Dog.bg Форуми : Бременна ли е?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бременна ли е?

#1 Потребителят е офлайн   gabi__123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 08-April 12

Публикувано: 25 January 2013 - 12:20 AM

Искам да Ви попитам тъй като вчера като разхождах кучето ми което беше разгонено от 3 януари днес му е около 20ти ден и един мъжкар и се качи тя го давеше не му даваше ,но 1 път така и не го изгони само му ръмжеше и се качи на моята.За около 20 30 сек най много.Мислите ли,че може кучката да е забременяла след като е нямало заклещване?Стопанката ми каза,че е мъжкия е имал бяла течност на него. Кажете ми има ли опасност да я водя ли на вет или няма опасност?

#2 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 25 January 2013 - 11:00 AM

20-ти ден, съмнявам се. А, вие какво сте правили и къде сте зяпали, та чак мъжкия да й се качи?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#3 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 25 January 2013 - 11:21 AM

ако е преминало няма опастност ,мъжките гонят женската до последно
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#4 Потребителят е офлайн   gabi__123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 08-April 12

Публикувано: 25 January 2013 - 11:40 AM

Бях по далеч тъй като и хвърлях топка зад блока а мъжкия дойде от нищото ;) И ми трябваше време все пак да стигна до тях ;)

#5 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 25 January 2013 - 11:44 AM

Никой от тук не може да каже, дали има опасност, или не. Има кучета, които забременяват и след 20 ден, и без заклещване. Заведете кучето на лекар и обяснете ситуацията подробно, за да преценят какво да правят.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#6 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 25 January 2013 - 12:17 PM

Затова докато е разгонено кучето се разхожда на повод, за да няма после такива теми!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#7 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 25 January 2013 - 02:34 PM

Първо- разгонено куче- САМО НА ПОВОД!! Второ- ако кучето няма документи и няма да се развъжда, отдавна е трябвало да я кастрирате. И трето- ако сте имали и най-малките съмнения, че кучката ви може да е забременяла, има инжекции, за предотвратяване на нежелана бременност (в случай, че белята вече е станала!), които са по-добрия вариант от това да имате подобно потомство и след това да се чудите какво да ги правите, на кого да ги давате или най-лошото- да ги изоставите... Просто внимавайте! Това е отговорност на стопанина- не очаквайте от кучето да се пази..
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 25 January 2013 - 04:10 PM

Показване на мнениетоmi6eto_i_ashley, в 25 January 2013 - 12:34 PM, написа:

Първо- разгонено куче- САМО НА ПОВОД!! Второ- ако кучето няма документи и няма да се развъжда, отдавна е трябвало да я кастрирате. И трето- ако сте имали и най-малките съмнения, че кучката ви може да е забременяла, има инжекции, за предотвратяване на нежелана бременност (в случай, че белята вече е станала!), които са по-добрия вариант от това да имате подобно потомство и след това да се чудите какво да ги правите, на кого да ги давате или най-лошото- да ги изоставите... Просто внимавайте! Това е отговорност на стопанина- не очаквайте от кучето да се пази..



По т.3, мога да кажа, че най-добрият вариант не са инжекции, които са супер вредни, а кастрация. Можете да я направите 10-тина дни след разгонването.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#9 Потребителят е офлайн   gabi__123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 08-April 12

Публикувано: 25 January 2013 - 07:22 PM

Знам,че всички тук в този форум сте за кастрацията,но това е въпрос на мнение.Когато стане по голяма ще си я пусна поне да роди 1 път.И преди да почнете да говорите,че кучетата няма да им намеря дом и т.н спокойно не съм като другите изроди да изхвърлям кучета.Говорих с вета ни и той ми каза,че без да са се заклещили поне 20 мин няма никакъв шанс да забременее,а и на нея и е било вече свършило минал е периода на размножаване.Така,че това че за пръв път е станало така не дава поводи да ме мислите за безотговорна.И да казвате как да държа кучето си когато е разгонено.Веднага нападате.Благодаря Ви за отговорите

#10 Потребителят е офлайн   sim0nka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 04-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 January 2013 - 08:31 PM

gabi_123 , извинете ме за любопитството, но защо желаете "поне да роди 1 път" ?
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 25 January 2013 - 09:59 PM

gabi_123, вероятността да е забременяла на 20-тия ден е малка, още по-малка става щом не е имало заклещване. Понякога обаче нещата могат да станат и доста бързо. Съветите да си водите кучето на повод, когато е разгонено са и за ваше улеснение - така имате повече контрол. Аз бих добавила и да избягвате местата, където има много кучета. Понякога белята може да стане и докато кучето ви е на една педя разстояние, а и има много напористи мъжкари. Помислете и за нас - с мъжките кучета. Те пощуряват като надушат разгонена женска, може да се сбият, може да побегнат след нея.
Оставам с впечатление , че кучето ви е младо - една бременност може да доведе до проблеми сега - пазете си я.
А дали ще я пуснете, когато порасне - има време да обмисляте. За съжаление едното раждане не предпазва от здравословни проблеми - колкото и да ни се иска.

#12 Потребителят е офлайн   gabi__123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 08-April 12

Публикувано: 26 January 2013 - 12:10 AM

aldald,да кучето ми е сравнително малко на 1 година и 10 месеца.Знам какво е да имаш мъжко куче и поради тази причина когато е разгонена я разхождам там където няма мъжки или в много късно в парка когато няма никой.Знам,че мъжките подивяват,този случай се случи когато бях зад блока ми където няма кучета,но стопанката си е изпуснала мъжкия тогава.Имала съм и мъжко куче и знам,че не е приятно да има разгонена,за това се съобразявам.Дано да сте права,че няма опасност да е бременна така ми каза и вета,но имаше и други изблици който чух,че има възможност.Но щом вета ми каза,че няма опасност съм спокойна.
sim0nka,искам да роди поне 1 път първото което е вета ми каза,че по принцип е хубаво поне 1 път женската да роди.Аз съм съгласна с неговото мнение,а и искам 1 от кученцата на моята да си запазя.Но още е много рано за говорене за размножаване тя е още малка има поне още 1 година докато реша дали ще имам възможността и времето да я разплождам.

#13 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 January 2013 - 12:20 AM

Показване на мнениетоgabi__123, в 26 January 2013 - 12:10 AM, написа:

sim0nka,искам да роди поне 1 път първото което е вета ми каза,че по принцип е хубаво поне 1 път женската да роди.Аз съм съгласна с неговото мнение,а и искам 1 от кученцата на моята да си запазя.Но още е много рано за говорене за размножаване тя е още малка има поне още 1 година докато реша дали ще имам възможността и времето да я разплождам.


Извинявайте, но на ваше място веднагически бих сменила вета. Просто недоумявам как може изобщо да дава такива съвети, при толкова много научно доказани статии у нас и в света за минусите при раждането.

И не, не сте застрахована, че няма да имате малки след два месеца. На съседка кучаната бе покрита от мъжкар на 23ти ден. И тя не очаквала, щото й казали, че бил минал периода и след два месеца й се издрусаха 2 малки. Така, че точна таблица за това НЯ-МА. Не разчитайте на теории ... и на "вещото" мнение на вета си, който надявам се несъзнателно ви заблуждава.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#14 Потребителят е офлайн   gabi__123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 08-April 12

Публикувано: 26 January 2013 - 12:36 AM

Не знам надявам се да няма малки след като мъжкия беше буквално секунди на кучката.За това отрицателно време ми каза,че няма как да е станало нещо.

#15 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 January 2013 - 12:43 AM

Искрено се надявам да е така, но ако не е, този, който ви е казал, че няма да ражда, да вземе кутретата слеo като се отбият и той да им търси домове и свестни стопани. Предполагам няма да му е проблем, щом е толкова сигурен в думите си.:smile:Надявам се и да е наясно колко "лесно" се намират кандидати. Читави.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#16 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 January 2013 - 09:54 AM

Показване на мнениетоmi6eto_i_ashley, в 25 January 2013 - 02:34 PM, написа:

Първо- разгонено куче- САМО НА ПОВОД!! Второ- ако кучето няма документи и няма да се развъжда, отдавна е трябвало да я кастрирате.

първо-ЗАЩО?? и второ -ЗАЩО ТРЯБВА?? и трето какво значи -"ако няма документи"??? паспорта и регистрацията в общината документи ли са???

#17 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 26 January 2013 - 01:53 PM

Letty- изрично казах, че инжекциите са в случай, че белята е станала, а не против забременяване! Поставят се до 48 часа след скачката, но предразполагат към пиометра (не на 100 % разбира се!). Другите инжекции, за които Letty казва, са хормонални и аз лично съм абсолютно против тях, защото правят повече бели (тумори най-вече) от колкото да помагат..

Кастрацията не е въпрос на мнение. В България това е един от най-големите проблеми и gabi__123 е идеален пример за това, как не трябва да разсъждават хората за кучетата си!
- "кастрацията- това е въпрос на мнение" - мнение?!?
- "Когато стане по голяма ще си я пусна поне да роди 1 път" - кому е нужно? На собственика, на кучката или на обществото?!?
- "спокойно не съм като другите изроди да изхвърлям кучета" - Ти- не, но от там нататък никой не контролира собствениците на поколенията напред..
- "Говорих с вета ни и той ми каза,че без да са се заклещили поне 20 мин няма никакъв шанс да забременее"- понякога ветеринарите дават УЖАСНО грешни съвети!! Просто четете и се съветвайте!
- "...не дава поводи да ме мислите за безотговорна" - явно ни дава... тук е форум, не си пишат само двама души..
- "И да казвате как да държа кучето си когато е разгонено" - хем искат съвет, хем не желаят да слушат - редовноо..!
- "Веднага нападате" - никой тук не напада, просто това е защитна реакция на стопаните на кучета, когато не харесват истината..
- "вета ми каза,че по принцип е хубаво поне 1 път женската да роди"- УБИЙТЕ ВЕТА! В XXI век сме- спрете да слушате съветите на баба...
- "искам 1 от кученцата на моята да си запазя" - кучката се разгонва 2 пъти в годината.. на всяко раждане ли ще запазвате по едно от всяко поколение? Винаги първото куче е най-мило, най-умно и най-красиво, но това не значи, че е добър "производител"!

Явно ви е първо куче.. прочетете, помислете.. ние тук не сме се събрали да мислим за лошото на кучетата- сигурна съм, че е обратното! :md_064:
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 26 January 2013 - 02:44 PM

Показване на мнениетоnavar, в 26 January 2013 - 09:54 AM, написа:

първо-ЗАЩО?? и второ -ЗАЩО ТРЯБВА?? и трето какво значи -"ако няма документи"??? паспорта и регистрацията в общината документи ли са???


1. Защото живеем в общество и като част от него трябва да се съобразяваме с него. И ако живеехме в нормално общество, то също щеше да се съобразява с нас. Без взаимно да си тровим нервите. Имам предвид и страха на хората от кучета и отговорност към живота и здравето на собственото куче и малките на кучката на Габи, които няма начин при това свръхпредлагане и единици свестни стопани да не се гледат нормално и човешки до края на живота им.
2. Защото от ей-такива стопани не смогваме да удържим фронта. Защото ако беше стопанин на място, кучето й щеше да е вързано, когато е разгонено. Защото толкова й е отговорността на Габи към обществото.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#19 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 26 January 2013 - 03:10 PM

Показване на мнениетоnavar, в 26 January 2013 - 07:54 AM, написа:

Показване на мнениетоmi6eto_i_ashley, в 25 January 2013 - 02:34 PM, написа:

Първо- разгонено куче- САМО НА ПОВОД!! Второ- ако кучето няма документи и няма да се развъжда, отдавна е трябвало да я кастрирате.

първо-ЗАЩО?? и второ -ЗАЩО ТРЯБВА?? и трето какво значи -"ако няма документи"??? паспорта и регистрацията в общината документи ли са???


На първото "защо"- защото не живеем сами на тази планета. Редно е да се съобразяваме един с друг. По неписаните "закони на кучкарите"- когато едно (женско) куче е разгонено е желателно да се разхожда на места където няма други кучета, особено мъжки, защото, както всички знаем, на кучетата не им се "прави секс"- при тях е нагон и когато женската е разгонена, те знаят, че трябва да се "сношат". Както aldald каза, добре ще е ако мъжкото куче не хукне през улиците да гони разгонена женска или подуши някоя в парка и разходката се превърне е опити да отскубнеш мъжкото куче от женското. По тази причина и женското трябва да е на повод, защото желанието й да се "сноши", трябва да се контролира от собственика.
На второто "защо"- защото разгонването при кучетата е 2 пъти в годината и трае по 1 месец, понякога и повече с остатъчната миризма от разгонването. Това е доста дълго време в което от гледна точка на собственик на женски кучета е доста трудоемко да опазиш миризмата на кучето си от другите, тъй като е трудно да "излъжеш" кучешкия нос. От гледна точка на кучето- що за разходка е 2 месеца без да те пуснат да потичаш сред себеподобни. Моето лично мнение, като стопанин на 2 кучета без документи за произход е, че кастрацията беше едно от най-смислените неща които направих за тяхното лично здраве и моето лично щастие по време на разходките ни.
На третото: "какво значи -"ако няма документи""- тъй като темата е "Бременна ли е?" става ясно, че говорим за развъждане, а не за данъци. По документи, имах предвид- документи за произход (родословие), без които е абсолютно излишно заплождането на кучета, тъй като ако говорим за породи- безразборното развъждане (т.нар. междусъседско развъждане) разваля не само външния вид на дадена порода, но и нейните качества. Всеки си харесва кучето, то е ясно, но не от всяко дърво става свирка... За това има клубове, изложби и федерации, които да отговарят за тези неща. Всяко куче без документи е чудесен домашен любимец, който не трябва да се развъжда и най-доброто за него и неговият собственик е да бъде кастрирано. А има толкова много кучета, които чакат да бъдат осиновени и не са нито по-грозни, нито по-глупави от всички домашни, които ни заобикалят- нека не убиваме шансовете им за нов дом! Кастрирайте и осиновявайте- аз направих и двете! :rc_036:
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 January 2013 - 10:14 PM

Само да вмента, че имахме случай на забременяване от точно 3 секунди качване към края на разгонване. Точно три секунди, за заклещване въобще не става дума.
По повод на един път да роди, въобще не ми се говори, освен, че наистина трябва да си смените лекаря.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни