Dog.bg Форуми : Ветмедин /VETMEDIN/

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ветмедин /VETMEDIN/

#41 Потребителят е офлайн   Alkot Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 02-October 08
  • Gender:Male

Публикувано: 28 February 2012 - 09:52 AM

Руски превод на листовката към лекарството :

ИНСТРУКЦИЯ ПО ПРИМЕНЕНИЮ
Лекарственное средство, действующее на сердечно-сосудистую систему
Vetmedin® 1,25 mg {также есть дозировки 2,5 и 5 мг}

Действующее вещество: Пимобендан
Для животных: Собаки

Состав
1 капсула препарата Vetmedin® 1,25 мг содержит: действующего вещества Пимобендана 1,25 мг

Форма выпуска и содержание
Упаковка, содержащая 100 капсул.

Фирма-производитель
Boehringer Ingelheim Vetmedica GmbH Binger Str. 173 55216 Ingelheim

Область применения
Лечение сердечной недостаточности у собак, вызванной дилатационной кардиомиопатией или недостаточностью клапанов (регургитация митрального и/или трикуспидального клапанов) с характерными симптомами, такими как, например, кашель, одышка, снижение толерантности к нагрузкам или асцит.

Противопоказания
Vetmedin® не следует применять при гипертрофической кардиомиопатии и заболеваниях, при которых увеличение сердечного выброса не может быть достигнуто по функциональным или анатомическим причинам (например, при стенозе устья аорты).
Поскольку Vetmedin® выделяется из организма преимущественно через печень, этот препарат не должен применяться у собак с тяжелыми формами печеночной недостаточности.

Меры предосторожности
У собак больных сахарным диабетом во время лечения необходимо осуществлять регулярный контроль уровня глюкозы в крови.
Взаимодействие с другими средствами
В фармакологических исследованиях не удалось установить никакого взаимодействия между сердечным гликозидом строфантином и пимобенданом. Индуцированный пимобенданом подъем фракции сократимости ослабляется антагонистами кальция, такими как верапамил и бета-адреноблокаторами, такими как пропранолол.

Дозировка, форма и сроки применения
Дозировка составляет 0,5 мг действующего вещества на 1 кг массы тела, суточную дозу распределяют на 2 приема. Это соответствует 1 капсуле Vetmedin® 1,25 мг утром и 1 капсуле Vetmedin® 1,25 мг вечером на 5 кг живой массы. Широта терапевтической дозировки колеблется от 0,2 мг до 0,6 мг на 1 кг массы тела, разделенные на 2 приема в сутки, ежедневно.
Vetmedin® необходимо давать через рот. Дача препарата Vetmedin® должна происходить примерно за один час до кормления. Vetmedin® может назначаться также в комбинации с мочегонным средством, например, фуросемидом.
В случае декомпенсированной сердечной недостаточности рекомендована пожизненная продолжительная терапия препаратом Vetmedin®. Поддерживающая доза должна быть подобрана индивидуально в зависимости от тяжести заболевания.

Рекомендации в случае передозировки
В случае передозировки производят симптоматичное лечение.

Побочные действия
В редких случаях встречается легкое положительно хронотропное действие (повышение ЧСС), а также рвота. Эти эффекты зависят от дозы и могут быть предотвращены сокращением дозы. Если Вы отмечаете побочные явления у Вашего животного, которые не представлены в этой инструкции, сообщите ее {их} Вашему ветеринарному врачу или сотруднику аптеки.

Время выведения
Не указано.
Примечание: у продуктивных животных не применяют

Примечания и указания по хранению лекарственного средства
По истечению срока указанного на флаконе и на внешней упаковке лекарственное средство не применяют.
Лекарство по истечении на контейнере и внешней упаковке указанного срока годности больше не применяют.
Хранить при температуре не выше 25 °C.

Меры предосторожности при утилизации не использованных лекарственных средств или прочие меры предосторожности для сохранения безопасности окружающей среды.
Неизрасходованные ветеринарные препараты необходимо передавать в специализированные места сбора вредных веществ. При общей утилизации отходов с домашним мусором необходимо обеспечивать такие условия, при которых исключается возможность нецелевого использования этих отходов. Ветеринарные препараты нельзя утилизировать по средствам канализации со сточными водами.

Дата формулировки инструкции: 16.05.2001

#42 Потребителят е офлайн   tonig Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 17-March 12
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 March 2012 - 08:48 AM

Здравейте, повдигам тази тема, защото спешно ми трябва Ветмедин 5 мг. Ще се възползвам от добронамереното предложение за помощ от Alkot, за закупуване от Солун, но ми трябват веднага. Закупиха ми ги от Швейцария, свършиха и аз реших , че ще е достатъчно, но явно не може моето куче вече без тях. Влоши му се положението.Временно ще купя от една клиника по 2,50 лв таблетката, защото нямам друг избор, но ако някой може да ми предложи на приемлива цена докато ми доставят, ще съм много благодарна.

#43 Потребителят е офлайн   jelast1 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 30-March 12

Публикувано: 19 April 2012 - 07:38 AM

Здравейте!Нова съм в този и не съм сигурна ,дали тук трябва да постна това,затова ме извинете предварително.Кученцето ми-болонка на 12 годинки вчера умря.Взех решението да я умъртвим,защото я гледах как се мъчи в продължение на 2 месеца.Това бяха най-трудните 2 месеца в живота ми.Лекувахме я с Vetmedin 0.5mg.,тя си отиде.Един много мил човек от форум ни снабди с лекарството от Гърия,но за съжаление на нас вече не ни трябва.Остана ми почти цялата опаковка.Ако някой спешно има нужда от него ,мога веднага да Ви го изпратя,Аз съм го взела за 60 евро,от него липсват 10 капсули,ще ви го изпратя за 70лв.,дори и за по-малко.Обадете ми се.Тел.0898354226.Дано вашите любимци да продължават да ви радват още дълго време.КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#44 Потребителят е офлайн   Vaskonti Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-April 13
  • Gender:Male

Публикувано: 15 April 2013 - 06:25 PM

Здравейте ! Има ли български заместитетл на ВЕТМЕДИН (Pimobendan )на ф-ма"Бьорингер Ингелхайм" !Касае се за сърдечен проблем на Далматинец ?

#45 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 15 April 2013 - 10:36 PM

Живея в Испания и при нужда мога да закупувам лекарството и да го изпращам по пощата .Ако има закъсали да ми пишат на лични.Давам линк на сайта с разновидности и цени.
Да не си помисли някой ,че става въпрос за бизнес или нещо подобно,Просто ако мога да помогна на някой,ще го направя с удоволствие.
http://www.farmaciav...tmedin&x=6&y=11
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#46 Потребителят е офлайн   Vaskonti Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-April 13
  • Gender:Male

Публикувано: 18 April 2013 - 01:08 AM

Здравей Деси приятно ми е Васко бих се радвал ако е възможно да ми помогнеш за моя домашен любимец за 2бр.VETMEDIN MASTICABLE 5 MG 50 COMPRIMIDOS !Оставям имейл може и на скайп да осъществим връзка ! vas58@abv.bg и vaskonti58@gmail.com , предварително мерси!

#47 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 18 April 2013 - 02:48 PM

Здравей,опитах да ти пусна лично съобщение, но са ти блокирани.Изпратих запитване за приятелство в скайп от името на дъщеря ми Мишел И.....
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#48 Потребителят е офлайн   Vaskonti Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-April 13
  • Gender:Male

Публикувано: 18 April 2013 - 08:17 PM

Не зная защо е така за това посочих двата имейла !Ако искаш пробвай с ника vasuonti 58

#49 Потребителят е офлайн   Vaskonti Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-April 13
  • Gender:Male

Публикувано: 18 April 2013 - 08:18 PM

vaskonti58

#50 Потребителят е офлайн   Vaskonti Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-April 13
  • Gender:Male

Публикувано: 19 April 2013 - 06:21 AM

Ако не представлява проблем може да ми оставите имейл или скайп да опитам аз да се свържа !Предварително мерси!

#51 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 19 April 2013 - 12:08 PM

скайп mishelleivaylova98
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#52 Потребителят е офлайн   Yanapan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 12-June 13

Публикувано: 12 June 2013 - 04:59 PM

Аз имам останали 78 капсули Vetmedin 5 mg. Лекарството е поръчано през декември миналата година от английска ветеринарна аптека и ни беше доставено в България средата на януари. Лабрадора ми беше диагностициран с дилатативна кардиомиопатия в клиника Син кръст в София и му беше предписано лечение с Ветмедин. След месец направихме контролен преглед в Централната Ветерианарна Клиника от кардиолога д-р Ранко Георгиев и се оказа, че кучето не страда от сърдечно заболяване, а просто му е леко разширено сърцето /най-вероятно генетично/, за това ни препоръчаха да спрем лечението с Ветмедин и да спрем всякакви добавки, които ни бяха изписани. Именно за това и продавам остатъка от капсулите, които ни останаха. Годността на лекарството е до 10.2014 г. Продавам ги по 1.65 лв. - тоест всичките струват 128.70 лв. /за разлика от цената в българските клиники, която е над 2.50 лв./

#53 Потребителят е офлайн   Yanapan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 12-June 13

Публикувано: 26 June 2013 - 12:09 PM

Бих ги продала и по 1.20 за капсула, което ще рече, че 78 капсули ще ви струват 93.60 лв.

#54 Потребителят е офлайн   tonig Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 17-March 12
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 August 2013 - 08:35 AM

Здравейте,
от 13.08.2013 г. вече не ми е необходим Ветмедин 0,5 мг. Остана ми цяла опаковка - 100 капсули и 65 бр. капсули. Ако някой има нужда за своя любимец, защото за съжаление аз вече нямам, пишете ми на raeva_a@abv.bg].]Благодаря на Alсot, който беше винаги любезен да ми ги доставя.

#55 Потребителят е офлайн   tonig Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 17-March 12
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 August 2013 - 09:41 AM

Искам да поправя инфармацията за Ветмедина - не 0,5 мг, а 5 мг е.

#56 Потребителят е офлайн   a_kostova Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 22-December 13

Публикувано: 22 December 2013 - 11:29 AM

Здравейте, останаха ми 58 капсули Ветмедин 5мг. Кученцето ми почина след едногодишна борба със сърдечен проблем. Ако някой се интересува може да ми пише. Надявам се да помогна да друго кученце да продължи да радва близките си.

#57 Потребителят е офлайн   a_kostova Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 22-December 13

Публикувано: 13 February 2014 - 11:28 PM

Във връзка със съобщение #56: Не разполагам вече с Ветмедина, за който писах по-горе! Ако имате контакти с хора, които живеят в Гърция - там една опаковка Ветмедин 5мг капсули е около 70евро. Успех на всички, които се борят за живота на своите любимци!

#58 Потребителят е офлайн   zorichka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 08-June 14

Публикувано: 08 June 2014 - 08:12 PM

Здравейте, имам нужда веднага от Ведтамин, виждам , че постовете са по стари дали на някой му е останал и има, трябва да го почнем много спешно, надявам се и да спася кучето ми по този начин.
Ще бъда много благодарна ако някой може да помогне с някаква информация !

#59 Потребителят е офлайн   ehsiq Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 12-February 14

Публикувано: 13 June 2014 - 10:28 AM

На нас също ни е нужен Ветмедин 5 мг.! Ако на някой му е останал и го продава ще съм му много благодарна!

#60 Потребителят е офлайн   borisova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 02-November 07

Публикувано: 02 July 2014 - 09:17 PM

Цитат

Кучето ми е с дилативна кардиомиопатия. Моля, ако някой разполага със свободни таблетки, нека ми пише или се обади/смс на тел 0877876023.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!


От тук http://forum.zoomani...=310750#p310750
Просто помагам на потребителката, имала е проблем с регистрацията.

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни