Dog.bg Форуми : Ветмедин /VETMEDIN/

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ветмедин /VETMEDIN/

#1 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 26 July 2006 - 08:07 AM

Здравейте !

Пускам нова тема,защото е много спешно и важно да намеря това лекарство,а в другата тема където съм писала е възможно не всеки да погледне.

Търся начин за доставка на ВЕТМЕДИН -5 мг. на ф-ма"Бьорингер Ингелхайм".Има го във всички европейски държави в хуманитарните аптеки.На най-добри цени се продава в Германия и Австрия.Това е единственото лекарство,което може да помогне в случая на кучето ми и трябва да го взима до края на живота си.

Ще бъда много благодарна ако някой може да помогне с някаква информация !
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 July 2006 - 08:14 AM

Виж последния пост в другата тема.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 26 July 2006 - 09:02 AM

Писах r)
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2006 - 03:19 PM

Цитат

Здравейте !

Пускам нова тема,защото е много спешно и важно да намеря това лекарство,а в другата тема където съм писала е възможно не всеки да погледне.

Търся начин за доставка на ВЕТМЕДИН -5 мг. на ф-ма"Бьорингер Ингелхайм".Има го във всички европейски държави в хуманитарните аптеки.На най-добри цени се продава в Германия и Австрия.Това е единственото лекарство,което може да помогне в случая на кучето ми и трябва да го взима до края на живота си.

Ще бъда много благодарна ако някой може да помогне с някаква информация !

Vetmedin го няма във всички хуманни аптеки- това е ветеринарно лекарство.Изписва се с рецепта и се купува от вет лекар.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 26 July 2006 - 03:38 PM

Цитат

Здравейте !

Пускам нова тема,защото е много спешно и важно да намеря това лекарство,а в другата тема където съм писала е възможно не всеки да погледне.

Търся начин за доставка на ВЕТМЕДИН -5 мг. на ф-ма"Бьорингер Ингелхайм".Има го във всички европейски държави в хуманитарните аптеки.На най-добри цени се продава в Германия и Австрия.Това е единственото лекарство,което може да помогне в случая на кучето ми и трябва да го взима до края на живота си.

Ще бъда много благодарна ако някой може да помогне с някаква информация !

Можете да го поръчате по интернет. Доколкото си спомням цената е около 25-30 щатски долара за 100 таблетки.


Vetmedin (Pimobendan) 1.25mg 100 Capsules
Manufacturer: Boehringer Ingelheim

Our price: 45.00 USD
View details | Add to cart
Treatment for canine congestive heart failure - for dogs [more info]


Vetmedin (Pimobendan) 2.5mg 100 Capsules
Manufacturer: Boehringer Ingelheim

Our price: 70.00 USD
View details | Add to cart
Treatment for canine congestive heart failure - for dogs [more info]


Vetmedin (Pimobendan) 5mg 100 Capsules
Manufacturer: Boehringer Ingelheim

Our price: 85.00 USD
View details | Add to cart
Treatment for canine congestive heart failure - for dogs [more info]



Не зная как е организирана доставката. Обикновено е с DHL, което е доста скъпо, но мисля, че може да се договори и друг начин. С DHL доставката е за около 3 до 5 работни дни.

допълнение:
Открих нещо и го помествам. Неволно съм ви заблудил в цената, за което моля да бъда извинен. Явно информацията ми е била стара.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#6 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 26 July 2006 - 03:41 PM

Объркала съм се,но имам рецепта,даже и няколко копия и направих.За момента има един човек ,който ще пътува и някъде в неделя ще се върне.Дано му го дадат с рецептата и да не му правят проблем.Все пак продължавам да търся и друг вариант,ако нещо не се получи.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 26 July 2006 - 03:43 PM

А къде мога да го поръчам по нета?
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 26 July 2006 - 03:45 PM

Цитат

А къде мога да го поръчам по нета?

http://www.globaldrug.tv/vetmedin.asp

Желая Ви успех и късмет !
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#9 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 26 July 2006 - 03:48 PM

Благодаря ви много ,това е добър вариант,колкото и да е скъпо,ако нищо не се получи с директна доставка от човек,ще има на какво да разчитам r) r)
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 15 September 2006 - 09:54 AM

Здравейте всички r)

Пускам тази тема единствено с желанието и мисълта да си помогнем в набавянето на това лекарство. Предполагам и други кученца го взимат ,а доставянето му се оказва голям проблем/поне за мен/.

Vetmedin (Pimobendan) е лекарство за сърце.

Vetmedin (Pimobendan) 1.25mg 100 Capsules
Manufacturer: Boehringer Ingelheim

Vetmedin (Pimobendan) 2.5mg 100 Capsules
Manufacturer: Boehringer Ingelheim

Vetmedin (Pimobendan) 5mg 100 Capsules
Manufacturer: Boehringer Ingelheim

Произвежда се и от други фирми в различни разфасовки, като основната съставка е Pimobendan

Най-евтино е в Германия и Австрия-около 47 евро за 5 мг.По принцип го има във всички страни в ЕС. Може да се взема с рецепта .

Накратко за нашата история, която ме провокира и да пусна темата.
Кучето ми има увреждане на сърцето, възрастно е и единствено това лекарство може да му помогне да се стабилизира, както и стана.До момента преди да го вземем, той се беше предал, вече почти не можеше да ходи , толкова се уморяваше , че последните дни на връщане от разходка го носехме по стълбите.А разходката се състоеше в кратко излизане, веднага задъхване , разтреперване на краката и буквално влачене. Не можеше да вдигне крак да уринира .Правехме няколко крачки и лягаше, защото нямаше сили да се движи от умора. Някак го прибирахме и вътре освен да лежи , нищо друго не можеше да прави. Ако тръгваше да се изправя да иде да яде, това му костваше поне 5-6 опита , отделно , че се отказа сам да ходи до яденето си и ние му давахме от ръка докато си лежи. При обичайното повикване за излизане почти никаква реакция , буквално насила, защото трябва все пак да изезе.Той сам явно се усещаше , че няма сили и не проявяваше желание. Да не говорим , че ако преди можеше да се качи на диванчето, дето обича да си лежи , тогава това беше най-трудното нещо за него и често лягаше на пода. Нямаше никаква жизненост и тонус. След като ни се достави първата опаковка от това лекарство ,само след няколко приема нещата се промениха , само още след няколко кучето ставаше все по-добре и все по-добре , докато в един момент вече беше в идеална форма. Какво значи това? Стълбите на излизане и влизане ги взима през две, чувства се силен и мощен , понякога едвам го удържам да не ме повлече , подксача като младо куче, търси си забавления ,вечно е с наострени уши и при най-малки шумове тича да лае. В къщи като ни посреща буквално ще избие вратата, докато отключваме. Прави големи прескоци от фотьойл , диван ,легло , няма време да слиза и да се качва , направо за по-пряко. Постоянно си носи играчките и се закача да си играем. Забранени са му излишни вълнения и за това се опитваме да не му поднасяме на акъла и да го разиграваме. Успя вече два пъти да се сбие с куче , просто за секунди се изтръгна от повода/никога не го пускам/ и да скочи да се сбива с куче на около година и около 40 кг. Не е агресивен , но явно чувства прилив на сили и се вълнува от всички мъжкари в района , а за женски да не говорим. Вдига крак и то високо ,както преди. Нещата са коренно различни и ефектът от вземането на лекарството е 100%.
До тук добре, обаче сега наближава време за следващото закупуване на опаковка. И ето проблем. Трудно , много трудно се оказа ,някой да ти набави. Бяхме си направили сметка месец по-рано , а сега има хапчета до четвъртък. Хората на които бяхме почръчали и дали пари ,не можаха да го доставят. В Германия в аптеката им казали да отидат на другия ден и ще го има , а те отишли след 3 дни и естествено го върнали в склада.То не е като при нас, хората са точни в това отношение. И друго нещо , мисля ,си ,че само човек , който гледа животни може да е истински загрижен и отговорен , като му се постави такава задача.
И сега, добрата новина е, че чрез помощта на човек от форума успях да набавя лекарството за известен период от време,въпреки ,че повода по който го имаше наличен не е приятен , за което много съжалявам .Все пак искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ, защото в безизходицата в която бяхме изпаднали направо не ми се мислеше.Това лекарство трябва да се взима до живот.

И накрая след всички тези писания призовавам всички ,които имаме такъв проблем да си помогнем взаимно.Призовавам всички , които пътуват в чужбина или имат познати, роднини , ако могат и имат начин да го доставят на тези които имат нужда.

Благодаря ви за вниманието r) Благодаря на всички ,които ми помогнаха!

п.п.ЛЕКАРСТВОТО СЕ ВЗИМА САМО ПО ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ И НАПРАВЕНИ НЕОБХОДИМИ ИЗСЛЕДВАНИЯ!!!!
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 15 September 2006 - 10:00 AM

Хубаво е да има кой да ти подаде ръка в тежък момент!Най- важното е ,че куч е добре ,а помниш ли как го бяхте отписали ,как плачеше ти...Сега спокойно. w)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#12 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 15 September 2006 - 10:10 AM

Да, вярно е, бяхме го отписали NNN. Вярно е и също така, че когато има кой да ти подаде ръка , просто чувстваш , че не си загубен и сам. Точно за това искам чрез тази тема да призова всички към взаимопомощ, иначе няма как , човек да се спарви сам.И ако има и други хора с този проблем , нека пишат и заедно да можем да го решаваме, както и всички други , които могата да помогнат r)
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 15 September 2006 - 10:57 AM

Специално искам да благодаря на д-р Валери Кръстев, който постави тази диагноза и изписа лекарството.Още тогава ми каза , ще вдигнем кучето на крака с Ветмедина, макар , че ми беше малко вероятно ,че вече има все още шанс. А Макси е на 11 години порода боксер.

Специално също искам да благодаря на Агалина, която веднага се отзова и ми помогна да намеря следващата доза.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 15 September 2006 - 01:39 PM

samanta,много се радвам ,че кучето е добре. Наскоро четох в една тема ,че някой имаше останало л-во за сърце, но не го помня какво беше и дали е същото .Дано да откликнат хора ,които го имат.
Това л-во може ли да се взима без рецепта? Ако може ще питам братовчеда на мъжа ми , който живее в Холандия. Той ще си идва другият месец чак(ако нещо не се промени) . Ако не успееш да намериш от лекарството кажи ми да знам дали да му се обаждаме.

#15 Потребителят е офлайн   samanta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 497
  • Регистрация: 20-February 06

Публикувано: 24 September 2006 - 08:23 PM

Благодаря на MechoPuh, която ми набави следваща доза от Ветмедин r) Сега вече знам, че не съм сама и мога да разчитам на хора от форума за така важното лекарство на кучето ми.Ако някой се сблъса със същия проблем бих се отзовала веднага , ако мога да му помогна r)
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 26 August 2007 - 08:40 AM

Търся спешно Ветмедин.Да го купя или на заем - връщане след около 2 седмици.Няма значение от колко мг е.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#17 Потребителят е офлайн   Alkot Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 02-October 08
  • Gender:Male

Публикувано: 02 October 2008 - 11:13 AM

ако  Vetmedin или друго лекарство го има в Гърция мога да ви доставям всяка седмица

#18 Потребителят е офлайн   Alkot Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 02-October 08
  • Gender:Male

Публикувано: 08 November 2008 - 10:01 PM

Ветмедин е регистриран в Гърция през 2004г. Има и трите разфасовки /1,25 мг, 2,5 мг и 5 мг/. Официални цени към 01.11.2008г  -  1,25 - 31 евро, 2,5 - 38,5 евро, 5 - 53 евро. Нормално се купува по-евтино. И без ветеринарна рецепта.
На всички нуждаещи се ще помогна с удоволствие.

#19 Потребителят е офлайн   Ikarus Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 15-May 07

Публикувано: 21 April 2009 - 09:16 PM

Показване на мнениетоAlkot, в Nov 8 2008, 09:01 PM, написа:

Ветмедин е регистриран в Гърция през 2004г. Има и трите разфасовки /1,25 мг, 2,5 мг и 5 мг/. Официални цени към 01.11.2008г  -  1,25 - 31 евро, 2,5 - 38,5 евро, 5 - 53 евро. Нормално се купува по-евтино. И без ветеринарна рецепта.
На всички нуждаещи се ще помогна с удоволствие.


#20 Потребителят е офлайн   Ikarus Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 15-May 07

Публикувано: 21 April 2009 - 09:17 PM

Разполагам с чисто нова опаковка Ветмедин от 5мг. Ако някой има нужда съм насреща.

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни