Dog.bg Форуми : Необходими покупки за новия член на семейството

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Необходими покупки за новия член на семейството

#1 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 January 2013 - 08:57 PM

Здравейте,
Очакваме в края на седмицата нашето дългокосмето бебе :) По този повод имам някой въпроси:

1. Храната - Четох че Orijen са най-добри, наистина по състав звучи много обещаващо, с истински меса, плодове, картофи, билки. За Роял Канин питах и ми казаха че в тях няма месо, а извле4ен протеин от пера и човки. (не звучи много вкусно) :))) и основата е царевица. Отделно гледах тия дни по едно предаваме "Как се прави" - кучешките храни. Изумих се 4е наистина няма месо вътре а основно царевица + разни овкусители. Orijen е дори по-евтина на грамаж, но дневната дажба е 3 пъти по-голяма от тази на Royal Canin и в действителност пак идва по-скъпа. Вие каква храна давате на вашите чихита? Конкретно мнения за Orijen ?

2. Легълцето - виждам има много варианти - по-малки, по-големи - открити, закрити..
Няма как да знам кое ще и е по-удобно, а дори и да я питам, едва ли ще си каже :) Бихте ли споделили от опит вашите чихита на какво легълце обичат да спят.

3. Памперсите - непременно ли трябва да са кучешки? Цените им са 2-3 пъти по-високи от човешите такива, а ми изглеждат едни и същи. Има ли реално някаква разлика?

4. Четки за дългокосместите - гледам в сайтовете огромно разнообразие от такива..от 7-10 лв та чак до 60-70. Каква четка върши работа за разресването на едно такова мъниче в предвид че и предстои смяна на козинката в идните месеци.

5. Шампоан - трябва ли да е специално за дългокосмести или може да е обикновен бебешки (за кученца)? Използвате ли сухи шампоани?

6. Капки за ушички, очички ? - ползвате ли такива неща?


..какво още ще ни трябва,,, ?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   boby_pl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 03-June 07

Публикувано: 21 January 2013 - 12:02 AM

Здравей, сигурно тръпнеш в очакване на новия член на семейството :re_037: Аз миналата година едвам изкарах морето в очакване да идем да вземем нашия момък. Вълнението е огромно, нямаш търпение да намачкаш едно такова съкровище. Страхотно е, че още едно чихи ще се присъедини във форума :smile: Аз няма да мога да ти бъда от полза по всички въпроси, но за което се сещам мога да ти кажа.
За храненето - ние се хранихме в началото с Royal Canin Mini Starter, а в момента сме на Royal Canin Chihuahua Junior, която е за кученца от 2 до 8 месеца. Трябва да кажа обаче, че и аз съм решила да пробвам Orijen, защото четох много хубави неща за състава й. Ето в този сайт http://www.dogfoodan...views/index.php видях, че храните са класирани от 1 до 6 звезди на база анализ на съставките и Orijen е с 6 звезди, а Royal Canin за чихуахуа в зряла възраст например е класирана само с 2 звезди. Според мен обаче не е лошо да попиташ развъдчика с какво е хранил кученцето до момента, защото предполагам че за него не би било полезно изведнъж да мине на съвсем нова по състав храна. А и има много случаи според това, което съм изчела във форума, при които една храна при едни кученца действа добре, а пък при други няма същия ефект.
По отношение на легълцето, ние до момента сме купували все открити, така че за тези, които са тип къщурка не мога да кажа нищо. А и при нас леглото не се ползва много, защото колкото и да имах желание да го науча да си спи в собственото легълце, не издържах и господина се нанесе на спалнята :ab_041: Вече няма мърдане от там.
Пелените, които ние използвахме за тоалетна ги купуваме от аптеката, не са специални за кучета, а за хора. Купувах ако не се лъжа размер 60х60, но последния път нямаше и взех 60х90 като ги разрязах на две и ги ползвахме така. Вършат перфектна работа.
Гребенче ползваме само гумено защото сме късокосмести и нямаме нужда от такова сериозно разресване като дългокосместите. Тук е добре да се намеси някой друг, който има си има дългокосместо чихи. Също и за шампоана, нашия е специално за чихуахуа.
Друго, което ние сме си купили са нагръдник, автоматичен повод, чанта за пренасяне. Това е, което се сещам в момента. Ще чакаме снимки :smile:
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   RussianRoulette Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 16-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 21 January 2013 - 09:30 AM

Добре бее, не мога да разбера, защо за всичко което ви скимне правите НОВА тема?!?!?
Не можете ли да си зададете въпросите в общата тема, със сигурност хората не са малоумни и ще ги видят?!?
User's Signature

FCI Kennel For Chihuahua "Russian Roulette"
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 January 2013 - 09:48 AM

Показване на мнениетоRussianRoulette, в 21 January 2013 - 09:30 AM, написа:

Добре бее, не мога да разбера, защо за всичко което ви скимне правите НОВА тема?!?!?
Не можете ли да си зададете въпросите в общата тема, със сигурност хората не са малоумни и ще ги видят?!?


Съжалявам:(
Нямах представа, че съм създала такава неразбория във форума :( Ако може преместете я за мен е без значение.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 January 2013 - 10:08 AM

bobby_pl, Да, много се вълнуваме, броим дните буквално:)
Развъдчика до колкото знам ги храни с Orijen, такава храна препоръчва и ще ни донесат от нея за начало. Нямам представа обаче защо има разлика в количеството на дневната дажба на Orijen и Royal Canin. И тези 30 грама на ден на Royal Canin дето ги пише на опаковката реално стигат ли на малкото дребосъче. То излиза по 10 гр на хранене. Другата разлика която виждам е че с възрастта дажбата на Royal Canin се увеличава а при Orijen дори спада. Наистина в крайна сметка Orijen излиза по-скъпа, но няма и как да е иначе след като състава и е на съвсем дрго ниво. Освен това четох, че за ралика от всички други кучешки храни тя е окачествена като "годна за консумация от хора".

В крайна сметка предполагам, че може да се комбинират и двете храни..?

Щом стават и обикновените памперси, такива ще взема, че тук кучешките за 3 пъти по-скъпи.

За легълцата..дали се перат в пералня? Особено тия дето са закрити и са по-твърди? Има такива които видимо могат да се перат (открити) другите с покрив..не знам дали няма да се развалят и да излязат на пала4инка :)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 21 January 2013 - 01:03 PM

1. Доволни сме от Орижен, дори му давам за възрастни, а не за бебета, но се справя с големината на гранулата. Поради липса на внос го научих да яде и Acana - също я препоръчвам. Тъй като много го мъча с тренировки му купувам и специални лиготии, тип изсушено 100% месо за кучета и редовно 1-то хранене се замества от тези през деня....

2. Каквото и легло да купиш съществува реалната опасност да бъде изядено докато не смени зъбите, тъй че не прекалявай. Аз му взех сравнително скъпо кожено легло тип хралупа, което става и на открито 2 в 1 е. Сега е понаядено и няма да получи ново докато не стане около годинка. Кожата ми пасна, защото се чисти супер лесно.

3. Само човешки чаршафи купувам и режа на 4.

4. Фурминатора е скъпа четка, знам от позната, че има подобна на нея алтернатива, но не знам къде и как се казва. Аз лично ползвам само Фурминатор. Начесах го докато беше малък и явно много силно чак му обелих кожицата, затова внимавай. Ако ползваш нея, много леко и докато кучето е бебе и няма много козина - няма смисъл. Като цяло съм много доволна.

5. Биогенс взех за бебета, нали знаеш, че не се къпят често с шампоан? Аз го къпя 1 път месечно, но силно подозирам, че точно от този шампоан му излезе пърхот. След всяко изкъпване има за 1-2 дена и после изчезва. За изложбата го изкъпах и се прецаках, защото се появи.... ето днес стана сутринта и нито прашинка никъде.....

6. НЕ! За това се консултирай с лекар. Изобщо типично човешки приумици ги подлагай на съмнение преди да ги правиш. Човешка храна, козметика, лекарства... не са за кучета.

И колкото хора питаш, толкова мнения. Довери се на инстинкта си и ако си гледаш кученцето с любов, за него нищо друго не е от значение... в прост кашон да легне, за него ще е РИЦ ;)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 January 2013 - 02:55 PM

Показване на мнениетоViaraD, в 21 January 2013 - 01:03 PM, написа:

1. Доволни сме от Орижен, дори му давам за възрастни, а не за бебета, но се справя с големината на гранулата. Поради липса на внос го научих да яде и Acana - също я препоръчвам. Тъй като много го мъча с тренировки му купувам и специални лиготии, тип изсушено 100% месо за кучета и редовно 1-то хранене се замества от тези през деня....

2. Каквото и легло да купиш съществува реалната опасност да бъде изядено докато не смени зъбите, тъй че не прекалявай. Аз му взех сравнително скъпо кожено легло тип хралупа, което става и на открито 2 в 1 е. Сега е понаядено и няма да получи ново докато не стане около годинка. Кожата ми пасна, защото се чисти супер лесно.

3. Само човешки чаршафи купувам и режа на 4.

4. Фурминатора е скъпа четка, знам от позната, че има подобна на нея алтернатива, но не знам къде и как се казва. Аз лично ползвам само Фурминатор. Начесах го докато беше малък и явно много силно чак му обелих кожицата, затова внимавай. Ако ползваш нея, много леко и докато кучето е бебе и няма много козина - няма смисъл. Като цяло съм много доволна.

5. Биогенс взех за бебета, нали знаеш, че не се къпят често с шампоан? Аз го къпя 1 път месечно, но силно подозирам, че точно от този шампоан му излезе пърхот. След всяко изкъпване има за 1-2 дена и после изчезва. За изложбата го изкъпах и се прецаках, защото се появи.... ето днес стана сутринта и нито прашинка никъде.....

6. НЕ! За това се консултирай с лекар. Изобщо типично човешки приумици ги подлагай на съмнение преди да ги правиш. Човешка храна, козметика, лекарства... не са за кучета.

И колкото хора питаш, толкова мнения. Довери се на инстинкта си и ако си гледаш кученцето с любов, за него нищо друго не е от значение... в прост кашон да легне, за него ще е РИЦ ;)


Orijen имат и вариант с различни видове риби. Не знам точно кой вариант е по-добър за малки кучета. Нашето в други ден ще стане на 3м.

А този фурминатор каква му е точно по-специалната функция? Маха само подкосъма или как?
За шампоана- да, знам че къпането трябва да е 1 път на месец, защото иначе кожата се изсушавала и ставало нещо като пърхот. Но вероятно зависи и от шампоана.
А тези капки за очи и уши ги видях в един зоомагазин, точно за кучета бяха, но ако тампонче с вода върши същата работа не виждам смисъл наистина.

А Чоки е наистина мнооого готин, гледах му снимките:) По този повод да питам - трябва ли call-името да има връзка с името с което е регистрирано кученцето? Или при вас е съвпадение просто?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   boby_pl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 03-June 07

Публикувано: 21 January 2013 - 08:40 PM

Показване на мнениетоnlight, в 21 January 2013 - 01:55 PM, написа:

А Чоки е наистина мнооого готин, гледах му снимките:) По този повод да питам - трябва ли call-името да има връзка с името с което е регистрирано кученцето? Или при вас е съвпадение просто?

Ох, аз не знам дали трябва да има връзка между двете имена /май повечето хора ползват името дадено от развъдника/, но аз много съжалявам, че му смених името. Трябваше да си му го оставя така както си е по родословие. Тогава обаче не ми се връзваше да му викам Покерчо /от Poker Face/. Сега си мисля, че трябваше да си го нарека Поки, ама е късно вече ... Между другото сега от време на време го изпробвам и като му викна "Поки" веднага се обръща. Сякаш се сеща, че като е бил бебе са се обръщали към него така :smile:
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 21 January 2013 - 10:12 PM

Маха подкосъма, да, помага много на лъскава и хубава нова козина. Чоки нещо не харесва чистен рибен вариант и правя бъркочи :ab_041: Само с проба ще стане, но не се притеснявай твърде много, природата го е измислила, те гладни няма да се оставят... дори да не яде 1-2 пъти - не е фатално!
Името на Чоки дойде от децата, според мен животинките познават интонацията...т.е. Поки може да си научи новото име за норматив, тъй че не се ядосвай :) Кол името е такова, каквото на теб ти се иска... според мен трябва на теб да ти доставя удоволствие, защото съвместното ви съжителство ще е низ от хубави моменти ;)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   sisaria Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 06-October 12

Публикувано: 02 May 2013 - 10:56 PM

Показване на мнениетоViaraD, в 21 January 2013 - 01:03 PM, написа:

1. Доволни сме от Орижен, дори му давам за възрастни, а не за бебета, но се справя с големината на гранулата. Поради липса на внос го научих да яде и Acana - също я препоръчвам. Тъй като много го мъча с тренировки му купувам и специални лиготии, тип изсушено 100% месо за кучета и редовно 1-то хранене се замества от тези през деня....

2. Каквото и легло да купиш съществува реалната опасност да бъде изядено докато не смени зъбите, тъй че не прекалявай. Аз му взех сравнително скъпо кожено легло тип хралупа, което става и на открито 2 в 1 е. Сега е понаядено и няма да получи ново докато не стане около годинка. Кожата ми пасна, защото се чисти супер лесно.

3. Само човешки чаршафи купувам и режа на 4.

4. Фурминатора е скъпа четка, знам от позната, че има подобна на нея алтернатива, но не знам къде и как се казва. Аз лично ползвам само Фурминатор. Начесах го докато беше малък и явно много силно чак му обелих кожицата, затова внимавай. Ако ползваш нея, много леко и докато кучето е бебе и няма много козина - няма смисъл. Като цяло съм много доволна.

5. Биогенс взех за бебета, нали знаеш, че не се къпят често с шампоан? Аз го къпя 1 път месечно, но силно подозирам, че точно от този шампоан му излезе пърхот. След всяко изкъпване има за 1-2 дена и после изчезва. За изложбата го изкъпах и се прецаках, защото се появи.... ето днес стана сутринта и нито прашинка никъде.....

6. НЕ! За това се консултирай с лекар. Изобщо типично човешки приумици ги подлагай на съмнение преди да ги правиш. Човешка храна, козметика, лекарства... не са за кучета.

И колкото хора питаш, толкова мнения. Довери се на инстинкта си и ако си гледаш кученцето с любов, за него нищо друго не е от значение... в прост кашон да легне, за него ще е РИЦ ;)



Здравейте,
По отношение на храната и ние сме на Acana, поради липса на внос на ориджина. Но съм доволна засега.
По отношение на леглото и ние сме със скъпо, засега не го е изял. Води се меко - луксозно, не е кожа, заради жегите през лятото. Затова е от плат и възглавничка. Лесно се поддържа и пере.
По отношение на памперсите. В началото взимах за кучета, след това обикновени човешки. Няма никаква разлика, освен в цената, разбира се. :D
Все още не съм сигурна каква четка да взема, защото в момента сме на някаква на роял канин..специалната четка, която е колкото кучето..и ми се струва прекалено...груба за него. Много внимателно изчетквам...не знам точно каква четка е най-подходящата.
Когато взех Оскар той имаше дерматологичен проблем. В резултат на този проблем имаше много пърхот, който изчезна от две измивания през 5 дни с шампоана на вирбак за себорея...със зелената капачка. Иначе ветеринаря ми каза 1 лъжица сода бикарбонат + 1 чаша вода. Втрива се...седи 10 мин. отмива се и всякакви мъртви клетки, и пърхот изчезва.
По отношение на човешка храна и т.н. и аз съм на същото мнение. Доколкото съм инфрмирана допустими са някои плодове и зеленчуци, но ако няма човек градина, в която сам да си отглежда краставиците, по-добре да не дава на кучето си такива неща. Всичко е натровено с консерванти и нитрати!

#11 Потребителят е офлайн   sisaria Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 06-October 12

Публикувано: 02 May 2013 - 11:02 PM

Показване на мнениетоboby_pl, в 21 January 2013 - 08:40 PM, написа:

Показване на мнениетоnlight, в 21 January 2013 - 01:55 PM, написа:

А Чоки е наистина мнооого готин, гледах му снимките:) По този повод да питам - трябва ли call-името да има връзка с името с което е регистрирано кученцето? Или при вас е съвпадение просто?

Ох, аз не знам дали трябва да има връзка между двете имена /май повечето хора ползват името дадено от развъдника/, но аз много съжалявам, че му смених името. Трябваше да си му го оставя така както си е по родословие. Тогава обаче не ми се връзваше да му викам Покерчо /от Poker Face/. Сега си мисля, че трябваше да си го нарека Поки, ама е късно вече ... Между другото сега от време на време го изпробвам и като му викна "Поки" веднага се обръща. Сякаш се сеща, че като е бил бебе са се обръщали към него така :smile:


Здравейте,
кучето привиква към интонацията, гласът на човека и усеща вибрациите.
Обръща се защото именно вие го викате. Във всеки един момент можете да му смените името, и той пак ще се обръща на него. Той запомня интонацията и вибрациите, насочени към него в този момент. Така се ориентира, че става дума за него. Ако започнете да го наричате с друго име до 2-3 дни ще свикне с новото си име и ще се обръща и когато чужд човек го назове. Или по-точно ще го отразява, дори да не се обърне и да тръгне към чуждия човек - което е съвсем естествено за породата, както и за много други породи кучета.
Поради тази причина никога не е късно да го прекръстите ;)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни