Dog.bg Форуми : Нужда от помощ и храна - Ромча

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нужда от помощ и храна - Ромча

#1 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 21 January 2013 - 09:52 PM

Една бедна ,но смела жена - Мария от Ромча, е спасила много нещастни животни,захвърлени из Дефилето.
В момента при нея има 12 кучета и няколко котки.За съжаление остана без работа,и сега гладува,за да може да нахрани тези нещастници.Прибрала ги е в двора си. Има 4-5 от последните спасени за кастрация.
Винаги се е включвала активно в мероприятията за кастриране,които правихме през 2011,когато още имаше Кастрационна програма в Свогенско...За съжаление с новия кмет нещата спряха завинаги.
Ако нейната история ви е докоснала и имате възможност - помогнете поне с малко храна.

Благодаря ви предварително!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2013 - 01:24 PM

Зира се обърна с молба да помогнем на Мария, но за съжаление се налага да откажа, защото самата аз затънах много и имам огромна нужда от помощ за тези 52 живота, към които съм поела ангажимент (вече не смея да пускам теми тук, преди да сте ме отлъчили за събирачество).

Но наистина бих искала да се присъединя към апела за помощ, друго не ми остава...

Не познавам лично Мария, но сме си говорили много със Зира и зная за резултатите, постигнати в Ромча благодарение на усилията на двете жени и още едно момиче и възрастен господин. Тези от вас, които са наясно с реалността извън София, знаят за какво иде реч.

Дано откликнат дарители на храна, ужасно е да се живее така... Надявам се след няколко месеца да 'изплувам' и да мога и аз да помогна с малко. Но дотогава...
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#3 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 22 January 2013 - 09:20 PM

Благодаря ти за подкрепата,Ели ! Ти направи невъзможни неща, сега и ти имаш нужда от помощ, дано и твоите спасени животни да имат късмет!
Истината е,че Мария не е класическа събирачка,тя действително прави каквото може ,за да се овладява популацията там,което е мисия невъзможна. Разбира се,че не може да остави нещастниците в беда...
Има някои кученца,подходящи за осиновяване, има едно старо сляпо куче,то е при нея отдавна...
Всякаква помощ е добре дошла !

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 01 February 2013 - 10:41 PM

За съжаление няма отзовали се...а положението е бедствено. Наистина,хората, които виждат нещастието на животните и имат смелостта да им помогнат, са наказани да живеят в глад и мизерия...
Възхищавам се на волята на Мария да продължава въпреки всичко...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#5 Потребителят е офлайн   niker Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 12-January 12

Публикувано: 02 February 2013 - 09:13 AM

Здравейте! Много ме трогна историята на тази жена. Възхищавам й се за делото, което прави, както и на всички, които я подкрепят в Своге!
Тъй като съм студентка 1-ви курс и в момента ми тече сесията, нямам възможност да отида и лично да помогна. Ако има сметка, по която мога да преведа някакви парички, пишете ми на лични. Парите, които мога да отделя на са много.. за което съжалявам....

#6 Потребителят е офлайн   denisam Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 02-February 13

Публикувано: 02 February 2013 - 07:00 PM

Здравейте, искам да попитам как мога да изпратия храна ако нямам възможност да отда до там.

#7 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 02 February 2013 - 07:29 PM

Благодаря, niker!!!
И малкото е много!
Няма сметка и затова ще те помоля да ползваш Форумната сметка - има я някъде в началната страница,а после аз някак ще ги взема и ще й купя храна .
Отзова се още една жена,която не иска да споменавам името й, но нейните 50 лева направо разплакаха Мария.
Благодаря от нейно име на всички ,които се отзоваха!!

#8 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 02 February 2013 - 07:34 PM

Благодаря на denisam!
Ами, вариантите са - или да ми дадете храната на мен,а аз да я занеса с влака, или някакви пари на форумната сметка, които пак аз ще взема , ще купя храна и ще я нося по влака...общо взето,мога да ходя само през уикенда до там ,защото живея в София,и то само с влака - нямам кола, и мога да нося най-много по 10 кг чувалче...

#9 Потребителят е офлайн   denisam Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 02-February 13

Публикувано: 02 February 2013 - 10:31 PM

Ако ви е удобно да се видим да ви дам храната.Бих ви предложила превоз,но проблемът е,че много рядко почивам събота и неделя.

#10 Потребителят е офлайн   niker Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 12-January 12

Публикувано: 03 February 2013 - 05:05 PM

Аз смятам да преведа на общата сметка, така ще Ви бъде ли удобно?

#11 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2013 - 07:12 PM

Днес едно момиче от фейса, което не познавах, накара мъжа си да тръгне с два чувала храна към Ромча ..:)
Отидохме при Мария,тя много се зарадва, така че за тази седмица храна има.
Не мога да повярвам какви хора има! Готини и луди !... :)
За парите в сметката съм много благодарна, лошото е,че ми е трудно отнасянето на храната по влака. Но, по малко,по малко,ще нося,колкото мога.
Благодаря на всички отзовали се !
Мария има проблеми с водата в момента,очаква да й поправят развалената помпа,и носи вода от съседите за нея и за кучетата. Но каза,че като си оправи водата, докторът (Мартин Георгиев от Своге) ,ще кастрира кучетата й. Това е добра новина.
Лошото е,че ми казаха ,че в гората на Ромча четири бременни кучки ще родят всеки момент. Обадих се на доктор Стоянов, който отговаря за Кастрационната програма в Своге(и е взел 10 000 лева за нея), а той взе да мрънка и да ме пързаля,и стана ясно,че нищо няма да направи. Това там са престъпници и крадци...за сметка на кученцата,които ще се родят и....ще умрат от глад или ще ги избият в Ромчанските гори...Което съм го виждала много пъти...
Ако познавате новия кмет на Своге, заплюйте го от мен в лицето.

#12 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 04 February 2013 - 06:34 PM

zira609, вече има един превод от Аndriana по форумната сметка.
Помисли дали не е добре ако се събере сумичка да поръчаме храна онлайн, която да доставят с куриер.
Онлайн магазинът, който ползвам понякога, доставя безплатно с куриер за поръчки от 100 лв. нагоре, а и да не е 100 лв. стойността на доставката ще я поема аз като мой малък принос. Това е безумие да се влачиш с чували по влакове.
Само трябва да имаме сигурна връзка с жената - да знаем, че е там да посрещне поръчката, да дадеш на ЛС точен адрес и като я получи да имаме обратна връзка, че е станало.

#13 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 04 February 2013 - 10:35 PM

Милена ,това е чудесно,ако може ! Аз също ще добавя ако трябва! Няма проблем да се свържем с нея да чака. Аз също ще ходя да я видя,но не мога да нося много.
А иначе,моля ви да забележите Рекси - това сладко кученце го е оставил при нея един младеж да го гледа "за малко" , и го е забравил. Търсим му осиновители....!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#14 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 06 February 2013 - 11:47 PM

Zira 609 мога да помагам с транспорта. Когато има нужда може да ми пишете. Ще занесем манджите :smile:

#15 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 07 February 2013 - 11:17 PM

Супер сте!! Ами...аз мога да отида до там в събота около обяд. Сега почвам да мисля за съчетаването на нещата...

#16 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 08 February 2013 - 12:23 AM

о.к. ако случайно не вдигна на момента, значи съм в среща и ще звънна веднага щом приключа :md_064: Искам да отбележа, че имам мнооого голям багажник... Така че, който има възможност да се включи ... има къде да го съберем :md_064:

#17 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 09 February 2013 - 04:15 PM

Тази събота отново Късметът се появи за Мария - във вид на Zarq, която отдели от времето и парите си,за да й помогне. С парите,които дадоха Andriana и Zarq, купихме храна за животните и ги закарахме. После Zarq купи от там и минерална вода,защото Мария все още няма.
Има невероятни хора...!
Благодаря от името на Мария и нейните животни за помощта!!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#18 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 09 February 2013 - 09:10 PM

И аз благодаря на Andriana, защото нейната помощ беше основанието за мен да предложа да закараме храната, да отидем и да видя на живо как живее Мария с нейните Човеци. Искам само да изразя възхищението си от тази жена и да споделя, че през цялото време беше много притеснена от това, че и се налага да приеме помощ. Посрещна ме с думите " Само тази /Бойка/ не ми е кастрирана" - като че ли пред мен се защитаваше, че гледа повечко животни... Аз се притесних още повече, защото, ако не беше тя и не беше кастрирала останалите животни, всички знаем каква щеше да им е съдбата... на тях и множеството им поколения.
При тръгването ни от София предложих на Zira да вземем нещо и за Мария, но се оказа, че вече и е предлагала и тя е отказала категорично.
Въпреки, че помпата и за вода все още не е оправена и нямаше вода в къщата, купите на кучетата бяха пълни с вода. Не бяха яли от четвъртък, тъй като храната, която Zira, беше занесла миналата седмица беше свършила, въпреки, че Мария я използва много пестеливо /до колкото разбрах бърка част от консервите с ориз/.
Днес ги зарадвахме, надявам се да се намерят още като Andriana, които да помогнат поне да не ги оставяме гладни повече.
Наистина това, което прави Мария е много истинско, на фона на цялото бездушие и немотията, в която очевидно живее.

#19 Потребителят е офлайн   princess22 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 04-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 February 2013 - 09:38 PM

Страхотни сте хора. :rc_036: :rc_036:

#20 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 16 February 2013 - 08:32 PM

Днес със Zarq отново потеглихме към Ромча,този път със 100 кг храна за Мария и още 120 за бездомниците нагоре в гората, за които ще отворя отделна тема. Една Дарителка,желаеща анонимност, направи този страхотен жест за гладуващите животни на това изстрадало място.
Мислим за мрежа за нови ограждения при Мария,а тя каза,че са й поправили помпата за водата и ще й я пуснат съвсем скоро,което е добра новина.
Приключението днес си заслужаваше...!!
Благодаря на всички отзовали се!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни