Dog.bg Форуми : CACIB Gevgelija 07.April 2013

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

CACIB Gevgelija 07.April 2013 CACIB Gevgelija 07.April 2013 Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Kozuf Kennel clup Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 18-February 12

Публикувано: 30 January 2013 - 04:25 AM

CACIB Gevgelija 07.April 2013

Прикачени файлове


User's Signature

www.kdkozuf.com

#2 Потребителят е офлайн   Kozuf Kennel clup Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 18-February 12

Публикувано: 30 January 2013 - 10:48 AM

Подарък за всеки участник на CACIB Gevgelija

Прикачени файлове


User's Signature

www.kdkozuf.com

#3 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 February 2013 - 06:08 PM

Интересно предложение ,но почти недостъпно . За Македония се изисква вече май титър за бяс. Жалко ,особенно ако искаш да посетиш изложбата с 5-6 кучета. Отличнонорганизирана и приятна изложба ,но ...

#4 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 February 2013 - 12:17 AM

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 03 February 2013 - 04:08 PM, написа:

Интересно предложение ,но почти недостъпно . За Македония се изисква вече май титър за бяс. Жалко ,особенно ако искаш да посетиш изложбата с 5-6 кучета. Отличнонорганизирана и приятна изложба ,но ...


Няма такова нещо :md_064:

#5 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 04 February 2013 - 10:51 AM

А тази тема ?
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#6 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 February 2013 - 11:55 AM

Именно за това попитах познати от Македония и те ми казаха, че няма такова изискване.
Предполагам, че най-точна информация може да се получи в РВМС

#7 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 February 2013 - 01:50 PM

Току що се връщам от РВМС и информацията за съжаление е потвърдена. :dry:

#8 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 04 February 2013 - 02:58 PM

Показване на мнениетоkara and cveti, в 04 February 2013 - 11:50 AM, написа:

Току що се връщам от РВМС и информацията за съжаление е потвърдена. :dry:


Мило Цвети - явно след като стана "световно известен развъдчик и съсобственик на хендлерска школа" - компетентността ти е минала на върховно ниво.
Радвам се, че си си направила труда да попиташ дали това е така, но все пак това ми е работата и за разлика от теб аз боравя с факти. За поред път ме провокираш, но не разбирам защо подлагаш на съмнение компетентността и на доказан истински развъдчик - който наистина е произвел многоооо кучета и се е доказал на много изложби в и извън страната, който ти е заявил в прав текст - че такъв тест се изисква.

Повярвай ми - може би за "Световно известните развъдчици и съсобственици на хендлерска школа" като теб, как беше изкустни хендлери - тези ограничения не са валидни, но само във виртуалното пространство - отново ще се повторя - повярвай ми в грешка си. И този матиращ ход да кажеш в няколко поста - не , да обидиш по този начин приятелите си, хайде мен ме остави, какво ли зная пък аз нали, но моля те да се изложиш да отидеш да питаш и да кажеш така е - на това му виках Хепиенд на Глупостта.

Няма равна на теб :rc_036:

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 February 2013 - 03:56 PM

Уважаема Zin, не знам защо си мислиш, че опровергавам теб и достоверността на това което си казала!
Прочитайки поста на GOD OF TROY снощи, попитах един Македонски съдия дали е вярно това и съответно
неговият отговор, цитирам беше "ne"
Именно защото преди това не бях чела темата която публикува днес xael (в която ти си написала новите изисквания)
реших лично да проверя в РВМС за тези нововъведения.
Не смятам нищо от написаното да е провокация към теб, дори не намирам смисъл в това което казваш.
А относно това

Цитат

Повярвай ми - може би за "Световно известните развъдчици и съсобственици на хендлерска школа" като теб

нито се смятам за световно известен развъдчик :ab_041: нито пък съм съсобственик в каквото и да било.... :beer:
В горе написаното от мен не съм проявила компетентност, а съм изказала мнение, в чиято достоверност не бях убедена и именно за това отидох лично да проверя. Не мисля, че с това съм обидила някой.



Поздрави :smile:

#10 Потребителят е офлайн   Zinger Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 29-May 12
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Interests:Кане Корсо Италиано

Публикувано: 04 February 2013 - 04:15 PM

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 03 February 2013 - 06:08 PM, написа:

Интересно предложение ,но почти недостъпно . За Македония се изисква вече май титър за бяс. Жалко ,особенно ако искаш да посетиш изложбата с 5-6 кучета. Отличнонорганизирана и приятна изложба ,но ...


Напълно си прав - изисква се. Има доста случай, да се мине граница и без него, но това си късмет. Ако се заяде митничаря, :eg_033: ще се събират ядове, а както знаем "що е Маке все юнак", ще го направят от глупост.
Като изключим титъра за бяс, МНОГО бих се радвал да науча от знаещите тук и пътувалите до Македония, КАКВО се изисква: 1. От БГ. страна да се излезе? 2. От Македонска страна да се влезе ??? EU паспорт, микрно чип... и какво друго ?

#11 Потребителят е офлайн   Kozuf Kennel clup Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 18-February 12

Публикувано: 04 February 2013 - 06:23 PM

Ако е разрешен транзит, можете да използвате това.
Гевгели да преминете през Гърция и да се върнете през Македония.

София - Дойран Гърция-255 км
Дойран Гърция - Гевгелия - 37 км
Гевгелия - София -280 км

Прикачени файлове


User's Signature

www.kdkozuf.com

#12 Потребителят е офлайн   Kozuf Kennel clup Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 18-February 12

Публикувано: 04 February 2013 - 06:27 PM

Както виждате има много малко значение в километри.

Аз като организатор ще се потрудам да получа информация за документи, които са потрбни за влизане в Македония
User's Signature

www.kdkozuf.com

#13 Потребителят е офлайн   toshko18 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 407
  • Регистрация: 19-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 February 2013 - 06:41 PM

Титър тест се изисква от БЮР Македония и Република Турция, това е неоспорим факт.

Показване на мнениетоZin, в 04 February 2013 - 02:58 PM, написа:

Мило Цвети - явно след като стана "световно известен развъдчик и съсобственик на хендлерска школа" - компетентността ти е минала на върховно ниво.

......
Няма равна на теб :rc_036:


Евала, това е отличен пример за спазване на добър тон и колегиално отношение.

Показване на мнениетоZin, в 04 February 2013 - 02:58 PM, написа:

.... не разбирам защо подлагаш на съмнение компетентността и на доказан истински развъдчик - който наистина е произвел многоооо кучета и се е доказал на много изложби в и извън страната, който ти е заявил в прав текст - че такъв тест се изисква.



За кой истински доказал се развъдчик става въпрос? ако може да поясните...
User's Signature

Качена снимка Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Kozuf Kennel clup Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 18-February 12

Публикувано: 04 February 2013 - 06:43 PM

Съдии ЦАЦИБ Гевгелия
Антоан Хлебаров България
Слободан Настевски Македония
Игор Селимович Хърватия
Нианис Габриил Гърция
Зоран Найдовски Македония

Очакваме още някой съдия, вече се свържете с Данило Гиоргио от Италия и когато ще имаме официален отговор от него ще обявим официално

Прикачени файлове


User's Signature

www.kdkozuf.com

#15 Потребителят е офлайн   PHILIPOPOLIS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 727
  • Регистрация: 28-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:irish wolfhounds
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2013 - 11:01 PM

Последно изисква ли се титър за бяс на македонската граница за да знам дали да направя малка органицация ?
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS -IRISHWOLFHOUND KENNEL /BG

#16 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 04 February 2013 - 11:19 PM

Показване на мнениетоPHILIPOPOLIS, в 04 February 2013 - 09:01 PM, написа:

Последно изисква ли се титър за бяс на македонската граница за да знам дали да направя малка органицация ?


Гаро - ти ме познаваш - знаеш, че след като съм написала нещо, то това е доказано и неоспоримо.
Не си прави експерименти.
Знаеш, че си ми изключително приятелче и безкрайно много те уважавам, титър за бяс 100 % се изисква от началото на 2012 година за Македония.
Ще ти го обясня по следния начин - първо митническите власти на което и да е ГКПП в РБългария извършват проверка на всички стои и товари в леките автомобили и товарни, ремаркета и автобуси. При констатиране на превоз на животни - същите са задължени да извикат дежурния ветеринарен служител на съответното ГКПП, ако предположим, че някой е минал по "анализ на риска" и тъй като това са изложби и хората е нормално да поставях снимки след мероприятието. Мога в цветен вариант да ти разкажа какво ще се случи на съответното ГКПП, което само по себе си ще асоцира още позасилен контрол върху този "проблем".
Но да погледнем варианта - че преминете и отидете на тази изложба- кой ще ви гарантира, че Македонските власти ще нарушат своите министерски разпоредби?????? Как и кой има тези правомощия да Ви гарантира това, че няма да се появят на изложбата определени оторизирани органи и да настане купона.
Ок да предположим и че тук имате късмет - тогава остава обратния път?????

Няма никой тези правомощия, който да разпореди нито на нашите власти - нито на властите в съседна Македония да не спазват законовите разпоредби при ветеринарния контрол. :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 04 February 2013 - 11:35 PM

[size="3"][/size]

Показване на мнениетоtoshko18, в 04 February 2013 - 04:41 PM, написа:

Титър тест се изисква от БЮР Македония и Република Турция, това е неоспорим факт.

Показване на мнениетоZin, в 04 February 2013 - 02:58 PM, написа:

Мило Цвети - явно след като стана "световно известен развъдчик и съсобственик на хендлерска школа" - компетентността ти е минала на върховно ниво.

......
Няма равна на теб :rc_036:


Евала, това е отличен пример за спазване на добър тон и колегиално отношение.

Показване на мнениетоZin, в 04 February 2013 - 02:58 PM, написа:

.... не разбирам защо подлагаш на съмнение компетентността и на доказан истински развъдчик - който наистина е произвел многоооо кучета и се е доказал на много изложби в и извън страната, който ти е заявил в прав текст - че такъв тест се изисква.



За кой истински доказал се развъдчик става въпрос? ако може да поясните...


Уважаеми господине - няма честа да ви познавам и вярвам нямате ни най - малка представа, че използваните от мен изрази са копие от презентацията на уважаемата госпожа, тонът ми кореспондира, дори бих казала е многоо нежен с този, който тя използваше в публичното пространство във фейсбук по мой адрес по повод, че опитах да защитя една колежка и това не се понрави на уважаемата госпожа, която се занимава с френски булдоци от близо няма и 3 години и нападна колежка, която всички познават се занимава с тази порода може би повече от 15 години.

А за да не се спекулира с моите изявления ето и част от обявлението "На 16 и 17 Март во Скопје ќе се одржи првиот семинар за Хендлинг во Македонија.
Предавачи ќе бидат Г-дин Антоан Хлебаров, искусен одгледувач и меѓународно познат судија, а воедно и соспственик на школа за хедлинг од Бугарија Г-ѓа Цветелина Димитрова, искусен одгледувач, познат меѓународен судија и Претседател на клубот за француски Булдози на Бугарија............................Семинарот покрај хендлинг ќе опфати и други интересни делови.
1. Основна анатомија на куче (Глава, тело, екстремитети, ставови, агли движење....)
2. Основа на хедлинг - целосна презентација - Однос на излагачот кон кучето и судијата, движење, поставување во став .... со практичен дел Г-дин Антоан Хлебаров и Цветелина Димитрова. Практичниот дел ќе се одвива на отворено со практично хендлање на кучињата каде што учесниците ќе имаат можност во живо да применат техники што ќе бидат презентирани на семинарот.
3. Предавањата ќе бидат проследени со видео презентации и пишани материјали.

Предвидено е да има и детални презентации согласно стандардите на ФЦИ - за МОПС и Француски булдог - Предавачи - Г-дин Антоан Хлебаров и Цветелина Димитрова, а воедно ќе има и детални објаснувања и за други раси на кучиња за кои што ќе има интерес ..........................
Котизацијата се уплаќа на Мопс Клуб, депонент тутунска банка, број на сметка 210-06806920197, износ 1800 денари, со дознака котизација за учество на семинар.

За сите прашања тел. 076-284-100, или пак тука.

Поздрав,
Коста"


На всичко оставям да преценят и решат кое как е. Разполагате и с телефон да попитате дали това е вярно или не, а ако настоявате и линк ще ви пратя .

Няма да правя аналитичен разбор на истини и неистини, защото госпожата тук заяви, че не е съсобственик на школа, но това обявление е от близо месец и ако е така то тя защо не го е променила и още едно - именно личния комерсиален интерес на госпожата подтиква хората в невярна посока, да отидат на изложба в съседна Македония, а после друг да се чуди как да им помага. Защото и този сценарии е добре познат, но този дето тя каза, че е за диспансер и т.н и хилядите обиди ще оставят болния човек да си седи спокойно и да се "лекува" и така всеки сам да се спасява.

А за развъдчик считам всеки един който е произвел, показал и доказал какви кучета и каква селекция прави и то не с едно - две - три кучила. Развъдчик, който има няколко интрешампионски титли и не се притеснява да презентира кучетата си на Световно и Европейско равнище. Нима това е неистина?!?!?
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 04 February 2013 - 11:40 PM

Показване на мнениетоKozuf Kennel clup, в 04 February 2013 - 04:23 PM, написа:

Ако е разрешен транзит, можете да използвате това.
Гевгели да преминете през Гърция и да се върнете през Македония.

София - Дойран Гърция-255 км
Дойран Гърция - Гевгелия - 37 км
Гевгелия - София -280 км

Уважаеми господине - за транзит - не означава участие на мероприятие!!!! Съжалявам, но това е обективната истина, не може да се отиде на изложба и да се участва на нея, дори да се използват и маршрутни трикове - факта, че кучетата са били установени на територията е нарушение на закона. Транзита е под специален режим и начин на преминаване. :rc_036:

И аз безкрайно съжалявам, че не мога да участвам - още повече, че един от най-уважаваните от мен съдии Нианис Габриил Гърция - ще е там и за мен негова оценка за мое куче от изключително значение, но законите са за това да се спазват
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 February 2013 - 12:17 AM

Zin , Благодаря за рекламата :rc_036: :ab_041:

:zz_020:

#20 Потребителят е офлайн   Kozuf Kennel clup Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 18-February 12

Публикувано: 05 February 2013 - 01:07 AM

Уважаеми Господа и госпожо и госпожице,

Ще се радваме ако израѕите желание ѕа участие на ЦАЦИБ Гевгелия.

Миналата година на ЦАЦ Гевгеилја имаше доста участници от България, тъй като те си минаха на ЦАЦ Гевгелия оставя сами да си кажат. Милсам че няма никакъв проблем на митницата, а за изложбата съм сигурен, че ще ви разкажат.

Също така на ЦАЦ Гевгелия 2012 имаше и двама съдии от България, Пламен Чолак и Антоан Хлебаров и ние като организатори сме презадоволни от това как те представиха Българската Кинологија, Затова тази година отново призовахме Антоан Хлебаров

Аз ще се потрудам като организатор да получа отговор кои документи са необходими ѕа влизане на куче в Македония

Със самото атоа е разрешен транзит Вие имате възможност много лесно и без титер да присъствате на ЦАЦИБ Гевгелия, разбира се, ако искате.

Личните разногласия не е място тук да решават.

Разбира Че поздравя Наниос Габриил, следващата седмица се надявам да се видим на ЦАЦ Солун и съжаление ще ни бъде, ако не сте в състояние да присъства на ЦАЦИБ Гевгели и лично да се срещнете с него
User's Signature

www.kdkozuf.com

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни