Dog.bg Форуми : “Вкопчени в живота” или “Да оцелееш напук”

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

“Вкопчени в живота” или “Да оцелееш напук” пъпита в снега....като кокичета.....

#41 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 12 April 2013 - 01:39 AM

Снимките от гаража са някаси по-тъжни.Тъжно е когато детството на едно кутре минава в самота,като затворници са там :dh_188:
Търся приемни домове за около месец,- два най-много.Кученцата са предложени за осиновяване в чужбина,но докато могат да заминат ще мине известно време.Те са ваксинирани,чипирани,напълно са подготвени.
Никой ли не иска да даде и получи малко любов?
Ако се понамали бройката ще мога и аз да се грижа по-качествено за останалите,7 за сам човек са си много,никакво внимание не мога да им отделям :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 12 April 2013 - 10:23 PM

Днес ни беше ден за чипиране.С това документално сме съвсем готови за експедиция :md_064:
Остана време и за разходка на слънчице.Намерих и трети повод и една котешка каишка,та се водихме по трима .Две момиченца ни видели от блоковете отсреща,дойдоха да си поиграят с дребосъците,искаха да си купят кученце :ab_041: ама то нашите не се продават,хе,хе....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 13 April 2013 - 06:22 PM

Определено си имаме детски фен-клуб вече и бройката на феновете ни расте :ab_041: Чувствата са взаимни- децата се радват на кучлетата,кучлетата се радват на децата,всички са доволни :dog:
Малките вече ходят добре на повод и даже са си научили маршрута и като им омръзне навън,или им стане топло ,или пък им се припие вода и сами напират да се връщат.
Получих дарение от Esckarina :rc_036: Много много благодаря че не ни забравяш,парите определено не стигат да помогна на всички на които искам и е ужасно когато трябва да подминаваш...Всяка помощ е безценна и съм безкрайно благодарна за подкрепата :ha_081: Тъкмо навреме дойде- другата седмица трябва да платя поредния наем :cc_012:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 07 May 2013 - 04:26 PM

Отдавна не съм писала за малчуганите.Те растат,мъчат се в гаража,правят бели и ми изядоха едната пластмасова клетка.Добра клетка беше,хубава работа ми вършеше :dh_188:
Шани,Хуго и Черути си имат кандидати и се очертава в края на седмицата да пътуват(много стискайте палци нещо да не се обърка).
Останалите ще чакат :dh_188:
Има опасност да ни изгонят от гаража,заради поразиите,ще трябва да се боядиса,да се сложат нови стиропорени плоскости на вратата и две стъкла на малките прозорчета.
И да се плати още един наем.
Дона има също кандидати,но още не е чипирана .Все още не достигат и две каишки и поводи,храната е малко,освен че е най-евтината...трябва да се плати гориво за транспорта до транспорта...изобщо закъсваме го и ако някой има желание да помогне със стара каишка,повод,приемен дом,помощ при разходките ( за почистването даже не смея да споменавам,че е страшно- всеки ден по чувал лайна се събират :dh_188: ),стари вестници или каквото и да е ще сме много благодарни.

ето малко снимки от Бруно

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 May 2013 - 08:30 AM

Поради проблеми с влизането ми във форума отдавна не съм писала.
Дона ,Хуго и Черути вече са германци.Ето малко снимки от пристигането,малко стреснати все още,но за Дона казаха ,че бързо се отпуснала и още същия ден крачела като царица из целия апартамент .

Останалите тук от ден на ден са по-нещастни и не им се стои затворени в гаража.Имам чувството че живеят единствено заради минутките в които ги изкарвам на разходка,а те са толкова малко :dh_188:
Вече са почнали активно да сменяват зъбчета и са много смешни.Бени е като зайче- отпред има два постоянни по-големи и е много смешен.Той е най-кроткия и гальовен от групата и най-тлъстичък.
Гучи е придобил самочувствие,раздава го "мъжкарче" и е станал доста гласовит и не пропуска да лае по преминаващи кучета,даже настръхва и е много смешен.Дона си е все същата палава лудетина,сега е в грозния си период,сменява бебешката козина и се е поизточила,но очичките и са невероятни и муцунката е все така сладка.А Бруно е куче което не създава проблеми,овладян,изпълнителен,разбира кога не трябва да досажда( при почистването на гаража),но пък е доста любопитен навън ,доста се отдалечава и не винаги"чува" като го викам.
Освен всички проблеми с влизането във форума съм си изчерпала лимита за снимки,така че ще трябва да мисля начин как да изтрия някои от старите,за да публикувам нови.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 May 2013 - 08:35 AM

Показване на мнениеточери1, в 17 May 2013 - 08:30 AM, написа:

Поради проблеми с влизането ми във форума отдавна не съм писала.
Шанел ,Хуго и Черути вече са германци.Ето малко снимки от пристигането,малко стреснати все още,но за Шанел казаха ,че бързо се отпуснала и още същия ден крачела като царица из целия апартамент .

Останалите тук от ден на ден са по-нещастни и не им се стои затворени в гаража.Имам чувството че живеят единствено заради минутките в които ги изкарвам на разходка,а те са толкова малко :dh_188:
Вече са почнали активно да сменяват зъбчета и са много смешни.Бени е като зайче- отпред има два постоянни по-големи и е много смешен.Той е най-кроткия и гальовен от групата и най-тлъстичък.
Гучи е придобил самочувствие,раздава го "мъжкарче" и е станал доста гласовит и не пропуска да лае по преминаващи кучета,даже настръхва и е много смешен.Дона си е все същата палава лудетина,сега е в грозния си период,сменява бебешката козина и се е поизточила,но очичките и са невероятни и муцунката е все така сладка.А Бруно е куче което не създава проблеми,овладян,изпълнителен,разбира кога не трябва да досажда( при почистването на гаража),но пък е доста любопитен навън ,доста се отдалечава и не винаги"чува" като го викам.
Освен всички проблеми с влизането във форума съм си изчерпала лимита за снимки,така че ще трябва да мисля начин как да изтрия някои от старите,за да публикувам нови.

User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 20 May 2013 - 04:25 PM

Понякога като по чудо успявам чрез разни чалъми да напиша по нещичко във форума.Има някакъв проблем с публикациите,но се надявам поне че повече хора могат да четат .

Положението в гаража става трагично освен всичко друго (искат да ни гонят :dh_188: ) и заради високите температури.Гаража е панелна клетка на припек :dh_188: Като вляза да почистя пот се лее от мен на талази ,дори ми влиза в очите ,толкова е горещо.Почвам да се страхувам вече за живота на кучлетата.Няма как дори вода да им оставя за да се топят- тутакси ще ни изхвърлят (няма как да се оттича,няма сифон ,а размесена с нааканите и напикани вестници става страшна гледка:( Отделно вода нося от къщи с автобуса,няма и откъде да налея там...За да имат все пак вода за пиене се наложи върху съда с водата да сложа решетка- иначе лягат вътре и после стоят жадни(мога да ходя само по веднъж на ден след работа.
Трагични са,горките,един час на въздух и после затворени сами в онази пещ.

Моля за приемен дом. Поне за Дона ,че е най-малка ,а и има кандидати за нея и в началото на юни ще пътува,така че ангажимента ще е краткосрочен за - около десетина дена само.
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2013 - 08:49 AM

Ние сме си все така.Радвам се като видя в прогнозата за времето че се очаква застудяване.Никой не се престрашава да вземе някое диваненце за приемен дом,хотел не мога да си позволя и всеки ден треперя докога ще можем да останем в гаража.
Кутретата това не го знаят,само знаят че им е топло и самотно .Почнали са много да се карат и бият помежду си ,явно се борят кой да е "шефа".Лошото е че нападат трима срещу един а и хапят болезнено с тия остри зъбки.
Изкарвам ги и четиримата наведнъж и подемната им сила е огромна.Пресичаме шосето на повод,пускам ги и ходят около мене като патета,отдалечават се само на един поглед разстояние.Послушни дечица са,идват при повикване,само Дона има изследователски мераци и много се отдалечава,та затова тя е на дълъг ролетен повод.

Снимки от гаража нямам,а и не е приятна гледка определено.Навън е добре,но е за малко.Мечтая за помощник,ама няма,сама съм и е трудно и съм на път да рухна психически .

Тогава поглеждам снимките на "германчетата",помага ми :md_064:

Дона си има приятелче,очевидно се разбират добре,снимките са от втория ден след пристигането
Прикачена снимка Прикачена снимка

Черути изглежда малко стреснат след банята ,няма и друго куче от което да се учи,но пък цялото внимание на стопаните му ще е за него.Ориентирал се е че в кухнята винаги може да "изпадне" нещо вкусничко за хапване:)+
Прикачена снимка Прикачена снимкаПрикачена снимка

Хуго все още си няма свой дом,в приемен е ,стискайте палци за него

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2013 - 08:59 AM

Бруно,Бени и Гучи ,щастливи,цял час навън сред тревичката.
Имахме срещи и игри с други кучета,с деца, опитвам се да ги социализирам максимално.
Умни са диваненцата и красиви,а детството им мина в самота в мизерния граж :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 02 July 2013 - 12:09 PM

Последни незадомени останаха Гучи и Бруно,Прикачена снимка
а точно за тях мислех че ще са от първите задомени.Като разхождах групата от 7 броя дребосъци и ме питаха разни хора какво ще ги правя,всички цъкаха съжалително и казваха че кафявичките трудно ще се задомят,виж,за белите било лесно :db_046: Стана точно обратното :md_064:
Е,поне вече не са в гаража,а при Галя.Дано не се заседят много,че ще го закъсаме и ще се наложи да молим за помощ за плащането на сметката.Прикачена снимка



Ето снимки на Дона,Прикачена снимка Прикачена снимка
която много се е източила ,

и на Бени от новия му дом Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка


и Черути,много възмъжал:)) :ud_009:
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 August 2013 - 11:15 AM

Бруно и Гучи ,въпреки че са толкова красиви все още си чакат някой да ги хареса,горките :dh_188:
Ако някой реши да помогне за плащането на престоя им за месец август ще съм много благодарна.И един ми е пряко сили,за двамата да не говорим :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 15 August 2013 - 08:55 AM

Благодаря на Esckarina :ha_081: за помощта и че не ни забравя :rc_036: Гучи и Бруно са безкъсметни засега и още си чакат,така че бавно и сигурно затъваме финансово :ub_013:
Предстои им проверка за дисплазия,дано поне това да е наред за да имат шанс.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 September 2013 - 03:22 PM

Гучи и Бруно- едни поотраснали момченца.Чакат си късмета и хич не се замислят дали ще успея да им платя престоя за септември :dry:
Красиви кучета са ,откъдето и да ги погледнеш :wub:
Когато брат им Бени пристигна за операцията,се видяха и живяха заедно 3 дена.Познали са се и са се зарадвали на срещата :dog:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   Iv_Slav Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 16-August 13

Публикувано: 10 September 2013 - 10:31 AM

Като бях на свиждане на "моите" се видях и с тях.
Поиграхме си малко. Страхотни са !

#55 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 September 2013 - 10:49 AM

Показване на мнениетоIv_Slav, в 10 September 2013 - 10:31 AM, написа:

Като бях на свиждане на "моите" се видях и с тях.
Поиграхме си малко. Страхотни са !


Благодаря,че си им обърнал внимание и си поиграл с тях. :rc_036: Винаги са били жадни за внимание,дано да им се усмихне късмета да си имат скоро и те свой дом .За съжаление нямам възможност да им ходя на свиждане :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 25 September 2013 - 09:24 AM

След проблемите с дисплазията на Бени направихме снимки и на Гучи и Бруно.Нещата не са добри.
Оказа се че и Гучи се нуждае от операция на едното краче.Това е мнението на двама лекари,направена е консултация и с д-р Димов .
Тази "приятна" новина направо ме смазва :dh_188: Много съм отчаяна и не знам дори на какво да се надявам...Страшно безкъсметни излязоха тези кученца :dh_188:
За да се направи операция на Гучи първо трябва да му се намери приемен дом в София.По-специалните ангажименти ще са за около седмица- да се заведе за операция,после 5 дена всеки ден да се води за инжекции.
Обаче къде да намеря такъв приемен дом :dh_188: Тотално съм шашната и в безизходица и не знам какво да правя :dh_188: Ще съм много благодарна за всякакви идеи,предложения,контакти с евентуални приемни домове за Гучи.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 27 September 2013 - 08:09 AM

Не знам вече тази тема дали изобщо скоро ще може да се добута до някакъв хубав край като цяло,но все пак да покажа бивш Черути (сега Торги) какъв е образ:)Прикачена снимка


И да напомня, че отчаяно :uc_029: търся вариант за операция на Гучи,(който е не по-малък образ :ab_041: )та да има и той шанс за дом :dh_188:
Трябва му приемен дом за около месец в най-добрия случай,може и за две седмици само ,докато е прясна операцията,после ще се върне пак при Галя в Пловдив.Всички разходи по престоя му ще бъдат поети,включително и разходите по превоза му до клиниката.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   klarisss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 150
  • Регистрация: 09-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 27 September 2013 - 11:00 PM

:rc_036: УСПЕХ ! И много късмет! Дано да успееш.
User's Signature




#59 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 17 March 2014 - 11:29 AM

Гучи остана последен от парфюмчетата.Добрата новина е ,че операцията на едното краче е вече факт и е минала успешно.
Ако обстановката ви се струва позната,то е защото Гучи е в същия приемен дом,в който беше и брат му Бени:)
Ходих му на свиждане и ме позна(изненадващо за мен) и нацелува.Гучи е красавец,както се вижда,но освен това е и много,много послушен.Някой ще извади късмет с него. Но дотогава на Гучи ще му е нужен късмет в големи дози.Ще трябва да се оперира и другото му краче.Така че стискайте палци и го мислете с добро.Надявам се да може да отиде и тази тема при тези с хубавия край.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 17 September 2014 - 11:20 PM

С огромна радост искам да кажа и в тази тема- за местене сме :af_089: :af_089: :af_089:

И последното "парфюмче"-Гучи, вече си има собствен дом и в момента усилено учи немски:)Новото му име е Лъки.Ето го,аристократично полегнал в новото си дворче.
Прикачена снимка

Благодаря от сърце на Streunerhilfe Bulgarien e.V :rc_036: :rc_036: :rc_036: и на двете приемни "мами"(и двете на име Галя :rc_036: :rc_036: :rc_036: ),които се грижиха повече от година и половина за него .
User's Signature

Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни