Dog.bg Форуми : Доберман -съвет

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Доберман -съвет

#1 Потребителят е офлайн   Rocky Balboa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-January 13

Публикувано: 20 January 2013 - 02:34 PM

Здр, от Варна съм и желая да си взема именно тази порода.
Искам да ви попитам следното:

- Желателно ли е да е от развъдник? къде има такива? Някой няма ли да има бебета във Варна?
-подходяща ли е породата за апартамент и как най-добре да го социализирам?
-нямам много опит с кучета, така че всеки ваш съвет ще ми е от полза...

Благодаря Ви.

Само да вметна,че не искам да му се режат ушите и опашката, а често ги продават вече с отрязани

#2 Потребителят е офлайн   Airyn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 129
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 20 January 2013 - 04:09 PM

Чичко Гугъл знае всичко!!! :rc_036:
User's Signature

Hektor iz Ongal

#3 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 January 2013 - 04:47 PM

Показване на мнениетоRocky Balboa, в 20 January 2013 - 03:34 PM, написа:

Здр, от Варна съм и желая да си взема именно тази порода.
Искам да ви попитам следното:

- Желателно ли е да е от развъдник? къде има такива? Някой няма ли да има бебета във Варна?
-подходяща ли е породата за апартамент и как най-добре да го социализирам?
-нямам много опит с кучета, така че всеки ваш съвет ще ми е от полза...

Благодаря Ви.

Само да вметна,че не искам да му се режат ушите и опашката, а често ги продават вече с отрязани


Първо... Добермана не е куче за хора без опит. Мое лично мнение!
- Желателно е кучето да е с документ за произход - родословие. В раздела Клубно кучила тук може да видите развъдниците и актуалните кучила.
- Ако имате достатъчно време да се занимавате с кучето и да му осигурявате физическата активност, от която има нужда няма проблем да живее в апартамен. Всичките ми кучета до сега са живели в апартамент. Относно социализацията... има безброй теми във форума по този въпрос.

За ушите и опашката... ако предварително се уговорите с развъдчика кучето да не е с купирани уши и опашка, то няма да е.

Това са моите съвети и личното ми мнение. Надявам се съм била полезна.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 20 January 2013 - 09:13 PM

из онгал доберман
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 21 January 2013 - 12:31 AM

Показване на мнениетоjijafka, в 20 January 2013 - 04:47 PM, написа:

Показване на мнениетоRocky Balboa, в 20 January 2013 - 03:34 PM, написа:

Здр, от Варна съм и желая да си взема именно тази порода.
Искам да ви попитам следното:

- Желателно ли е да е от развъдник? къде има такива? Някой няма ли да има бебета във Варна?
-подходяща ли е породата за апартамент и как най-добре да го социализирам?
-нямам много опит с кучета, така че всеки ваш съвет ще ми е от полза...

Благодаря Ви.

Само да вметна,че не искам да му се режат ушите и опашката, а често ги продават вече с отрязани


Първо... Добермана не е куче за хора без опит. Мое лично мнение!
-

А кое куче е за хора с опит?И какво означава опит - способността човек да обича,разбира и живее с кучето си,или "неумението" да го превърне в негодно за употреба животно,заради отказът да се подчини?
Аз такава порода кучета не познавам - да се оставя да бъде манипулирано от човек,без ясна представа какво всъщност желае,но първо от себе си,после от кучето...Или Вие намеквате деликатно,че Добермана може и да се окаже лошо момче,ако го накажат - покажете ми куче,което ще Ви остави да го лъжете (с поведението си),да го приравнявате едва ли не с предмет,който можете да местите и накрая да го ритнете,ако не Ви хареса.
Защото по тази логика,сега авторът на темата ( и не само),ще тръгне да пита как се създава опит.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#6 Потребителят е офлайн   Rocky Balboa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-January 13

Публикувано: 21 January 2013 - 08:38 AM

Благодаря за отговорите до момента.
Съвети?
Колко струва месечно храната за такова куче? Смятам само с гранули да се храни.

Иначе опит или без опит ... Цезар Милан все оправя кучета на хора с дългогодишен опит... Така че ...
Всичко е индивидуално.

#7 Потребителят е офлайн   djaro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-December 12

Публикувано: 21 January 2013 - 10:42 AM

Аз бях същата като вас, без никакъв опит. От мен съвет, хранете животинчето с възможно най-качествените гранули, за да нямате здравословни проблеми и си намерете качествен доктор!

#8 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 21 January 2013 - 11:32 AM

Показване на мнениетоRocky Balboa, в 20 January 2013 - 12:34 PM, написа:

- Желателно ли е да е от развъдник? къде има такива? Някой няма ли да има бебета във Варна?
-подходяща ли е породата за апартамент и как най-добре да го социализирам?
-нямам много опит с кучета, така че всеки ваш съвет ще ми е от полза...

Благодаря Ви.

Само да вметна,че не искам да му се режат ушите и опашката, а често ги продават вече с отрязани


Желателно е да е от развъдник. Да, повече струва кученцето, но ще живееш с него десетина година, струва си да вземеш здраво и красиво животно с добър характер. Лично на мен от сегашните налични кучила това в Defender of Bulgaria ми изглежда особено перспективно.

Да, доберман може да живее в апартамент, но иска много движение. Два-три часа на ден разходка активна, хвърляне на топка, фризби, психическо натоварване с тренировка по послушание и нямаш проблем.

На мен доберманът ми е първо куче, но го взех с голям мерак и доста предварително четене. Допуснах някои грешки, но като цяло добре се получиха нещата. Моят съвет: чети много, допитвай се до разбиращи хора и от най-ранна възраст: възпитание, възпитание, възпитание.

Социализирай го както пише в дебелите книги: събирай го с хора, с други кучета, показвай му всичко, дръж се спокойно.

Храната на моето на месец е 140 лв. с Orijen в момента. Отделно ваксини, обезпаразитяващи 6 лв. + капки против кърлежи лятото. Играчка за 5 лв я парлатисва за 5 мин. Не са малко пари.

Пиши, тук има много хора, които с желание ще ти помогнат.

П.П. Браво за избора ти да оставиш опашката и ушите натурални. Отначало бях на друго мнение, но хубавото куче всякак си е хубаво.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Ariaa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 21-January 13

Публикувано: 21 January 2013 - 12:19 PM

Здравейте! Моето доберманче е на почти 5 месеца и до момента го храня с "Kira protect". Много съм доволна от нея. Кученцето също много я харесва и расте с часове. Ето я моята сладурана :)Прикачена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Rocky Balboa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-January 13

Публикувано: 21 January 2013 - 10:33 PM

Показване на мнениетоironic_, в 21 January 2013 - 11:32 AM, написа:

Показване на мнениетоRocky Balboa, в 20 January 2013 - 12:34 PM, написа:

- Желателно ли е да е от развъдник? къде има такива? Някой няма ли да има бебета във Варна?
-подходяща ли е породата за апартамент и как най-добре да го социализирам?
-нямам много опит с кучета, така че всеки ваш съвет ще ми е от полза...

Благодаря Ви.

Само да вметна,че не искам да му се режат ушите и опашката, а често ги продават вече с отрязани


Желателно е да е от развъдник. Да, повече струва кученцето, но ще живееш с него десетина година, струва си да вземеш здраво и красиво животно с добър характер. Лично на мен от сегашните налични кучила това в Defender of Bulgaria ми изглежда особено перспективно.

Да, доберман може да живее в апартамент, но иска много движение. Два-три часа на ден разходка активна, хвърляне на топка, фризби, психическо натоварване с тренировка по послушание и нямаш проблем.

На мен доберманът ми е първо куче, но го взех с голям мерак и доста предварително четене. Допуснах някои грешки, но като цяло добре се получиха нещата. Моят съвет: чети много, допитвай се до разбиращи хора и от най-ранна възраст: възпитание, възпитание, възпитание.

Социализирай го както пише в дебелите книги: събирай го с хора, с други кучета, показвай му всичко, дръж се спокойно.

Храната на моето на месец е 140 лв. с Orijen в момента. Отделно ваксини, обезпаразитяващи 6 лв. + капки против кърлежи лятото. Играчка за 5 лв я парлатисва за 5 мин. Не са малко пари.

Пиши, тук има много хора, които с желание ще ти помогнат.

П.П. Браво за избора ти да оставиш опашката и ушите натурални. Отначало бях на друго мнение, но хубавото куче всякак си е хубаво.



Ммерси, знаеш ли ... До сега на когото съм казал за добермана, всеки ме смята за луд... "Ти нормален ли си....", " доберманите са злобни" , " лоши, зли кучета" ... И т.н.
Яд ме е, че славата им е такава ...

#11 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 22 January 2013 - 08:50 AM

Бъди готов и за това. Ще има коментари. На улицата ще се дърпат от теб, ще те гледат лошо, като се разминавате с майки и баби ще съскат буквално и ще цъкат с език след теб. Не дай си боже да си изряден и да му сложиш намордник, още повече полудяват. Даже и сред природата да излезете, все ще се появи някой смотаняк отнякъде и ще вика "вържи си кучето".

Като си взех кучето от роднините се изсипа на главата ми ад. "Кучето ти като убие човек ти ще лежиш в затвора", "дядо ти не може да спи откакто разбра за кучето", "няма да ти припишем апартамента", "айде да го махнем и да го занесем на село" и пр. Плач, молби, заплахи. Нищо, че съм голям човек. Като чуех, че се почва с темата и затварях направо телефона.

Ама на, кучето си остана при мен :ab_041:

Е, не всички са такива негативни де. Спират ме хора на улицата, разказват ми, че са имали добермани, радват се. Един дядо се умиляваше по колко му била хубава и умна доберманката "като човек", една майка искаше да покаже на децата си какво куче е имала като малка, други споделят каква напаст са били техните добермани за котките в квартала.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Rocky Balboa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-January 13

Публикувано: 23 January 2013 - 07:38 PM

Показване на мнениетоironic_, в 22 January 2013 - 08:50 AM, написа:

Бъди готов и за това. Ще има коментари. На улицата ще се дърпат от теб, ще те гледат лошо, като се разминавате с майки и баби ще съскат буквално и ще цъкат с език след теб. Не дай си боже да си изряден и да му сложиш намордник, още повече полудяват. Даже и сред природата да излезете, все ще се появи някой смотаняк отнякъде и ще вика "вържи си кучето".

Като си взех кучето от роднините се изсипа на главата ми ад. "Кучето ти като убие човек ти ще лежиш в затвора", "дядо ти не може да спи откакто разбра за кучето", "няма да ти припишем апартамента", "айде да го махнем и да го занесем на село" и пр. Плач, молби, заплахи. Нищо, че съм голям човек. Като чуех, че се почва с темата и затварях направо телефона.

Ама на, кучето си остана при мен :ab_041:

Е, не всички са такива негативни де. Спират ме хора на улицата, разказват ми, че са имали добермани, радват се. Един дядо се умиляваше по колко му била хубава и умна доберманката "като човек", една майка искаше да покаже на децата си какво куче е имала като малка, други споделят каква напаст са били техните добермани за котките в квартала.


Пфууу. Тъжно, но факт.

#13 Потребителят е офлайн   Garo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 06-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 January 2013 - 02:37 PM

Здравей и аз съм от Варна.
И имам мъжки доберман :hb_027: Гаро :) За три години се наслушах на куп простотии в Морската.
НО гадинката е уникална....Много любвеобилна, много игрива и мноооооого нагла.
Всъщност емоцийте, присъстват в нашите отношение са следните: :hb_027: :zz_229: :zz_208: :ub_013: :ed_142: :wub:
Бъди готов за тази палитра от отношение и ще си ОК.
Пожелавам ти успех ;)

П.С.: Ако може вземи си женско кученце, ще ти е по-спокойно :ns22:

#14 Потребителят е офлайн   SwAR991 Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-October 13

Публикувано: 15 October 2013 - 02:21 PM

Показване на мнениетоmlad6ito, в 20 January 2013 - 08:13 AM, написа:

из онгал доберман

моят е такова потекло :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни