Dog.bg Форуми : Месечни разходи по отглеждането на кучета от едра порода?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Месечни разходи по отглеждането на кучета от едра порода? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Dwade Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 02 March 2013 - 04:58 PM

Обръщам се към притежателите на едри породи кучета, колко пари месечно отиват за храната, ваксини и други грижи? Ще бъда благодарна на отговорилите :)

#2 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 March 2013 - 07:27 PM

Според качеството на грижите между 30 и 100 лв. Това важи за израснало куче.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 02 March 2013 - 09:12 PM

Показване на мнениетоDwade, в 02 March 2013 - 03:58 PM, написа:

Обръщам се към притежателите на едри породи кучета, колко пари месечно отиват за храната, ваксини и други грижи? Ще бъда благодарна на отговорилите :)

Хиихихиих ти верно ли питаш по същество?
Ами, начи....месечно никога не може да се знае със сигурност, но не се занимавай принципно, щото е тежко :ae_085:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#4 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 03 March 2013 - 09:29 AM

Как едро куче (30+ кг.) ще излезе до 100лв., като само храната е 120 лв.?

#5 Потребителят е офлайн   AlStyle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 112
  • Регистрация: 27-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 March 2013 - 01:45 PM

Показване на мнениетоMilla, в 03 March 2013 - 10:29 AM, написа:

Как едро куче (30+ кг.) ще излезе до 100лв., като само храната е 120 лв.?

има храна от 1,40лв и от 14лв за кг. може и да му дава готвено.Може много неща, не знам защо си мислите (как ви се наби в главите тази тъпотия и от ветеринари и от развъдници и от още един куп хора ) , че храната от 120лв е най-добра , най-хубава ... бля бля бля , аре спрете се с глупостите

#6 Потребителят е офлайн   Dzveru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-May 11
  • Gender:Male

Публикувано: 03 March 2013 - 02:11 PM

Докато хранех с гранула сумата достигаше докъм 200 лв./с вкл. ветеринарни грижи/.
Сега храня с месо , субпродукти , млечни продукти , яйца , ориз и зеленчуци.Излиза ми около 60лв. месечно храната + вет. грижи.Или средно месечно около 80 лъва.
На комшията каракачанката пък му е много икономична.Изкарва с 10кг. гранула от Кауфланд за 10лв. + квот остане от масата.Ветеринар не е виждала в живота си.Колко и е добре обаче е друга работа.
Та пари отиват толкова колкото ти искаш да дадеш и зависят от начина по които искаш да си гледаш кучето.
User's Signature

Машина ... не човек ... бензин ... не кръв ... двигател ... а не сърце ... !!! "Газ до края и душата в рая"

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 March 2013 - 02:37 PM

Показване на мнениетоDzveru, в 03 March 2013 - 02:11 PM, написа:

Докато хранех с гранула сумата достигаше докъм 200 лв./с вкл. ветеринарни грижи/.
Сега храня с месо , субпродукти , млечни продукти , яйца , ориз и зеленчуци.Излиза ми около 60лв. месечно храната + вет. грижи.Или средно месечно около 80 лъва.


Кучето ти ще да е около 5-6 кг, за да го храниш с изброените неща и да излиза 60 лв. За по-голямо куче - трябва да се увеличи сумата.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   Dzveru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-May 11
  • Gender:Male

Публикувано: 03 March 2013 - 04:12 PM

Кучето е 45 кг. Писах около 60лв. щот зависи кое на каква цена ще се намери.Понякога сумата наистина нараства значително.Но вече се понаучих и кат падне нещо на по изгодна цена в транжорната вземам кат за месец , два и у фризера.
User's Signature

Машина ... не човек ... бензин ... не кръв ... двигател ... а не сърце ... !!! "Газ до края и душата в рая"

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 March 2013 - 04:50 PM

Ако храниш кучето - 45 кг с менюто, което си описал е невъзможно да се получи 60 лв на месец. Независимо на каква далавера взимаш нещата. Можеш да докараш толкова пари - ако го храниш с обрезки, не с месо, предимно с ориз и сухия хляб, който ви е останал, а яйцата са от кокошките на баба ти и за това не ги слагаш в сметката.
Не че темата има някакъв смисъл, но въпреки това поста ти е подвеждащ.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 03 March 2013 - 05:00 PM

На мен храната за 3 кучета (27кг, 25кг, 20кг), ми излиза в момента към 180-190лв месечно (само гранулата). А от март до края на Октомври обезпаразитявам активно всеки месец, и излиза още по 15-16 на куче (към 50лв общо). И отделно примерно давам яйца, извара, кисело мляко, пилешко месо. Консумативи като играчки, шампоани за къпане и т.н.
Горе долу по мои изчисления са необходими около 100-150лв на месец за отглеждането на едра порода куче (25-40кг). Това не са много пари, познавам доста хора, които дават тези суми само за цигари и се оплакват, че храната за кучето им била много скъпа..

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 03 March 2013 - 05:12 PM

3 големи кучета над 40 кг.Чувал гранула за всеки за месеца около 120лв
Отделно ориз,месо,зеленчуци,извара,кис,мляко,дроб,сърца идва поне още към 150лв.
Да,има гранули за 15лв 10 кг и ако целта на темата е колко най-евтино ще мина това е друг въпрос.
Но според мен поне около едни 100лв за храна ще трябва да си приготвиш.
Играчки,каишки,поводи и други аксесоари са по-скоро еднократен разход около 30-40лв.
Ветеринарните чип-около 35-40,ваксини по около 30-35,хапчетата от стотинки до 5-6лв.
Трябва да си имаш нещо в резерв ако не дай Боже кучо се поболее нещо.
Към каква порода си се ориентирал?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 03 March 2013 - 06:26 PM

Показване на мнениетоAlStyle, в 03 March 2013 - 11:45 AM, написа:

Показване на мнениетоMilla, в 03 March 2013 - 10:29 AM, написа:

Как едро куче (30+ кг.) ще излезе до 100лв., като само храната е 120 лв.?

има храна от 1,40лв и от 14лв за кг. може и да му дава готвено.Може много неща, не знам защо си мислите (как ви се наби в главите тази тъпотия и от ветеринари и от развъдници и от още един куп хора ) , че храната от 120лв е най-добра , най-хубава ... бля бля бля , аре спрете се с глупостите



Възмутена съм, какво е това отношение?

Къде съм казала "най-доброто"?
Къде съм казала "суха храна"?
Темата как да минем най-тънко ли е? Щото овеса на дребно е 80ст., царевицата 40ст./кг. - половинка на ден с малко остатъци от вкъщи и си готов?!

Но да - имам в предвид добра суха храна! И не - нямам в предвид спекулацията с цени на прехвалените лъскави чували пълни с царевица, пшеница, животинско брашно и цялата Менделеева таблица, най-често продавани във ветеринарните клиники.

А относно това, че натуралното хранене излиза 60 лв...... може само ако яде 80% въглехидрати или имаш птицекланница! Едното ми куче яде натурална храна от години, но я балансирам максимално според кучето. Е, излиза ми 130 до 170 лв. същото това куче. Вярно е, че мога да купувам и по-изгодно и не ми се занимава, но 60лв. може да излезе само ако взимам с камионите продукти.

#13 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 03 March 2013 - 06:35 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 03 March 2013 - 03:00 PM, написа:

Това не са много пари, познавам доста хора, които дават тези суми само за цигари и се оплакват, че храната за кучето им била много скъпа..


Това ми хареса!

#14 Потребителят е офлайн   Dzveru Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 10-May 11
  • Gender:Male

Публикувано: 03 March 2013 - 09:44 PM

Предварително да се извиня на лелката за грубото отношение.
Калкулатора ми е счупен и няма да седна да ти смятам сега дали мръвка + карантия+ извара + яйца+ориз и зеленчук ми излиза 60лв. , 74,38лв ,83,75лв или 100лв.Там по нагоре съм писал около 60 лв.Повече от 100 не ми е излизало със сигурност.Та да ми е точна сметката сигурно ще искаш да знаеш и колко KW ток ми е изхарчила печката докат съм варил храната.
Това че теб те мързи да минеш покрай няколко магазина или пък да се завлечеш до производителя и да вземеш по голямо количество си е твой проблем.
Искрено завиждам на хората който могат да хранят с гранула.Няма по лесно от това.Поръчваш , получаваш храната на вратата и гребеш с купата.Чиста и мързелива работа.Но когато кучето я рупа и не надава и смениш n- брой храни за космонавти, минаваш на мръвка.Пък и кат си размърдаш задника може и на прилична цена да е.
User's Signature

Машина ... не човек ... бензин ... не кръв ... двигател ... а не сърце ... !!! "Газ до края и душата в рая"

#15 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 03 March 2013 - 10:17 PM

само да ви кажа, че натуралното хранене излиза много по-скъпо по мой опит. най-лесно е за 100+ лв. да му вземеш някакви сносни гранули, я давай всеки ден по 12 лв. за телешко примерно + извара, яйца и други полезни работи за да му съставиш менюто.
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 04 March 2013 - 11:04 AM

Показване на мнениетоDzveru, в 03 March 2013 - 07:44 PM, написа:

Предварително да се извиня на лелката за грубото отношение.
Калкулатора ми е счупен и няма да седна да ти смятам сега дали мръвка + карантия+ извара + яйца+ориз и зеленчук ми излиза 60лв. , 74,38лв ,83,75лв или 100лв.Там по нагоре съм писал около 60 лв.Повече от 100 не ми е излизало със сигурност.Та да ми е точна сметката сигурно ще искаш да знаеш и колко KW ток ми е изхарчила печката докат съм варил храната.
Това че теб те мързи да минеш покрай няколко магазина или пък да се завлечеш до производителя и да вземеш по голямо количество си е твой проблем.
Искрено завиждам на хората който могат да хранят с гранула.Няма по лесно от това.Поръчваш , получаваш храната на вратата и гребеш с купата.Чиста и мързелива работа.Но когато кучето я рупа и не надава и смениш n- брой храни за космонавти, минаваш на мръвка.Пък и кат си размърдаш задника може и на прилична цена да е.



Амин.

#17 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 04 March 2013 - 11:39 AM

Най-вероятно не се вписвам с моя пес при едрите кучета, обаче не е и като да не яде, така че да си кажа.
Храня го с гранули, обаче понякога му готвя, за да го почерпя. Скоро смятах колко струва това готвене и се оказва, че не бих могла да го храня така всеки ден. Примерната манджа от телешко, черен дроб, яйца и някакви зеленчуци струва 15-20 лева в зависимост от съотношението (основно това между телешко и всичко друго :ab_041:, но приемам, че това е най-разумното месо, което мога да давам, и при положение, че не е всеки ден, няма нужда да го замествам с друго с цел пестене на ресурси.) И така, това се изяжда за два дни. И ако кучето е два пъти по-голямо и изяжда тази храна за два пъти по-малко време е ясно. Е, предполагам, че ако основната храна е готвена, тогава се готви по различен начин и не е непосилно, но със сигурност мисля, че накрая всичко това струва повече от един чувал гранули.


От друга страна смяташ, мислиш, измисляш оптимален вариант и на следващата сутрин се събуждаш и кучето има гигантска екзема. Или кашля. И обикновено е добре тази възможност да фигурира в сметката, защото иначе е тъпо. Аз имам касичка за спешни кучешки ситуации :ab_041: , защото когато убеждавах приятеля ми да вземем малчото, обещах да спра да пуша и с парите за цигари да си гледам кученцето. Естествено, че не спрях да пуша. :ab_041: И сега се налага винаги да съм подготвена, за да не се стига до припомняне на онова тъпо обещание при някоя спешна ветеринарна нужда.
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#18 Потребителят е офлайн   Habits Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 14-September 12

Публикувано: 04 March 2013 - 12:33 PM

Аз имам Каракачанско куче.

От малко го захранвах с висок клас гранула. Излизаше ми скъпо, тъй като големите кучета си хапват повечко, а пък хубавите гранули са скъпи.
Постепенно започнах да го храня и с гранули (среден клас) и с готвена храна ( ориз, яйца, кокали, месо, извара, сирене, кисело мляко, хляб , супи , манджички и т.н. ) Като цяло, вкъщи се готви безсолно с максимално намалено количество подправки и от това което ядем ние, даваме и на кучето.
Харесва му изключително много, а на нас ни излиза по-евтино така, а и си мисля, че му предоставяме нужните съставки с този начин на хранене.

Бих искал да те посъветвам да не пестиш пари за храна, поне докато кучето е малко и расте. Давай му най-добрата гранула и нужните добавки, за да израсте здраво и жизнено.
В по-горен коментар прочетох, че за хапчета и витамини повече от 5-6 лв не се дават. Това според мен не е вярно, особено за големите кучета.
Опаковка калций струва около 16-17 лв. което за 40-50кг. куче отива доста бързо.
Ваксини, обезпаразитявания и т.н. не са толкова скъпи.

Като цяло бих се съгласил с човека, който ти казва , че не е трудно да си направиш груба сметка за това колко ще ти струва всичко, особено като всички цени можеш да провериш в интернет.

Успех!

#19 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 07 March 2013 - 10:36 AM

Показване на мнениетоHabits, в 04 March 2013 - 10:33 AM, написа:

Аз имам Каракачанско куче.

В по-горен коментар прочетох, че за хапчета и витамини повече от 5-6 лв не се дават. Това според мен не е вярно, особено за големите кучета.
Опаковка калций струва около 16-17 лв. което за 40-50кг. куче отива доста бързо.



По-горе ставаше на въпрос за хапчетата за вътрешно обезпаразитяване, а не за калции и тем подобни - от някакви стотинки до 5-6 лв / бр. Моите кучета са по 25кг, за хапчета давам 20лв горе долу на 3 месеца
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#20 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 07 March 2013 - 10:54 AM

32 кг куче:

Суха храна от добър клас приблизително 80лв. (на толкова я взимам аз, иначе малко по-скъпа)

Обезпаразитяване вътрешно/външно: 30лв.

Не броим в сметката месата, плодовете, зеленчуците, яйцата и млечните продукти, които хапва постоянно, докато аз готвя или просто така.

Лакомства/пръчки/ кокали: 20-25лв.

Ваксините веднъж годишно. Прегледи когато трябват такива.

Абе под 150 лв.


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни