Dog.bg Форуми : Шампоан и балсам ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шампоан и балсам ? Оцени темата: -----

#61 Потребителят е офлайн   taira_lora Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 21-July 08

Публикувано: 27 August 2008 - 03:09 PM

не обаче ми се иска ,но не мога да си избера

#62 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2008 - 03:10 PM

Аз съм решила да не му слаган никакви балсами само шампоан,през три дена ресане и етого и ефектани:пух  ;D
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#63 Потребителят е офлайн   taira_lora Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 21-July 08

Публикувано: 27 August 2008 - 03:31 PM

;Dпухчо

#64 Потребителят е офлайн   veronika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 13-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 28 August 2008 - 08:42 AM

и аз къпя киара със същия шампоан ообаче го използвам много рядко може би на 2 месеца 1 път!!а пък само с вода я къпя може би почти всяка седмица и дори и без шампоан пак става козината и мека и пухкава ама наистина и ресането е важно :blink:

#65 Потребителят е офлайн   taira_lora Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 21-July 08

Публикувано: 28 August 2008 - 09:37 AM

То и аз с шампоан на 2 месеца я къпя обаче с вода 1 или 2 пъти в седмицата,реша я всеки ден. А за ресането правилно ли постъпвам?

#66 Потребителят е офлайн   veronika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 13-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 28 August 2008 - 10:34 AM

еми да защото не само че махаш излишна козина ама и си спестяваш много от мадналите косми в къщи

#67 Потребителят е офлайн   taira_lora Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 21-July 08

Публикувано: 28 August 2008 - 10:38 AM

сигурно помага ,защото като си взех голден очаквах много козина навсякъде, но не се оказа така козина намирам само като я реша иначе не

#68 Потребителят е офлайн   veronika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 13-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 28 August 2008 - 10:45 AM

да и с киара беше така докато не стана над 6 мес и козината и не почна яко да расте и да се сменя сега всеки ден свалям огромни топки и се чудя при това ресане как може да пада козина така!!(кучето е здрво в смисал не е здравословен проблем)така че спокойно ще видиш за какво става въпрос и как няма да минава ден без да пуснеш прахосмукачка защото иначе може да се удушиш с косми ;D ;D ;D

#69 Потребителят е офлайн   taira_lora Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 21-July 08

Публикувано: 28 August 2008 - 10:54 AM

:o леле как ме наплаши, почвам да си мисля да хвана самобръсначката и да и направя нова прическа ;D ;D ;D :palqcho:

#70 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 August 2008 - 10:14 PM

Цитат

Аз съм решила да не му слаган никакви балсами само шампоан, през три дена ресане и етого и ефекта ни:пух  ;D


Здравейте !
Темата ми се стори интересна и прочетох вашето мнение. Ползвайте задължително балсам, ако не на всяко измиване с шампоан, то поне през едно.
Шампоана и балсама имат различни цели. Шампоана измива, а балсама подхранва и предпазва косъма. В случая, ако го къпете често с шампоан или сапун, без да използвате балсам, е възможно след време козината да започне да боледува. Постоянното отмиване на мазната тъкан, която обгражда косъма го кара да изглежда по лек, кучето по пухкаво в нашите очи, но в същото време стимулира мазните жлези да произвеждат, за да предпазят косъма. Ефекта може да го забележите и веднага след изкъпване - ако сте къпали хубаво, ще започнете да усещате по силно миризмата на кучето. Тя е различна при всяка порода, строго индивидуална за всяко куче. Различието идва от различния произход, сходни породи или произлизащи една от друга имат сходна миризма. Примерно самоед мирише силно на мускус, нещо като сладникав, приятен тон, немска овчарка има по силен, остър мирис. Това за всяко едно куче е много, много важно - това е неговия свят, на миризми, то живее в него, ражда се с него, ориентира се по него, размножава се с него, миризмата е неговото аз. Същия ефект е и при дъжда - кучето започва да излъчва по силна миризма  не защото е мокро, а защото дъжда отмива миризмата и жлезите работят, за да излъчва по силна миризма, за да каже - аз съм минал оттук, това е моята територия.

Твърде честото използване на шампоан или сапун отмива мастната обвивка и стимулира жлезите постоянно да работят. Тази промяна на общата функционалност на организма може да доведе до нежелани последици след време. Именно заради това тя трябва да се пази - къпете с цел, ако имате изложбено куче и къпете често за изложби - направете си програма, къпете с високочествени продукти, висококачествена храна с необходимите витамини или добавки, ако имате домашен любимец - използвайте шапоан или сапун само когато се налага, използвайте балсам след къпане за подхранване и предпазване на косъма, повече решете, по малко къпете, поддържайте косъма чист, но не постоянно измит. 

Ако нямате балсам за куче, може да ползвате маска за коса, човешка. 

#71 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 August 2008 - 10:25 PM

Боже dog.bg много мерси че ми го изясни това!!!Изобщо не знае че е така и за миризмата  :o въпреки че от както го има не сме използвали балсами,а има и един проблем,имаше преди години един шампоан с балсам не си спомням как се казваше и не му седеше хубаво на козината беше някак си твърда  :( не знам защо но ще пробвам с маска за коса,а той балсама как се слага на мократа козина ли?
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#72 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 August 2008 - 10:45 PM

Цитат

Боже dog.bg много мерси че ми го изясни това!!!Изобщо не знае че е така и за миризмата   :o въпреки че от както го има не сме използвали балсами,а има и един проблем,имаше преди години един шампоан с балсам не си спомням как се казваше и не му седеше хубаво на козината беше някак си твърда  :( не знам защо но ще пробвам с маска за коса, а той балсама как се слага на мократа козина ли ?


Има различни балсами - някои се слагат на мокра козина, други на полусуха, има за суха козина, други се разреждат предварително в вода, има и балсам в вид на спрей.

За миризмата - анатомия, физиология и функционалност или казано по друг начин - мислете за кучето като за куче.

#73 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 August 2008 - 10:47 PM

Мерси много за отговора,но мисля че най-добре ще е този като спрей  :blink:
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#74 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 August 2008 - 12:51 AM

Сега сигурно ще ме помислите за луда,ама и аз веднъж да реша да експериментирам (не съм себе си за жалост  ;D) този път го отнесе мечо пух (едното чау-чау)
Вие ползвали ли сте кристали за коса върху кучето  :kisel: :izcherven: със сигурност-не,но аз да попитам?! ..
Наскоро реших да пробвам вместо балсам (а и аз по принцип рядко слагам балсам на кучето) и наистина останах много доволна от резултата и блясъка на козината който си личеше от километри и то на бяло куче,представям си чернилките как ще светкат по улицата под слънцето.Наистина обаче не знам дали е полезно?! :huh:
Сложих съвсем мъничко колкото грахово зърно количество разтрих го в дланта си и го нанесох на пулусуха козина след което студена струя със сешоара.Приятно се изненадах от резултата наистина.
dog.bg е много прав.Аз отдавна го знам това и ветеринар също ни го е казвал особено за кучета с дълъг косъм,че прекалено честото миене и къпане със сапун или шампоан води до изсушаване на косъма,начупване ..и често дори падане  :- (поне при нас)
Миналата година си докарах големи проблеми с козината и кожата на едното ми куче и наистина се чудех от какво е проблема,а то било от честото миене и от отмиване на мазния слой.
User's Signature

Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   veronika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 13-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 30 August 2008 - 09:50 AM

и аз съмпробвала кристали върху кучето ;D а пък на предишното ми куче (кокер) понеже имаше нещо като малка коаса върху главата му слагах пяна за коса и му правих иглички(ест това се е случило 1 път) ;D

#76 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 31 August 2008 - 10:05 PM

в Пловдив няма балсам за кучета! Ходих и в Зоомания-има лечебен само,ако някой иска да ми донесе 1 за дълкокосместти/кучета/ хрътки-Какъвто и да е !  на 6 септември на изложбата.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#77 Потребителят е офлайн   corp Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 31-October 08

Публикувано: 31 October 2008 - 01:31 AM

Здравейте, имам хъски и искам да поддържам белия му цвят. Моля ви помогнете ми да си намеря този продукт: Bio-groom, White magic- спрей или пудра.
http://www.showdogst...ytothecoat.aspx
Много ми е важно!
Мерси предварително!

#78 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 05 November 2008 - 11:13 AM

Цитат

Здравейте, имам хъски и искам да поддържам белия му цвят. Моля ви помогнете ми да си намеря този продукт: Bio-groom, White magic- спрей или пудра.
http://www.showdogst...ytothecoat.aspx
Много ми е важно!
Мерси предварително!

като собственик на бяло хъски бих ти препоръчала в ежедневиeto si da ползваш шампоан на Coat Handler но и с храната трябва да внимаваш някой марки оцветяват козината. Спрейовете ползвай само за изложба. А за поръчката е доста трудно или някой приятел от чужбина или виж в e-bay,но може би в Uk e-bay защото тогава няма мито или от някоя евро държава естественно е важно да доставят до БГ.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#79 Потребителят е офлайн   monika_25 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 03-June 07
  • Gender:Female
  • Location:България,София
  • Skype:

Публикувано: 05 November 2008 - 11:23 AM

North face шампоана става ли за бялшпиц?И има ли го в БГ? :blink: :( :wub:
User's Signature

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 05 November 2008 - 02:21 PM

Не няма го  иначе става.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни