Dog.bg Форуми : Пешо Пешеходеца

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Пешо Пешеходеца

#21 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 01 February 2013 - 10:20 AM

Сигурна съм, че не е толкова тежък случай. Просто е страхлив и въобще не разбра от къде му дойде всичко това на главата.
Ще го научим, няма друг начин. Ще опитам първо с наградки, после и с нагръдник. Ще му трябва малко повече време, а вчера бяхме притиснати от обстоятелствата, нямаше време за много експерименти и глезотии.
Като се върна в познатата обстановка в клиниката, веднага се успокои и легна да се галим и чешем по корема.

Кикита, благодаря ти за разбирането и се надявам, че шофьорът на колата ще ти прости (все някой ден) за причинените от Пешев неудобства :md_064: И само за добрия ред - Пешо не е прегризвал нагръдник, досега не му е слаган такъв.

#22 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 01 February 2013 - 11:14 PM

Обещаната фотосесия. Трябва да оцените умението на фотографа :rc_036: , но и моделът си го бива, нали?

Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка

#23 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2013 - 02:29 PM

Лелее невероятна маслинена красота :wub:
Страхотен е Пешето!

#24 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 06 February 2013 - 12:55 PM

На пешеходния фронт - нищо ново. Пешо, по прякор Джони (Уокър) седи, чака и тъгува. Дори веднъж се е опитал да вземе съдбата си в свои ръце и да побегне навън. Слава богу, неуспешно. Не му се седи в клетка, но няма начин, още малко ще почака, за да си получи ваксината.
Освен ако на някой добър човек не му трепне сърцето за него и не реши да отдели малко местенце в дома или в двора си за едно черно лъскаво куче.

Прикачена снимка Прикачена снимка

#25 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 22 February 2013 - 03:04 PM

Пешо търпеливо си изчака ваксината, че и доста след нея.
За награда беше настанен в кучешки хотел, където ще се учи на ред и дисциплина, също и на ходене на повод.
Аз обаче не се съмнявам, че това ще стане много бързо. Момчето е умно и гальовно, само малко плашливо.
Вози се в кола прегърнат в мен, без да създава неприятности. Даже по едно време се свря в краката ми и заспа.
Само на 2-3 пъти при вида на големи бели камиони и бусове изпадна в лека паника.
Много е възможно точно такова МПС да е причинило ПТП-то с него.

За съжаление, не успях да направя нови снимки, но той си е все така хубав като на предишните.

Сега остава да му намерим истински дом. Помагайте, моля.

#26 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 25 February 2013 - 02:44 PM

Пешо е решил да си стои в клиниката и това е. Тъкмо си помислих, че сме тръгнали към финалната права, обаче - не. Ново двайсет - гана! :eg_033:
Въпреки ваксината и карантината и всички предпазни мерки. Нямам идея кога и как е успял да я лепне.

До тук нямаме непогасени сметки, но за новите му приключения ще имам нужда от помощ.
Сметката му в зависимост от нужните лекарства, ще е поне по 50 лева на ден. Ако някой реши да помогне на Пешо, може да остави пари в клиника Добро Хрумване, или по форумната сметка.

И другото, от което има нужда, е късмет и сили да се пребори.

#27 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 February 2013 - 03:01 PM

О, не.... Качена снимка

Този мой адаш по фамилия го харесах още като го видях за първи път и ужасно съжалявам за това, което се случва. Силно стискам палци!

Обратно в клиниката ли е?
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#28 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 25 February 2013 - 03:05 PM

Благодаря, elizd!

Да, пак е при любимите си доктори в Добро Хрумване - център.

#29 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 25 February 2013 - 03:53 PM

Олеле Бъди, направо не очаквах такова развитие. Защо така се случва значи....... Какво му е , в какъв стадий е ганата?
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#30 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 25 February 2013 - 10:50 PM

Показване на мнениетоbuddy, в 25 February 2013 - 12:44 PM, написа:

Пешо е решил да си стои в клиниката и това е. Тъкмо си помислих, че сме тръгнали към финалната права, обаче - не. Ново двайсет - гана! :eg_033:
Въпреки ваксината и карантината и всички предпазни мерки. Нямам идея кога и как е успял да я лепне.
много стискам палци на животината.
На практика - не може към момента да се оставя куче при Гери. Заради двата и половина дни престой на Пешо там.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#31 Потребителят е офлайн   geriat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 16-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia

Публикувано: 25 February 2013 - 11:55 PM

Въпреки ваксината и карантината и На практика - не може към момента да се оставя куче при Гери. Заради двата и половина дни престой на Пешо там.
[/quote]

Е,на практика се доверих...Тестове-така ми казаха,че е направено в клиника,ваксина...карантина...Каквото и да е...Факт... Трябва да...обера калая...
Молим се за Имунитета на кучове и Ваксините!

#32 Потребителят е офлайн   geriat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 16-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia

Публикувано: 26 February 2013 - 12:02 AM

Дай Боже Пеши да оздравее,да си намери дом и да не трупа сметки по клиники и в последствие по домоме и хотели!

#33 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 26 February 2013 - 11:06 AM

Съжалявам за провалените планове на кучетата, които трябваше да бъдат настанени там, както и за риска, на който сме изложили пребиваващите вече там душици. Повярвайте, не съм дори предполагала, че може да стане така. Бях уверена, че кучето е здраво десет дни след поставената ваксина и 4 седмичен престой в карантина.
На практика, няма никакъв шанс да се е заразило при geriat, защото е проявил първите признаци още на следващия ден след настаняването. Вероятно след преживения шок имунитетът му е слаб.
Надявам се , че не е успяло да зарази никого. На практика не е имало преки контакти с други кучета.

Благодаря ти, geriat, за адекватната реакция и де факто - поставена диагноза. Дано навременните действия да помогнат на Пешо да се справи. :rc_036:

Днес Пешо няма влошаване, даже е буйствал при процедурите, т.е. има тонус. Имал добър титър на антителата.

#34 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 27 February 2013 - 11:49 AM

На практика не можем, agalina, да се сърдим на buddy, нито на geriat. Нито пък на нас. Защото кучето има тестове, карантина и ваксина, както и 10 дена след нея. Единствените му срещи с външния свят бяха срещите му с buddy, но и те бяха силно ограничени, към което buddy подходи с разбиране, въпреки желанието си да извежда Пешо и да се пробва да го успокоява. Следваше се пълен протокол и карантина, за да няма грам пропуск. Всичко вървеше по план и е изписан точно, за да се развива при geriat, защото е ... със собствено мнение, а не да виси в клиника, което да го смачква допълнително.

Единственото адекватно за мен в случая е, че Пешо трудно приема новости, доста се паникьосва и опитът да се настани при Кикита беше кошмарен. Вероятно тогава е направил срив в имунитета. Факт е и че при висок титър на антитела, Пешо е с клиника, което е невероятно.
Друг факт е, че в София има безумна епидемия. Посред зима умряха много животни, а уж вирусът е много нестабилен.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 04 March 2013 - 02:34 PM

Знам, че го мислите момчето, затова да докладвам.
Отначало Пешето не искаше да се храни, имаше температура, беше вял и отпуснат.
Още е рано да се каже дали оздравява, все още е в критична фаза.
Но поне от събота насам можем да се похвалим с много добър апетит и значително по-добър тонус.

#36 Потребителят е офлайн   ane_lia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 04 March 2013 - 02:51 PM

Стискаме палци този красавец по бързо да се оправи,че някъде там го чака диванче :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   geriat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 16-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia

Публикувано: 04 March 2013 - 05:47 PM

Показване на мнениетоbuddy, в 04 March 2013 - 12:34 PM, написа:

Знам, че го мислите момчето, затова да докладвам.
Отначало Пешето не искаше да се храни, имаше температура, беше вял и отпуснат.
Още е рано да се каже дали оздравява, все още е в критична фаза.
Но поне от събота насам можем да се похвалим с много добър апетит и значително по-добър тонус.

Независимо от проблемите ми възникнали покрай Пещеходеца,се радвам,че е по-добре! За жалост Ганата е коварна болест... Дай Боже, да оздравее без последици.

#38 Потребителят е офлайн   geriat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 16-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia

Публикувано: 04 March 2013 - 07:09 PM

Страшно неприятно...За подопечните ми, за мен и мойте собствени кучета-а имам и 2 евентуални майки! Това е положението-тотална карантина!
Агалина, обаче е последния човек, който ще ми се разсърди, напротив...Тя бе първата , която попита как съм Аз! В случая не е сръдня, а, че заради възникналия проблем, стана невъзможно , да настани поредното си подопечно при мен,вместо да е в клиника.
Е, нямам време да пиша по форума, много рядко го правя.
Ние-визирам кучетата, за сега сме добре! Дано да съм успяла да дезинфекцирам! Взела съм всички познати мерки за това. Дано имунитета на кучове е добър.
Ограниченията за прием при мен, бяха строги, но сега ще са още по -строги!
И никой да не се сърди.
Извинявам се за тона, ако на някой му се е сторил-остър.
Извинявам се на всички попечители на кучетата при мен, че изпаднаха в такава ситуация и Благодаря за разбирането от тяхна страна, както и че не търсят вина в мен!
Поста ми не е извинителен! Мисля,че разбрахте...
Винаги съм имала принципи и ги спазвам.
Не всичко ,е на всяка цена!
Говорим за животи...,като моите ( личен и лични кучешки..."кучета ги яли").

Бъди!-стискам палци за Пеши! Знам, че и на теб, ти е притеснено и какво ти коства цялата случка!
Аз съм позитивна и мисля, че всичко ще е О.К.!
И за теб и за нас!

#39 Потребителят е офлайн   geriat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 16-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia

Публикувано: 09 March 2013 - 10:43 PM

...Няма мнения...Място за размисли...
Благодаря!
Явно сте ме разбрали,нооо,темата западна,а е много важна!
Идва на хотел,куче с проблем-забелязан! Утре и на Вас,множе да се случи!
Куче-от клиника,с тестове и т.н.Все пак почти месец е било в клиника,в изолация. Не съм Вет.док.
За,себе си...имам отговор...БЕЗ ДА СЪМ ВЕТ-ДОК!...
ИИИИИИИИИИИ,не споменавам загубите и общественото мнение за Хотела ми!

Но ,какво струва това на Бъди+Пешо и защо?
За себе си не говоря!

Ние, за сега сме добре! Дай Боже и за напред! 2 кучета-тестове и ре-вакс... на 07. и 08.03.. Опасенията си остават,за жалост...Еххх...!

Пеши е добре в момента,какво ли значи това за другите-контактните???
Не искам да "цапам" темата на Пеши!
Просто искам някой да сподели мнение,ако някой е прочел повече от мен или ветове,които имат време , да споделят,защо така е станало.Искакам и препоръки за дезинфекция...да не би да съм пропуснала нещо... Концентрации,времетраеене...особено ме интересува УВ-ЗАЩИТАТА!

#40 Потребителят е офлайн   geriat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 16-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia

Публикувано: 10 March 2013 - 01:20 AM

Показване на мнениетоd-r Bobadova, в 27 February 2013 - 09:49 AM, написа:

На практика не можем, agalina, да се сърдим на buddy, нито на geriat. Нито пък на нас. Защото кучето има тестове, карантина и ваксина, както и 10 дена след нея. Единствените му срещи с външния свят бяха срещите му с buddy, но и те бяха силно ограничени, към което buddy подходи с разбиране, въпреки желанието си да извежда Пешо и да се пробва да го успокоява. Следваше се пълен протокол и карантина, за да няма грам пропуск. Всичко вървеше по план и е изписан точно, за да се развива при geriat, защото е ... със собствено мнение, а не да виси в клиника, което да го смачква допълнително.

Единственото адекватно за мен в случая е, че Пешо трудно приема новости, доста се паникьосва и опитът да се настани при Кикита беше кошмарен. Вероятно тогава е направил срив в имунитета. Факт е и че при висок титър на антитела, Пешо е с клиника, което е невероятно.
Друг факт е, че в София има безумна епидемия. Посред зима умряха много животни, а уж вирусът е много нестабилен.

Не мога да спя! Докторке,кажете моля... Пешо е излизал от клиниката за 2-3 часа. Ваксината е била след около 10-12 дена след това-по спомен.Има паспорт-записано е. Може би е бил шашнат... Не знам просто????

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни