Dog.bg Форуми : Хъскито ми още ходи до тоалетна в къщи! МОЛЯ помогнете!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хъскито ми още ходи до тоалетна в къщи! МОЛЯ помогнете!

#1 Потребителят е офлайн   Garoll47 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-February 13

Публикувано: 01 March 2013 - 12:07 AM

Хъскито ми е чистокръвно и женско... На 15 март схте направи 8 месеца и продължава системно да ходи до тоалетна по малка и понякога голяма нужда вкъщи докато ме няма. Преди 1 седмица и купих клетка, защото повече не можех да се справям с всичко, което унищожи (мебели,кабели и др.). Помислих, че като я оставя на още по - малко пространство ще спре да пикае но продължава и се цапа и тя самата и направо не знам какво да правя вече... Като цяло е много послушна като съм при нея и е много добра и никога не е била агресивна... Извеждам я променливо задължително когато се събудя излизаме да се изходи. И после вече постоянно в 6 следобед за час-час и половина тича и си играе с други кучета... Но винаго когато я оставя прави каквото си иска и ходи до тоалетна... Моля някой да ми помогне и да ми даде съвет, зашото се притеснявам че ако продължи така, няма да се промени. Знам че я рахождам по малко специално за тази порода, но нямам достатъчно време и се опитвам при всяко свободно време да излезе поне да се изходи. Моля помогнете!

#2 Потребителят е офлайн   volchek Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 14-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Varna

Публикувано: 01 March 2013 - 12:36 AM

Здравейте!По принцип няма за какво да се притеснявате,не че съм голям разбирач от хъскита,но както пише в дебелите книги кучето не обича да се изхожда в бърлогата си а апартамента ви е неговата бърлога.Много важен момент е дали като маничка сте я извеждали често и сте и показали че тези неща (нуждите) се вършат навън.Когато Чивас беше малък разходките бяха между 6 и 8 на ден,сутрин към 7 после към 11ч,14ч ,17ч ,20ч ,23ч. Той спря да си върши работата унас лятото когато беше на 6месеца.През цялата ми отпуска той беше с мене и от тогава свикна само навън,иначе и той беше тъка когато съм си вкъщи нямаше проблем,но като излезнех пускаше по една вода в коридора.Просто повече разходки или поне по продължителни и изморителни и всичко ще си дойде на място.Тожа със клетката обаче не е вариант,незнам как сте я обучавали,но мисля че трябва да се позанимавате малко по сериозно с това и ясно да и покажете кое е разрешено и кое забранено вкъщи и клетката ви ще е излишна.

#3 Потребителят е офлайн   Garoll47 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-February 13

Публикувано: 01 March 2013 - 02:50 AM

Ами като малка я извеждах по 3-4 пъти поне колкото да се изходи... И като цяло съм пробвал всичко и не ходи до тоалетна, когато съм при нея защото знае че й е забранено... Веднага след като излезнем се изхожда в тревата без проблем и след това и ака без да се услушва... Но проблема е когато ме няма... А до клетката просто нямам избор... Дадох и да разбере какво и е позволено и какво не... Много добре знае кои са й играчките и къде може да ходи и какво да прави когато и кажа, но не мога да разбера дали заради разходките, дали напук, или дали го прави защото й липсвам, но докато ме няма изяде дивана дистанционното щорите кабелите кошчето за боклук домофона всичко което намираше на барплота лайсни от равтове, че даже наскоро забелязах че е започнала да яде касата на входната врата... Стоял съм без интернет и кабелна с дни докато си оправя кабелите... Карал съм и се много за това... Но това с белите се успокоявам с факта че е много малка още... Хигиенните й навици са това което вече наистина ме разтройват и много притесняват. Говорех с много кучкари, които ми казваха до 6ти-7ми месец ще е така просто имай търпение... Но вече ще направи 8 месеца и продължава да се държи като дете... От време на време имам чувството че нищо от това на което съм я научил не й е влязло в главата. От 5 месеца насам секи път се прибирам и почвам да чиста всички бъркотии и пикано и акано... Клетката ми беше вече последния вариант, който си таих под ръкава, но и в нея пак си намира разни неша да дъвче и да си изпикае пак и т.н. Ако знам че след още месец ще спре да пикае и ще стане по нормално куче няма да ми направи впечателние цялото това чистене, но един човек с хъски ми каза че ако до 9-10 месец не се научи никога няма да се научи и това ме плаши много...

#4 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 March 2013 - 06:36 PM

Аз ще те обнадеждя, че има още време, и с времето мисля, че ще спре или силно ще намалят тези случки. Кураж и търпение! Такова нещо "няма да се оправи никога" още не съм видяла. Просто за някои неща трябва повече време. Хъскитата не обичат да се стискат и правят често това от стрес, че са останали сами, а не на пук, както някои хора си мислят. Често тези бели престават след първото разгонване. За да намалиш количеството, разхождай я винаги и преди да излезеш (дори и да е минал час от разходката) и като се прибереш, дори и да видиш, че всички "неща" са свършени, пак я изведи на разходка.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Didi168 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 10-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 March 2013 - 08:14 PM

На мен са ми казвали, че е хубаво кучето да се разхожда по график. Просто както го свикнеш, така ще се научи. И да - клетката не е най-доброто за нея. То и човек да затвориш, ще блъска, ще умува и ще се кротне накрая. Цаката е да я научиш да мирува докато е в стаята. Иначе всеки може... Не се отказвай, не се размеквай като де погледне с онзи невинен поглед, смело й се карай, наказвай я (без бой и крещене разбира се) Просто да разбере, че ти си шефа, а тя трябва да те слуша. И не забравяй, че това не е немска овчарка, която да ти козирува. Всички хъскита дълбоко в себе си са диви и свободолюбиви. Останалото е въпрос на възпитание. И ми се стори, че в началото сте го разхождали навън само колкото да си свърши нуждата. Това особено в ранна възраст е много груба грешка. Дано да не съм разбрала правилно.

п.п. Не знам дали ще помогне, но аз смятам да опитам със Съни след 2 седмици - ще й капя от капките за приучаване навън в някое храстче, пък да видим какво ще стане. :)
User's Signature

... Don't remember where I was
I realized life was a game
The more seriously I took things
The harder the rules became...

Качена снимка

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Garoll47 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-February 13

Публикувано: 01 March 2013 - 09:13 PM

Благодаря ви за съветите :) Като беше малка много често я разхождах и то по повече от колкото сега, но с времете ми се уплърни програмата и вече не мога да я разхождам по дълго... А моето хъски Кери се казва :), като беше малка така и не я научих да ходи на памперс или да ходи там където капя капките за тренировка... Памперсите ги отбягваше докато не стигнах то дам че ги ръфаше и ги разкъсваше на парчета... Даже и бях пробвал от онези спрейове,които като пръскаш неутрализират миризмата ароматизират и карат кучето да не ходи там до тоалетна повече, но единствения резултат, който получих е целия под да лепка и да мирише гадно от целите тези препарати и никаква файда не видях.

#7 Потребителят е офлайн   vbogoev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-March 13

Публикувано: 02 March 2013 - 12:55 AM

Здравей,

искам да подчертая, че това което ще кажа, е мое лично мнение!(да не започне някой да се заяжда).

Лично аз смятам, че не трябва да се забранява на кучето да се изхожда вкъщи, а трябва да се научи да се изхожда на точно определено място, най-често баня/тоалетна. От както съм го взел моето, досега съм нямал проблеми с изхождането. За 1 месец някъде го научих да го прави само в банята и то в момента само там отива. Пак стиска, но когато вече усети, че не може да изчака до излизането, знае, че има алтернатива. Измива се след него и кучето щастливо и собствениците. :) Не мисля, че има нужда, ако на някое куче му се пишка да стиска 5-6 часа докато дойде момента за разходка.

Поздрави!

#8 Потребителят е офлайн   Garoll47 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-February 13

Публикувано: 02 March 2013 - 11:34 PM

Ами и над това съм мислил, но както казах по горе Кери обича докато ме няма да яде всичко и затова не я пускам в тоалетната, че там може да изяде тръби и други важни неща. Ако я оставя във входа ходи на плочките, а преди като и оставях цялата къща (без спалнята) пикаеше на паркета и той започна да се подува малко, защото често го миех... Всеки човек има право да си въспита кучето както иска. Има даже и по- малки породи, на които спобствениците даже не ги разхождат и ги оставят да ходят до тоалетна в банята и даже не ги разхождат навънка. Но аз просто искам да спре да ходи в къщи, защото мойте разбирания са че кучето трябва да ходи навънка до тоалетна, а не да му се чисти постоянно... Смисъл лично на мен ми е изнервящо вече да се прибирам и секи път да й чистя, и да мирише и да е оцапала насякъде и т.н.

#9 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 March 2013 - 04:48 PM

Току що писах по същата тема. Накратко: рано й е още, не се притеснявай. Момичетата понякога по-трудно свикват само навън. Има тема за обучение на хигиенни навици - прочети я.
Клетката е вариант за не повече от 4 часа. За съжаление вече се е развалил един от инстинктите на кучето (да не се пика където се спи) и то благодарение на клетката... Ще ти препоръчам също темата "Кучето само у дома". Там се описва проблема със страха от самотата. Мисля, че и двете теми бяха в раздел "Къщата на кучето".
Ако искаш да направиш една територия вкъщи немиришеща на "моето пикано я дай пак тук" знам, че се мие с 1:1 вода с оцет. Не съм го пробвала и от личен опит не мога да потвърдя дали действа.
Сутрин гледай да побяга повече, дали с топка, пръчка, заедно да търчите, да се бори с кучета, да дърпате въже заедно или нещо което да я измори. Изморено хъски = щастливо и послушно хъски.
Ако научиш основните неща за хигиенните навици и важните неща за проблема със страха от самотата + много търпение, любов и обучение, сигурна съм ще е оправят нещата.
И не забравяй - ние също сме се напикавали в гащите и оаквали памперсите, това са естествени нужди, не я тормози, прояви разбиране. Когато се прибереш и е напраила беля (изходила се е или е изяла и разкъсала нещо) не й се карай. Ако не се хване на местопрестъплението няма никаква логика за нея защо й се караш и ще го приеме лично. При кучетата "напук" и "гузен" не съществува. Ако не е в самия момент на деяние няма да се свърже наказанието с пакоста, а с това, че всеки път като се прибереш й се караш и "дай да бягаме от тоя, дето се прибра".
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#10 Потребителят е офлайн   Didi168 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 10-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 March 2013 - 02:42 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 03 March 2013 - 04:48 PM, написа:

Изморено хъски = щастливо и послушно хъски.


Тази мисъл ми харесва Качена снимка След седмица ще се разхождаме за 1ви път и определено ме вълнуват всички съвети за хигиенните навици, че това ни предстои в съвсем близкото бъдеще. :)
User's Signature

... Don't remember where I was
I realized life was a game
The more seriously I took things
The harder the rules became...

Качена снимка

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   lilker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 24 March 2013 - 07:06 PM

НЕ Я ДРЪЖ в клетка!!! Как може такова отношение!? Като не може да гледате куче - подарете го!!!

#12 Потребителят е офлайн   kranivo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 16-January 13
  • Gender:Male
  • Location:Мездра

Публикувано: 04 April 2013 - 08:38 PM

Здравейте и аз имам една малка пикличка на 4 месеца, да наистина е трудно и иска търпение, но ето Алекс тепърва свиква да се изхожда на вън. След като минаха ваксините и започна да излиза, намаляха драстично изхожданията и у дома. Но ето и пример, намерете място, с което и кучето да е съгласно да се изхожда (да не забравяме,че това са хъскита и са супер инатливи, както и разумни. По лесно е ще да намери консенсос с животното,от колко караници,викове,крясъци,бой) както Алекс с място в коридора. Примирихме се с това и след нея се чисти и измива,защото не желае да го прави в банята(другата крайност налагане единствено и само на мнението на стопанина доведе до миниране на жилището). Най-важно е освен гласът Ви кучето да усеща и енергията, аз имах същите проблеми, но с време,търпение и показност, на кого основно трябва слуша, протича добре възпитанието (да все още имаме трески за дялане, но ще се справим). Вече Алекс изпълнява команди, когато вижда смисъл у командата,защитава се умело на вън( вчера при прибиране ни нападна глутница от 6 кучета, докато аз изритах едното тя беше свалила друго на земята и го удушаваше и повече не ги видяхме, но когато казах ШЪТ с тя пусна кучето и застана до мен готова да напада отново. Друг случай, лабрадор на 1 година и моята пикла играят, стопанката показва добро отношение към нея и лабрадора тръгна да я лае и Алек се подготви да се хвърля,чува ме да кажа "шът" и седна,въпреки че видимо беше все още агресивна заради наежването по гърба.) както и при добра компания на вън (с 2 годишно женско хъски) играе с часове. Трябва да усетите нуждите на кучето, за хапането на всичко и унищожаването, моята има 5-6 играчки и бутилка от безалкохолно и така спря да хапе всички мебели и т.н. Остана да се отучим да влиза в тоалетната и да изнася хартията. Подигорете подходящи играчки,когато излизате,както и вдигнете всичко ценно. Това ще отшуми след,като смени всички зъби и израстат новите напълно. (така казват хора с възрастни хъскита)
Пожелавам успех и дано се справим :)

#13 Потребителят е офлайн   ДеSиHka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 03-May 10
  • Gender:Female

Публикувано: 07 April 2013 - 03:04 PM

Показване на мнениетоlilker, в 24 March 2013 - 07:06 PM, написа:

НЕ Я ДРЪЖ в клетка!!! Как може такова отношение!? Като не може да гледате куче - подарете го!!!


Моля? Що за съвет? Точно от такива съвети има толкова кучета по приютите... В темата за приучаване към хигиенни навици има такъв вариант, кученцето да се държи в клетка за известно време, защото те не ходят по нужда там, където спят. Аз лично много пъти съм я чела тази тема. Естествено не подкрепям постоянното седене на кучето в клетка, но не може така да говорите на хората. ПОДАРЕТЕ ГО, ти твоето ще го подариш ли? Всеки човек се учи с времето, на всички ни е било трудно с първото куче... И точно за това го има този форум, за да се усъвършенстваме, а не за да отказваме хората да гледат кучета и да ги изоставят ...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 April 2013 - 09:31 PM

При теб този вариант успешен ли беше?
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   ДеSиHka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 03-May 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2013 - 04:48 PM

С едното ми куче единственото нещо, което помогна беше да го наблюдаваме постоянно, но се е налагало за 15 20 минути до половин час да седи в клетка и никога не е ходил там. А с другото куче, то стой вън и не съм имала този проблем. Тя сама си се научи къде да ходи, там където стой си има един ъгъл и ходи само там. Иначе, когато е пусната из двора - само в градината. Нито по пътеките, нито където и да е другаде :))))
Но мисълта ми беше, че хората казват, че и това е вариант. Не знам дали само това като похват ще свърши работа! :)))
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 April 2013 - 12:25 PM

В клетката не трябва да остава заключено повече от 3-4 часа. Да не се пика и ака, там където се спи е инстинкт, обаче ако се държи там твърде дълго, този инстинкт може да бъде нарушен, което никак не е добре.
Поущрителния подход според мен е най-ефикасен при хъскитата. Когато работата се свърши където трябва - поущрение и награда! Търпение и постоянство... това е.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#17 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 09 April 2013 - 03:42 PM

При нас пък преди години беше обратното - Еди си пишкаше в леглото и след това лягаше да спи там Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#18 Потребителят е офлайн   Garoll47 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-February 13

Публикувано: 11 April 2013 - 12:23 AM

Не съм искал да я слагам в клетка, но след като унищожи къщата (която не е моя) вече нямах друг избор... Всеки един свободен момент, който имам се прибирам да я изведа да се изпикае, за да няма разправии. И ето че вече става на 9 месеца на 15 и онзи ден се беше изакала в клетката а вчера се беше изпишкала, като я бях оставил за 3 часа от последното й ходене до тоалетна... Понякога ме изумява и не разбирам защо все още го прави след като ако си бях цял ден вкъщи нямаше абсолютно нищо да направи. Наскоро бях оставил клетката отворена без да искам и като се прибрах беше погром и пак се беше изпикала на паркета (който вече е подут). Първо куче ми е и се старая всичко да е наред... Вече даже я научих като се разхождаме да върви до мене да не яде неща от земята и да не пие вода от локвите, да не ми бяга, а да идва и даже от части я научих да ми носи пръчка, но единствено остана проблема с хигиената... Зех клетката от части защото знам че кучетата не обичат да им мирише и да им е мръсно и не ходят там където спят или ядът и един приятел ме посаветва че ако са на тясно няма да ходят до тоалетна... Но явно могат... Клетката звучи много ужасно и редовно отнасям критики от хората като им кажа, но зависи как си научиш кучето... Така като се прибера нищо не е изядено и няма караници и всички са щастливи... Тя приема клетка доста добре, даже някой път като съм в къщи и клетката е отворена тя си влиза вътре и просто си седи... И като тръгвам на някъде и си сложа якето и й кажа "хайде и и посоча клетката и тя скача съвсем спокойно... Даже в Америка много от собствениците си държат кучетата (когато са в апартамент) в клетка... Това е често срещана практика... Ако беше тормоз нямаше да ги продават в зоомагазините най- малкото...

#19 Потребителят е офлайн   someone like me Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 06-May 13

Публикувано: 06 May 2013 - 12:29 AM

Здравейте, и аз имам подобен проблем, само,че доста по-силен. Моето хъски е на 5 месеца, след 3-та ваксина започнахме с разходките по 5-6 пъти на ден, следене и какво ли не. Беше се научила да ходи в банята по нужда, но от както почна да излиза почна да ходи къде ли не из жилището, не може да се следи вече, просто нормално държание изведнъж кляка и пикае дори без да подуши, излизаме на 3 малки и 2 големи разходки поне на ден и продължава. Фрапантно за мен е това,че тя пишка и ака на вън, 10-15мин. след като се приберем го прави и у дома. Не си ли след нея непрекъснато просто щетите са страшни, ако я оставя да иде сама в другата стая има ужасяващи последици. Изтърбуши 1 матрак и изкара пълнежа, разкъса 1 диван, има достатъчно играчки, както и кокали от пресована кожа. Не знам как да процедирам вече освен да я държа в клетка, но не желая да стигам до тези крайности, но и последиците са ужасни, от това пишкане и акане миризмата пропи в мокетите и паркетите,колкото и бързо да се изчисти след нея. Моля за помощ!

#20 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 May 2013 - 11:47 AM

Показване на мнениетоsomeone like me, в 06 May 2013 - 12:29 AM, написа:

Здравейте, и аз имам подобен проблем, само,че доста по-силен. Моето хъски е на 5 месеца, след 3-та ваксина започнахме с разходките по 5-6 пъти на ден, следене и какво ли не. Беше се научила да ходи в банята по нужда, но от както почна да излиза почна да ходи къде ли не из жилището, не може да се следи вече, просто нормално държание изведнъж кляка и пикае дори без да подуши, излизаме на 3 малки и 2 големи разходки поне на ден и продължава. Фрапантно за мен е това,че тя пишка и ака на вън, 10-15мин. след като се приберем го прави и у дома. Не си ли след нея непрекъснато просто щетите са страшни, ако я оставя да иде сама в другата стая има ужасяващи последици. Изтърбуши 1 матрак и изкара пълнежа, разкъса 1 диван, има достатъчно играчки, както и кокали от пресована кожа. Не знам как да процедирам вече освен да я държа в клетка, но не желая да стигам до тези крайности, но и последиците са ужасни, от това пишкане и акане миризмата пропи в мокетите и паркетите,колкото и бързо да се изчисти след нея. Моля за помощ!


Не мисля, че клетката ще е полезна във вашия случай, дори може да се влоши положението, когато я освободите погромите да са по-зловещи... На 5 месеца е нормално да прави щуротии, моето диване също тогава не поглеждаше играчките си и изяде холовата гарнитура. Пикането навсякъде, при все че доскоро е било само в банята, може да е опит да ви привлече вниманието. С по-засилено обучение и научаване на команди за послушание (седни, легни и т.н. + тук не се пика) с времето би трябвало да отшуми. Съвместните ви игри и занимания също не са за пренебрегване.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни