Dog.bg Форуми : Пешо Пешеходеца

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Пешо Пешеходеца

#41 Потребителят е офлайн   geriat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 16-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia

Публикувано: 10 March 2013 - 02:13 AM

Единственото адекватно за мен в случая е, че Пешо трудно приема новости, доста се паникьосва и опитът да се настани при Кикита беше кошмарен. Вероятно тогава е направил срив в имунитета.

Моля,обяснете ми...подробно,моля! Не разбирам просто ...откачам...Направил "срив" 12 дена преди ваксина? След,което е ваксиниран и т.н.

#42 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 10 March 2013 - 09:30 AM

Привет.

Единственото излизане на Пешо беше за пробата по настаняването му при Кикита. Което излизане той прие много драматично.
Ваксиниран е 12 дена по-късно, клинично здрав и с отрицателни тестове. 10 дена след ваксината той продължава да е добре и е изписан отново клинично здрав. Защо се е случило всичко това е странно. Обяснението ми е свързано с буйния нрав на Пешо и как той приема всичко, което се случва около него. Стресът в случая е изключителен фактор и единствено адекватно обяснение за мен, защото той не е обикновено куче и всичко при него се случва адски експанзивно. Вероятно в това се крие отговорът. 1) стрес при излизането за пробата, 2) стрес при контакт с нас, 3) стрес при преместване в хотела. Вероятно заради това имунитетът му не е стабилен и е с неадекватен отговор. Това е и причината след ваксинирането му през целия ден да е наблюдаван непрекъснато, поради опасения, че може да развие алергична реакция към ваксината, което слава Богу не се случи, точно защото взехме предвид емоционалността на Пешо.

Виждам за дезинфекцията, че има питане. Още тогава говорихме с buddy, която също ме попита. Вирусът на гана е изключително нестабилен. Такива са всички RNA вируси с капсид. Имунолози и вирусолози твърдят, че просто измиване на ръцете е защита, която е достатъчна за лекар, контактуващ с такива животни. Последните лекции по темата от френски специалисти бяха съвсем скоро там натъртиха на този факт няколко пъти. Въпреки това при нас заливаме с белина, хлоренол и още 2-3 вида дезинфектанти, ползваме и същата лампа, а в инфекциозното отделение се влиза само със специално облекло и калцуни за еднократна употреба, а лекарят, обслужващ този стационар не контактува със стационарните животни с неясен или лош ваксинационен статус.

"Моля,обяснете ми...подробно,моля! Не разбирам просто ...откачам...Направил "срив" 12 дена преди ваксина? След,което е ваксиниран и т.н. " - Разберете, ние също търсим отговор и срив, стрес и хиперемоционалност са само предположения защо Пешо не е с адекватен имунен отговор. При спазен пълен протокол за ваксиниране на животно с неясен статус, само нестабилна имунна система и възбудимост биха били отговор на въпросите, които вълнуват всички ни.

Държа да допълня, че се включих, защото за мен е важно да се знае, че нито geriat, нито buddy имат някаква вина, след като от наша страна пък е спазено всяко едно изискване за протокол за ваксинация на бездомно до скоро животно, което във всеки случай следва да гарантира спокойствие. Както и че хотелът на geriat не представлява опасност след дезинфекцията и изолацията, които тя спазва.

Съжалявам, че чак сега отговарям.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 19 March 2013 - 11:27 AM

Имам хубави новини за Пешето.

Момчето е добре, здрав е, яде. Не иска да стои в клиниката, тясно му е. Пък и докторите не го искат вече, няма какво повече да направят за него.
Направиха му тест, вече не излъчва вируса на гадната болест!
Даже за да започне новият етап от живота си на чисто, беше прилежно изкъпан, разбухнат, напарфюмиран и гримиран... пардон, грУмиран.

Благодаря ви, ДХ :rc_036: от свое име, и от името на Пешо, че той май не се сеща да си изрази чувствата подобаващо. :md_064:

И сега идва трудната част.
Търся му приемен дом. Естествено, търси се и постоянен дом.
И тъй като знам, колко е трудно това, търся вариант за транспорт от София до Перник, където може да бъде временно настанен.
По възможност утре или в четвъртък, преди обяд?
Моля, ако някой има възможност да ни превози, да ми пише на лични. Ще поема разходите за горивото.

#44 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 19 March 2013 - 02:22 PM

Пиша ти "на лични" :md_064:
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#45 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 26 March 2013 - 12:04 PM

В момента явно има някаква атипична Гана. В Перник има доста засегнати кучета, като някои остават само с неврологични проблеми- тикове, други явно по- млади или и аз не знам какво вече, умират по улиците. Спомням си, че моята Мила никога не беше губила апетит, и при отрицателен тест за Гана с типична клинична картина разви тикове. Тиковете се увеличиха до толкова , колкото да осакатят и без това осакатеното и тяло. Жан Пиер също е с тикове. Не знам защо БАБХ И ОДБХ-тата мълчат по случая, но естествено не им вярвам. Правили били уж изследване на средата в изолатора в Перник , но не показало нищо. Е как ще покаже като сигурно таткото е взимал пробата, а изолатора го държи сина му. Но както и да е- това е отклонение от темата. Но най- важното да попитам в случая- има ли вероятност Пешо макар и здрав да развие тикове? Друго - той може ли да бъде опасен за други кучета- ваксинирани или неваксинирани? В хотела, в който е бил има ли проблеми? Кръвен тест ли е правен, за това, е вече не е разпространител на Гана? Има ли вероятност той въобще да не е бил болен от Гана, а теста да е повлиян от нещо друго....?! Просто искам да си изясня някои въпроси около тази болест, защото кучета по улиците все още има, а проблема е на лице ......някаква мутирала форма на Гана. Поне доколкото аз разбирам....
Моля за извинение Бъди, че разводнявам темата, но ако може някой по- компетентен да се включи дори с мнение, защото за всички ни е важно.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#46 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 26 March 2013 - 01:06 PM

Леле, колко въпроси. :)
Най-важното е да се отдиференцират видовете тестове. Антигенни и Антителни. Антигенните са чувствителни за антигена (логично), т.е самия вирус. Антителните хващат титър на антитела срещу антигена, което в никакъв случай не значи, че вирусът е наличен в тялото, а че тялото го е срещало и/или е ваксинирано и има антитела, т.е някакъв имунитет.
1) До два месеца, след виремията, е възможно да се появят тикове.
2) За Мила - когато вече има неврологична симптоматика, без друга клиника, антигенният тест е отрицателен.
3) Не, не е опасен Пешо за други животни.
4) Не, след дезинфекцията, която geriat е направила, хотелът не е опасен.
5) За излъчителство, по логиката на горния механизъм - антиген/антитяло - правим антигенен тест с урина и други секрети, което си е пътят на разпространение на вируса. След като в тези секрети не се открива антигенът (вируса), то следователно кучето не е излъчител.

:)
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 26 March 2013 - 01:38 PM

Хехе.....ами ....това са само част от въпросите, които се мотат в русата ми глава. Благодаря ти д-р Бобадова. :ba_025:
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#48 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 17 April 2013 - 03:19 PM

Отдавна не съм писала за Пешо, но то е само защото около него няма никакви новини. Нямам и нови снимки, за съжаление.
Това е добре донякъде - няма признаци, че ще развива някакви усложнения. Добре е момчето, пу-пу!
От друга страна, няма и никакъв интерес проявен към него.

А той е все така прекрасен! Продължава да чака с нетърпение новите си стопани.

#49 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 17 April 2013 - 07:17 PM

Пешко


Има го ...има го....
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#50 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 19 April 2013 - 09:26 PM

я го виж ти!
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 07 May 2013 - 08:47 AM

Докато форумът беше в "почивка", наш Пешко станал ТВ звезда! Вижте го:

http://novanews.bg/n...tm_campaign=hot

Д-р Бо, :rc_036:

#52 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 17 May 2013 - 10:11 AM

Около Пешето няма никакви новини.
Момчето е добре, здраво е. Няма никакви проблеми да тръгне към новия си дом, само дето още никой не е проявил интерес към него.
Здрав, прав, красив, но .... черен.

#53 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 17 May 2013 - 10:36 AM

Че защо "но.. черен" ? Няма нищо по-красиво от черно куче! Пък! :wub:
Браво на Пешко ,пу-пу! Ще се появи и неговият човек ,без съмнение !
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#54 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 17 May 2013 - 01:18 PM

Показване на мнениетоagalina, в 17 May 2013 - 10:36 AM, написа:

Че защо "но.. черен" ? Няма нищо по-красиво от черно куче! Пък! :wub:
Браво на Пешко ,пу-пу! Ще се появи и неговият човек ,без съмнение !


Благодаря, и аз го намирам за много красив.
Явно черните кучета са само за ценители ;)

#55 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 23 May 2013 - 12:04 PM

Прикачена снимка

#56 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2013 - 12:38 PM

Спамя, знам, но ... :wub: много е хубав този Пешко! Черните кучета (и котки, естествено!) са невероятно красиви. Излъчват някаква неподправена грациозност. Пешето изглежда голям добряк, освен че е красавец. Дано по-скоро някой да го оцени по достойнство!

#57 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 23 May 2013 - 01:14 PM

Показване на мнениетоMechoPuh, в 23 May 2013 - 12:38 PM, написа:

Спамя, знам, но ... :wub: много е хубав този Пешко! Черните кучета (и котки, естествено!) са невероятно красиви. Излъчват някаква неподправена грациозност. Пешето изглежда голям добряк, освен че е красавец. Дано по-скоро някой да го оцени по достойнство!


Благодаря!
Добряк е, да. По свой собствен и уникален начин. Много е мил и гушлив. Но е доста е енергичен и разходките в момента страшно му липсват. Затова от скука измисля разни магарии, като например да се опитва да прескача или подкопава оградата. Но това няма да е проблем за стопани, които му осигурят достатъчно разходки или достатъчно пространство да се изявява.

#58 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 12 June 2013 - 05:36 PM

Виж какво, бъдещ мой стопанино! Започвам да се изнервям вече!
Как пък не виждаш, че АЗ съм твоето куче?!?! Колко време ще ти трябва да го осъзнаеш? Виж ме какъв съм готин!
Но няма проблем, ще почакам, колкото е нужно! Аз съм едно весело куче и раздавам усмивки!

Прикачена снимка

#59 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 18 June 2013 - 09:05 AM

Дълго мислих защо никой не харесва моето момче. Знам, че има много животни, търсещи дом. Знам, че има и още хиляди други причини. Но търсейки вината първо у себе си, установих една грешка. Когато го намерих, мислех, че улицата е Петър Парчевич, и така той стана Пешо. После установих, че всъщност е съседната улица - Неофит Рилски.
Затова реших да поправя тази своя грешка и да му дам ново име - Нео. Дано така по-лесно да успее да излезе от матрицата.

Късмет, хубав, черен НЕО!

Прикачена снимка

#60 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 10 September 2013 - 11:43 AM

Отдавна не съм писала в темата на Пешо- Нео.
Това е само и едниствено, защото покрай него няма нищо ново. Стои си в хотела, става все по-хубав и по-добър, вече не прескача оградата, разбира се с всички. Много обича човешкото присъствие, особено децата.

Започвам да се отчайвам, никой не пита за него. Ако някой може да помогне с контакти в чужбина, ще бъда много благодарна.

Прикачена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни