Dog.bg Форуми : Яде ако!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Яде ако!

#1 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 11 March 2013 - 11:43 AM

Не знам вече какво да я правя тая маймуна - от както я взехме си похапва от акото си отвреме навреме, но днес направо ме срази - изяде акото на дъщеря ми! За миг оставих гърнето на земята за да оправя памперса на нейната тоалетна и не съм усетила кога го е измъкнала от гърнето..отивам да го хвърлям - гледам - няма го . Връщам се в стаята и я гледам нашата се облизва доволно доволно. Изяла го е, намаше и следа, освен доказателствата по пода и доволния поглед и облизвания. Щях да припадна. Карах и се пляснах я два пъти по муцуната ама..не вярвам да е разбрала нещо.

И от нейното си похапва от впреме на време, а се притснявам, че после отива да ближе дъщеря ми, която пък си лапа после ръцете..
Какво да правя? Вече съм отчаяна, че няма да се отучи от тоя отвратителен навик.

Ако продължава така няма изобщо да я извеждам навън - че тя ще изяде къде що ако види. Храня е добре, яде Орижен - не вярвам да и липсва нещо. Не е гладна, защото преди това тъкмо беше яла. Не знам защо го прави това:((( Извеждах я вчера горе на терасата и въпреки, че преди това я мих с маркуча, пак успя да намери частици засъхнали акита от чайки..и пак ходи да ги ближе.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   ндд Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 05-December 11

Публикувано: 12 March 2013 - 05:17 AM

Няма отърване.На моя са му деликатес изсъхналите котешки лайна.Първото нещо като излезе на вън е да изяде де що има лайна в градината и тогава започва играта.В чудо съм се видяла ама не мога да го отуча от тая гадост.Докато му викна НЕЕЕЕЕЕЕ и вече бяга с лайното в уста.

#3 Потребителят е офлайн   kris4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:мопсчета, котета и музика... :)

Публикувано: 12 March 2013 - 11:51 AM

Моята Ида когато беше малка си изяждаше нейното ако веднага щом свършеше работата. Но бързо се отучихме. Но имам три котки в нас. Едната има ужасния навик да прави тази работа върху един диван. Идичка дпбре знае, че не трябва и като кажа Не, бяга, но по-лошото е,че не можем да се отучим...И витамини и даваме , и хубава храна. Не е от липса, просто е ужасен навик. Дано се справите с това! Успех!
User's Signature

Качена снимка

"Винаги се цели в Луната! Дори и да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите."
Les Braun

#4 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 March 2013 - 04:42 PM

Ох, аз като я усетя 4е ще захапе нейното и и викна "НЕ"..и тя бързо се отказва. Но ако не я видя...си похапва. Не винаги де, не знам кога решава че иска да го яде.
Днес пак я разхождах на терасата и понеже е открита покривна почти винаги има по някое изсъхнало ако от чайка. Та днес пак похапна малко преди да успея да го изчегъртам от плочките. На всичкото отгоре яде и пясък (имаме детски пясъчник там) и не знам тва опасно ли е? Не знам що за интерес има към пясъка но и онзи ден и днес си похапна малко. Честно казано се ужасявам при мисълта да я изведа и да яде акита. Най вече защото не се знае колко болно куче го е изакало. Та засега - ще бяга само на терасата поне докато не се отучи да яде боклуци. Там поне акитата са от пернати и поне кучешка болест няма да лепне от тях.

Взех и аз таблетки калций, макар че много се съмнявам да е от липса на калций.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 12 March 2013 - 05:50 PM

Това е копрофагия. Възможно е да го прави по много причини - проблем с храносмилането (храната не се смила добре и това кара кучето да се опитва да използва несмляната храна за консумация например, или пък някои женски го правят чисто от усет към домакинството - за да "почистят", ако например са се изакали в къщата поради някакви обстоятелства.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 12 March 2013 - 07:37 PM

На колко е малката? Бебетата обичат ако. Освен това рядко ядът кучешки. Виж - котешките и човешките са си лакомство. А ако намерите кравешко или конскоо - деликатес - става и за ядене и за овъргалване. С порастването обикновено интересът намалява и изчезва.

#7 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 12 March 2013 - 07:43 PM

На моя конското му е любимо, след това е човешкото. Понеже го разхождам в район, в който яздят, често има конски. Ние им викаме тортички и преди, когато видеше някое, не можеш да го спреш. Ядене, въргаляне и аз отстрани му виках и го гоних по цялото поле. Сега това премина и вече не им обръща такова внимание, даже ги подминава, рядко се случва да си хапне.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Didi168 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 10-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 March 2013 - 07:47 PM

Това е проблем, който се наблюдава често и при различни породи кучета. По принцип ветеринарите казват, че има недостиг от калции и предписват таблетки, но заведете я и вижте лично на вас какво ще ви кажат :) Не може да продължава така, и в никакъв случай не я обричайте на живот вкъщи без разходки!
User's Signature

... Don't remember where I was
I realized life was a game
The more seriously I took things
The harder the rules became...

Качена снимка

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 12 March 2013 - 08:07 PM

Да, все още много ветеринари предписват калций без изследвания.
Според мен ще го израсте това ак е малко кучето.Ак пък е голямо просто и покажете,че това действие е нежелано.
Навън с повод и следите внимателно какво прави.Посегне да лапне веднага Не,като не го вземе лакомство.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 March 2013 - 10:19 PM

Това, което най-много ме тревожи в случая е, че ако яде акита на други кучета или котки по улицата може да лепне някоя болест на децата ми. Особено на малката която все още си лапа ръцете, постоянно си играе с кучето, а кучето я ближе къде ли не. Надявам се да престане да яде акита с времето (тя сега е на 4 месеца и половина). Иначе ветеринаря не можа да каже точна причина за това..можело да бъде от паразити, от липса на калций..или просто от скука.

Иначе...може да е заради това, че аз винаги махам акито като го изака. Може да си го иска и да се опитва да си го изяде преди да го взема. Но пък тая теория не обяснява защо изяде акото на дъщеря ми..

Иначе ако не се научи да не яде чужди акита..ще я разхождам...с наморник хахахах:) не знам има ли толкоз малък:))))
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 12 March 2013 - 10:29 PM

Мисля,че почти всяко малко кученце е минало през този етап на лайноядство.Показвайте й че това нейно действие е нежелано и награждавайте желаното действие.Ако навън подуши,но не лапне или подмине без да обърне голямо внимание хвалете и давайте лакомства.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   sisaria Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 06-October 12

Публикувано: 02 May 2013 - 10:20 PM

Оскар - чихуахуато ми... яде малко от собственото си ако, което по-късно от четене из форуми, разбрах че е липса на някакви витамини.
Обаче добермана ми Ариа, яде всякакви по улиците и няма отърване, а нейното собствено не!

Всяко куче е различно...това което разбрах е че всички го правят и няма справяне с проблема, освен в този момент..да се отклонява вниманието..така че да забрави, но пак не е гаранция... Това е като навик при кучетата.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни