Dog.bg Форуми : Държавице нещастна!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Държавице нещастна!!!

#1 Потребителят е офлайн   Kamunyak Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 748
  • Регистрация: 31-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:Animals

Публикувано: 24 January 2013 - 01:50 PM

Въпреки че не успяхме да помогнем, решихме да споделим...

Поредното зверство! Поредният ужасяващ случай на човешката слабост, непълноценност и жестокост! Сигналът, който тази сутрин получихме, ни накара да се почувстваме за кой ли път малки, безсилни, отчаяни...

Малката душица, никому нищо не сторила, си отиде от скапания български живот, който по неволя е заслужила. Два дни е стояла на тротоара в кв. Горно Езерово и „хората“ са подминавали безцеремонно едно виещо от болка, обездвижено животинче, без по никакъв начин това да се отрази на ежедневието им. Иначе едва ли щеше да чака до днес…

Една жена все пак ни се обади и каза, че от вчера звъни на телефон 112, които са обещали да изпратят кола, но уви. Днес кучето вече е спряло да плаче. На молбата ни за помощ с транспорт откликна Боряна Кръстева. Благодарим ти от сърце! Кучето тя завари с оплетени в тел крака, кой знае какво и защо е било така, но мнението на лекарите е, че десетките сачми, които се виждат на рентгена са от близо. Вероятността кучето да е било вързано и стреляно е била голяма! Лошото, обаче, не стига до тук, защото има вероятност това да е майка на малки бебета и никой не може да каже чие е кучето и кой район от квартала обитава, т.е. бебетата може да са навсякъде и съдбата им е ясна...
Уморихме се да си задаваме въпроса „Защо“ или „Кой е способен на подобно зверство“, но и този път не успяхме да помогнем навреме, да спасим един живот... Решихме да напишем за случая, въпреки че е късно и защото е важно да се види в какъв свят живеем и как „една птичка пролет не прави“…

Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 24 January 2013 - 04:47 PM

Олелеле майко мила. След това дори няма какво да напиша. Думите са излишни.....Горкото животинче, а като си помисля, че то е просто едно от многото. Почивай в мир мила душице и ни прости на нас хората. Съжалявам- страшно съжалявам.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#3 Потребителят е офлайн   Гатофила Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 471
  • Регистрация: 20-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2013 - 05:11 PM

Отнесоха ли го поне в съзнание при ветеринарите, да почувства грижа и последно облекчение?!?!
От сутринта, когато го прочетох, ме преследва картината на този тротоар, с вързано и екзекутирано животно, и хора, които минават покрай него равнодушно...

#4 Потребителят е офлайн   Kamunyak Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 748
  • Регистрация: 31-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:Animals

Публикувано: 24 January 2013 - 06:02 PM

Здравейте отново. След като ни казаха, че няма никаква надежда и пуснахме поста по този начин, се чухме с лекарите и те казаха, че са решили в крайна сметка да пратят снимките в София и да изчакат и второ мнение там. Извиняваме се за неяснотата, но в момента на публикацията знаехме, че й остават минути живот... В момента е все още жива и в клиниката. Решението за евтаназия е най - вероятно.

Кучето има над 30 сачми само в главата! Оттам нататък се отказахме да броим... Ние не можем да предадем съвсем адекватно лекарското обяснение, но в общи линии - счупен прешлен, поне 3 сачми в гръбначния канал, което е довело до неврологичен дефицит. Тя сякаш се опитва да се "върти около оста си". Няма реакция на уши и очи, има засегнати нерви в основата на черепа според тях. Очите се въртят непрестанно, подобно на махало... Вратът е много изпънат напред, без да може да се движи накъдето и да е...

При новини, ще пишем веднага!
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Kamunyak Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 748
  • Регистрация: 31-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:Animals

Публикувано: 24 January 2013 - 06:09 PM

Току - що се чухме с лекарите - окончателното решение е за евтаназия, която се извършва в момента...

Случаят ще бъде отразен в медиите, по което работим в момента. Подаден е и сигнал в полицията, макар да не влагаме много надежди. В него сме цитирали името на жената, подала сигнала по случая, както и това че има обаждане на тел. 112 около 19 часа.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 24 January 2013 - 06:26 PM

Момичета, нямам думи.
Не мога да си го обясня по никакъв начин, просто не мога.

Мила кучица, тичай там, на зелените поляни, по-далече от нашия вид.
Толкова много съжалявам ... :((((((((((((((((((((((

#7 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 24 January 2013 - 06:43 PM

....Боже Господи......виждаш ли България или я забрави?! Моля те Господи недей да ни наказваш чрез най- невинните създания. Те не трябва да страдат толкова много. Вече се чудя какво може да измисли повече човешкият болен мозък.....Тичай на воля невинно дете.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#8 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 24 January 2013 - 06:44 PM

не мога да си представя болката и ужаса на това същество, оставено да агонизира, виещо от болка и край него безразличните.. Дано няма и бебетата, които сега също така ужасно умират.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2013 - 07:07 PM

Това е ужасно!!! Дори мисълта ми се рее и не мога нищо да кажа ... Единствено се сещам това:
Не сме народ, не сме народ, а мърша!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#10 Потребителят е офлайн   Mamiha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 01-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2013 - 09:19 PM

И аз съм без думи...умът ми не го побира..
Тичай щастливо и безгрижно, миличко! Край на мъките и болката! :dh_188:
Всичко се връща на този свят - рано или късно, по един или друг начин.
User's Signature

"Животните са мои приятели, а аз не ям приятелите си." Джордж Бърнард Шоу

#11 Потребителят е офлайн   Самотно КУЧЕ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 11-February 13
  • Gender:Male

Публикувано: 24 April 2013 - 11:01 AM

Показване на мнениетоKamunyak, в 24 January 2013 - 01:50 PM, написа:

Въпреки че не успяхме да помогнем, решихме да споделим...

Поредното зверство! Поредният ужасяващ случай на човешката слабост, непълноценност и жестокост! Сигналът, който тази сутрин получихме, ни накара да се почувстваме за кой ли път малки, безсилни, отчаяни...

Малката душица, никому нищо не сторила, си отиде от скапания български живот, който по неволя е заслужила. Два дни е стояла на тротоара в кв. Горно Езерово и „хората“ са подминавали безцеремонно едно виещо от болка, обездвижено животинче, без по никакъв начин това да се отрази на ежедневието им. Иначе едва ли щеше да чака до днес…

Една жена все пак ни се обади и каза, че от вчера звъни на телефон 112, които са обещали да изпратят кола, но уви. Днес кучето вече е спряло да плаче. На молбата ни за помощ с транспорт откликна Боряна Кръстева. Благодарим ти от сърце! Кучето тя завари с оплетени в тел крака, кой знае какво и защо е било така, но мнението на лекарите е, че десетките сачми, които се виждат на рентгена са от близо. Вероятността кучето да е било вързано и стреляно е била голяма! Лошото, обаче, не стига до тук, защото има вероятност това да е майка на малки бебета и никой не може да каже чие е кучето и кой район от квартала обитава, т.е. бебетата може да са навсякъде и съдбата им е ясна...
Уморихме се да си задаваме въпроса „Защо“ или „Кой е способен на подобно зверство“, но и този път не успяхме да помогнем навреме, да спасим един живот... Решихме да напишем за случая, въпреки че е късно и защото е важно да се види в какъв свят живеем и как „една птичка пролет не прави“…

Прикачен файл 22023_565819143447028_580568540_n.jpg Прикачен файл 554450_565819146780361_1716628617_n.jpg
Прикачен файл 394854_565819136780362_139595268_n.jpg

Дано сега си на по-хубаво место.Место без болка.Дано има такова место като моста на дъгата.
User's Signature

Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милионите и милиони звезди, стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив... Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.Ще се грижиш ли за мен..страх ме е...маничка съм а мама я няма ". Смешно е, но и аз не вярвах че един поглед на едно такова малко животно може да породи такива безкрайни емоции Липсваш ми момиченце никога няма да те забравя спи спокойно и ме чакай пак ще се срещнем. Няма я вече малката принцеса ДЖУДИ 05.06.2005-07.01.2013г"Истинската любов няма Happy End, защото тя никога не свършва!!!! .Аз никога няма да я забравя.Защото тя беше моето куче.
Аз не успях да съм нейния човек ...Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни