Dog.bg Форуми : Здравословен проблем

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здравословен проблем

#1 Потребителят е офлайн   ZuZy_90 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 25-January 13

Публикувано: 25 January 2013 - 02:16 PM

Здравейте! Става въпрос за амстаф който е на 10месеца. Животното е добре гледано, зимата е на топло храни се добре с хубава храна и е ваксинирано. 1во се уплашихме за пробив във ваксината да не е гана, направиха се изследвания (кръвни) и ветиринарката каза, че няма изменения в кръвта. Има анемия, възможно да се дължи на антибиотиците. Понякога повръща. Искахме да го сложим на системи но ветиринарката се изложи - само поду крака на животинчето тъй като не уцелила вена. Започна се лечение при 2ри лекар, биеше му инжекции през ден 2(по 3-4 наведнъж). Животинчето се пооправяше за ден два после пак ставаше зле. Сега има ставни болки не може да слезе от леглото от болка, схващат му се ставите и изпитва болка. А предния ден кипеше от енергия, в момента не може да мърда от болка и скованост. Прегледа го 3ти ветеринар, който също не може да даде диагноза и дори му слага упойка, за да го прегледа нормално. Животното е много дружелюбно и приятелски настроено. Ако някой има подобен проблем или може да даде съвет нека пише. Благодаря предварително и дано съм била ясна!

#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 25 January 2013 - 03:10 PM

От кой град сте?
П.П. Не,че искам да всявам смут и да ви притеснявам,но кучето от къде е закупено и родителите тествани ли са за атаксия и за дисплазия?Има и други варианти разбира се,но това може да се каже след като животината се прегледа от специалист.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   ZuZy_90 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 25-January 13

Публикувано: 25 January 2013 - 05:12 PM

Близо до Горна Оряховица и Велико Търново сме. Не знам да са правени тестове на родителите, но знам, че са здрави животни.

#4 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 25 January 2013 - 06:21 PM

Имам няколко въпроса:
- С каква точно храна се храни кучето?
- Дава ли му се домашна готвена храна? (манджа съдържаща лук примерно)
- Каква е диагнозата на кучето? Питам, защото щом са му били по 3-4 инжекции през ден, значи има съмнения за нещо?
- Правихте ли изследване на кръвта за недостиг на магнезий? При недостиг на този минерал се получават крампи, схващания, болка в мускулите и обща скованост.
- Давали ли сте му нестероидни противовъзпалителни средства? - Римадил, Карпродил, Мовалис, Кетофен, Превикокс?

При тази порода има и проблем, който се нарича ставен и мускулен ревматизъм, свързан най-често със студа и ако кучето се гледа навън.

Моите съвети са: кръвна картина за калций, фосфор, магнезий; курс 5 дни с нестероидни противовъзпалителни (или повече ако е с Превикокс); кучето да се държи на топло; да не се движи много.
Имала съм такъв случай, оказа се че кучето има недостиг на магнезий, и в момента в който започнах да давам магнезий на таблетки, болката в мускулите изчезна, сковаността също. Но случая беше много по-лек от описания.
На 10 месеца ставите на кучето са още с разтежни некалцирани напълно зони, така че рентгенови снимки няма да помогнат, дори и докторите да ви убеждават в противното, нищо няма да видите.

#5 Потребителят е офлайн   ZuZy_90 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 25-January 13

Публикувано: 25 January 2013 - 06:54 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 25 January 2013 - 06:21 PM, написа:

Имам няколко въпроса:
- С каква точно храна се храни кучето?
- Дава ли му се домашна готвена храна? (манджа съдържаща лук примерно)
- Каква е диагнозата на кучето? Питам, защото щом са му били по 3-4 инжекции през ден, значи има съмнения за нещо?
- Правихте ли изследване на кръвта за недостиг на магнезий? При недостиг на този минерал се получават крампи, схващания, болка в мускулите и обща скованост.
- Давали ли сте му нестероидни противовъзпалителни средства? - Римадил, Карпродил, Мовалис, Кетофен, Превикокс?

При тази порода има и проблем, който се нарича ставен и мускулен ревматизъм, свързан най-често със студа и ако кучето се гледа навън.

Моите съвети са: кръвна картина за калций, фосфор, магнезий; курс 5 дни с нестероидни противовъзпалителни (или повече ако е с Превикокс); кучето да се държи на топло; да не се движи много.
Имала съм такъв случай, оказа се че кучето има недостиг на магнезий, и в момента в който започнах да давам магнезий на таблетки, болката в мускулите изчезна, сковаността също. Но случая беше много по-лек от описания.
На 10 месеца ставите на кучето са още с разтежни некалцирани напълно зони, така че рентгенови снимки няма да помогнат, дори и докторите да ви убеждават в противното, нищо няма да видите.


Кучето се хранеше с риба консерва, гранули, кренвирши и попарки например от патешки шийки. С манджи и лук не. В момента сменихме гранулите, вземаме ги от ветеринарна аптека и със кучешки консерви с агнешко месо или месо от дивеч, като на консервите пише, че съдържат и комплекс от витамини. Кучето ги харесва.

Няма поставена диагноза и днес третия ветеринар каза, че не може да постави и ще се консултира с друг колега. Ваксините бяха различни като знам, че дори му биха нещо за черния дроб, както и витамини. Аналната жлеза е изстискана.

За недостиг на магнезий не е изследвано.

Противовъзпалителни мисля, че му дава стопанина му, но за името сега не мога да кажа, но не мисля че е някое от горе посочените. И казва, че когато ги пие има периоди, в които кучето се чувста добре, което ме навежда на мисълта, че ако е от нервната система хапчетата не биха го успокоили. Кучето не е на вън вътре на топло е но може да има 2-3 дни в седмицата в които е добре и то ако се бият инжекциите.

#6 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 25 January 2013 - 09:03 PM

Кучето е на 10 месеца, казвате че досега е хранено с "риба консерва, гранули, кренвирши и попарки например от патешки шийки". Храненето на кучето е първата грешка, довело е до анемия, проблеми със ставите, костите и целия организъм като цяло. Незнам какви гранули сте взели в момента от ветеринарния си лекар, но трябва да понаучите доста за храненето на кучетата като цяло, особено за подрастващите.
На първо време, трябва да засилите имунната система на кучето с качествена храна. Би било добре да му се дават добавки с хондропротектори - витамини с глюкозамин, хондроитин, мсм. Кучето има нужда и от някакви комплексни витамини, с балансирано съдържание на калций, магнезий, цинк и други витамини и минерали (препоръчвам VMP). Какво лекувате без диагноза? Това е грешно.

#7 Потребителят е офлайн   ZuZy_90 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 25-January 13

Публикувано: 26 January 2013 - 09:45 AM

Показване на мнениетоVesela_5, в 25 January 2013 - 09:03 PM, написа:

Кучето е на 10 месеца, казвате че досега е хранено с "риба консерва, гранули, кренвирши и попарки например от патешки шийки". Храненето на кучето е първата грешка, довело е до анемия, проблеми със ставите, костите и целия организъм като цяло. Незнам какви гранули сте взели в момента от ветеринарния си лекар, но трябва да понаучите доста за храненето на кучетата като цяло, особено за подрастващите.
На първо време, трябва да засилите имунната система на кучето с качествена храна. Би било добре да му се дават добавки с хондропротектори - витамини с глюкозамин, хондроитин, мсм. Кучето има нужда и от някакви комплексни витамини, с балансирано съдържание на калций, магнезий, цинк и други витамини и минерали (препоръчвам VMP). Какво лекувате без диагноза? Това е грешно.


Да не мислите, че го лекуваме без диагноза понеже така ни харесва или ни е по - лесно? Относно от какво има нужда като храна, човека не е неук. Повтарям, че кучешките му консерви съдържат комплекс от витамини. За анемията 1та ветеринарка каза, че може да е от антибиотика. Както виждате сменяме ветеринарите тъй като няма поставена диагноза. Ще се чуе и мнението и на 4ти ветеринар. Аз лично подозирам за кучешки равматизъм, но аз не съм лекар.

#8 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 26 January 2013 - 10:03 AM

Кучешките консерви не са качествена храна за куче.Без значение от марката и какво съдържат.Послушайте Весела,има опит и познания и то не малки относно храненето.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#9 Потребителят е офлайн   ZuZy_90 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 25-January 13

Публикувано: 26 January 2013 - 10:26 AM

Показване на мнениетоdesi79, в 26 January 2013 - 10:03 AM, написа:

Кучешките консерви не са качествена храна за куче.Без значение от марката и какво съдържат.Послушайте Весела,има опит и познания и то не малки относно храненето.


Ще се постараем!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни