Dog.bg Форуми : Номи - дребен пекинезоподобен

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Номи - дребен пекинезоподобен изникнал в двора ни

#1 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 15 February 2013 - 01:27 PM

Вчера вечерта ми беше лошо и се прибрах по-рано от работа, в късния следобед. Докато маневрирах с колата, погледнах по навик към дворчето ни, бивш наш гараж, предостъпен в момента на куче Тас. Реших, че толкова ми е зле, че ми се привижда двойно. Вместо едно куче като че ли тичаха две.
Де да ми се привиждаше ...
Кучовци наистина бяха двама.
Един дребен пекинезоподобен подскачаше щастливо и доволно край Тас.

Все още не съм го разгледала подробно, реших, че е момче, защото го видях да маркира с вдигнато краче.

Номи не може да остане в квартирата на Тас, понеже и без това съседите не са длъжни да търпят кучета, които са под техните прозорци. Разпитах ги днес дали не са виждали кой е настанил кученцето в двора ни (там не се заключва) - никой не е видял, но и да е видял, все тая. Явно Номи е нежелан.

Вариантът да изхвърля Номи, който е поникнал заедно с текстилен нашийник, за мен е неприемлив. Не може обаче да остане при нас. Мога да го заведа на мястото, където гледаме останалите кучета, но това не е най-добрата опция за него. Не знам как ще реагират другите кучета, а Номи е доста дребен.

Моля, ако някой може да помогне с временен дом, или пък си хареса Номи за другарче, да ми пише. Все още не мога да кажа нищо повече за малчугана, освен че е енергичен и добронамерен.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#2 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 February 2013 - 06:09 PM

wind, има ли някакви новини за Номи?

#3 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 23 February 2013 - 04:41 PM

В крайна сметка се оказа, че най-вероятно Номи сам е влязъл в дворчето ни, а не са го натирили там стопаните му.
Та стопаните се появиха, прибраха си кученцето, по-надолу по нашата улица, за съжаление обаче вързан на верига. Пускали го от време на време да се разхожда сам, та незнайно как точно е влязъл при нашия Тас и си кротуваше там.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#4 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 January 2014 - 06:02 PM

За съжаление това прекрасно кученце, което стопаните му наричаха Мечо, вече е на по-хубаво място в друг свят :(

Мечо продължаваше от време на време да навестява нашия Тас, като влизаше в дворчето ни сам и сам си излизаше да си ходи. Сърцето ме болеше, като го гледах вързан на съвсем къса верижка, понякога за задницата на колата в двора, друг път на друго място ... Толкова мъничко, а оковано ... За разлика от други обречени душички обаче от време на време го пускаха да се разхожда из района ... Изключително дружелюбно, енергично и красиво кученце. Наскоро, опитвайки се да уловя една женска болонкоподобна, ми се наложи да обикалям хорските дворове в квартала. Та тогава разбрах. Човекът хвърлил хляб на по-голямото им куче, Мечо се спуснал към хляба и другото куче за секунди просто го сдавил. Крият от дъщерята, която много обичала Мечо и на която ще кажат, че кученцето просто не се е върнало от разходка...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 06 January 2014 - 06:22 PM

Жалки хорица......

Почивай в мир, мъничък Номи

#6 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 January 2014 - 01:02 PM

Жалко за прекрасното кученце. За съжаление тази история и изводите от нея няма да стигнат до хората, които развъждат и задомяват "при чудесни" стопани в България. А и да стигне всъщност не мисля, че ги интересува друго освен печалбата им :dh_188:.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни