Dog.bg Форуми : бебе Чихуахуа - СПЕШНО МОЛЯ ЗА ОТГОВОР.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

бебе Чихуахуа - СПЕШНО МОЛЯ ЗА ОТГОВОР.

#1 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 05 February 2013 - 05:12 PM

Здравейте,до няколко дни си взимам чихуахуа от развъдник-вече е избрано.
Въпросът ми е може ли и как да го науча да ходи до тоалетна навън а не в къщи.
Бебето е на 5 месеца.Моля за спешен отговор с препоръки-имам време и търпение,но трябва да го науча бързо,защото майка ми и без това трудно се съгласи да вземем куче и няма да търпи дълго да ходи вкъщи. :) Благодаря ви ужасно много предварително!
П.п. прочетох всичките 4 страници с теми за чихуахуа,но не можах никъде да намеря за навън единствено на памперс ги учат. :)

#2 Потребителят е офлайн   cherry_chihi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 12-October 12

Публикувано: 05 February 2013 - 05:45 PM

Можеш, разбира се! За тази порода важи същото като за всяка друга:) Прочети в главния форум има много и подробна информация за възпитание и обучение на кучето.

#3 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 05 February 2013 - 06:21 PM

http://forum.dog.bg/...BD%D0%B8%D0%B5/
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#4 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 05 February 2013 - 07:26 PM

Много ви благодаря,извинявам се трябваше да помисля за това :-D.
Скоро и аз ще кача снимки на моето Чихи,надявам се и за напред да си разменяме информация :-)*

#5 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 05 February 2013 - 07:34 PM

Искам само да попитам на 5 месеца късно ли е да го уча,защото в темата която ми дадохте пише отдолу,''ПРИУЧАВАНЕ НА ОТРАСНАЛОТО КУЧЕ КЪМ ХИГИЕННИ НАВИЦИ''
не мисля,че на 5 месеца е отраснало но все пак някой се взимат от 2-3 месеца,но наистина се влюбих в него от първия момент.

#6 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 05 February 2013 - 07:42 PM

Показване на мнениетоprincesspuppy, в 05 February 2013 - 05:34 PM, написа:

Искам само да попитам на 5 месеца късно ли е да го уча,защото в темата която ми дадохте пише отдолу,''ПРИУЧАВАНЕ НА ОТРАСНАЛОТО КУЧЕ КЪМ ХИГИЕННИ НАВИЦИ''
не мисля,че на 5 месеца е отраснало но все пак някой се взимат от 2-3 месеца,но наистина се влюбих в него от първия момент.

Щом е от развъдник задайте тези въпроси на развъдчика, той трябва да ви отговори. Все пак това е куче негово производство, живяло с него в дома му до пет месеца, просто няма кой да ви го обясни по-подробно от самият развъдчик.

на пет месеца си е баш отраснало и трябва да има всички ваксини да излиза навън. Не е като бебе на 45 дена или 2 месеца.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#7 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 05 February 2013 - 09:16 PM

Това зна4и ли 4е 6те ми е трудно да го по нау4а като е на 5 месеца?
извинявам се за 4 6 излизат ми като цх

#8 Потребителят е офлайн   RussianRoulette Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 16-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 05 February 2013 - 09:34 PM

Показване на мнениетоprincesspuppy, в 05 February 2013 - 09:16 PM, написа:

Това зна4и ли 4е 6те ми е трудно да го по нау4а като е на 5 месеца?
извинявам се за 4 6 излизат ми като цх


От кой развъдник е кученцето?Ако не е тайна разбира се :smile:
След като отидете на място в развъдника ще видите какъв начин на живот е живяло то до този момент и дали има изградени хигиенни навици на тази възраст! Развъдчика ще ви консултира най-точно.
User's Signature

FCI Kennel For Chihuahua "Russian Roulette"
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 05 February 2013 - 10:25 PM

пуппи нещо си -намира се в лозенец много мой приятелки са си купили кученцата точно от там и за това го избрах като доверено място.
Те не са научени,тъй като живеят в къща,но аз задължително трябва да го науча за да ми е по лесно а и защото майка ми в никъкъв случей няма да свикне с памперса в къщи :(. Имам наистина много време и желание да го науча-кученцето ще е почти постоянно с мен,прочетох всичко от дадената по горе тема,но ме е страх да не би като е на 5 месеца да не мога вече да го науча.Иначе е страхотно веднага щом го взема ще ви го покажа просто съм влюбена-има огромни ушички и е цвят голден сейбъл.Да не се отклонявам много от въпроса си,подкрепете ме нали не е прекалено късно на една позната кученцето(чихуахуа пак) се научи чак на годинка и нещо до преди това просто не можеше да се научи.

#10 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 05 February 2013 - 10:51 PM

Пупи нещо си не е развъдник,а зооборса.Няма да Ви разубеждавам,Вие сами ще си решите дали да се информирате от къде е правилно да си вземете кученце.Във форума има достатъчно теми по въпроса.Иначе без значение от възрастта може да го научите на хигиенни навици,Естествено това няма да стане за седмица .С повече усилие от Ваша страна става.Липсата на хигиенни навици на 5м се дължат предполагам на живота му в клетка ,а не в къща.
Успех
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#11 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 05 February 2013 - 11:06 PM

Да не би да е това кученце?:)

кученце
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 06 February 2013 - 01:30 AM

Не е никаква борса!! сигурна сум в това куцхенцата са уникални само искам да знам дали схте ми е трудно-дори и да е трудно това нкма да ме спре обојавам го искам да идем ТН
Јената кокто СЕ заимава с куцхенцата си ги гледа в Кусхти ујасно мила еи си лицхи колко от ги обицха аи те нек, нкмат хигиенни навици засхтото са много малки бесхе много Студена зима прекалено Студена за такова нејно куцхенце.
Да Това е куцхенцето :) Как позна?
Много се извинквам не знам как да го кирилизирам-ако нккои моје да ми го в момента кирилизира не сум пред ПЦ - писха от телефон :)
CTAHA HA srubski :(((

#13 Потребителят е офлайн   RussianRoulette Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 16-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 06 February 2013 - 09:02 AM

:ab_041: , да така е много сте прави, не е никаква борса, а е ФЕРМА!
И то просперираща - преместила се от Кърджали в София и подвизаващата се под сто хиляди имена на фейсбук групи:
de'Grande Luxery Puppy,
Chihuahua,Papi-is Mymini,Hello Puppy- България,Luxery Puppy - Мини Шпиц,Luxery Puppy - Чихуахуа,Hello Puppy
и т.н
Всъщност лицето се казва Светлана Рускова и е добре позната на старите развъдници за Чихуахуа, но изключително много обича да се представя с други имена! На последното общо събрание на клуб Чихуахуа се коментираха точно нейните действия!


princesspuppy
, кученцето ви е много сладко, и вие ще си го вземете въпреки това какво пише тук!
Определено обаче вашето кученце не е стояло до 5 месеца от любов в дома си, а защото никой балък освен вас не е пожелал да го купи!
Добре,че бяхте вие иначе можеше да се пенсионира там :ab_041: ... от любов!
Просто жената вече се чуди какво да измисли за да си продава стоката, прави кучетата на маймуни, облича ги като клоуни ... Да не говорим,че също много обича да публикува снимки на починали кучета и да ги представя за родители на кучетата й!
всичко това са търговски трикове за една добра ПЕЧАЛБА, но вие никога няма да го разберете!
Сега ще отидете да си вземете кученцето ще ви хвърлят пясък в очите, ще започнат да плюят по федерацията и т.н Живи и Здрави
User's Signature

FCI Kennel For Chihuahua "Russian Roulette"
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 06 February 2013 - 10:58 AM

Здравейте, princesspuppy,
Мястото от където си взимате кученцето не е развъдник. Информация за всички легитимни развъдници може да получите на страницата, която ще Ви дам. Разгледайте в "Информация" и там ще видите всички развъдници.

п.п. Освен това куче от развъдник излиза ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с родословие и то не ви струва пари нито оскъпява цената на кученцето.

facеbook: "Национален Клуб Чихуахуа България / National Club Chihuahua Bulgaria".

#15 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 February 2013 - 12:01 PM

Показване на мнениетоRussianRoulette, в 06 February 2013 - 09:02 AM, написа:

:ab_041: , да така е много сте прави, не е никаква борса, а е ФЕРМА!
И то просперираща - преместила се от Кърджали в София и подвизаващата се под сто хиляди имена на фейсбук групи:
de'Grande Luxery Puppy,
Chihuahua,Papi-is Mymini,Hello Puppy- България,Luxery Puppy - Мини Шпиц,Luxery Puppy - Чихуахуа,Hello Puppy
и т.н
Всъщност лицето се казва Светлана Рускова и е добре позната на старите развъдници за Чихуахуа, но изключително много обича да се представя с други имена! На последното общо събрание на клуб Чихуахуа се коментираха точно нейните действия!


princesspuppy
, кученцето ви е много сладко, и вие ще си го вземете въпреки това какво пише тук!
Определено обаче вашето кученце не е стояло до 5 месеца от любов в дома си, а защото никой балък освен вас не е пожелал да го купи!
Добре,че бяхте вие иначе можеше да се пенсионира там :ab_041: ... от любов!
Просто жената вече се чуди какво да измисли за да си продава стоката, прави кучетата на маймуни, облича ги като клоуни ... Да не говорим,че също много обича да публикува снимки на починали кучета и да ги представя за родители на кучетата й!
всичко това са търговски трикове за една добра ПЕЧАЛБА, но вие никога няма да го разберете!
Сега ще отидете да си вземете кученцето ще ви хвърлят пясък в очите, ще започнат да плюят по федерацията и т.н Живи и Здрави



А колко породи само продава - чихуахуа, йорки, померан, минишпиц... леле как успява да ги гледа всичките тая жена - и все има кученца налични (тва как е възможно при нормално развъждане?!) . Тя ли ги гледа всичките или ги взима отнякъде?.. Аз също гледах страницата и във фб (наистина някой са големи сладури) и от там познах кученцето на момичето защото в нета лесно се намира инфо за "пупи нещо си + лозенец = Де гранде алабала Пупи :)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 February 2013 - 12:50 PM

Мисля, че хигиенните навици ще са ви най-малкия проблем с това кученце - унило, апатично, несоциализирано......
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 February 2013 - 03:38 PM

Показване на мнениетоelena07, в 06 February 2013 - 10:50 AM, написа:

Мисля, че хигиенните навици ще са ви най-малкия проблем с това кученце - унило, апатично, несоциализирано......


:ba_025: И аз си помислих същото, въпреки че не съм специалист ... :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 February 2013 - 03:44 PM

Шанса да е болно е много голям,по-добре не си взимайте кученце от там.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 February 2013 - 03:50 PM

тва, че трепери постоянно (ако не е постоянно, собственичката щеше да избере друг момент да го снима) също ми се вижда притеснително, както и плътно завряната м/у крачетата опашка...

...наистина буди съчувствие милото ( трябва да го откраднем за да: 1.- го спасим и 2. - да не напълним гушата на жената която не го гледа както трябва) :ea_103:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   princesspuppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 23-July 12

Публикувано: 06 February 2013 - 03:54 PM

Az tochno tova Imam v predvid che Iskam da go vzema I da go gledam dobre ako he e nqkakva tejka bolest pri koqto samo da se muchi

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни