Dog.bg Форуми : Тити - една запетайка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тити - една запетайка

#1 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2013 - 03:06 PM

Тити живееше на оживено кръстовище. Оказа се, че си има нещо като стопанин или поне ползваше дворът на стопанина си, за да се спасява от местната глутница. Така или иначе миналото на Тити не е важно.
Тити е като запетайчица - и на размер и по нрав. Толкова дружелюбно, ненатрапчиво и мило кученце никога не бях виждала.
Няма как да не ми напомни за едно друго мое подопечно, на което не успях да помогна и ми се иска да си мисля, че тя ми я е изпратила.
Тити тежи 7-10 кг. Най-основото за характера й е, че е отстъпчива, ненатрапчива и безкрайно мила. ИМа навика да се смее ако сте виждали това у други кучета, уникално забавно е :)
С Тити ще започнем процедурите по тестване, ваксиниране, кастрирайте, а вие й пожелайте късмет :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   tinati Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 218
  • Регистрация: 10-December 10
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 16 March 2013 - 03:50 PM

Късмет на милото момиче! :ba_025:

#3 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 April 2013 - 10:57 AM

Тиифунел има някакъв проблем с крачетата, надявам се да не е дисплазия, ще я водя на снимки....скоро...
Иначе е чудесно и прекрасно кротко кученце, което е много благодарно на Мати, че се грижеше за нея и идваше да я разхожда докато аз пътувах!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2013 - 11:10 AM

Тити все още е при мен. Не съм я предлагала за чужбина, нито тук. Но като че ли повече ми се иска да я задомя тук. Тя се оказа много, ама наистина много чувствително и деликатно същество. У дома все едно я няма. Спи по цял ден. На разходки е кротка, върви плътно до теб, не иска да души и любопитства. Иска само човешка компания. Единственото лошо е, че има проблем с крачетата. С предно куца, не иска да върви много, а когато върви го прави изключително бавно. Моите съмнения са или тежка дисплазия или тежък артрит. На моменти спира и отказва да върви въобще. За съжаление в момента нямам излишни средства, за да я заведа за снимка. И ще чака докато я сместя в списъка.

Иначе е куче мечта за някоя баба, която има нужда от предано другарче.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2013 - 06:49 PM

Тити получи две чувалчета храна подарък от Streunerhilfe Bulgarien! Благодаря! :rc_036:

Утре ще я снимам с подаръка.

За жалост обаче имам лоши новини от днес за Тити, които много ме натъжиха. Открих на коремчето й бучка и я заведох за преглед. Лекарите имат съмнения за тумор на гърдичките. Трябва да й се направят кръвни изследвания, след което да се направи операция за отстраняване на гърдичките и едва тогава ще се знае какъв е тумора. След 2 месеца и втората редица.

Няма да я предлагам за осиновяване изобщо, ще си остане тук докато се възстанови изцяло.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 July 2013 - 03:49 PM

А това е обичайното дебилно поведение на това мъниче. Честно, понякога ме влудява като се държи така...


User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 July 2013 - 04:17 PM

Усмихва се момичето!

Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 03 July 2013 - 04:21 PM

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: е не бях срещала такава усмивка досега :ab_041: :ab_041: :ab_041: , Дени приказна е Тити, дано съдбата е благосклонна към нея и образуванието на гърдичката не е опасно. Успех малка Тити

П.П. Спам, спам, но след това клипче, не може да се сърдите

:rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 July 2013 - 08:29 AM

Да, усмивката й е запазена марка. Тя не ме дразни, ама като почне да гледа в една точка и да не реагира на нищо,направо :eg_033:

Направихме кръвни изследвания на Тити, всичко е ок, теста за дирофилария и ерлихиоза също е отрицателен. Сега трябва да й направя снимки на белия дроб евентуално за разсейки и насрочваме операцията за премахване на туморите и с това и кастрация.


User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2013 - 10:26 AM

Бабичка мамичка, грънци мрънци. Тити я заведох уикенда на дълга разходка сред свежа Витоша, толкова много й хареса. А на мен ми харесва най-много как спят после :ab_041:

Направихме й рентеген и ехограф, на които се вижда, за жалост, проблем със сърчицето. Не голям, но все пак. Ще се прави евентуално още едно изследване, за да се докаже този проблем преди операцията по отстраняване на туморите. Исках да я заведа на разходка сред природата именно преди операцията. Външният й тумор явно се е спукал и вече го няма, но вътрешно се напипват. Всички други изследвания са й в норма, така че се смята, че няма разсейки и поражения на този етап.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2013 - 08:40 AM

Тити също беше на ваканция, на която се показа като отличен пазач.
Най-много обаче й липсваше личният й масажист:


User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 September 2013 - 06:55 PM

Втората младост на баба Тити :)
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2013 - 05:06 PM

С Тити нищо не се случва, не я предлагам за осиновяване никъде и просто не знам какво да правя с нея. Много ми се иска да я осиновят вече, за да си освободя кучешкото място, че кандидати много. Ако някой с повече опит и знания може да ме посъветва, бих приела всеки съвет. Ето какво е положението:

Когато взех Тити, тя беше много мудна, бавна, куцаше, не понасяше добре разходки над 30 мин. Аз я щадях мислейки, че е възрастна. След това обаче започнах да я вземам с нас на Витоша и Тити претърпя невероятна трансформация. Отслабна, заякна и започна да тича след Арви. Според някои хора, тя не е баба, а е около 5-6-7 годишна. Спря да куца и започна да ходи по 7-8 км без проблем и с очевиден кеф. Стана ясно, че е била просто обездвижена. След това на гърдичките й се появи някакво кожно образование, което смятахме, че е тумор. Заради това се взе решение за операция на гърдите, а преди това изследвания на бял дроб и сърце за евентуални разсейки. Рентгена показа, че белият дроб е ок. Ехографията на сърцето обаче показа, че може би има ЕВЕНТУАЛЕН сърдечен порок. Не е доказано, но има такива съмнения. Кръвните й показатели бяха в норма. Образованието на гърдичките й обаче изчезна само и в момента се напипват само някакви вътрешни напластявания (ако мога така да го кажа) и отново не е ясно това тумори ли са или не са. Тити не е кастрирана и докторите много се страхуват как би понесла операцията заради евентуалния сърдечен проблем.

И аз просто не знам какво да правя - риск от операция/кастрация заради сърцето. Ако не се оперира - риск от рак на гърдите.

Единственото, което много ме спира е, че в момента Тити е в идеална форма - тича, забавлява се, личи й, че е щастливо куче. Ако отпочнем операциите това вече няма да е така. И как да я предлагам за осиновяване с подобен неясен здравен статут?

Наистина - ако някой има съвет/опит, с огромно желание приемем всичко. Тити днес на Витоша:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2013 - 11:07 PM


User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 22 October 2013 - 09:19 AM

При такава неясна ситуация няма ли как да се вземе материал за хистология?
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#16 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 October 2013 - 08:54 PM

Смята се, че упояването може да повлияе лошо върху сърцето и тя да не издържи упойка. А нищо не може да се направи без упойка.
Най-вероятно клоня към решението да я предлагам така както е като обясня всичко. В момента тя е активна, жизнена, би могла да живее така доста време докато нещо не изникне....
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2013 - 04:03 PM

Tити обича и зимните разходки в планината :)
Но за някои терени са й нужни зимни обувки :)
Тича след Арви и винаги я ползва за водач. Добро куче е Тити. Най-лесното за гледане приемно досега за мен.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2013 - 06:13 PM

С Тити имаме нужда от малко помощ. Търся някой, който да я гледа за 2 седмици покрай Коледните празници. Тя е наистина много безпроблемна и лесна за гледане. Ако някой има желание и възможност, ще ни помогне много :)
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2014 - 11:14 AM

Тити си е все така. Няма промяна в здравословното й състояние. Радва се на планината, но в града не обича да се разхожда. Привързана е към Арви и я ползва за водач и сигурност. Има нужда от такъв приятел. Не знам дали някой някога ще я поиска, но тя има нужда от стопанин. Към мен е като ваденка, изключително послушна и прилепчива към стопанина си. Сигурна съм, че някой много би се радвал на нейната компания, защото е деликатна и пълна с обич, която просто иска да даде на някого. Убеденса съм, че някой друг много повече ще оцени другар като нея от мен, защото аз просто нямам време. Но уви...

Пиша тук с молба като от последния ми пост. Имам нужда някой да гледа Тити от 16-20 юни когато ще съм в служебна командировка. У дома тя е невидима, а навън има нужда от точно 10 минути. А компанията й е наистина страшно приятна :)
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2015 - 10:32 PM

Моля темата да се премести в Разказите с чуден край. Тити си остава мое куче.
Току що тя дойде при мен и се сгуши, погледнах в очите й. Когато погледна в очите на моето куче Арви, виждам чистота, необремененост, покана за игра, нетърпение къде ще ходим, какво ще правим дори и сега когато е вече на 5 години и порасна. Когато погледна в очите на Тити виждам миналото й, "житейския й опит" на бездомно куче, виждам предпазливостта и умереността, виждам обаче и предаността и вярата й в мен /които хич ги няма в очите на Арви, тюх, тюх/. Очите й казват "това е то, аз намерих всичко, от което имам нужда, друго не искам".

Тити обича моята Арви, ползва я за водач и само чрез нея играе и тя, обича и мен. Вярно, тя е и много изразително куче, та това може и да са само среднощни бръщолевини. Но сърце не ми дава да я причиня ново местене, виждайки колко добре е тя при нас.

Надявам се съдбата да й даде още много дълги години живот въпреки здравословните проблеми.

Та, колкото и да отлагах, вече обявявам - Тити намери своя дом и стопани :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни