Dog.bg Форуми : бебе Чихуахуа - СПЕШНО МОЛЯ ЗА ОТГОВОР.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

бебе Чихуахуа - СПЕШНО МОЛЯ ЗА ОТГОВОР.

#21 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 February 2013 - 03:56 PM

Явно определено средата ,в която е снимано не му е присъща.Изглежда доста уплашено,души постоянно и е някак несигурно.На подадена ръка нито я близва,нито се заиграва сякаш не е виждало ласка и игра.
Това са неща,които на мен ми правят първоначално впечатление.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 February 2013 - 04:25 PM

Показване на мнениетоprincesspuppy, в 06 February 2013 - 03:54 PM, написа:

Az tochno tova Imam v predvid che Iskam da go vzema I da go gledam dobre ako he e nqkakva tejka bolest pri koqto samo da se muchi


Без да съм много компетентна (все пак от съвсем скоро имам такова кученце) си мисля, че тъй като в момента тези дребни породи кученца са така да се каже ..."модерни", има много хора които решават, че могат лесно да изкарат пари развъждайки ги по-най-лесния и евтин начин. За съжаление това влияе пряко върху генетиката и здравето на кученцата. Аз не мога да си обясня тази жена как успява да гледа качествено толкова кученца от няколко породи? Определено не ги гледа с любов както на теб ти се струва само защото така изглежда на пръв поглед.

И аз като го гледам какво е миличко и на мен ми се иска веднага да го взема. Обаче като си помисля с по-малко емоция..и като си представя ситуация в която трябва да плача над кученцето вместо да се смея..или да се чудя от къде да намеря пари за лечение на някоя генетична болест примерно, която няма как да се излекува...и която се е получила в следствие на лоша селекция...представяйки си такива неща започвам да мисля по-реално. Защото ако сега още преди да си го взела си се привързала толкова много...само си представи какво ще е след година, две...

Разбира се не е казано, че тва непременно ще се случи и то ще се окаже болно от нещо си. Може и да си е здравичко. Но..може и да не е. Ти сама си преценяваш дали искаш да рискуваш. Много често сърцето не пита разума и взимаме решенията си твърде импулсивно.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 06 February 2013 - 04:36 PM

Показване на мнениетоnlight, в 06 February 2013 - 04:25 PM, написа:

Показване на мнениетоprincesspuppy, в 06 February 2013 - 03:54 PM, написа:

Az tochno tova Imam v predvid che Iskam da go vzema I da go gledam dobre ako he e nqkakva tejka bolest pri koqto samo da se muchi


Без да съм много компетентна (все пак от съвсем скоро имам такова кученце) си мисля, че тъй като в момента тези дребни породи кученца са така да се каже ..."модерни", има много хора които решават, че могат лесно да изкарат пари развъждайки ги по-най-лесния и евтин начин. За съжаление това влияе пряко върху генетиката и здравето на кученцата. Аз не мога да си обясня тази жена как успява да гледа качествено толкова кученца от няколко породи? Определено не ги гледа с любов както на теб ти се струва само защото така изглежда на пръв поглед.

И аз като го гледам какво е миличко и на мен ми се иска веднага да го взема. Обаче като си помисля с по-малко емоция..и като си представя ситуация в която трябва да плача над кученцето вместо да се смея..или да се чудя от къде да намеря пари за лечение на някоя генетична болест примерно, която няма как да се излекува...и която се е получила в следствие на лоша селекция...представяйки си такива неща започвам да мисля по-реално. Защото ако сега още преди да си го взела си се привързала толкова много...само си представи какво ще е след година, две...

Разбира се не е казано, че тва непременно ще се случи и то ще се окаже болно от нещо си. Може и да си е здравичко. Но..може и да не е. Ти сама си преценяваш дали искаш да рискуваш. Много често сърцето не пита разума и взимаме решенията си твърде импулсивно.




A Spored vas ako Ida s vetrinar da go pregleda moje li da raxbere dali mu ima neshto ?

#24 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 February 2013 - 04:45 PM

Уважавай останалите участници в разговора и пиши на кирилица!
Може и да е здраво(а дано,ама надали),но не разбирам защо трябва да подкрепяш такива търгаши като купуваш кученца.Напиши в гугъл Пъпи Милл и ще видиш обикновено от къде идват такива кученца.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 06 February 2013 - 05:01 PM

Иэвините нымам бг еэьк на тэлэфонка

#26 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 06 February 2013 - 05:03 PM

Моя позната купила куче чихи преди 7 години,като Вас.Та последствията: дойде с гъбична инфекция,проблеми с очите/ една операция/,проблеми със зъбите,наложи се вадене,след това идва най готиното-дискова херния/два пъти/,кучето беше парализирано,последния път лечението излезе 600лв.,първия път повече,щото не беше в БГ.След това образуване на камъни в пикочния мехур/ две операции/ едната в Бг, другата извън.До ден днешен се проклиня и си бие в главата в стената,защо е купила от такова място.В момента кучето не може да яде никаква кучешка храна,защото образува кристали и след това камъни.Готви му,пресмята от кое по колко,води на изследвания и му трепери нон стоп.Ако нямаше финансова възможност щеше да замине животината.Не,че не го обича,напротив обожава го,обаче вика,ако знаех никога нямаше да купя от такова място.Само,че във вашия случай не се знае до къде ще стигнете.Така,че моля Ви, не подкрепяйте търгашите и не им наливайте пари.На мястото на това ще се появи ново.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#27 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 February 2013 - 05:04 PM

princesspuppy

Няма шанс да е здраво като го взимате от ферма. Сега тепърва ще събирате пари да го лекувате и да го преглеждате. Казвам го най-отговорно като човек който има куче взето от зоо-магазин (а фермерите са основни доставчици на прекупвачите и магазините) и близо десет години се боря за здравето му. Няколко души тук ви казват че тази жена е фермер, а не развъдчик. Проумейте го, докато не е станало твърде късно. На развъдчика кучета са му с хигиенни навици, той има опит, той щеше да ви даде адекватен съвет и пълна консултация за навиците на кутрето. Тази зима беше страшно топла и без сняг, ако искаше да ги учи кутретата на хигиенни навици - щеше да им слага някоя дрешка и да ги извежда навън за пишкане-акане. Как така на пет месеца кучето не е било извеждано навън за да се учи на хигиена? След третата ваксина и карантината й започват се редовните разходки и приучаване към изпускане навън, и точно развъдчика трябва да го знае най-добре.

Лъжат ви в очите с техни оправдания, не се връзвайте.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#28 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 06 February 2013 - 05:11 PM

Аэ-го иэбрахх от там защото моя поэныта сы вэе от там прыэди-3 мэссэтса

#29 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 06 February 2013 - 05:25 PM

Вие четете ли изобщо?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#30 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 February 2013 - 05:25 PM

Ветеринар със сигурност трябва да си даде мнението! Не само преглед, но и изследвания. Има изследвания за вътрешни паразити, които обаче се правят с проба на ако. Тук вече не знам как ще убедиш собственичката да ти даде ако именно от това кученце. Друг е въпроса, че ветеринара може да даде становище за текущото състояние на кученцето. Когато нямаш доказателства за генетичното здраве на родителите, бабите и дядовците, няма как да ти се гарантира такова и за кученцето.

Поискай от жената да подпишете договор с който тя да поеме финансова отговорност ако кученцето в последствие развие генетична болест, както и да поеме разходите по лечението ако ветеринаря установи, че то има нужда от такова след като го купите. Аз обаче силно се съмнявам, че тя ще се съгласи на такова нещо.

Помисли си така:

вариант1 :
Искам точно това кученце на всяка цена => Взимам го за 800 лв (примерно) . Поемам риска и съм склонна да дам още неизвестен брой пари по ветеринари, операции и лечение ако се окаже, че след години то развие някакво генетично заболяване. Поемам риска да плача над него със всяка негова мъка която би имало ако е генетично обременено.

вариан2:
Давам още толкова пари и си взимам кученце от лицензиран развъдник, което ми гарантира това, че кученцето няма наследствена обремененост за генетични заболявания.


Тук за да сме коректни трябва да се отбележи, че всяко куче може да се разболее от различни инфекциозни болести, но в повечето случай те са лечими при адекватна и бърза ветеринарна помощ. Добрите грижи за кученцето са особено важни и ако те не се полагат за него от най-ранната му възраст рисковете за влошено здраве в по-късна възраст се увеличават. Тва е също както при хората - колкото по-добре се гледат малките деца, толкова по-малко се разболяват и здравето и имунната им система са силни в зряла възраст.

А за това кученце е ясно, че не е обгрижвано както трябва. И няма как да бъде при положение, че здравето му не е приоритет за стопанката му. Вероятно за нея то е просто "още 800 лева в джоба", както и останалите кученца, които изглежда са доста поне според това което излиза в сайта...

В крайна сметка решението си остава твое, просто трябва да се опиташ да го обмислиш добре, да си претеглиш плюсовете и минусите.
Каквото и да си пишем тук.. пожелавам ти да вземеш най-правилния за теб избор и да се радваш дълги години на здраво и щастливо чихи:)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 06 February 2013 - 05:35 PM

Ne mi e problem za cenata ne go izbiram Zaradi neq prosto mi haresa mnogo a I chestno kazano moje da vi prozbuchi srtanno no ''chistokruvnite'' chihuahua ne mi haresvat izovshto izglrjdat mi praseshk zlobni a t[indendent]ova e mnogo Milo I sladko

#32 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 06 February 2013 - 05:42 PM

Показване на мнениетоkatetol, в 06 February 2013 - 02:38 PM, написа:

Показване на мнениетоelena07, в 06 February 2013 - 10:50 AM, написа:

Мисля, че хигиенните навици ще са ви най-малкия проблем с това кученце - унило, апатично, несоциализирано......


:ba_025: И аз си помислих същото, въпреки че не съм специалист ... :dh_188:


Да, напълно съгласна. А както вие сами видяхте кучето вече е стресирано на 5 месечна възраст. Купувайки го поощрявате тази дейност, а тя причинява само болка у стопаните на малките кученца!!

#33 Потребителят е офлайн   RussianRoulette Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 16-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 06 February 2013 - 05:46 PM

Показване на мнениетоprincesspuppy, в 06 February 2013 - 05:35 PM, написа:

''chistokruvnite'' chihuahua ne mi haresvat izovshto izglrjdat mi praseshk zlobni


Правилно ли прочетох - прасешки злобни?!? :ud_009: :zz_219:
Вие колко родословни чихуахуа видяхте на живо за да направите такива заключения?
Сега има организирани киноложки изложби в София на 16 и 17 февруари в зала Христо Ботев, и двата дни започват от 10ч сутрин!
Защо не дойдете? Входа е безплатен и ще имате възможност да се срещнете с много от истинските развъдчици в България, да видите техните кучета, да поговорите с тях на живо и след това да вземете оконтачелно решение!

п.п ще има и много кученца на възраст 5 месеца от породата чихуахуа и ще можете да направите лично база сравнение.
User's Signature

FCI Kennel For Chihuahua "Russian Roulette"
Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 February 2013 - 06:05 PM

Показване на мнениетоprincesspuppy, в 06 February 2013 - 05:35 PM, написа:

Ne mi e problem za cenata ne go izbiram Zaradi neq prosto mi haresa mnogo a I chestno kazano moje da vi prozbuchi srtanno no ''chistokruvnite'' chihuahua ne mi haresvat izovshto izglrjdat mi praseshk zlobni a t[indendent]ova e mnogo Milo I sladko


В действителност е точно обратното. Имам чувството, че ти не си се запознала добре с породата, а просто ти е харесало това конкретно кученце. Между другото чихуахуа е породата която най-силно страда от лошото "реноме" на толкова много нечистопородни кученца, които създават погрешно впечатление и представа за породата.

Погледай малко клипчета от изложби! Факт е обаче, че има много клипчета които са със заглавие "чихуахуа" а то колко е такова е съвсем друг въпрос. Затова гледай изложбените кучета.

На мен пък цената определено ми беше проблем и въпреки това предпочетох кученце с родословие най-вече заради здравето му, което искам да е максимално добро. Така, че заради едната "сладост" която кой знае дали ще се запази след година..и дали няма да стане от "прасешки злобните" чихита ;-) не се знае...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 February 2013 - 06:28 PM

много ги обичам тия кученцаааа:)

късокосмето шампионче
и
дългокосместо шампионче


а ето тук едно забавно чихи

:wub:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   RussianRoulette Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 16-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 06 February 2013 - 06:55 PM

Едно е да се гледат клипчета от изложби, а съвсем различно е присъствието на самата изложба и контакта на живо с развъдчика и кучетата! В момента тези клипове са излишни, защото за обикновен потребител, които видимо не е запознат с породата - те просто не означават нищо! Най-добре е, девойката да отдели време и да дойде на софийските изложби през следващата седмица!
В крайна сметка никой не я агитира да си купува КУЧЕ ШАМПИОН! Идеята и целта е съвсем друга, на самата изложба ще може да види повече кученца на възраст 5 месеца и да направи разликата с поведението им и това на кученцето от клипа! :md_064:
User's Signature

FCI Kennel For Chihuahua "Russian Roulette"
Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 06 February 2013 - 07:41 PM

моля някой да изтрие темата

#38 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 February 2013 - 08:49 PM

Показване на мнениетоprincesspuppy, в 06 February 2013 - 05:41 PM, написа:

моля някой да изтрие темата

Защо? Нека да е показателна тема за други четящи и желаещи да купят кученце от тази ферма. Нека да не правят тази грешка. Защо да се трие? Хората тук ви казаха на няколко пъти че тази жена е фермерка.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#39 Потребителят е офлайн   boby_pl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 03-June 07

Публикувано: 06 February 2013 - 11:45 PM

Показване на мнениетоprincesspuppy, в 06 February 2013 - 04:35 PM, написа:

Ne mi e problem za cenata ne go izbiram Zaradi neq prosto mi haresa mnogo a I chestno kazano moje da vi prozbuchi srtanno no ''chistokruvnite'' chihuahua ne mi haresvat izovshto izglrjdat mi praseshk zlobni a t[indendent]ova e mnogo Milo I sladko

princesspuppy, много разочароващо да прочетеш такъв коментар от човек, който иска да си вземе за другарче куче от породата чихуахуа. Дори не си прочела какви качества и характер имат тези кучета. Вслушай се в съветите на всички тук и няма да сгрешиш. Кученцето в клипчето е много сладко /но и наистина много наплашено/ и на много хора би им се приискало да го спасят, но така само подпомагат да се развива този порочен бизнес. Идеята да дойдеш на изложбата на 16-ти и 17-ти е много добра. Ще видиш, че чихитата не са злобни, а напротив - те са мъници с лъвски сърца и обожават да бъдат гушкани :wub: По-добре не се сърди на всички, които те критикуват за избора ти, а се замисли и попрочети малко повече за породата.

Показване на мнениетоprincesspuppy, в 06 February 2013 - 02:54 PM, написа:

Az tochno tova Imam v predvid che Iskam da go vzema I da go gledam dobre ako he e nqkakva tejka bolest pri koqto samo da se muchi

Какво значи "освен ако не е някаква тежка болест, при която само да се мъчи"? Ти имаш ли представа какво е да загубиш приятелчето си? Аз загубих моето преди 8 месеца и едвам го преживях. И след като майка ти не го иска особено, би ли отделяла след това значителни финансови средства, ако кученцето има здравослови проблеми? Кучето е отговорност и вземайки го от борса /ферма/ няма да имаш никаква гаранция за здравословното му състояние. Естествено ти си решаваш, но е хубаво да се замислиш. След като толкова хора ти го казаха и никой не застана на страната на фермите, значи има защо ...
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 07 February 2013 - 12:03 AM

Mejdu ne go iska i nqma da i e priqtno da hodi do toaletna ima ogromna razlika.
Vse edno mnogo blagodarq na vsichki koito mi otgovoriha i na polojitelnite - i na otricatelnite.
Ne iskam da kazvam kakvo stana,shte kaja che ne e losho i tezi 20 chasa v koito mislih dali da go vzema ili puk ne sa nai propilqnite v jivota mi-istinata e che trqbvashe da go vzema bez da se zamislqm:)

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни