Dog.bg Форуми : Записки на бъдещия хендлер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Записки на бъдещия хендлер Оцени темата: ***** 1 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 20 September 2004 - 12:10 AM

Помни :
1. Кучето пред съдията. Никога човек пред кучето и съдията.
2. Крачката ти е винаги в крачката на кучето. При по дребните породи - по малки крачки, ситни.
3. В ринга главата на кучето винаги гордо носена нагоре ! Не надолу.
4. Повода винаги спокоен, да не се тегли кучето. Хендлера управлява кучето.
5. Добрия хендлер е този, който мисли винаги една стъпка преди кучето си.

Любопитните кучета не трябва да минават първи, разсейват се. Хубаво е да познавате отлично кучето и да го разтичате преди изложба при нужда. Много трябва да се внимава за следи от други кучета, нищо не трябва да нарушава ритъма и синхрона. Ринга е квадратен - не разбрах има ли определени размери, за настилката от какво ли не - от трева до зелен килим в залите.

Движенията са в кръг, триъгълник и т-образно, напред назад. При триъгълника и т-образното завоите са с остри, не овални. И никога не се застава пред съдията. Тук на курса имаше интересни прехвърляния на повода, така и не ги разбрах, прехвърляне през гърба.

За всяка порода има определени движения. Добрия хендлер трябва да ги познава, за да подчертава достойнството на кучето. Кучето не трябва да спира движението си в ринга, ако има спрели кучета ги подминава. Малките кучета въртят малкия кръг, големите големия.

По кучето никакви аксесоари, допусат се единствено на породите, на които това влиза в стандарта като йорки териер или силки териер.Разбрах, че има 12 регламента как се прави панделка на йорки.

И това, което трябва да се помни - кучето трябва да е спокойно, хендлера усмихнат, движенията плавни - изложбата е шоу.

#2 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 20 September 2004 - 10:10 PM

За пръв път някой в курса да си води записки - направо съм потресен. И всичкото това, дето си го постнал, аз ли go казах ???

т.5 е записана многo точно и е особено важна - бих я записал като точка 3.

т.2 е записана вярно, но може би аз не съм се изразил правилно - точното е "Кучето винаги МЕЖДУ съдията и водача. Никога ВОДАЧА МЕЖДУ съдията и кучето." И допълнение - това е като в театъра, водачът е артист, съдията е публиката.

И най-важната точка.

Не забравяйте никога, че всичко е само шоу. Наслаждавайте се на шоуто и доставяйте наслада на другите в шоуто - съдиите, публиката и съперниците в ринга. Само така ще ви се радват и ще ви уважат.

Каква полза ако спечелите BIS и публиката ви освирка ??? Бил съм свидетел и на такива случаи - 3000 души мощно освиркаха победителите - куче (горкото) на собственик, който не си знаеше парите. Няма да казвам държавите и изложбите, но съм го виждал поне два пъти - 1994 (с немска овчарка) и 1996 (с ротвайлер). То май още в Библията е писано - "Каква полза ако спечелиш целия свят и загубиш душата си ?".

А на всичкото отгоре - това не ви е последната изложба - the show must go on ! Това което губите днес, ще ви се върне мноогократно утре !

Така че ... вие сами преценете кое е ценното !

#3 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 08 October 2004 - 09:57 PM

Записки от курс 2 и 3, бяха един след друг и затова са на едно. А идва и четвърти !!!

1. Важно е - когато си вътре в ринга, винаги, винаги в стойка. Следи внимателно съдията. Дори и да не те вижда, вътре в ринга в стойка, докато не излезеш !
2. Трябва да уцелиш ритъма между водача и кучето. Не бъркай крачките, объркваш кучето. Все едно сте под ръка - винаги в ритъм !
3. Обръщането вътре в ринга - винаги кучето пред теб и съдията ! Главата вдигната, усмивка, кучето в стойка !
Помни :
когато се представяш с големи кучета и си в кръга, обирай ъглите, не се блъскай в съдията.
малките кучета въртят малкия кръг, но не прекалено близо до съдията. Винаги почетно разстояние и не сечеш кръга - кръга е кръг, не правоъгълник !
Когато си в кръг и има кучета пред теб, не го оставяй да души - главата трябва да е винаги вдигната. Не винаги помага повод нагоре - при по големите породи отпусни надолу повода - помага !

Стойка
Малките породи се качват на маса. Докато кучето е на масата, то винаги е в стойка, независимо дали съдията съди друго куче. Даже и да е свършила оценката, кучето вътре в ринга е винаги в стойка или движение !

Внимание - съдията може да постави кучетата едно срещу друго, за да ги сравни ! Това е опасен момент ! Дръжте ги много внимателно и на максимално разстояние, доколкото е възможно. Ако се сбият, съдията ги гони от ринга.

Когато представяте кучето, помнете - ако сет прав, кучето изглежда по малко. Ако сте клекнал, кучето изглежда по голямо. Използвайте го. Един от най добрите начини за показване е да държите кучето кучето с две ръце, каишката преметната през врата. Ръцете винаги на кучето !!!

Помни !!!!
Добрия хендлер трябва да познава идеално стандартите на породите в стойка и движение !!!

#4 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 09 October 2004 - 12:33 AM

По-точно не бих могъл да го формулирам ! Добре, че е летописецът на групата ;-)

#5 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 August 2005 - 02:25 PM

Можете да допълвате свободно, това което сте разбрали или запомнили. Записките са от втория курс, воден от Хлебаров.

#6 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 15 August 2005 - 05:28 PM

допълнение - може би и повторение

следете съдията - той не е паметник разхожда се ... и от вас зависи да го впечатлите

показваите винаги по красивата страна на кучето си

когато свърши оценяването изчакайте да ви поканят да напуснете ринга - защото може да пропуснете шанса си иначе
и НАЙ ВАЖНОТО - УСМИХВАЙТЕ СЕ ТАКА b) ИЛИ ПОНЕ ТАКА r) ИЛИ ТАКА АКО ПЕЧЕЛИТЕ ;)

#7 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 15 August 2005 - 05:53 PM

Цитат

показваите винаги по красивата страна на кучето си

За съжаление, това няма как да стане. Винаги се показва левия профил на кучето. На мен досега само веднъж ми се е случвало да покажа десния - съдията поиска при сравнение за ВОВ между две кучета да ги поставим глава срещу глава, другата хендлерка буквално ме принуди аз да се завъртя ... с което изгубих, защото не бях го тренирала и се замотах а с гръб (абе, направо, задник) към съдията, а напред, а назад... и той на бърза ръка, преди да сме се наместили, даде Боба на другото куче, щото то си стоеше в перфектна стойка.
Хитри хендлери, ей ... вече и аз ще правя така.

Е, забелязах при служебните породи, където стойката е на натегнат повод, (в случая гледах ротвайлер, а и при боксерите беше така), че всеки си застава накъдето му е партньора за двоен хендлинг, а съдията се върти да види кучето откъдето му трябва. Как не му се зави свят на тоя човек!
При останалите породи това е недопустимо.

#8 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 15 August 2005 - 06:33 PM

Цитат

Е, забелязах при служебните породи, където стойката е на натегнат повод, (в случая гледах ротвайлер, а и при боксерите беше така), че всеки си застава накъдето му е партньора за двоен хендлинг, а съдията се върти да види кучето откъдето му трябва. Как не му се зави свят на тоя човек!
При останалите породи това е недопустимо.

Няма порода при която да се адмирира двойния хендлинг.Миналата година на европейското първенство в Испания гледахме как изгониха немска овчарка именно защото с помощта на двоен хендлинг собственика и успя да я постави в стойка.Даже когато се поставят в стойка породи като ротвайлер,доберман,боксер,немска овчарка и др.,повода не трябва да е опънат.Така че това което гледаме на изложбите в нашия регион,отдавна не се прилага на запад.Би било полезно собствениците на такива кучета да посещават изложби на запад от Сърбия за да видят как се показват кучетата от тези породи.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#9 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 15 August 2005 - 06:43 PM

Така е, и Хлебаров, и Андон Тодоров (при някои напътствия към курсистите) го подчертават. Но това видях в ринга, в един от редките случаи, когато бях наблюдател, а не изложител.
Съдията им позволи двоен хендлинг, след това махна с ръка всички да приберат играчки и пищялки и отново огледа кучетата. Но те си останаха подредени на кой както му е скимнало.

#10 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 15 August 2005 - 07:45 PM

Double handling - НИКОГА ! На запад от Сърбия това е вече отживелица. Това е като с рязаните уши и опашки - след десетина години за това ще се говори като за екзотика от миналото.

А специално за АНДИ и неговите млади хендлери - Митко и Йордан пускам тази снимка:

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   MilenaIvanova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 02-February 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2007 - 11:42 AM

Здравейте!
Казвам се Милена и преди малко се регистрирах, така че ако съм сбъркала мястото където да сложа въпроса си - извинявайте! r)
Такаа, имам ризеншнауцерка - Berry, w) на 9.2.07 ще направи 6 месеца, като аз я взех на 1.11.06. Взех си я от развъдника House Kazak в Сърбия. d) Добра е , спокойна, игрива , послушна и гальовна. Интересувам се дали 'става' за изложби ? И кой трейнер бихте ми препоръчали? Знам че и сама мога да я обуча, но през седмицата не мога да я обучавам - през деня са й били малки разходките и вечер като я изведа- само тича, играе си с други кучета и дивее. bravoS А в събота и неделя - аз не мога да й се нарадвам. w) b)
User's Signature

Горда собственичка на ризеншнауцерка и на един дребосък - сладур! :-)[br]http://www.snimka.bg...album_id=106585

#12 Потребителят е офлайн   stkrisi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 442
  • Регистрация: 27-July 06
  • Location:София

Публикувано: 10 August 2007 - 01:54 PM

Къде се провеждат тези курсове за хендлер и от колко часа? Колко парички са? Благодаря Ви предварително

#13 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 10 August 2007 - 02:43 PM

Преди няколко седмици имаше такъв курс в Кранево . До колкото разбрах се мисли и за курс по време на изложбите във Велинград.

#14 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 August 2007 - 05:25 PM

Кога ще е изложбата във Велинград? Трябва да отидем, защото сме начинаещи още, а пък то ми се вижда трудничко..

п.п. Разбрах, но тогава няма да имаме навършени три месеца за жалост.. s) Нищо, ще си чакаме изложбата в Русе.

#15 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 10 August 2007 - 05:33 PM

Цитат

Кога ще е изложбата във Велинград? Трябва да отидем, защото сме начинаещи още, а пък то ми се вижда трудничко..

п.п. Разбрах, но тогава няма да имаме навършени три месеца за жалост.. s) Нищо, ще си чакаме изложбата в Русе.

Те ще бъдат три изложби- на 18,19 и 20 август, аз ще бъда там така ,че ако дойдете ще ми е най лесно да ти покажа някой неща 1super дори и да си без кучето r)
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#16 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 August 2007 - 05:49 PM

Цитат

Цитат

Кога ще е изложбата във Велинград? Трябва да отидем, защото сме начинаещи още, а пък то ми се вижда трудничко..

п.п. Разбрах, но тогава няма да имаме навършени три месеца за жалост.. s) Нищо, ще си чакаме изложбата в Русе.

Те ще бъдат три изложби- на 18,19 и 20 август, аз ще бъда там така ,че ако дойдете ще ми е най лесно да ти покажа някой неща 1super дори и да си без кучето r)

Ще видя какво мога да направя за да дойдем. Трудно е, защото нямаме превоз а и работя и през лятото.. Дано да успеем. Ако не ще се видим на някоя друга изложба след края на Август. Само кажи на коя ще ходите, тогава ще се радваме да пътуваме. Ние обмисляхме тази в Русе и после тези в София. Живот и здраве.. много се надявам.

#17 Потребителят е офлайн   blu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 18-October 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 20 November 2008 - 09:25 PM

Здравейте! Надявам се да пиша в правилната тема! Имам бигълче на 3 месеца и половина и бих желала да му дам първите уроци за поведение в ринга! Никога не съм се интересувала от тези неща преди и за това бих искала да се запиша на нещо като курс или пък да вземеме няколко урока от професионален хендлер.От София съм.
Благодаря предварително за всяко предложение!

#18 Потребителят е офлайн   Svetleto - HUSKYLOVE Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 208
  • Регистрация: 25-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2009 - 12:08 PM

Здравей :)

Първо - честито за добрия избор. Бигълчетата са страхотни! :)
Значи вариантите, които имате за уроци са хендлинг курсовете на Антоан Хлебаров, които се провеждат на поляната зад хотел Хилтън, но трябва да видите разписания и други подробности.
Друг вариант е да се свържете с някой от хендлерите и да взимате частни уроци от тях.
За хендлерите има писано по темите в Хендлинг. Просто взимате този, който ви харесва най-много и питате :)

Поздрави,
Светла
User's Signature

Качена снимка

www.svetla-handling.com

#19 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 09 May 2012 - 01:55 PM

Здравейте,
виждам, че отдавна не писано тук, но надявам се задавам въпрос на правилното място. Искам да попитам организират ли се някакви курсове по хендлинг в Бургас или поне има ли хендлери в града от които могат да се вземат уроци? Тъй като издирвам отдавна, нищо не откривам. Да попитам и как учите показване на зъби? Много ни е трудно и неприятно това....става въпрос за мопс и от тази малка уста с големи бърни никакви зъби не се виждат.....благодаря предварително :)
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни