Dog.bg Форуми : Ромча 2 - Нужда от ръце и крачета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ромча 2 - Нужда от ръце и крачета

#21 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 07 March 2013 - 10:55 PM

Моля, ако има някой с висока кола и 2-3 свободни часа да отиде със Зира в събота. Абсурдно е да се ходи от влака до мястото, на което са котките пеша, а пък камо ли да се мъкне храна! А и имаме за сваляне спешно коте! Няма как да се свали с влака.

Днешните емигранти:Прикачена снимка

Прикачена снимка - не ми стигнаха клетките, да видите как и аз сложих едни бебета в кашонче

Прикачена снимка - тук ми остана сърцето - това е "изтърсакът от едното кучило, момченце"

Прикачена снимка - едното настанено вече кучило

Прикачена снимка - и другото

Дано да имат късмет! Храната, която оставихме във вторник на по- малкото кучило, не беше изядена, което ме навежда на мисълта, че майката не се е появявала. Но ми се струва, че и те не бяха яли.... Дано да греша.

Моля Ви, няма да отида да събирам втори път кучила. Помагайте да ни се доверят отново. Имаме три майки и едно изпуснато евентуално женско. Не са толкова много, но са по 4 кучила на всеки 6 месеца! Сега събрахме общо 23 !!!

#22 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2013 - 02:20 PM

Вчера отидох да огледам положението и да храня животните горе. Прикачена снимкаПърво обезпаразитихме сладурите, прибрани временно Зоя - местна жена също с нужда от помощ за животните,на които помага. Прикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимка
После тя дойде с мен из баирите .Прикачена снимка За съжаление кучетата не дойдоха , бягаха от нас, не смееха да се приближат,явно са наплашени след акцията с кастрациите. Това не е добре,защото няма как да ги хванем втория път, а има 3-4 женски,належащи за кастрация. Котките в двете изоставени къщи също бяха много малко, 2 в едната,и 4 в другата, но днес ми казаха ,че са се върнали и имало около 13 общо. Тези котки са в отчайващо положение, храни ги само по някой случаен герой,качил се при тях, и вероятно повечето са болни от разни неща, защото никой не ги обгрижва.Прикачена снимка Жената,която (вероятно) ги е занесла там,за да ги "спаси", ходи рядко, мести ги и ги крие,като разбере,че някой иска да ги осиновява и кастрира. Просто си е с психически отклонения. Казва се Мария, но не е тази от другата тема "Ромча - нужда от помощ и храна".
Засега сме уговорили доктор за кастрациите, и 2 женски,които да ни съдействат да хванем. Но всичко е въпрос на възможност и точност от страна на всички участници, и на късмет...
Всякаква помощ за храна , пари и лично участие, е добре дошла!

#23 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 11 March 2013 - 11:32 PM

Здравейте, не знам дали видяхте този пост, пуснат днес от "Всичко за котките":

[i]"Ушна краста (отодектоза); Otodectosis
Отодектозата е паразитно заболяване, което най-често засяга външния ушен канал, а понякога и самата ушна раковина и кожата около нея.
Причинител на заболяването е Otodectes cynotis - крастен кърлеж от сем. Psoroptidae. Има овално тяло с размери 0.30-0.40 х 0.20-0.30 мм при мъжките и 0.40-0.50 х 0.27-0.30 мм при женските.От задните крайници и задния край на тялото излизат четинки, подобни на дълги косми. Развитието на кърлежа продължава 3 седмици и минава през яйце, ларва, протонимфа, телеонимфа.
Ушната краста е широко разпространена сред месоядните животни - кучета и котки, както и сред дивите хищници (лисица) и зайците. Характеризира се с висока контагиозност, поради което е от особено значение за места, където са събрани голям брой животни - развъдници за ловни и служебни кучета, ферми за лисици, отглеждани за кожи.

Заболяването протича с ексудативно възпаление на ушния канал и ушната раковина. В ушният канал бързо се натрупва голямо количество гъст кафяв секрет. Заболелите животни тръскат главите си и чешат ушите си с лапи, нерядко причинявайки рани и хематоми по тях, като по този начин допълнително усложняват състоянието. При ненавременно диагностициране и лечение е възможно възпалителният процес да проникне навътре по канала, причинявайки загуба на слуха, а в по - тежки случаи и неврологични симптоми и епилептоидни припадъци. В тези случаи състоянието на животните се влошава бързо и нерядко завършва със смърт.

Диагнозата се поставя лесно чрез микроскопско изследване на ушен секрет. Ясно се виждат крастните кърлежи в пробата. От значение са клиничните признаци и данните за контагиозен характер на заболяването. При наличие на нервни признаци е необходимо отодектозата да се диференцира от енцефалит и бяс - при тях няма признаци на отит и кърлежи в пробата.
Лечението се състои в грижливо почистване на ушните канали, локално третиране с подходящ медикамент, както и подходящо общо третиране. Необходимо е болните животни да се изолират до пълното им оздравяване. Контактните, но непоказали признаци на заболяване, се третират профилактично. Извършва се дезинфекция на клетките и инвентара."


Та на въпроса: Котето, което свалихме от къщата горе, където са "спасени" от улиците на София от една кукувица - Нео, беше с ушна краста. За щастие той беше с отрицателен тест за СПИН и тъй като тези котки са на отдалечено място от другия ни герой, се надяваме всички да са с отрицателен тест. Вероятността останалите там обаче, да са със същия проблем като Нео /ушна краста/ клони към 100%. За Нео предвиденото третиране беше три или четири пипети Адвокейт /всяка по 25 лв/ и ежедневно почистване на ушите с разтвор / по спомени единия ок. 30 лв., щяха да са необходими два/. Предвид различния брой котки, които виждаме там, приемаме, че минималният им брой е 15. За всяка обаче, е необходим и приемен дом, където да се извършва самото почистване. Иначе, простата сметка от клиниката за Нео беше 7 лв. стационар + 5 лв. обработка на ушите на ден.

Тегаво, упорито и неприятно, но ... лечимо!

До момента една дама ни изпрати помощ за котките във вид на храна и лакомства :rc_036:

Днес получих предложение от човек, който е отдал живота си в грижа за животните, просто да ги забравя...

Някой да има други предложения? Работещи?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#24 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 13 March 2013 - 12:25 AM

Днес ми се обади въпросната баба Мария, която е виновника за възпроизводството на котките в Ромча. От няколко дни ме навива да я закарам до Ромча, преди влизането и за няколко дни в болница, за да остави храна на котките / сурови рибешки глави и солети/, достатъчно за 6-те и дни престой в болницата. Както и.... трите и котки, некастрирани, които отглежда в апартамента си в София. Освен с мен говори и с една дама, която ни помага с приемните домове за кучовците. След дълги увещания да ни даде котките, да ги гледаме, да ни остави ние да се грижим за тези горе, да не се притеснява, че ще ги храним и пр. и .... че кастрацията не е осакатяване и като ги осиновят в Германия или Австрия "не ги дават на питоните", за пореден път установихме, че само се хабим. За кастрирането и възпроизводството на болни котета, ни беше обяснено, че няма проблем, защото като се родяли, така или иначе, големите котки ги "изяждали"! Та да не се притесняваме, де! Днес обаче, дамата ми се обади, за да ме предупреди изрично да не ходя да и храня котките, тъй като е намерила кола, с която да се качи и има кой да я закара.

Ако случайно, баба Мария стигне до някой от тук четящите, Моля, не и съдействайте! Тя не е в добро здравословно състояние и трудно ще се качи, без осигурен транспорт. И тя, и бай Киро, са адски изобретателни и големи актьори в уговарянето и убеждаването, че се грижат за животните!

#25 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 14 March 2013 - 10:10 PM

Чудех се от суеверие да споделя ли или не, обаче не се сдържах да прекъсна малко черната серия, с която тръгнахме в желанието да помогнем в Ромча.
Вчера свалихме и последното намерено кучило, което бяхме оставили временно на отглеждане при Зоя в Ромча:Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

В момента имаме 23 бебета, прибрани в приемни домове, трима младежи под годинка, също в приемен дом и майката, която прибрахме с първите бебета. Приемните домове и всички съпътстващи разходи по ваксинации, паспорти, чипове и пр. са осигурени благодарение на Соня Митрева и Тирхилфе Зюден Австрия :rc_036: :rc_036: :rc_036: ! Не искам да описвам чувството, което изпитвам, че поеха толкова души, които изтърсихме накуп! Може би, някой от Вас го е изпитвал, но за мен това е нещо, което даже не присъстваше в моята теория на вероятностите, по никакъв начин не го виждах възможно. Виждах други сцени, на които сме се нагледали много.

Обаче, най - невероятното за мен е, че Соня, след всичките перипетии и заблуди, които и заформиха при осиновителската програма, с която се зае, за отрицателно време се пребори и осигури на Всичките 23 бебоци и майката еднопосочни билети за Германия! :be_107:

От вчера започнахме ваксинациите / както писахме всички са обезпаразитени вече/. До събота всички ще са ваксинирани с първа ваксина. Майката в началото на другата седмица ще бъде модернизирана и чипирана. Всички в момента са много добре, случиха на страхотни приемни родители, но .... заслугата пак е на Соня.

А ние продължаваме да се борим горе, за да " не се излагаме пред чужденците" :md_064: . Кастриране и хранене. За храненето ще събера темите в една като бройка, за да се добие представа за нуждите - около 50 котки и около 25 кучета.
Благодаря на изпратилите храна, ще покажем снимки в момента, в който я получим.

И накрая, но винаги на първо място : Соня, много, много благодаря! :rc_036: :rc_036: :rc_036: Чувството е неописуемо! :flagbg:

#26 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 15 March 2013 - 03:33 PM

Наистина,звучи невероятно заминаването на всички тези кученца! Като знам как мъчително сме изпращали едно по едно...
Благодаря,Соня !
А Zarq свърши сама работа за цяла организация!! Шапка й свалям! :rc_036:
За мен нещата в Ромча са много комплицирани,предвид неадекватното "спасяване" на толкова много кучета и котки в продължение на десетилетия от хора, които не съм сигурна ,че вършат добро за животните. Имам предвид баба Мария, Бай Киро, Иванка,която също ги храни и има десетки ЗАТВОРЕНИ животни, Иван Узунов,на когото с години съм давала храна ,а той не съдейства за кастрирането на кучката,от която има поколения в момента там; Тошко,който си е с диагноза... и имало още... На фона на престъпното бездействие на община Своге, и фиктивната окрадена Кастрационна програма, опасявам се, че нещата няма да свършат с този щастлив край.
Сега съм длъжна да споделя един зов за помощ,който ми даде доктор Мартин Георгиев, на когото разчитаме за предстоящите кастрации там. Става дума за куче,намиращо се в Костинброд, което съседи са го нарочили като агресивно ,и въпреки че е кастрирано,искат да го убият. Браво на доктора,който не иска да го евтаназира, а моли да му се намери поне временно убежище,защото опасността за живота му е буквално за идните часове..
За съжаление нищо повече не мога да направя,освен да предам този SOS, и да чакам да стане чудо.

#27 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 18 March 2013 - 10:29 PM

Вчера с Ангелчето се отправихме към Ромча с пълна кола, благодарение на Butci :rc_036: и Мартина :rc_036: .
Тъй като и от двете ни беше предоставено на нас решението по отношение на разпределянето на дарената храна, а пък аз съм зодия Везни и никога не мога да взема решение твърдо в полза само на един, минахме през всичките ни горещи точки:
Мартина, кучетата на Мария - Мая обещаха, че няма да им се напукат петите от Роял Канина :md_064:

Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Butci , въпреки, че сивият грамадан не пожела да застане пред обектива, след като му освободихме пространството, и той е уважил сериозно вкусната манджа:Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

От там продължихме към единия ни сериозен проблем, до който все не мога да стигна да отворя нова тема. Проблемът не знам защо сме го кръстили Зоя, тъй като проблемът не е жената, просто тя прави каквото е по силите и горските животни да не умират от глад и една част от тях се хранят при нея - около 20-ина котки и 4 кучета. Момичета, Зоя и животните в нейния район много, много Ви благодарят, че известно време, няма да са на попара /която нали не мислите, че се включва сирене/:
Прикачена снимка Butci :rc_036:
Прикачена снимка Мартина :rc_036:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

И тръгнахме по гората, за където запазихме многото по-малки пакети храна за кучета, осигурена от Мартина и голяма част от сухата храна за котки, осигурена от Butci. Кучетата бяха разпръснати и изплашени повече от последния път, в който ходихме, явно не сме ние единствената причина да са уплашени:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Тръгвайки към котките, засякохме по пътеката да се катери лудата баба Мария, което наложи бързо оттегляне от нас, тъй като целта ни беше и хващане на две котки за кастрации, което беше немислимо в нейно присъствие и се върнахме след малко повече от час, при което заварихме само 4-5 котки, от най - страхливите, очевидно другите бяха се нахранили със солети и храна за кучета, която успяват по някакъв начин да взимат от един от софийските приюти и бяха забягнали по гората:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Насипахме малко храна и оставихме на сухо и в двете къщи, където са ги позиционирали. Междувременно Зоя е успяла да разбере къде са затворени друга част от котките, които издирваме от известно време. За съжаление нито едно от по-социалните котета не видяхме и се върнахме с празни клетки.

Тъй като тази седмица имам търчане по клиники в София, кастриране на майката, която свалихме с нас и пр. ежедневни щуротии, разчитам много на местните да ги хранят колкото им е във възможностите, лошото е, че хич не може да се разчита на тях. А през уикенда организираме пак кастрационна акция вече на майките, които ни "зарадваха" с толкова много бебета и храненето ще ни е проблем. Дано местните ни изненадат! Имат оставена храна от по-рано, сега не оставих, тъй като не останах с впечатление, че признават гранулите за храна и имам съмнения кои и как изобщо са хранени. Така, че благодарение на Мартина и Butci имаме храна още поне за едно качване за животните в гората. В момента най - спешна там е Мария - Мая, тъй като храната за кучета ще и стигне за 5-6 до 7-8 дни в зависимост от количеството ориз, което слага към консервите.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#28 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 21 March 2013 - 08:31 PM

Вчера закарах майката, която свалихме с първите бебета за кастрация Прикачена снимка .
Тъй като приемният и татко е на удължен работен ден и въпреки постигнатото от него до момента, кучинка все още не може да търпи повод, плаши се от чужди хора и след много разговори и обсъждания на положението, след модернизирането и Соня взе решение и пое и преместването на душата при Галя в Пловдив. От вчера майката е там и остава да стискаме палци на нея и на Галя да се справят максимално бързо, тъй като датата на пътуване наближава. И отново да благодарим на Соня :rc_036: за голямото сърце!

#29 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 23 March 2013 - 07:03 PM

Котето, което от месец дебнем за сваляне от гората, днес почти доброволно се настани в клетката. В другата къща, където са настанени не издържах на още една мацка, та въпреки, че в движение предупредих за една женска, в крайна сметка, закарах две в ДХ. Не знам с какви нерви са тези доктори, но още не са ме изгонили :ab_041: . Извън кастрацията на момичетата ще им бъдат направени и всички възможни кръвни изследвания и тестове за Спин и левкемия, тъй като и двете са много социални, около годинка и много се надявам този път всичко да е наред и да може да им се намери дом. И двете, разбира се, се оказа, че са с ушна краста, която благодарение на финансовата помощ на Butci, вече добрите доктори борят. Butci отново много благодаря :rc_036:
Знам, че с тая краста и при липсата на приемни домове съвсем сме го закъсали, ама да си кажа, че все пък търсим приемен дом. За съжаление, уредения вече, от миналата седмица е в карантина, заради случай на панлевкопения :dh_188: и отпадна като вариант.
Утре ще покажем по-добри снимки, за сега толкова:
Канора Прикачена снимка

и Карина Прикачена снимка Прикачена снимка

#30 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 23 March 2013 - 11:00 PM

Тудно ще ти е с това голямо сърце, Zarq ! :smile:
Видях котетата,много сладки,с розови нослета.
Дано имат късмета да живеят нормално ,а не в изоставена къща-бунище в гората ... Zarq e техният ангел. :rc_036:
Ще пускаме обяви и ще им търсим домове...

#31 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 24 March 2013 - 06:18 PM

Малко са уплашени още, но и двете мъркаха през цялото време докато се гушкахме и започнаха да плачат в момента, в който ги оставих.
Канора :Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

и Карина Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

търсят поне приемен дом от края на следващата седмица

#32 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 25 March 2013 - 06:51 PM

Защо пък веднъж да мине лесно? Заради трагичното развитие с Нео и по препоръка на докторите в ДХ, на момичетата пуснахме биохимични изследвания, резултатите на които излязоха днес. При норма 50 единици, чернодробните показатели на Канора са 80, а на Карина 376 !!! За щастие не избързахме с кастрацията, защото не се знаеше какво може да стане. Започваме ударно лечение, включително с добавяне на подходящата храна и за момента не търсим приемен дом, докато не почнат да се подобряват. Не мислех, че ще ми се наложи, но ... ще бъда благодарна на всякаква финансова помощ. Както и на стиснати палци. И на съвет - как да си позволя да взема следващото коте от там, при всичките резултати до сега?!

#33 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 25 March 2013 - 10:54 PM

O,Боже... Всъщност ме изпълва безсилен гняв към хората,които ей по този начин "спасяват" животни - захвърлят ги в някаква изоставена къща да се размножават, и просто ги хранят. Болни, бременни - няма значение...Горките котета ....
Дано се намерят средства за лечението им...!

#34 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 28 March 2013 - 01:33 AM

Днес закарах тримата младежи, които след кастрацията Соня прецени, че не може да върне в гората, при Галя в Пловдив. За съжаление, в приемния дом тук не постигнаха особен напредък, поради необходимостта им от повече внимание, което не е във възможностите на приемни родители с 12 - часов работен ден. Бяха много стресирани от местенето, поради което ще изчакам със снимките няколко дни. Но пък, вече махат с опашки като луди като чуят глас и вярвам, че след намесата на екипът на Галя, ще ни зарадват със страхотни кадри. В момента май имаме нужда от много стиснати палци за тях и късмет на децата!

#35 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 30 March 2013 - 10:50 PM

Благодаря на Beep за финансовата помощ за Карина и Канора, оставена на място в клиниката :rc_036: :wub:

#36 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 30 March 2013 - 11:00 PM

Благодарности на Беер и от мен за помощта за двете болни котета...! :rc_036:
Много се стовари върху Zarq, няма как да помогне на всички,и всяка подкрепа е безценна!

#37 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 06 April 2013 - 08:13 PM

Днес отидохме да се храним и да видим какво се случва, тъй като разбрахме за претърпян инцидент с бай Киро, който храни кучетата - отново са го пребили и от няколко места чухме за сигнали, че се организират за убиването на кучетата. Да се храним, да ни видят, да знаят, че на някой му пука и се интересува. Храната, която бяхме закарали, изпратена от Соня Митрева, разбира се е свършила отдавна, отделно от това, мястото, на която я оставихме хич не беше сериозно и кучетата са почнали да слизат към селото, което води до драмите и тъй като намерихме друг човек, на който разчитаме много за храненето, качихме известно количество, както за кучетата, така и за котките горе:Прикачена снимка Оставихме я да ги хранят и вярвам, че този път няма да имаме издънки. Не, че другата храна не отиде за кучетата, просто храненето им беше непоследователно, избирателно и пр.
Натъкнахме се на следващите 30 бр. котки, едната от тях с десетина дневни 5 бр. бебета. Все си мисля, че всички луди там са се събрали, ама чувам, че не само при нас е толкова тежко положението: Прикачена снимка Прикачена снимка
От там тръгнахме да ги видим и нахраним с храната, осигурена от Мартина и Butci , някои наистина ни посрещнаха от средата на пътя: Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
Чухме и за две кучета, които засякохме преди няколко седмици, че жената, която ги е гледала се е изнесла от селото и разбира се, явно са и били в тежест и са изоставени малко по - нагоре от котките. И двете са кастрирани, едното и много контактно, другото този път беше като че ли понаплашено, но много гладни. Много ми се иска, ако може да им намерим място някъде, не мога да си простя, че така ги оставихме: Прикачена снимка Прикачена снимка

#38 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 07 April 2013 - 03:07 PM

...И така, Zarq взе под крилото си десетките полубездомници в Ромча... Почти се пресели там.. - ходи през ден - я за хранене,я за спешно болни, я за кастрации... Хората се чудят как да й се отблагодарят за всичко ,което прави за животните ,които се опитват да спасяват от глад, болести и местни бабаити....Даде луди пари за спасяване на болните от Гана кучета при Мая, и за натровените от предозиране на препарат за ушна краста котки при Зоя...
И аз да пусна моите снимки...
Колата й вече са я запомнили,и местните диваци я гледат на кръв...става дори опасно! Има заплахи за саморазправа,и дори един местен дивак е бил Бай Киро с дървен прът,защото кучетата,които ходят с него по гората,са залаяли някакво момиче.Той вече не смее да мине оттам. Храненето и обгрижването на бездомниците става все по-трудно.
Котките ,които местните се опитват да спасяват,са десетки!!! И повечето са болни от всякакви неща. А има толкова красиви...!!Прикачена снимка
За кастрацията на кучетата ще е необходима сериозна организация и наемане на ловци,готови да тичат по гората,за да ги упоят и намерят .Но това е най-важното нещо,което трябва да се направи!
Така че всяка помощ от храна, физическо присъствие, транспорт, пари и подкрепа е добре дошла!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#39 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 08 April 2013 - 02:19 PM

Имаме малко свежи кадри от по - големите деца, които бяхме свалили за кастриране само, но Соня отказа да ги върне в гората и в момента чакат да им дойде реда и да се подготвят за един друг живот при Галя: Прикачена снимка Прикачена снимка

Прикачена снимка Прикачена снимка

Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

и на майката, която ни зарадва с 4 от бебетата и вече ходи на повод: Прикачена снимка Прикачена снимка

#40 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2013 - 03:08 PM

Браво,тези уплашени дивачета изглеждат по-добре, а за майката - :rc_036:
Дано по-скоро да им излезе късмета в по-добрите страни...!

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни