Dog.bg Форуми : Ромча 2 - Нужда от ръце и крачета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ромча 2 - Нужда от ръце и крачета

#101 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 08 February 2014 - 09:25 PM

Без мобилна клиника и кампания за кастриране на дворните нищо няма да стане, в Ромча ще продължат да извират глад,смърт и кошмари.
А и лудата Мария само усложнява нещата.
Не знам вече кого да питаме за помощ .

#102 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 11 February 2014 - 11:49 PM

и понеже обещах да не пълня форума с трагедията Ромча, искам тук да Благодаря :rc_036: отново на Бутси и Мечо Пух, които отново ме спасиха в най - големият кошмар там.
Колонията наброява може би около 50 котки. В последният месец и половина се организирах някак си и кастрирах 25 котки - от тях 21 женски. Единствените некастрирани женски, за които знаех /5 бр./ прибрах, ще бъдат кастрирани и търсят дом /три от тях вече имат приемен такъв в Германия. / . При последното ми ходене засякох поредната женска - около 4 месечна може би, надявам се да не се появи още някоя. Проблемът тук е, че да - жената е била събирачка, да - тя мисля, че няма да го прави повече и да - от околните къщи и райони, котките ходят при нея да се хранят, защото ромчанлии просто не ги хранят и раждат там. И ... жената остана без работа. Със шизофрения е и месеци наред се карахме и все още се молим когато поискам някое коте в много лошо състояние. Но ... с кастрациите мисля, че се преборихме. След като се затопли времето и се стига до там нормално с кола, ще продължа с мъжките. Да чукам на дърво, въпреки лошото състояние на котките там, всички са добре или поне без промяна след кастрацията.
Е, тук на този етап, освен задомяване на поне част от котаците им липсва много и храна. И ето какво направиха Бутси и Мечо Пух последният път:
Прикачена снимкаПрикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Много Благодаря! :rc_036: :rc_036: :rc_036:

#103 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 12 February 2014 - 03:36 PM

Zarq направи за Ромча повече от две НПО-та ,взети заедно. Поклон !! :rc_036:

#104 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 25 May 2014 - 09:02 PM

Последната колония, за която писах тук, може би преди повече от година, беше кръстена "Ад" /кръстихме всички колонии, защото беше по-лесно при обяснение, особено във клиниката, където като цяло са запознати с болестите на различните места там/. От тук са Мерлин, Ани и две котки /Багира и Изис/, за които търсех приемен дом за месец и за които имаше отделни теми. От тук са и котки, за които не съм писала във форума - мама с двете си 6-месечни дъщери, които също заминаха, Атлас, който е швейцарец от няколко месеца вече,Иван, който е в приемен дом в Германия вече /ФИВ позитивен/, Леон /ФИВ позитивен/, който е в приемен дом още тук, и чака някой да се навие да го придружи до новия му дом във Франкфурт и двама братя, с чиято хронична инфекция не можем да се справим вече четвърти месец.
Робин / ФИВ позитивен/ и Джинджър Прикачена снимка Прикачена снимка изкараха повече от три месеца в клиниката. Смениха цялата гама антибиотици, които съществуват, в определени моменти по два или три едновременно. След направена антибиограма преди около месец, излязоха само два антибиотика, които могат да се преборят с инфекцията - и двата много силни и с много странични действия. Поръчах единия от тях и приятел го донесе до България :rc_036: /той не е участник във форума, но съм много благодарна, че освен че уреди рецептата в Германия, извади 250 евро авансово, за да купи антибиотика, които възстанових едва преди седмица/. Ефектът от антибиотика, обаче е следният - сополите на Робин спряха. Бъбречните му показатели обаче, се повишиха и при последната контрола уреята беше 20. При Джинджър сополие бяха спряли за няколко дни и вече сме почти на изходно положение отново. Следващата седмица ни предстои поредната контрола за Робин и поредната антибиограма за Джинджър. Хубавато е, че очевидно сополите не са заразни и от 20-ина дни, двамата са съквартиранти на Халона в офиса, в който е настанена и поне не са в клетки. Иначе и двамата са уникално сладки и много социални. Сметката на двамата в клиниката няма да я споменавам, но искам да изразя благодарността си на Хората от Форума :rc_036: :rc_036: :rc_036: , които насочиха 180 лв за моите подопечени от календари и днес ги използвах за покриване на част от разходите за Робин и Джинджър.
Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#105 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 14 July 2014 - 10:34 PM

Пу, да чукам на дърво след 6 месеца на мъчително лечение, единият младеж /изненадващо този, който е Фив позитивен/ е здрав и ние предстои ваксина. За съжаление, въпреки поредните антибиограми и нови лечения, брат му, все още не е добре, вкл. дали от стрес или от купищата антибиотици, увредихме и бъбреците. Един месец лекувахме и тях и никакъв ефект, само кот все повече се стресира от непрекъснатото натискане и хилядите лекарства. В момента взех кардинално решение - спряхме от няколко дни всички лекарства. Той очевидно продължава да не е добре, защото все още пие прекалено много вода, но поне не се свива всеки път като вляза в стаята. В момента сме само на лечебна храна и разчитам на нея.

А за останалите котешки герои Бутси след кански усилия да намери транспорт, успя да им осигури храна за известен период, която вече е в София. Аз имам лични причини, поради което от известно време не ми е възможно да отида до там. Търся човек с транспорт и фотоапарат, който да закара храната. Мястото е на около 30 км и около 40-50 мин. от центъра и за едно от местата, където трябва да се остави храна е необходим джип или пикап. Поемам си разходите за транспорта, но ми е абсолютно невъзможно в следващите дни да отида до там.

#106 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 20 July 2014 - 09:42 PM

Тук имам вече две некастрирани женски котки и ми е адски притеснено, но нямам никакво време и възможност да се погрижа. Едната е оставена на жената от съсед, с обещанието, че ще и дава на месец по 1 кг кокали, а другата се появи от някъде. Както и да е - ако може някой да помогне с довеждането им до София и връщане, ще съм много благодарна.

Вчера, отново благодарение на помощта на Бутси, бяха нахранени и оставих храната, която тя успя да изпрати. Котаците са безобразно слаби, част от тях, не знам как ходят, други пък са направо мазни от хляба с който се тъпчат. Жената беше много щастлива, че предния ден е успяла да купи 8 хляба и килограм кокали - кокалите се дават на кучетата /6 бр./ , а попарата - на котките.

А така се яде истинска храна:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

#107 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 12 October 2014 - 05:21 PM

След като не успях да намеря кой да помогне, и от ужас да не се появят бебета, точно тук, срещу известна сума пари, успях да организирам кастрациите на 4 женски и 9 мъжки котки. Срещу сумата от около 650 лв., включваща кастрациите и антибиотика с 15-дневно депо, една дама е дарила по Пей Пала на клиниката 10 евро. Останалата сума, все още не мога да я покрия, покрай всичките болни, храна и т.н. , но се надявам да успея в следващия месец.
Междувременно в близост до една от къщите на Ада се окоти за втори път тази година котка, чийто "стопанин" е един от местните пияници. Първото поколение отиде в реката през пролетта. След като отказах и есенното да взема, "господинът" се е справил и с него.
И понеже продължавам да не шофирам в момента, ще помоля още веднъж за помощ с транспорт тук. Котките имат дарени от Streunerhilfe BG :rc_036: 10 чувала храна и търся транспорт, за да бъдат закарани, както и да се вземе от там въпросната майка за кастрация и няколко мъжки и да ги върнем на следващия ден. Имам и кола, с която може да отидем, но аз в момента не мога да шофирам, т.е. само шофьор също би свършил чудесна работа.

#108 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 15 October 2014 - 09:42 PM

В момента няколко герои от тази тема са в клиниката и чакат някой да се смили и да им даде приемен дом.
Кано - Прикачена снимка се наложи да бъде прибран преди повече от два месеца с изпаднал ректум и беше опериран по спешност. Момчето е с негативни тестове за ФИВ/Фелв, Корона и Гиардия, много контактен, кастриран и с всички необходими ваксини.

Бейсил - Прикачена снимка Прикачена снимка се появи няколко дни след Кано с огромен абцес на главата, незнайно от какво. Страшно социален и контактен, генетично той е с три пръста на предните лапи и самите лапи са доста стеснени, което пък не му дава възможност да е достатъчно бърз . Много контактен, много социален и един от тези, за които много ми се иска да имам възможност да задържа. Отрицателен за всички болести, кастриран и с всички ваксини.

Яна - Прикачена снимка - тя беше "подхвърлена" в Ада преди около месец и я прибрах веднага "само" за кастрация. Обаче, Яна е абсолютно здрава, много чистичка, много социална и просто не я виждам да се впише в глутницата там. Яна е кастрирана и има една ваксина. Също отрицателна за всички болести.

Моят любимец Влади - Прикачена снимка Прикачена снимка - Влади е ФИВ позитивен. И много сладък. Кастриран, с една ваксина, отрицателен за Корона и Гиардия.

И баба Дара - Прикачена снимка . Доста възрастна, което за това място може и 5-6 год. да означава. Дара дойде и все още е с вестибуларен синдром /равновесието и е нарушено, държи главата на една страна, пада като се опитва да ходи/. Рентгеновите снимки показаха замъгляване на "булите", което всъщност означава отит на вътрешното ухо, което трябва да се оперира. В момента не чува, но дали ще има някакъв слух след операцията не се знае. Ако изобщо издържи операцията. На този етап, с антибиотиците, завишихме чернодробните показатели, така че за сега и операцията е отложена. Аз обаче, си мисля, че причината не е само антибиотиците. Дара не се чувства добре в клетката определено. ФИВ позитивна.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#109 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 22 October 2014 - 09:56 PM

Много неща се случват тук, но все не стигам да споделя.

Но искам да благодаря от сърце на хора, които с всичките си отговорности и ежедневни всякакви емоции, се сещат и за героите от тази тема. Страшно благодаря на Дикари, която не знам от къде успя да отдели 100 лв., с които покри част от сметката по кастрациите :rc_036: :wub:

Огромни благодарности на Streunerhilfe BG, които непрекъснато помагат със сметките в клиниката за пострадалите герои от темата. И не само. Днес котараците от тази тема получиха дарение от 60 кг вкусна храна, с която се надявам да изкарат следващите няколко седмици :
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Благодаря :wub:

За съжаление, котката, която исках да взема за кастрация, точно днес и в този момент липсваше.
А от тук през последната седмица се появи този герой - Прикачена снимка Безименко е прострелян и сачмата все още е в него. Около седмица се опитвахме да овладеем възпалението и е доста по-добре. Но предвид, това че няма приемни домове, пък камо ли за ФИВ позитивни котки и ще се наложи връщане в колонията, утре ще бъде опериран за отстраняване на сачмата. Безименко е много сладък и един от многото, които не заслужават това, което им се случва там.

#110 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 31 October 2014 - 10:33 PM

След няколко опита да я взема и не знам колко изхвърлени поколения в реката, котката, за която търсех помощ с докарването, беше докарана от едни страхотни хора, които подбраха по пътя и поредната новопоявила се в района. Та си имаме още две кастрирани женски там, за които поне за бебетата няма да мисля. Идея си нямам от къде извират тези котки - не мога да ги сметна, но последната година и половина кастрираните според мен са поне 100-ина. За съжаление, изобщо не ми беше до снимки тези два дни, а исках да покажа котката на "пияницата" - основно бяла с малко черни петна, с вече заявени тумори по ушите. И много слаба. Ако някога свършат пострадалите и висящите по клетките от там, тя ще е следващата, на която ще търся дом. Ако пък на някой му липсва подопечена котка - имайте я предвид, котачка е много социална и сладка, вече кастрирана и определено трябва да бъде прибрана.

#111 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 01 November 2014 - 07:15 PM

Стотина кастрирани котки....нямам думи...Страхотно. :rc_036: :rc_036: :rc_036:

#112 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 01 December 2014 - 11:25 PM

отново, благодарение на Streunerhilfe Bg закарах дарената от тях храна - 35 кг за кучетата и 45 кг за котките. Тъй като събрах двете в колонии в една тема, да уточня, че котките са ок 50 от едната колония и в другата останаха май само 5-6 /във втората имам забрана да ходя, така че само предавам храна и получавам инфо/ , а кучетата съответно в първата колония с котките са 6 бр. + всички горски, които ходят от време на време да се хранят там и неясно какво огромно количество във втората. Чух за нови 6 бебета - както и да е - там бебетата не оцеляват, кастрациите са невъзможни.

Ще отида още веднъж в края на седмицата, за да закарам храната, която успях да поръчам за котките в "Черния петък" на е-маг, но вероятно след това, няма да мога да се кача поне до средата на февруари - зависи от зимата, а за сега прогнозите не са в тяхна полза. Така че, ако имате излишни дарения от храна, която може да складираме там за зимата, ще съм много благодарна, да им се помогне. Кат оцяло, по мои сметки в момента, котките са осигурени до към края на годината, а кучетата - най-много до средата на декември.

А това са те :
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

За тяхно щастие / и мое не такова/ две момченца извадиха късмет - от австрийска организация поеха двама, за които преценя, че ще са с най-малки шансове за оцеляване през зимата. Като казвам "поеха" имам предвид, че ще ги поемат в приемен дом и ще търсят постоянен за тях, когато са готови. До тогава обаче, те трябва да бъдат подготвени и вероятно ще се подготвят в клиниката. Ето ги и тях : Прикачена снимка

#113 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 16 December 2014 - 09:33 PM

Малко хубави новини и разбира се лошите:

Първо добрите:
От последните, прибрани от това място
Кано - Прикачена снимка Прикачена снимка

Бейсил - Прикачена снимка Прикачена снимка

и Влади - Прикачена снимка

са в новите си домове.

Яна е в приемен дом в Германия и през уикенда ще се премести в новия си дом.

Баба Дара и Безимнеко намериха страхотен приемен дом и в момента все още са в него. Безименко е напълно готов за новия си дом, а на бабата и предстои реваксинация.


Не толкова добрите все още новини са, че 4 котки бяха поискани и резервирани за чужбина, но разбира се, трябва да се подготвят. И търсят приемен дом:

Кенди - Прикачена снимка е около 11 месечна, сестра на Кано, кастрирана, вече с първа ваксина. Необходим и е приемен дом до около средата на януари, най - много края на същия месец.

Ейми - Прикачена снимка - горе долу на същата възраст, също кастрирана и с първа ваксина. В зависимост от транспорта, търси приемен дом до средата - края на януари.

Момо и Макс - Прикачена снимка Прикачена снимка - Макси днес беше ваксиниран, Момо все още се лекува от грипна инфекция, но се надявам до няколко дни да е готов.

Е, и разбира се, тук няма как да е спокойно:

За Фидус - Прикачена снимка ми се обадиха в началото на месеца. Не само за него, но само него успяха да намерят. Вероятно целта са били горските кучета, но част и от котките са опитали отровата. Едната не можахме да намерим, просто си отиде. Фидус повръщаше чиста кръв, с висока левкоцитоза и беше със субнормална температура. След 10-ина дни лечение, той вече видимо е по-добре, все още левкоцитите не могат да паднат под 40000 /при норма 19900/ и все още при хранене с гранули повръща, но не го прави с мека храна. Той също скоро се надявам да търси приемен дом.

Беритан - Прикачена снимка е много гаден случай и тук аз имам голяма вина. В началото на годината, разбрах за още една къща, в която жената е събрала около 15-тина котки, при които ходи на 2-3 дни да остави храна и вода. В къщата няма осветление и отопление, разбира се. Котките бяха изтрещяли буквално. Още при кастрациите през февруари постепенно се изтеглиха всички котки от там - повечето бяха преместени в горната къща, където жената живее. По-горе, представената Ейми, също беше от там. Тази жената все не можеше да я хване, а не ми разрешаваше да вляза в къщата. Преди повече от месец ми се обади, че котката седи само в един кашон върху напикани чаршафи и не мърда от там и въпреки това не успя да я хване до преди няколко дни. Беритан пристигна в клиниката със субнормална температура и 78000 левкоцити. И е в абсолютен шок от всичко случващо се около нея. Уплашена много, но въпреки, че съска като се приближиш не напада. В началото отказваше храна, но антибиотиците явно имат ефект и през последната нощ беше яла. Всички тестове са отрицателни с изключение на теста за ФИВ, който е положителен. За сега ще чакаме.

#114 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 23 December 2014 - 10:26 PM

От последните прибрани, Кенди успя да се уреди с приемен дом при Zira, за времето до пътуването :rc_036: . Останалите си чакат. Много ми се иска поне и Ейми да намери местенце, тя определено се нуждае да излезе от клетката.
Фидус определено е по-добре, както видимо, така и като кръвни показатели. От близо седмица, успява да се храни, без да повръща след това дори и с гранули. Утре е поредната контрола и ако всичко е наред, ще бъде ваксиниран.
Беритан ме втрещява буквално. След година и половина в абсолютен затвор, без въздух, без хора, в неописуема мръсотия /къщата не е чистена от две години, преминалото количество котки е неизброимо, естествено за тоалетни и дума не може да става/, Беритан със всеки ден се подобрява от към социализация. Много и е трудно, вярно - винаги ме посреща с хъскане, а начинът и на погалване е, чрез стремглаво спускане към ръката ми и веднага отдръпване обратно. Ако успея да я "закотвя", притиска глава в ръката ми и мърка и се чуди какво и се случва. Направо невероятно, но левкоцитите влязоха в норма. Сега обаче, се появи анемия и натривката за хемобартонела се оказа, разбира се, положителна. Основното, което ме притеснява в случая е, че с гадния доксациклин, ще си развалим социализацията, ама няма начин. Още по-странното е, че като на нея да и харесва, някой да се грижи за нея. Дори и някой да комуникира с нея. Опитвам се да ходя всеки ден, но дори и да успея, не мога да отделя достатъчно внимание на всички. А тя ме познава веднага и ми приказва много. Уффф, следващата ми слабост, май :dh_188:

И понеже Коледата винаги трябва да ме разбие - жената, която ги храни горе си е счупила ръката. И никой в селото, няма да и помогне. Не може да запали печката, което обрича вкл. болните на студ /нея също между другото/. Не може да изчисти /не, че беше чисто, ама сега съвсем/ , не може да сготви на тези, които не могат или не искат да ядат гранули. И със сигурност в огромна Ромча, няма никой да и помогне. Тази зима ще е тежка за животните там. Дано се разминем с възможно най-малко жертви.

#115 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 December 2014 - 11:21 PM

Много се радвам за Беритан! Много ме впечатли това коте.

Съжалявам, Заря, че нямаш помощници в тази тежка тема. Съжалявам и за жената, дано намери сили - физически и не само да се справи. Да си сам винаги е най-трудно.

Много изтъркано вече, но...стискам палци за една по-добра година за животните от това място!
User's Signature

Качена снимка

#116 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 01 February 2015 - 06:54 PM

Кенди - Прикачена снимка и Ейми - Прикачена снимка заминаха за приемни домове в Австрия. Фидус от няколко дни свиква с приемен дом тук, а Беритан все още е положителна за хемобартонела и е в клиниката.
Едно момче, за което се борих почти година и гледах повече от 8 месеца, ме напусна преди малко повече от седмица - Прикачена снимка. Така и не се намери приемен дом за него, а офисът не беше дом, но вярвам, че все пак, той беше щастлив с всички колеги там. И със сигурност, беше по-добре от мястото, от което го взех.
А иначе, на място в последния месец няма промени. Котараци са си все същата бройка, за щастие някак изкараха студовете. Като изключим, че ги изяждат бълхите, част са с хронични сополи, беззъби и живеят в страшна мръсотия, изглеждат както винаги - за мен - нормално за това място.
Най-важното е, че благодарение на Streunerhilfe в последните месеци са осигурени с качествена храна и според мен това води и до сравнително стабилното им състояние.
С кучетата е трагично положението. Събират се подписки, валят заплахи, намерени са 4 трупа, от които две със сигурност са застреляни. Кучета, които никога не са се плашили от мен, последният път и въпреки глада, не приближиха на повече от 10 метра.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#117 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 25 April 2015 - 08:30 PM

Сигурно ще изпусна нещо, но в последните месеци, за много от тези герои, бъдещето беше променено. Кенди, Ейми , Момо и Макс намериха и своите постоянни домове. Фидус все още е в България, но търси придружител за Мюнхен - там ще продължат да го лекуват и изясняват все още неясната диагноза по неговата кашлица и ужасния бронхиален рисунък.
Междувременно Беритан намери приемен дом и се "влюби" в един от приемните котараци, също герой от тази тема. . Двамата заминаха преди седмица за приемен дом в чужбинско.
Разбира се, появиха се постепенно следващите - Хикс беше в много тежко състояние, със сериозно възпаление в устата, течащ нос и очи. След месеци смяна на антибиотици и всевъзможни лечения, преди 10-ина дни всички зъби бяха извадени и се инжектира Вирбашки интерферон директно в лигавицата на всеки 14 дни .
Найс, спря да се храни нормално и отслабна за около месец много и беше прибран за преглед и лечение. Така и не се установи вероятна причина, след изкаран курс от антибиотици, той е добре, храни се и е най-сладкия котарак на света. Все още - вече два месеца е в клетка.
Две от кучетата на вериги имаха късмета и бяха поети от ............ В момента са при Галя в Пловдив, 4 Д тестовете показаха дирофилария и при двамата. Тепърва им предстои лечение. Стискайте палци за сладурите - по-възрастния е поне на 7-8 години.
Преди няколко месеца, жената беше освободила от къща в гората, затворени 7 бебенца кучета. Тръгнали след нея, стигнали до дворът и. Две от тях влезли - другите - не. През нощта са се чули писъци и изстрели. На сутринта, бяха живи само тези, които са влезли в двора на жената. Преместих ги на по-сигурно място. Днес едно от тях замина в своя нов дом в Германия. Момченцето все още чака.
Поради някаква причина, днес форумът не ми позволява да качвам снимки и ще кача в следващите дни. Изключително съм благодарна на всички, които помагат, но спирам да цитирам имена и организации, до гуша ми дойде от истерични интригантки - съфорумници и не само. Опитвам нещо да ъпдейтвам тук само, заради 3-4 приятели, които все още са адекватни :ab_041: Дръжте се !

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни