Dog.bg Форуми : Проблем рязани уши

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем рязани уши

#1 Потребителят е офлайн   FantomBG Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 16 February 2013 - 09:49 PM

Здравейте имам мъжки немски дог на 9 месеца на който на 3 месеца му отрязах ушите .Лекарката се справи чудесно и кучето след около месец и половина изправи уши и всичко беше тип топ.Проблема започна преди около месец и нещо когато кучето започна да прибира дясното ухо и да го вдига когато си поиска ,проблема е ,че през повечето време го държи надолу и започна да се получава пречупване на ухото и се страхувам ,че така ще си остане.Опитах с масажи на ухото но проблема си остана ,за шиниране ми се струва вече доста голям ,пробвах преди две седмици но шината не устиска и една нощ просто се побърка докато не я махна.И така не зная какво да го правя не бих искал да остане така защото с вдигнати уши изглежда страхотно.Ако имате идеи целия съм в слух(в случая в очакване :tb_195: )

#2 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 February 2013 - 10:02 PM

Поверете му уши ,няма ли от там проблем. Може би болка в ухо ,може би намален слух в едно ухо ,а можеби и от очи,прегледайте и двете Щом ушите бяха изправени ,трябва да има причина да прътиска и пречупва второ.Мисля че това е за доктор а не за форум.Имах немский дог ,понякога претискаше уши ,обаче и двете.Може би на едно от ушщи слух послаб и то няма нужда да го держи исправено ,а може би болка в ухо. Просто го заведете на лекар.
Дали не сте забелязали той да търка ухо или тресе глава от време на време?

#3 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 16 February 2013 - 10:25 PM

Tочно така ,при нас след падане на ухото се установи наличието на акари. Направете консултация с ветеринар.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#4 Потребителят е офлайн   FantomBG Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 17 February 2013 - 09:10 PM

Колеги няма признаци да го боли нещо рових му из ухото, стисках го, масажирах го няма болка ,не го виждам и да си тръска главата или да се чеше въобще всичко си му е наред.Утре ще го закарам да го види и ветеринар ,но не мисля че там е проблема.Ако имате други идеи слушам ви.

#5 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 18 February 2013 - 06:59 AM

И очи провери. Неможе да няма проблеми ,анализ на кърлбежи сдай.,те не се виждат с просто око.
Той ако глух на енто ухо ,то там няма как да му помогнеш.При немски догове с бяла окраска това се случва.

#6 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 18 February 2013 - 07:12 AM

Какъв цвят кучето ти???Тук изкопах обаче на руски.
http://wap.papillono...0000024-000-0-0

#7 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 18 February 2013 - 09:36 AM

Добре де, ira, какво, да му се невиди, общо има според теб с клепващо ухо и глухота?????, та толкова упорито пробутваш подобна идея на човека?

#8 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 18 February 2013 - 06:21 PM

Показване на мнениетоFantomBG, в 16 February 2013 - 07:49 PM, написа:

Здравейте имам мъжки немски дог на 9 месеца на който на 3 месеца му отрязах ушите .Лекарката се справи чудесно

Коя е тя ?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#9 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 18 February 2013 - 08:25 PM

Показване на мнениетоshifter, в 18 February 2013 - 09:36 AM, написа:

Добре де, ira, какво, да му се невиди, общо има според теб с клепващо ухо и глухота?????, та толкова упорито пробутваш подобна идея на човека?

Щото ако куче не чува на ухо ,няма защо да го держи нащрек,Не го набутвам ,а знам че има такава вероятность.Видях такива кучета.Но това повече вродено и идва от генетика,не изключено че все пак има проблем с ухо. Нали го изправи и след половин година клепна,трябва да има причина. Когато куче не вижда на едно око ,това също може да стане ,но тогава то ще личи с невооружено око ,око помътнява ,но проблем с ухо не се вижда освен ако не се зачерви . Има вероятность че воспаление понавътре и визуално не се вижда. Като ви боли ухо не ви ли се иска да го претиснете??!?Куче го претиска клепвайки ухо.Какво то и да мисля аз ,няма значение,куче все пак трябва да мине през лекар,иначе просто безсмъслено да говорим.

#10 Потребителят е офлайн   FantomBG Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 19 February 2013 - 12:07 AM

Колеги днес го водих на ветеринар и не откри нищо ненормално,чува добре няма рани ,възпаления и т.н. Явно проблема е друг ,има и нещо друго като го извеждам на разходка и го пусна от повода почти веднага ги изправя и двете и после като се приберем дясното пак си клепва надолу.Очите му са си добре вижда си нормално ,пък и не виждам връзка да свива дясното ухо заради очен проблем,но знае ли човек. :dry:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#11 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 19 February 2013 - 06:37 AM

Тогава приеми че това е просто лош навик и не му пречи.Освен това куче е черно а не бяло,не си писал затова.Основно проблеми имат бели кучета и това е доказано.
Куч е страхотен и това може да му пречи само на изложба ,но то пак кучета с рязани уши не се допускат там.Незнам как в България ,но в други держави излязла забрана да се оценяват кучета с рязяани уши или опашки. ,значи няма какво да те безпокои.Както казват ,найважно да е здраво , и това ви пожелавам.
Щом той го прави вкъщи ,значи в отпуснало положение.Като на вънка,естественно чи на штрек. И като гледам ,и ляво ухо не кой знае колко стабилно.Може би малко закъсняхте с рязане и хрещал успял да се прегъне.При мойта кучка още на 3 ден уши щтракнали нагоре,а при твой потребвало месец и половина. Значи трудничко го вдига,може калций не сбалансиран?И още ведныж-не съм лекар ,просто мнение от това че все пак имах такова куче.
Това много стари снимки на мойто мумиче ,на 5 месяца тя на снимка със стабилно вдигнати уши след 2 месеца след рязане.,а но втора тя ги претискаше ,на втора снимка на 6 месяца.Държах я малко кльощава да не се изкръвят крака,но не я лищавах от никакви витамини ,храних основно с мляко ,сърене ,месо и ръба.Никога не беше ограничавана от свобода да тича,за тая цел до година и половина я гледах на село където тя много обичаше да яде лайна на гъски . Знам че гнусно ,но лекарка каза че няма лошо ,само редовно да я обезпаразитявам.А мускулна маса трупаше от тичане по баири ,хвърлях ий топка нагоре и тя я гонеше развивайки гръден кош,затова гръден кош ий развисе много добре и това идаваше на изложбаг голямо предимство пред градски диванни кучета.ТОгава нямаше такива екстри като балансирани витамини и РОЯЛ.Но това не ни пречеше да обираме златни медали.
Такива кучета не лесно да ги вдигнеш на крака заради големина и затова всичко от значение.Твойто куче страхотно и мисля че няма проблем че притиска уши ,мойта също претискаше ,както виждаш на снимка ,само че и двете.
А то че ти препоручих лекар не се обиждай,трябваше да изключиш лошото да си спокоен.
Прикачена снимка
Прикачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 19 February 2013 - 07:47 AM

При нас заради акари едното ухо клепна.След лечение направихме превръзка само в основата.Смяна на всеки три дни или като си я махне.Продължителност 15 дни.Вчера я свалихме и за сега го държи.Ако пак клепне значи така ще си остане. Да не вземете сега без изследвания да блъскате кучо с калций.Опасно е за кучето,така че умната.
Успех
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#13 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 19 February 2013 - 09:00 AM

Броя бавно до 10, пълните глупости ги пренебрегвам...
(да, от ушна краста или болки в ухото НАИСТИНА може да клепне купирано ухо, НЕ, глухотата няма никакво значение!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Големите породи с бавно развитие обикновено имат меки хрущяли - не само на ставите, заради което се съветва да не се претоварват, но и на ушите, заради което е ТРУДНО да се вдигнат купирани уши на догове, добермани...
Хората съветват на едрите породи да се дава ХОНДРОИТИН и ГЛЮКОЗАМИН, не калций.
Ира, рускиня сте, вземете прочетете на руски за съвременните тенденции при дозирането на калциевите препарати и какви невероятни, ужасни проблеми може да си докара човек с лека ръка... моля!
Така че, FantomBG, пробвайте с глюкозамин-хондроитин известно време и да видим. Друг възможен вариант е травма на ухото, която води до "пречупване" на хрущяла, но щом кучето не трае превръзка, едва ли може да се направи нещо по въпроса.
Впрочем, ушите на кучето са купирани УЖАСНО и абсолютно неправилно като форма, много е възможно причината за клепването да е именно това - главата расте, кожата се изпъва и кофти изпълнението почва да си личи... съдейки по възрастта на кучето, с вашето се случва точно това - няколко милиметра изкривяване вече е няколко сантиметра и...
ЗАЩО ухото е купирано зле - защото е прекалено широко, формата на "пламък" не е случайно измислена. Така разполагате с много излишна ширина на ушната мида точно там и тясно, късо връхче. Като стане на 2-3 години кучето и главата израсте напълно, гледката ще е... интересна. Тъй че, FantomBG, хич не си вярвайте, че лекарката се била справила страхотно. Лекарката си е оставила не само ръцете, ами и краката...
Изобщо няма да повдигам темата, че купирането на уши в България е забранено отдавна и това, което лекарката е направила, е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ.
И, между другото, обичайте си кучето и му се радвайте, но не очаквайте от него да стане "истински" немски дог. Или дори да има прилика с породата. Не го казвам, за да ви обидя: просто отликите са много и очевидни, като почнем от олекотената костна система, минем през сухата конструкция на тялото, формата на главата, на гръдния кош и т.н. Симпатично куче и вероятно ще стане невероятно чаровно като израсте, но... немски дог не е.

#14 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 19 February 2013 - 09:23 AM

На никой не съм давала акъл относно лекарства,,изказвах мнение ,защото не съм лекар и няма да предписвам каквото и де.Ако ти знаеш проблем ,хубово да изкажеш,обаче имаш ли медицинско образование да изписваш каквито и де лекарства???Можеби си и прав ,но аз няма да тичам в аптека и да купувам лекарства без лекарско мнение. Ако ти медицинско лице ,мойте извинения.Ако не ,препоръчи на човека добър лекар ,нали човек иска помощ,предложи му.

П.С. - Не съм рускиня и не обяснявам на хора есктерйорни качества на кучета.С това подигравашсе с хора че оттам нататък ще гледат помяр ако той не вдигне ухо. Та това просто едно обичано куче.А ухо ,то просто един екстерийорен дефект.,

#15 Потребителят е офлайн   FantomBG Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 20 February 2013 - 04:01 PM

Благодаря ви за съветите ,желая ви всичко добро :ba_025:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни