Dog.bg Форуми : Избор на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Избор на куче

#1 Потребителят е офлайн   lisichora Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-January 13

Публикувано: 26 January 2013 - 01:02 AM

Здравейте,

Не съм сигурен дали това е най-подходящият раздел за въпроса ми, но ако не е удачно мястото моля модераторите да преместят темата.

Бих искал да помоля за съвет при избора на куче (и въобще дали има смисъл да си взимам :) ). Живея сам и през повечето време не съм у дома. Прибирам се вечер, понякога доста късно, събота и неделя обикновено съм си вкъщи. Каква порода би била подходяща за такъв тип начин на живот? Много ми харесват Джак Ръсел Териерите, но доколкото знам те са доста енергични и изискват много внимание, за да се възпитат добре още от малки.

Благодаря предварително за помощта.

#2 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 26 January 2013 - 10:26 AM

Здравейте,сам сте си отговорил на въпроса.Живеете сам и през по-голяма част от времето не сте у дома.Всяко куче има нужда от контакт със стопанина,разходки поне три на ден.Ако е малко пале и повече.Докато е малко има нужда да се храни по-често,не върви да му сложите пълна чиния за целият ден.Има нужда от обучение,а Вие нямате време.От скука ще се превърне в разрушител на жилището Ви.И още куп несъвместими неща с Вашият начин на живот. Една събота и неделя не са достатъчни .
Моят съвет е да изчакате и когато разполагате с повече време да прецените дали сте готов за куче.
Имайте в предвид,че всяко едно куче без значение дали има порода или не изисква свободно време за възпитание и разходки.
Успех
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#3 Потребителят е офлайн   lisichora Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-January 13

Публикувано: 27 January 2013 - 12:17 AM

Благодаря за отговора, Деси.

Все пак си мисля, че има стопани, които също разполагат с ограничено време и успяват да отглеждат куче (било то с определени рискове). Някой друг дали може да сподели опит/позиция?

#4 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 27 January 2013 - 12:58 AM

Вземете си рибки или зайче,нещо,което не изисква разходки,време за възпитание,хранене три пъти ( докато е бебе ) чистене на акита и т.н. А и защо кучето да стои самотно затворено да речем по 10 часа докато вас ви няма....ще вие,ще плаче, ще почне да се чуди какво да прави през това време...и ще почне да яде тапети, мебели защото едва ли ще има някой у дома който да му каже " НЕ " или да се позанимава с него. Да не говорим,че много хора се прибират "пребити " от работа след 10 - 12 часов работен ден и едва събират сили да си оправят леглото а какво остава за куче.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#5 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 27 January 2013 - 09:10 AM

Показване на мнениетоlisichora, в 27 January 2013 - 12:17 AM, написа:

Благодаря за отговора, Деси.

Все пак си мисля, че има стопани, които също разполагат с ограничено време и успяват да отглеждат куче (било то с определени рискове). Някой друг дали може да сподели опит/позиция?


Наистина някои стопани успяват при вашия режим на работа, но те отглеждат порастнало куче, а не бебе. На едно бебе нуждите са различни и това ви беше обяснено.Една връзка с домашния любимец не се гради с постоянно дълго отсъствие от къщи. Помислете и на какво ще са подложени съседите, с които рано или късно ще влезете в конфликт. Въобще идеята не е добра, както за вас, така и за палето. В противен случай се очаква да се появи следващата тема пусната от вас -"Подарявам куче" защото......

#6 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 27 January 2013 - 11:56 AM

Много се писа за нуждите на кучето -особено докато е малко от време и внимание, защото това е най-важното.
Аз ще се опитам да обясня моето положение - на стопанин, който разполага с ограничено време. Не искам да помислите, че се оплаквам - макар, че времто не ми стига и често съм уморена, аз съм много ДОВОЛНА от живота си. Е, работата малко ми пречи да си гледам кучето, ноо...
Отсъствам всеки ден по 12 часа - излизам в 8 без 15 и се прибирам към 19,30. Когато се прибера вечер имам време да се преблека, ако съм много скапана - пуша 1 цигара и излизаме на разходка. Разходката ни трае между 2 и 3 часа в зависимост от метеорологичните условия и намирането на "окъснели" приятелчета за игра. Прибираме се около 10, оправяме тоалет ;) и към 10,30 вече спокойно почиваме, храним се, пооправям си къщата (ама не много) и в 11,30-12 придремваме. Сутрин ставаме към 6, за да се разходим само 30-40 мин. и да мога да се оправя за работа. Това сутрешното си е по физиологични нужди - няма време за игри.
Равносметката е 12 часа отсъствие, 4 часа разходки и останалите 8 - дремене и обмисляне как да избутаме цялата домакинска работа за събота. Няма време са социален живот - извън срещите с други кучкари. Събота и неделя времето също не ми стига, защото напоследък се глезя и спя до 8, после правим дълга сутрешна разходка - защото пък ако и през почивните дни не се наразходим хубаво - какъв е смисълът? Пътувам рядко, защото с голямо куче е по-трудно. Трудно е и когато боледувам - малко е гадно, когато си с висока температура да се щураш неадекватно по полянките, но пък откак взех кучо, май по-рядко настивам. Обмисляла съм да го давам поне веднъж седмично да ми го разхождат, за да мога да си свърша някаква работа, обаче всъщност разходките ни са най-приятна част от деня и няма лесно да се лиша от нея. Да - хубаво е, когато кучо дреме на дивана, забавно е, когато дойде време за хранене и галопира от мен до мястото за хранене и обратно, за да покаже, че работата е спешна. Но най-хубавото е навън - когато тича с другите кучета, когато учим команди, когато хитрува за бисквитка, когато е отегчен от обиколки в парка и го тегли към вкъщи и точно пред блока намира с кой да се заиграе. Ако нямате време и сили за това - каква радост ще ви донесе кучето. Може да намерите куче, което не се нуждае от дълги разходки, но всяко куче се нуждае от внимание и занимание, от време което да си е само ваше - без компютъра и телевизора, без домакинска работа - само игра и глезотене.

#7 Потребителят е офлайн   piron45 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 256
  • Регистрация: 06-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Самоков

Публикувано: 27 January 2013 - 12:40 PM

Показване на мнениетоlisichora, в 25 January 2013 - 11:02 PM, написа:

Здравейте,

Не съм сигурен дали това е най-подходящият раздел за въпроса ми, но ако не е удачно мястото моля модераторите да преместят темата.

Бих искал да помоля за съвет при избора на куче (и въобще дали има смисъл да си взимам :) ). Живея сам и през повечето време не съм у дома. Прибирам се вечер, понякога доста късно, събота и неделя обикновено съм си вкъщи. Каква порода би била подходяща за такъв тип начин на живот? Много ми харесват Джак Ръсел Териерите, но доколкото знам те са доста енергични и изискват много внимание, за да се възпитат добре още от малки.

Благодаря предварително за помощта.


С това разсписание на твоя ден е най добре да се откажеш от куче и да си вземеш котка, ако толкова държиш да имаш любимец. Котката няма да иска разходки, маже да си лежи през повечето от времето и пак ще те посреща като се връщаш с желание да я погалиш или гушнеш.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 27 January 2013 - 06:31 PM

Показване на мнениетоaldald, в 27 January 2013 - 10:56 AM, написа:

Много се писа за нуждите на кучето -особено докато е малко от време и внимание, защото това е най-важното.
Аз ще се опитам да обясня моето положение - на стопанин, който разполага с ограничено време. Не искам да помислите, че се оплаквам - макар, че времто не ми стига и често съм уморена, аз съм много ДОВОЛНА от живота си. Е, работата малко ми пречи да си гледам кучето, ноо...
Отсъствам всеки ден по 12 часа - излизам в 8 без 15 и се прибирам към 19,30. Когато се прибера вечер имам време да се преблека, ако съм много скапана - пуша 1 цигара и излизаме на разходка. Разходката ни трае между 2 и 3 часа в зависимост от метеорологичните условия и намирането на "окъснели" приятелчета за игра. Прибираме се около 10, оправяме тоалет ;) и към 10,30 вече спокойно почиваме, храним се, пооправям си къщата (ама не много) и в 11,30-12 придремваме. Сутрин ставаме към 6, за да се разходим само 30-40 мин. и да мога да се оправя за работа. Това сутрешното си е по физиологични нужди - няма време за игри.
Равносметката е 12 часа отсъствие, 4 часа разходки и останалите 8 - дремене и обмисляне как да избутаме цялата домакинска работа за събота. Няма време са социален живот - извън срещите с други кучкари. Събота и неделя времето също не ми стига, защото напоследък се глезя и спя до 8, после правим дълга сутрешна разходка - защото пък ако и през почивните дни не се наразходим хубаво - какъв е смисълът? Пътувам рядко, защото с голямо куче е по-трудно. Трудно е и когато боледувам - малко е гадно, когато си с висока температура да се щураш неадекватно по полянките, но пък откак взех кучо, май по-рядко настивам. Обмисляла съм да го давам поне веднъж седмично да ми го разхождат, за да мога да си свърша някаква работа, обаче всъщност разходките ни са най-приятна част от деня и няма лесно да се лиша от нея. Да - хубаво е, когато кучо дреме на дивана, забавно е, когато дойде време за хранене и галопира от мен до мястото за хранене и обратно, за да покаже, че работата е спешна. Но най-хубавото е навън - когато тича с другите кучета, когато учим команди, когато хитрува за бисквитка, когато е отегчен от обиколки в парка и го тегли към вкъщи и точно пред блока намира с кой да се заиграе. Ако нямате време и сили за това - каква радост ще ви донесе кучето. Може да намерите куче, което не се нуждае от дълги разходки, но всяко куче се нуждае от внимание и занимание, от време което да си е само ваше - без компютъра и телевизора, без домакинска работа - само игра и глезотене.

В къща или апартамент живеете? Ако е в къща и кучето има достъп до място където да се облекчи -добре.Ако е апартамент и стиска по 12ч за мен това е убийствено за бъбреците.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#9 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 27 January 2013 - 10:04 PM

В апартамент. До годинка и нещо пишкаше и през деня на място, което му бях определила. Понякога и сега го върши, но много рядко. Но понеже никога не съм го наказвала за това се надявам, че ако види зор...Знам че е много 12 часа. Той не пие много вода през деня - мисля, че спи почти през цялото време.

#10 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 27 January 2013 - 11:42 PM

Не знам,забелязвам че в България масово кучетата се извеждат по един/два пъти.Да приемем,че общо на вън прекарва по 4ч на две части.Това ще рече че едно куче трябва да стиска по 20ч в денонощие.Голямото куче обикновено се приучава да стиска,но за мен това не е нормален режим и неминуемо в по-късен етап води до проблеми.Но всеки си преценява и си носи последиците.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#11 Потребителят е офлайн   lisichora Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-January 13

Публикувано: 29 January 2013 - 11:45 AM

Благодаря много на всички за мненията. :)

#12 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 January 2013 - 12:14 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 27 January 2013 - 11:42 PM, написа:

Не знам,забелязвам че в България масово кучетата се извеждат по един/два пъти.Да приемем,че общо на вън прекарва по 4ч на две части.Това ще рече че едно куче трябва да стиска по 20ч в денонощие.Голямото куче обикновено се приучава да стиска,но за мен това не е нормален режим и неминуемо в по-късен етап води до проблеми.Но всеки си преценява и си носи последиците.


Така е. Когато вземах куче мислех - ще може или няма да може да стиска, а не дали е хубаво...

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни