли кучето , как така сте сигурна ,че данъка му не е платен ама вие всичко знаете ,няма да се очудя ако почнете да ми говорите че всъщност не е несмка овчарка а пудел.А другото което ми напарви впечателение е за намерете си друга държава:) точно така мислят всичко ,затова тук хора не остават, защото такива като вас са навсякъде и тук да ви кажа аз на вас не е важно да си намеря друга държава а да се поправим . Но сигурно няма да ме разберете от такива философи като вас до гуша ми е дошло,ВСИЧКО ЗНАЯТ И ВСЕ СА ПАРВИ .

#13 Потребителят е офлайн   histeriq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 06-November 12

Публикувано: 20 January 2013 - 12:52 PM

aldalt пак да ви кажа първо се информирайте , обаче понеже явно нямате такова време аз да ви кажа.
Единственото място на което съм писала е това /ако това за вас е опищяване на форуми не знам но сте смешен/на/
Второ свързах се само с една ораганизация , на която няма да споменавам името и с една клиника хората казаха какво искат аз прецених ,че това не ме устроива и всичко приключи до там ,Обаче незнам , защо поне не бръкнете по форумите та да видите и да ми покажете къде другаде има подобна тема?ОБАЧЕ няма да го направите,защото сте поредния или поредната незаинтересована личност ,даите да напишем нещо .Мислих да продължа но няма , не желя да се занимавам с такива като вас .Толкова съм ядосана от невежеството и безочието ви ,че няма думи

#14 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2013 - 05:57 PM

Показване на мнениетоhisteriq, в 20 January 2013 - 12:52 PM, написа:

Толкова съм ядосана от невежеството и безочието ви ,че няма думи


histeriq, за какво невежество и безочие говорите точно??
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2013 - 10:36 PM

histeriq, не е проблем, че сте ядосана от невежеството и безочието ми. Проблемът е, че май сте ядосана на всичко около вас

Цитат

повечето хора в тази държава.
. И сипете обиди и обвинения. Първо пишете, че хората в клиниката

Цитат

си играеха с лапата му като боксова круша , заети да ми обясняват кучетата какъв праг на болка имат
, после

Цитат

една клиника хората казаха какво искат аз прецених ,че това не ме устроива и всичко приключи до там
. Първо

Цитат

Пуснах запитване до няколко организации
, после

Цитат

свързах се само с една ораганизация , на която няма да споменавам името
. И вие май не знаето какво точно правите. И защо не споменавате името - ако сте убедена в правотата си и е истина че са се държали грубо и непрофесионално - кажете кои са - как иначе ще се промени нещо, щом всички си мълчим и си натискаме парцалите.
А дали сте платили данък (след като миналата година чипираните кучета бяха ОСВОБОДЕНИ от данък в София), дали кучето Ви е немска овчарка, пудел или друго куче, за мен няма никакво значение. Всяко куче заслужава обич и грижа. Обаче, когато за едно и също кученце - бебе в рамките на 2 месеца се пукат теми за това, че е изгубено, че само се качва в трамвая, че го прегазва

Цитат

поредния дришлио с 60км в час
и

Цитат

сега като се излекува ще я закарам в провинцията ,там ще е по добре :)
, ми се струва, че не точно за грижа става дума. Грижа значи не само да вземеш куче в дома си и да го храниш и ваксинираш. Грижата е и да го възпитаваш, да го наблюдаваш, да му трепериш, да го пазиш и защитаваш, да не го изпускаш от поглед - дали не похапва някоя гадост, дали не се бута при "по-груби"кучета, дали не досажда на недружелюбни хора, дали не излиза на улицата. И да - грижата според мен значи да можеш да му подсигуриш и лечение, когато се наложи. Не е лесно, но е необходимост.
Наясно съм какво е да имаш голямо куче и да нямаш собствен транспорт, наясно съм и колко е трудно с такситата, наясно съм и че има ветеринари, които се възползват от беизсходицата ти. Но тези трудности, аз съм приела и съм решила да се справям въпреки тях. Не обвинявам другите, защото решението си е мое и не смятам, че някой ми е длъжен да ми помага или да ме разбира.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни