Dog.bg Форуми : Регистрация в общината

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Регистрация в общината

#121 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 31 January 2013 - 03:21 PM

Ако човек ги пита ще разбере, че те изобщо не знаят, че има ДВЕ различни такси.

#122 Потребителят е офлайн   joro_d Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 28-April 13

Публикувано: 05 May 2013 - 10:22 PM

Здравейте. От 5 дни имам кученце, което няма чип, не разбрах каква е процедурата: слагам чип и отивам в общината или първо плащам таксата в общината и тогава при ветеринара за чип. Извинявайте ако някъде е описано, но не разбрах реда. И едно уточнение - от Пловдив съм, ако има значение.

#123 Потребителят е офлайн   Самотно КУЧЕ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 11-February 13
  • Gender:Male

Публикувано: 06 May 2013 - 07:11 AM

Показване на мнениетоkatetol, в 29 January 2013 - 11:36 AM, написа:

НАРЕДБА за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община

(3) Регистрация на животни домашни любимци:
1. Собствениците на домашни кучета ги регистрират в РВМС или лицензиран ветеринарен лекар по реда на чл. 122 от ППЗВМД.
2. При регистрация на кучета, които имат ветеринарномедицински паспорт със снимка на животното и отбелязани медицински мероприятия от ветеринарен лекар, номерът на получения идентификационен медальон се вписва в паспорта от длъжностното лице.
3. Срокът за регистрация е 14 дни и започва да тече от момента, когато кучето навърши шестмесечна възраст, или от датата на придобиването, ако се придобива куче над 6 месеца.
4. В отделите по екология към районите се създават регистри на домашни кучета. В тях се отбелязват име, ЕГН и адрес на собственика, вид и порода на животното домашен любимец, както и неговите индивидуални идентификационни данни.

За глобите, честно казано нямам представа, но ги има.
За да бъде регистрирано кучето, то трябва да бъде и чипирано.

Какъв е този идентификационен медальон
User's Signature

Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милионите и милиони звезди, стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив... Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.Ще се грижиш ли за мен..страх ме е...маничка съм а мама я няма ". Смешно е, но и аз не вярвах че един поглед на едно такова малко животно може да породи такива безкрайни емоции Липсваш ми момиченце никога няма да те забравя спи спокойно и ме чакай пак ще се срещнем. Няма я вече малката принцеса ДЖУДИ 05.06.2005-07.01.2013г"Истинската любов няма Happy End, защото тя никога не свършва!!!! .Аз никога няма да я забравя.Защото тя беше моето куче.
Аз не успях да съм нейния човек ...Качена снимка

#124 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 May 2013 - 12:27 PM

Показване на мнениетоjoro_d, в 05 May 2013 - 11:22 PM, написа:

Здравейте. От 5 дни имам кученце, което няма чип, не разбрах каква е процедурата: слагам чип и отивам в общината или първо плащам таксата в общината и тогава при ветеринара за чип. Извинявайте ако някъде е описано, но не разбрах реда. И едно уточнение - от Пловдив съм, ако има значение.


Отиваш първо при ВЕТ да му сложи чип, след това отиваш в районното кметство във вашия квартал. Там носиш паспорта на кученцето и твоята лична карта. След като е чипирано кученцето, тази година няма да плащаш данък, но от другата година до 30март 2014г. трябва да го пререгистрираш и тогава плащаш и данък. Пази си листа от кметството за регистрация :)
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#125 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 May 2013 - 12:29 PM

Показване на мнениетоСамотно КУЧЕ, в 06 May 2013 - 08:11 AM, написа:

Показване на мнениетоkatetol, в 29 January 2013 - 11:36 AM, написа:

НАРЕДБА за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община

(3) Регистрация на животни домашни любимци:
1. Собствениците на домашни кучета ги регистрират в РВМС или лицензиран ветеринарен лекар по реда на чл. 122 от ППЗВМД.
2. При регистрация на кучета, които имат ветеринарномедицински паспорт със снимка на животното и отбелязани медицински мероприятия от ветеринарен лекар, номерът на получения идентификационен медальон се вписва в паспорта от длъжностното лице.
3. Срокът за регистрация е 14 дни и започва да тече от момента, когато кучето навърши шестмесечна възраст, или от датата на придобиването, ако се придобива куче над 6 месеца.
4. В отделите по екология към районите се създават регистри на домашни кучета. В тях се отбелязват име, ЕГН и адрес на собственика, вид и порода на животното домашен любимец, както и неговите индивидуални идентификационни данни.

За глобите, честно казано нямам представа, но ги има.
За да бъде регистрирано кучето, то трябва да бъде и чипирано.

Какъв е този идентификационен медальон


При първоначалното регистриране дават метален медальон ( ако имат въобще, в Пловдив последно нямаха ) и нищо не са записвали в паспорта :) ние си го изгубихме отдавна и отидох да поискам дубликат .... нямат и не ми и трябвало ...
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#126 Потребителят е офлайн   mutangi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 07 May 2013 - 10:47 AM

Искам да попитам, без изобщо да се заяждам, какъв е смисълът да си регистрирам кучето в общината? Или казано по друг начин - защо аджеба трябва да плащам данъци, за това, че имам куче?

#127 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 18 January 2014 - 01:07 PM

Ние сме от Стара Загора. Реших, че е редно да си регистрирам кучето, но не знам какви точно са правилата и какво трябва да подготвя за регистрацията. Някой, който е минал по този път, може ли да ми обясни?

#128 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 18 January 2014 - 01:12 PM

Здравейте, за да регистрирате кучето си в общината, първо трябва всичко в паспорта да ви е изрядно-ваксини, обезпаразитяване, лепенка с бар кода на чипа. Отивате в общината с паспорта, нещо се приснимаше на място. Ако кучето е кастрирано не плащате данък. Моето е, и затова не знам как стоят нещата с плащанетона данъка. Става лесно и бързо, поне в Шумен. Успех!

#129 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 18 January 2014 - 01:15 PM

Хм, чип ли? Не знаех, че е задължителен? Скоро чух, че тези чипове още нямало как да се проследяват във всички градове от страната...
Така ли е или ми е грешна информацията?

#130 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 18 January 2014 - 01:19 PM

Доколкото знам, вече има работеща система. Вижте из темите във форума.

#131 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 January 2014 - 01:30 PM

чипа е задължителен за да те регистрират или поне в повечето градове е.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#132 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 18 January 2014 - 01:40 PM

Оня ден и аз ги регистрирах и нямах проблеми,че кучетата не са чипирани.За вашия град нещата може да са по друг начин затова на място най-добре.

#133 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 18 January 2014 - 01:51 PM

Намерих една наредба за нашия град, в която пише, че след като регистрираш кучето, ти дават някаква "метална марка".
Sazo, на теб дадоха ли ти нещо такова?

За чипове предполагам, че във ветеринарните клиники би трябвало да могат да слагат такива, но вчера прочетох още нещо, което доста ме разколеба: http://www.otizvora.com/2010/03/1048/

Друг проблем, който смятам, че може да имам с регистрацията е, че едната от ваксините в паспорта на кучето ми е отбелязана само със залепен стикер, а няма подпис и печат на лекаря. Човекът, от който мъжа ми е взел кучето, му обяснил, че при правенето на ваксината паспортът не е бил в него и са му дали стикера да си го залепи. Много се чудихме какво да правим при това положение и все пак й бихме още една ваксина, но мисля, че не точно същата като онази...Не знам дали в общината няма да го направят на въпрос.

#134 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 18 January 2014 - 01:55 PM

Да, ветеринарите слагт чипове! За стара лепенка няма да ти направят проблем, мисля. Ще погледнат последните ваксини и най-вече тази за бяс. Метални марки (медальони) не дават отдавна, поне в нашата община. А за ползите и вредите от чипа.........толкова пъти сме я дъвкали тая тема тук...поразрови, почети....И най-добре иди в общината и питай какво точно ще ти трябва, че всеки ден си менят изискванията и наредбите. Веднъж нещо е задължително, после отпаднало....

#135 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 18 January 2014 - 01:57 PM

Бискит, съжалявам, че пак повдигам въпроса, но наистина не съм се ориентирала още из темите. Ще се поразровя да видя какво сте писали.
Прав/а си, че май ще е най-добре да отида да питам на място.
Като гледам колко малко хора от кучкарите, които познавам в града, са си регистрирали кучетата, все пак смятам, че ще е в техен интерес да ми вземат парите за данъка поне.

#136 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 18 January 2014 - 02:02 PM

Мдам, така е, ще ти вземат паричките :) Аз моето куче го кастрирах и чипирах на веднъж. На другия ден отидох и всичко свърших точно за пет минути. Не, че някой ме е проверявал де... айде, тук пред блока не ходя с паспорта в джоба, ама като мръднем малко по-надалече винаги го нося. Скоро ще прилича на баница, ама какво да се прави! Аз лично не вярвам на това, че чипа ,,докарва" рак, но това си е мое мнение, изградено на база четене, питане и т.н. Форума е много полезен, просто трябва да имаш време и желание да четеш :) Успехче пак :)

#137 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 18 January 2014 - 02:16 PM

Да, намерих темата за микрочиповете и вече я чета с интерес.
А "нашият" паспорт вече е станал на баница. Чудя се защо не ги правят с малко по-твърди корици, след като се очаква от нас да ги разнасяме навсякъде.

Леля ми има куче и ме предупреди да не го забравям, че тях ги глобили, че не си носят паспорт.

#138 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 18 January 2014 - 05:06 PM

Правите ксеро копие на паспорта и на бележката от Общината за регистрация и не носите паспорта,иначе стават на баници.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#139 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 18 January 2014 - 05:18 PM

Благодаря! Това наистина е добър вариант :smile:

#140 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 18 January 2014 - 06:54 PM

От общината ми дадоха само бележка на която пише от коя община е издадена,моето име и ЕГН,име и порода на кучето и на кой адрес живее кучето.Това е.Даже и пари не ми взеха,щото нещо системата им още не била в ред.Казаха ми да отида на 1-ви март,ама ще си помисля :ab_041: Иначе ми казаха 12 лв. на куче.Провери как е при вас и ако не могат още да събират пари давай.ААААААА щях да забравя като идеш да го регистрираш и те питат откога го имаш кажи от месец два,защото ако го имаш повече от три месеца и не си го регистрирал/ла има глоба.Затова ми подшушна служителкта,явно беше на кеф. :af_089: И така измислих си две дати от края на миналата година и готово.

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни