Dog.bg Форуми : Шампоан и балсам ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шампоан и балсам ? Оцени темата: -----

#101 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Икона за мнението  Публикувано: 24 February 2009 - 10:23 PM

Здравейте на всички! Искам да попитам: Дайте някакъв кучешки балсам,че в спец.маг.мрежа в Пловдив съществува само един вид за проблемна кожа /някакъв лечебен/ в Румънския склад до хотела на Ванко1. ???? Трябва ми някакъв за разресване при къпане на фандъците,да не го скубя после.За средно дълкокосместо и умерено твърдокосместо куче.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#102 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 February 2009 - 10:39 PM

Питай развъдчицата какъв шампоан използва. Ако трябва, ще ти го купим от София и ще ти го изпратим - ако го има, разбира се.

Другия вариант е да пробваш с неутрален човешки, най добре детски - примерно Па - па или нещо подобно, детските шампоани обикновенно са неутрални.

Няма шампоан, който да разресва сам. Разреши, преди да започвеш да къпеш. Не къпи с въртеливи движения на ръката, а в една посока. Използвай широк гребен, когато е насапунисан, ако като го прекараш - заяжда някъде, виж и с малкото гребенче издърпай косъма, без да го скубеш.

С кърпата само го завий, без да го търкаш. Изчакай да попие влагата и яко духане с здрав сешоар.

После решиш ... :D

#103 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 24 February 2009 - 10:59 PM

Показване на мнениетоdog.bg, в Feb 24 2009, 08:39 PM, написа:

Питай развъдчицата какъв шампоан използва. Ако трябва, ще ти го купим от София и ще ти го изпратим - ако го има, разбира се.

Другия вариант е да пробваш с неутрален човешки, най добре детски - примерно Па - па или нещо подобно, детските шампоани обикновенно са неутрални.

Няма шампоан, който да разресва сам. Разреши, преди да започвеш да къпеш. Не къпи с въртеливи движения на ръката, а в една посока. Използвай широк гребен, когато е насапунисан, ако като го прекараш - заяжда някъде, виж и с малкото гребенче издърпай косъма, без да го скубеш.

С кърпата само го завий, без да го търкаш. Изчакай да попие влагата и яко духане с здрав сешоар.

После решиш ... :D
а, никога не търкам разбира се и духам на силното с професионалния сешоар без да паря от близко.сабирам пари за един от онези проф.кучешки сешоари от световното.и....някой трябва да ми държи за да реша-връзвам ги за дръжката на вратата и залягам
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#104 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 February 2009 - 11:06 PM

Мале ... твоята не е лесна !

За сешоарите - има огромна разлика между тези за кучета и тези за хора. Колкото и да ти е професионален сешоара за хора, не зная, поне за моята порода е слаб - имам самоед. С кучешкия сешоар - много по лесно, по бързо, по приятно за кучето.

Колко често се налага да ги къпеш ?

#105 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 26 February 2009 - 12:10 AM

Показване на мнениетоdog.bg, в Feb 24 2009, 10:06 PM, написа:

Мале ... твоята не е лесна !

За сешоарите - има огромна разлика между тези за кучета и тези за хора. Колкото и да ти е професионален сешоара за хора, не зная, поне за моята порода е слаб - имам самоед. С кучешкия сешоар - много по лесно, по бързо, по приятно за кучето.

Колко често се налага да ги къпеш ?
налага се няколкодни преди изложби-всеки месец иначе изглеждат на кичурчета/не спластени ,а като мръсни,мазни стоят/ и докато пътуваме и стигнем пак се прегрупирват на кучурчета-явно това е естественото положение на козината на породата.5 мин СЛАВА-пригладени ,разчесани и до като се приерем като легнат в колата-----и пак ,но лечи си,че се е положила грижа де. Рускините на европ. ми казаха ,че с някакъв разтвор -дето и водка сложили ги лъснали без основно къпане ,но забравих какво друго беше и вълкодави и дирхаунди с водка ги мацали.!!!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#106 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 26 February 2009 - 12:14 AM

Утре ще ходя да проверя за кучешки разрестващ балсам в ЗООМАНИЯ Пловдив....дано имат вече,за след шампоана.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#107 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 February 2009 - 10:12 PM

Не знам дали тук е мястото да питам, ама имам чувството, че с новия форум не мога да намирам теми :D
Въпросът ми е какво мислите за шампоаните на Трикси (този който ползвам е за черна козина)? Гледах да не купувам шампоани за по левче и ветеринарят ми препоръча Трикси. Но все пак искам да разбера и други мнения. Да продължавам ли с него или да го сменя? :unsure:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#108 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 27 February 2009 - 09:36 PM

Показване на мнениетоJujitYy, в Feb 26 2009, 08:12 PM, написа:

Не знам дали тук е мястото да питам, ама имам чувството, че с новия форум не мога да намирам теми :D
Въпросът ми е какво мислите за шампоаните на Трикси (този който ползвам е за черна козина)? Гледах да не купувам шампоани за по левче и ветеринарят ми препоръча Трикси. Но все пак искам да разбера и други мнения. Да продължавам ли с него или да го сменя? :unsure:
Като дамски фризъор ще ти дам моето мнение: Шампоанитете да се сменят от време на време ,защото косата привиква и се намаля действието на шампоана.Ако от доста време е един и същ не е хубаво.Затова редувайте различни шампоани за кучета.Трикси е средна ръка, знам ги и тези за бели и черни кучета ги знам. Намери си за дългокосмести с мас от норка.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#109 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 27 February 2009 - 10:03 PM

Благодаря, ще го потърся ;)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#110 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 01 March 2009 - 12:01 AM

Купих най накрая един балсам от Зоомания-румънския склад в Пловдив. Взех американски балсам:" fresh n clean" conditioner с екстракт от пшеничено брашно,сода за хляб и алое вера,неутрализира неприятните маразми и подхранвал козината ,лесно за разресване мека и чиста с приянет мирис козина.продукт-концентрат. 1 доза се разрежда със 7 части вода. 533мл-- 10,50.Описах ви го -отивам да дайствам.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#111 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 01 March 2009 - 07:09 PM

Не зная какъв точно шампоан да използвам за моето куче - наистина моя приятелка ми купи страхотен шампоан за бяло куче и също балсам - и те трябва да се разреждат, но искам да подсиля малко козината й, защото я гледам в къщи и не е като другите ловни кучета. Козината й е по-къса и съответно линята се променя. Явно трябва да търся нещо за подсилване растежа на козината, за да заприлича малко на гледаните в дворовете. Ако някой се сети за някаква формула нека сподели с мен. Предварително Ви благодаря. :D
User's Signature

Качена снимка

#112 Потребителят е офлайн   Megian Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 661
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни,Цветя,Хора,Мотори, Езотерика

Публикувано: 01 March 2009 - 07:32 PM

За подсилване разтежа на козината не ти трябва шампоан,а някаква хранителна добавка.Задай въпроса си в Къщата на кучето- подфорум за храненето ... мисля,че там има доста компетентни хора,които биха те насочили.Или се консултирай с Вет! Поздрави! :)
User's Signature

Качена снимка Качена снимка

#113 Потребителят е офлайн   Zin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 421
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:ловни кучета

Публикувано: 02 March 2009 - 09:49 AM

Показване на мнениетоMegian, в Mar 1 2009, 05:32 PM, написа:

За подсилване разтежа на козината не ти трябва шампоан,а някаква хранителна добавка.Задай въпроса си в Къщата на кучето- подфорум за храненето ... мисля,че там има доста компетентни хора,които биха те насочили.Или се консултирай с Вет! Поздрави! :)

Благодаря! Аз към момента и давам хранителна добавка и витамини, но явно проблема е в начина на гледане Ще попитам и в подфорума за хранене!
User's Signature

Качена снимка

#114 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 June 2009 - 09:49 PM

Ха честито:
Качена снимка

Качена снимка
http://www.biogance.com/
http://www.biogance....gueBiogance.pdf
User's Signature

Качена снимка

#115 Потребителят е офлайн   Pomeran Икона

  • Помераните са като шоколада - един не е достатъчен!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 791
  • Регистрация: 13-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia ,Bulgaria

Публикувано: 19 June 2009 - 01:25 PM

Дължината на косъма е генетично обусловен и зависи от линиите на родителите.След това зависи от начина на отглеждане,хранене, както и от състоянието на аналните жлези.
Ако родителите нямат необходимата дължина и/или това се е предало в поколението , то каквото и да си пие или маже,може единствено да сгъсти косъма-особено отглеждането навън зимно време,но не и да промени дължината на косъма значимо.Дори и тогава напролет козината отново ще се върне към нормалната си гъстота и дължина.
Всяка добавка съдържаща биотин може да е от полза, както лененото семе с Омега 3 и Омега 6 ненаситени мастни киселини, отлични резултати при проблеми с козината имах при ПЕТНИЛ+ВИТАДЕРМ-кучето направи отличен косъм, но при него проблемът беше временен, родителите му имат супер козина по принцип.
User's Signature

Качена снимка
OK BOSS
Kennel & Cattery
Pomeranians;Exotics & Bengals

#116 Потребителят е офлайн   Angels_staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 3294
  • Регистрация: 13-May 05
  • Gender:Male

Публикувано: 19 June 2009 - 06:15 PM

И аз мога да помогна с това
Всички артикули от шампоаните , балсамите , добавките за козина , четки , гребени и всички други са в наличност .

http://www.1allsyste...g/menu-eng.html

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#117 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 July 2009 - 11:56 PM

Kупих си билкови шампоан и балсам от grooming.bg на Биогрум. Поблазни ме марката. И двете са по 16 лв, разреждат се 1/4 - т.е. поблазни ме и цената. Кучето ми е 3 кг - ще имам за доста време. Пратката ми пристигна с изтекъл шампоан. От фирмата куриер искаха да правят протоколи, да се изяснявала чия е вината, не поисках. От груминг.бг без каквито и да е протоколи и доказваници на вина ми изпратиха за тяхна сметка втори шампоан.
Изкъпах си кучето и много ме радва резултата. Радва ме и отношението на търговците.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#118 Потребителят е офлайн   Детелина 74 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 14-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе,Силистра.
  • Interests:Кинология,офроуд,туризъм.

Публикувано: 04 July 2009 - 06:18 AM

Показване на мнениетоsanita, в Nov 1 2006, 05:50 PM, написа:

И аз да се включа. За моето пекинезче използвам кучешки шампоан (марка няма да споменавам), но не е скъп и още незнам дали съм доволно, поне мирише хубаво на прасковки w) . Къпем се един път в месеца, а понякога и малко по-рядко, ресане всеки ден . Вместо балсам, понеже в моя град не мога да намеря нещо, което ме устройва, му слагам малко бадемово масло на козинката. Един- два дена след това стой като мазна, но после попива и бухва, и е една мекичкааа w) w) Става като мече

А би ли казала какъв е шампоанът,защото и аз го къпя всеки месец със шампоан на варненската фирма МИАЗОО- с кокосово масло,но явно не е вече подходящ за него и след къпането почва ужасно много да се чеши,и така му пада и козината.
User's Signature

Кръвна група А1 (-)

#119 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 July 2009 - 09:21 AM

Показване на мнениетоbushkata, в Jul 4 2009, 12:56 AM, написа:

Kупих си билкови шампоан и балсам от grooming.bg на Биогрум. Поблазни ме марката. И двете са по 16 лв, разреждат се 1/4 - т.е. поблазни ме и цената. Кучето ми е 3 кг - ще имам за доста време. Пратката ми пристигна с изтекъл шампоан. От фирмата куриер искаха да правят протоколи, да се изяснявала чия е вината, не поисках. От груминг.бг без каквито и да е протоколи и доказваници на вина ми изпратиха за тяхна сметка втори шампоан.
Изкъпах си кучето и много ме радва резултата. Радва ме и отношението на търговците.

:ae_085: Вносителите са много отзивчиви и мили- имах проблеми с регистрацията и ми помогнаха в 23 вечерта, за да успея да поръчам. :smile: Днес ще го изпробвам. :be_107:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#120 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 August 2009 - 10:51 PM

Последно не разбрах за Сибирско хъски какви шампоани и балсами са подходящи . . . и ако реша да го изкъпя със човешки билков шампоан проблем ли ще е?
User's Signature

Качена снимка

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни