Dog.bg Форуми : Регистрация в общината

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Регистрация в общината

#1 Потребителят е офлайн   RS6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 15-October 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2009 - 11:58 AM

Такааааа.....във входа имаме една бабичка, чиято цел на живота е очевидно да гони кучкарите. Тази сутрин - НЕДЕЛЯ - на вратата ми цъфнаха от общината със заповед да си ригистрирам кучето. И то защото бабето е ходила да съобщи в общината, че във входа има нерегистрирано куче...Аз така или иначе си мислех да го направя, но все пак куч излиза от 3 дни, кога го е видяла, кога е изревала в общината, не разбрах....
Моля ви кажете какво трябва да направя, защото тия идиоти нищо не ми обясниха. Съжалявам, че ги наричам така, но за мен не е нормално в неделя да звъниш по вратите на хората и да првиш скандали за куче.....
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 13 December 2009 - 12:06 PM

Ц-Ц-Ц ... Такива бабета могат да ти скъсат нервите направо... В Бургас няма такива неща и не знам как трябва да се действа., но виж какво намерих:

Отива се с ксерокопия на паспорта на кучето /новия вариант, който е съобразен със стандартите на ЕС/ в данъчното. Там Ви се дава декларация, която попълвате с Вашите и на кучето данни. АКо има причина за освобождаване от данък се попълва и тя. Плаща се данъка /за СОфия 24лв на година/ и с бележка за платен данък се подава декларацията в данъчното, срещу която се получава служебна бележка. С нея и пак същите копия на паспорта се отива при ветеринарните лекари, които поставят чип на кучето и самите те регистрират Вашето куче в РВМС. И с това се приключва всичко и Вашето куче е законно регистрирано /както колата/.

Това само за София ли е?

ПП: RS6, кажи как се справя сладурът навън?
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   RS6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 15-October 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2009 - 12:40 PM

Чарли, това и аз го прочетох в Дир-а, ама ми се искаше някой, който го е правир да каже.
Иначе от както се извеждаме Айк не е акал вътре, веднага си хареса едно борче на полянката ab_041.gif За сега е послушен wub.gif
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 December 2009 - 01:27 PM

Аз още не съм го регистрила, но ще го направя съвсем скоро. И мен също ме интересува. Тук във форума мернах една тема, но е от 2005 год. а и е доста доста обширна. И общо взето всеки си е споделил неволите. Отказах се на 3-4 стр. да я чета.
От опит само мога да кажа, че не се ходи в Даначното 100%, а в общината. Да аз отидох в даначното и ме гледаха като луда. Питам на информация " Извинете, къде трябва да отида за регистрация на домашен любимец?"
" За регистрация на КОЕЕЕ???? " - " На домашен любимец" - " Е И, какво за домашен любимец? Какъв домашен любимец?" -" Емиии куче, искам да си го регистрирам и данък да платя" - " Амии изчакайте да викна колегат" и така на трима човека се обяснявах и се червих. Събраха се хора след мен, голям сеир стана,поне 20-30мин. ме въртяха, та четвърти човек дойде и ми каза, че трябвало да ида в общината, ама не в районната, кварталната нали, а в главната. И още не съм събрала смелост от тогава. dh_188.gif
Та ако някой може да каже точно и ясно и аз ще съм благодарна.

#5 Потребителят е офлайн   laralora Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 29-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучета, планини, медицина (професия)

Публикувано: 13 December 2009 - 01:35 PM

Такава ни е държавата!
Мога само да кажа, че моите две кучета миналата година им платих тоя данък, имат си чипове и паспорти (за съжаление едното ме напусна наскоро) и това беше. В общината ме гледаха по същия начин и питаха същите глупости. Просто си пазя бележката за платен данък, както и номерата на чиповете; нося ги винаги с мене тези работи, за да може да показвам, ако някой подобен тъпанар ме попита. Истината е, че и аз не знам дали нещо друго трябва да се направи.
Даби не са променили нещо междувременно - у нас всичко може да се очаква, особено в настоящата ситуация; но все си мисля, че това е достатъчно.
Успех.

#6 Потребителят е офлайн   RS6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 15-October 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2009 - 01:36 PM

Spatky, май е точно в районната община dry.gif
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2009 - 01:51 PM

Цитат(RS6 @ Dec 13 2009, 11:58 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Такааааа.....във входа имаме една бабичка, чиято цел на живота е очевидно да гони кучкарите. Тази сутрин - НЕДЕЛЯ - на вратата ми цъфнаха от общината със заповед да си ригистрирам кучето. .....

Ама това без майтап ли е - сериозно?
Егасимус...
RS6 - въобще ни си закъснял.
Според наредбата си длъжен да си регистрираш кучето, след като навърши 6 месеца.
НАРЕДБА за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община
Чл. 3
...
(3) Регистрация на животни домашни любимци:
.....
3. Срокът за регистрация е 14 дни и започва да тече от момента, когато кучето навърши шестмесечна възраст, или от датата на придобиването, ако се придобива куче над 6 месеца.


Де да бяха винаги така чевръсти тия от общините! dh_188.gif

За регистрацията - в районната община, подава се заявление по образец, после се плаща таксата.



това е оттук http://www.sofia.bg/obrazci.asp.

Другото - за чиповете, вет-овете и РВМС - не съм наясно, а май и не само аз...

#8 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 December 2009 - 01:53 PM

А сега се сетих за още нещо. Нали имаме и МИНИ Пинчер и изключително ПРИЯТНИ съседи. Точно беше влезнал този закон и съседите ни над нас бяха пуснали жалба, че гледаме куче, нерегистрирано. Пускаме го лятото на терасата и от него се носят Страшни миризми zz_020.gif Неможели чак прозорците да си отварят заради него. ( Претполагам знаете, че става въпрос за една шепа кученценце). И дойдоха на проверка. Човека беше страшно любезен. И като дойде вика ами къде е кучето. Майка ми държи Лорче под мишница и му казва "Ето това е кучето" Човека изпаднал във дълбоко възмущение как може да ги занимават с такива глупости. Оказа се много любезен и всичко и обяснил. Поне от шума да се бяха оплакали, че пинчерите са големи аларми и найстина е малко досадничка.
Та написаха ни акт де, че не е регистрирана и майка ми ходи тогава и акта плаща, и заедно с това и кучето ( огромното миризливо чудовище) регистрира. Но каза че не си спомня къде какво.

А за в коя община, незнам. Ако е в районна по-добре. Ама така ми казаха в даначното тогава, че трябвало в главната.

#9 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2009 - 02:59 PM

RS6 вие сигурни ли сте,че тези хора са били от общината,легитимираха ли се
по някакъв начин (едва ли има как де) но все пак трябва да сте сигурни.....

#10 Потребителят е офлайн   RS6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 15-October 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2009 - 06:05 PM

Оставиха ми констативен протокол от Столична Община, очевидно са от там.
Само незнам защо не ми казаха, че след 6 месечна възраст трябва да го регистрирам.....Явно и те толкова знаят...
Мислех утре да ходя да го регистрирам Айк, ама сега на пук ще чакам да стане на 6 месеца, идиоти в неделя сутрин....Пък и некомпетентни на всичкото отгоре!
А колкото до лудата бабичка - страх ме е да не вземе да полее с отрова пред входа и сега не смея да пусна куч там
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 14 December 2009 - 12:56 PM

За Пловдив се ходи в районите кметства,отдел Екология ,попълва се молба , носи се паспорта на кучето .От там ще кажат къде се плаща данька.Ако кучето е чипирано ,сьщата година на първоначалната регистрация не се плаща данък за тази година (казвам го защото много често служителите не го споменават).Ако е кастрирано сьщо не се плаща даньк , но пак трябва да се регистрира.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Betty_bg Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-December 09

Публикувано: 19 December 2009 - 02:09 PM

Здравейте, нова съм във форума, а и от скоро съм горда собственичка на френско булдогче. За първи път чувам за тази регистрация. Във входа ми има още 4 кучета и нито едно от тях не е регистрирано, хората казват, че не ги интересувало. Таа...моята Бети след 5 дена става на 6 месеца и се чудя дали изобщо да обикалям из разние институции. Вие какво ще ме посъветвате? И някой има ли представа какъв е размера на глобата, ако изобщо ме гобят?

#13 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 07 January 2010 - 03:48 PM

Вчера чух по телевизията, че всички стопани на кучета трябва да се регистрират-задължително.Започвали проверки и глоби.Било прието на някакво си сесия.Предлагам всички от Пловдив да си направим една организирана регистрация. ab_041.gif ab_041.gif И да шашнем всички в общината.Има да се чудят какво да ни правят.

#14 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 07 January 2010 - 04:00 PM

Здравейте,
това е моя пост от другата тема по въпроса в "Къщата на кучето". Ние бяхме закъсняли с регистрацията, не ни глобиха (май все още няма глоби). Моя съвет е да си се регистрирате и да ви е спокойна главата, не е толкова страшно. Прилагам поста си от вчера:

"Община Витоша - София:

Мъж ми се върна много очарован. От информация избираш номер 54 - Ковачева. Трябва само предварително да се снима страничките от паспортчето. Жената се грижи за останалото.
Загрижена е за животните и много я боляло за бездомните кучета. Била много разбрана и любезна. Казала, че среща огромно неразбиране и негативизъм от стопаните при проверките/ обиколките, които прави. Гледала за ваксините и обезпаразитяванията, чипче.

В час е с повечето актуални проблеми на бездомните животни не само в София, знае за форума и е поканила мъж ми с мене някой път да отидем да си поприказваме ab_041.gif .

Като цяло му направила много добро и приятно впечатление. Ние сме САМО номер 95. "

#15 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 07 January 2010 - 04:33 PM

Аз имам желание да се регистрираме, но просто не мога да намеря време да обикалям.Работното ми време е като това в общината а и не мога да излизам ат работа.А и ако вземат да ме препращат от едно място на друго.Ние също сме закъснели, дано не ни глобят.
Този номер 54 е за София предполагам.

#16 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 07 January 2010 - 04:36 PM

Да, за община Витоша- София. Това с работното време и при нас беше проблем, та и ние за това се мотахме половин година. Вчера бяхме в отпуска по други причини, та сложихме регистрацията в списъка със задачки smile.gif Тука отдела е "Екология", може би, ако звъннете предварително и питате къде да отидете ще си спестите малко време.

#17 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 January 2010 - 04:56 PM

Аз пък нямам никъкво желание да регистрирам кучетата си,не заради мизерната сумичка,
която искат,а за това,че не си заслужава dry.gif

#18 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 07 January 2010 - 05:07 PM

Има го и този момент.Човек да се чуди какво ще направи общината за кучето.Място за разходка и игра или нещо друго?
Вярно, че в нашия квартал са обособили едно местенце, но това е крайно недостатъчно.Прекалено е малко и като се съберат няколко по големи кучета, като че ли става пренаселено.Но да сме благодарни и на малките неща.В другите квартали доста се оплакват хората, даже няма къде да се разхождат на повод, камо ли да тичат.

#19 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 January 2010 - 05:13 PM

Ей за това става въпрос eg_033.gif
Няма как да стане!!!!

#20 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 07 January 2010 - 05:40 PM

Ами то е като порочен кръг и все някой трябва да направи първата стъпка. Ние сме тези, които искаме примерно полянки и прочие, но като направим запитване, от общината казват, че имало само 2-3 кучета в перимеръра (броят регистрираните). Е как да стане? Все от някъде трябва да почнем, нали? Аз нямам против да направя първата крачка, така утре ще мога да настоявам за правата на куч ми. А и както се оказа в нашата община човека е много разбран, бяхме и двамата изненадани... Дано и при другите поне на половина е така. Но ако не бяхме отишли, намаше да разберем ae_085.gif

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни