Dog.bg Форуми : шар-пей в беда

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

шар-пей в беда в циганска махала

#1 Потребителят е офлайн   irena_ig Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 469
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Троян

Публикувано: 06 February 2013 - 06:35 PM

Вчера минавайки през циганската махала забелязах легнал в страни от пътя шар-пей.Разпитах един познат и той каза,че кучето е там от около седмица.Казах му да пита на кое циганче е и дали ще ми го даде.Днес ме информира,че гадината иска 150лв за него.Нямам тези пари,а то има нужда от спешна помощ.Кучето е мъжко на около 4-5години/може би/слабо,държи задното си краче свито и не стъпва на него.Спи навън върху цимента или ако има късмет върху купчина сено и конски изпражнения.Вечер сигурно го прибират някъде из оборите защото като се смрачи не се вижда никъде.Преди него там имаше ротвайлер,който умря от глад вързан на синджир.На него не можах да помогна,но сега много ми се иска да направя нещо.Приемам всякакви съвети.



#2 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 February 2013 - 11:52 AM

Не знам до колко ще Ви е от полза това, което ще напиша, но все пак ... При положение, че животното се намира извън частен имот, т.е. не е в нечий двор, а стои и се разхожда на улицата, то би могло да се възприеме като бездомно и без собственик.
Единственият начин да се докаже собственост е чип или маркировка. До токлкова, до колкото кучето не е маркирано, хората от околните дворове могат да си казват каквото си щат.
Ако Вие добросъвестно си минете от там, стане ви жал за куче, което е в очевидно лошо състояние и не е в частен имот, а лежи край пътя, Вие просто си прибирате едно бездомно куче ... Ако пък някой от тях се възпротиви, винаги може да ги заплашите с това, че ще подадете жалба заради вида на кучето и проявена спрямо него жестокост и липса на ветеринарни грижи, която ще доведе до солени глоби за тях, след като заявяват претенции и собственост ... Според мен това е начинът да помогнете на клетника.
Те някой от братята роми и върху умряла хлебарка на пътя ще заявят собственост, ако някой прояви интерес към нея, за да изкарат някоя немъчена пара!
Нямат ли паспорт и чип за кучето - то не е тяхно ... Но пък може да стане Ваше, ако Вие, след като го приберете, му издадете такъв ...
От сърце Ви желая успех с клетника ... :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   irena_ig Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 469
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Троян

Публикувано: 07 February 2013 - 12:10 PM

Не мога да го взема защото най-много да ме бият там.Тях закони и документи не ги интересуват и глоби не ги плашат.Отчяна съм.Към полицията ако се обърна ще ме обявят за луда и никой няма да ми обърне внимание.А колко хубаво би било да се спазват законите...

#4 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 07 February 2013 - 12:16 PM

Спазарете се за цената,може и за 20лв да Ви го дадат. Спазарете се с някое дете да ви го доведе извън махалата.Другият вариант е да изпратите някой приятел с компания и да се представят за я хора от приют,изолатор или нещо подобно.С фургонета естествено :).Или да минавате често с кола от там и като няма никой-хоп в колата. Иначе не виждам друг вариант за съжаление.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#5 Потребителят е офлайн   irena_ig Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 469
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Троян

Публикувано: 07 February 2013 - 04:28 PM

Минавам от там по 5 пъти на ден,ама те са много-все има някой навън.Единствения начин да ми го дадът "по-евтино"е да им омръзне-на това се надявам.Опасявам се обаче,че нямам толкова време,страх ме е крачето да не е счупено и да зарасте на криво.Освен това навън става студено!А вариянта с "приюта"отпада-преди време ходиха наистина от приюта и те дадоха само някои кучета за кастрация.Оставиха си най-плодовитите,че да им раждат.Тук в малкия град положението е отчайващо-няма закони и правила и никой не си мърда пръста за нищо! Ако успея да го измъкна ще има нужда от дом,който аз за съжаление не мога да му предложа,нека първо да го прибера пък после ще го мисля.



Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни