Dog.bg Форуми : Избор на куче в трудни условия за живот

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Избор на куче в трудни условия за живот

#1 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 23 March 2013 - 09:52 AM

Здравейте! Знам че има безброй теми за избор на куче, но исках да опиша моите изисквания за него, а активните писатели по тоя раздел ще се радват да помогнат, надявам се! :) Първоначално се бях ориентирала към чихуахуа, но тази порода идва доста скъпо, а и чух че често се разболявало кутрето...
Изисквания:
*|Малка порода. Не искам хъски или немска овчарка в къщата си, все пак не сме в президентския апартамент! Имаме къща с дворче, но съседите не позволяват да се вдига шум през нощта :ab_041:
*|Издържаща на задимени помещения. Родителите ми пафкат здраво, но само в една стая и ще приуча кучето да страни от нея, но ако случайно попадне там има ли опасност за живота му? :dh_188:
*|Лесно адаптираща се към средата. Ако ще си взимам кученце ще е още мъниче, за да се приспособи по-лесно, но искам да стане така, че да ме чувства като най-верен приятел и да се обичаме взаимно :rc_036:
*|Не много грамогласна. Както казах съседите са чувствителни на силен шум и гък не искат да чуват иначе се показват на отсрещната тераса и почват да се карат. :ea_103:
*|Позволяваща да се глези. Искам сладурко (Рафаело, Рафчо, мъжко), който да ми позволява да го глезя с дрешки и аксесоари. Не искам да го обгрижвам, а да ми се отблагодарява с агресивно държание...
*|Не много скъпа. Ох, ами не мога да си позволя повече от 500-600лв., защото напоследък имам доста разходи, а напр. туй Чихуахуа много скъпо бре :ud_009: +1000лв. за чистокръвно, да не говорим аксесоарите ще са над 200лв., остави това - ами храна, хигиена, ветеринар? +50лв. месечно идва на мъника, ама ще се събира. Първият месец ще е най-труден, знае се - легло, тоалетни, играчки и т.н. - всичко накуп!

Хайде, мерси за помощта предватилено, аз отлитам :rc_036:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#2 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 March 2013 - 10:13 AM

Показване на мнениетоDeSsYt0, в 23 March 2013 - 09:52 AM, написа:


*|Издържаща на задимени помещения. Родителите ми пафкат здраво, но само в една стая и ще приуча кучето да страни от нея, но ако случайно попадне там има ли опасност за живота му? :dh_188:



Здравей.

Не е желателно да се пуши пред животното. И аз си пафкам, но си имам пушком, там се крия :ab_041:

#3 Потребителят е офлайн   sim0nka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 04-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 23 March 2013 - 10:34 AM

Здравей! На първо място ще те посъветвам да се запознаеш добре с породния темперамент на кучетата от дребни породи (или тези към които си се насочила). Така най-добре ще прецениш кое най-добре ще ти "пасва" като характер.
Все пак според мен няма значение дали кучето е малко или едро, след като е добре разходено и изморено, у дома то просто спи или кротува.. не е нужно да живее в президентски апартамент.
За никое куче, коте или живо същество не е подходящо да стои в задимени помещения, така че по-добре да ограничиш достъпа му до такива.
От теб зависи колко бързо кучето ще се адаптира и дали ще е агресивно. Във форума има много изписано за възпитанието, което ще ти е от полза, но най-важно е да имаш и да му отделяш достатъчно време.
Не го приемай като заяждане, но за мен да "глезиш" животинката означава лакомства, игри и ласки, а не да го третирам като кукла.. Да го обличам със сигурност не му е приятно, но пък има и кучовци , на които не им прави впечатление (или поне така ми изглежда).
Не знам как вървят цените на дребните породи, но те съветвам да отделиш малко повече пари и да си вземеш куче от развъдник, което както си написала в началото на поста си - няма да се разболява често. Това ще ти гарантира и здраве и породен темперамент и външен вид (и големина).
Успех !
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 23 March 2013 - 11:33 AM

Показване на мнениетоDeSsYt0, в 23 March 2013 - 09:52 AM, написа:

Здравейте! Знам че има безброй теми за избор на куче, но исках да опиша моите изисквания за него, а активните писатели по тоя раздел ще се радват да помогнат, надявам се! :) Първоначално се бях ориентирала към чихуахуа, но тази порода идва доста скъпо, а и чух че често се разболявало кутрето...
Изисквания:
*|Малка порода. Не искам хъски или немска овчарка в къщата си, все пак не сме в президентския апартамент! Имаме къща с дворче, но съседите не позволяват да се вдига шум през нощта :ab_041:
*|Издържаща на задимени помещения. Родителите ми пафкат здраво, но само в една стая и ще приуча кучето да страни от нея, но ако случайно попадне там има ли опасност за живота му? :dh_188:
*|Лесно адаптираща се към средата. Ако ще си взимам кученце ще е още мъниче, за да се приспособи по-лесно, но искам да стане така, че да ме чувства като най-верен приятел и да се обичаме взаимно :rc_036:
*|Не много грамогласна. Както казах съседите са чувствителни на силен шум и гък не искат да чуват иначе се показват на отсрещната тераса и почват да се карат. :ea_103:
*|Позволяваща да се глези. Искам сладурко (Рафаело, Рафчо, мъжко), който да ми позволява да го глезя с дрешки и аксесоари. Не искам да го обгрижвам, а да ми се отблагодарява с агресивно държание...
*|Не много скъпа. Ох, ами не мога да си позволя повече от 500-600лв., защото напоследък имам доста разходи, а напр. туй Чихуахуа много скъпо бре :ud_009: +1000лв. за чистокръвно, да не говорим аксесоарите ще са над 200лв., остави това - ами храна, хигиена, ветеринар? +50лв. месечно идва на мъника, ама ще се събира. Първият месец ще е най-труден, знае се - легло, тоалетни, играчки и т.н. - всичко накуп!

Хайде, мерси за помощта предватилено, аз отлитам :rc_036:

Уважаема госпожице,
наверно имате основание да желаете куче и това е хубаво.....,но зададени по този начин,въпросите Ви будят съмнение относно бъдещето на животинката.Съседите са най-малкия Ви проблем,по-скоро (приемете го като пожелание) трябва да натрупате повече наблюдения (ако имате познати или приятели с кучета),защото Вашите изисквания са меко казано несериозни.Опитвам се да да Ви подкрепя ,не да Ви откажа,но друг на мое място би отговорил така:
Да,има такива кучета!Продават се евтино и са вечни,стига да не скъсате картичката...
Не се обиждайте,не желая да Ви засегна.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#5 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 23 March 2013 - 11:53 AM

dile, въпросът ми беше дали ако влезе дори съвсем малко пушек ще му стане нещо, явно няма да му навреди, но далеч няма да го тикам в тази стая. :md_064:
sim0nka, по принцип ако не исках толкова много куче (отговорност, приятел!) нямаше да съм толкова настоятелна - повече от 6-7 години съм молила, но не става, сега поемам нещата в мои ръце :ae_085: Искам кучето да се чувства възможно най-добре - като крал :ab_041:
starrkopf, разбира се, че няма да се обидя. Вие имате много по-голям опит с кучетата, от мен - все пак ще ми е първото такова, така че няма да споря с по-напредналите.Както казах по-горе искам всичко най-добро за моя прияттел. Знам колко отговорности и трудности крие имането на животинка в къщи и имам богат опит с повечето видове - котка, в момента е при баба, защото много се обичат двете :ab_041: , папагали - бях на 3г., не помня особено за тях, само че бяха три и се казваха Пенчо, Пенчо и Пенка :ab_041: Заек... крехко животинче беше, трудно се грижех за него и отделях доста внимание. Накрая се разболя от диария и почина :dh_188: Направих всичко възможно да му помогна, на ветеринар ходихме, но не успяхме да го спасим! За рибките да не говорим, но кучето е нов член на семейството, с който трябва да се отнасяме подобаващо. Все едно още едно детенце, дори бебе, ако го вземем на крехката възраст между 3-5 месеца.
Все още се надявам да ме носочите към конкретна порода, която покрива всички изисквания вкл. и това да не надвишава ограничения ни лимит. Благодаря ви!
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#6 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 23 March 2013 - 11:59 AM

Лелее - като прочетох заглавието, помислих, че се търси работно куче, дето ще живее на диво място, с непроходими планини, гори, тресавища, диви животни, природни стихии и други американски екшъни. Пък тоо... ще му обличат жилетки и ще го карат да мълчи.

#7 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 23 March 2013 - 02:46 PM

Показване на мнениетоaldald, в 23 March 2013 - 11:59 AM, написа:

Лелее - като прочетох заглавието, помислих, че се търси работно куче, дето ще живее на диво място, с непроходими планини, гори, тресавища, диви животни, природни стихии и други американски екшъни. Пък тоо... ще му обличат жилетки и ще го карат да мълчи.

Както искаш го приемай! :mg_062: Днес за пореден път ще се опитам да навия мама и дано скоро да се сдобия с Рафчо, който засега ще е чихуахуа :af_089:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#8 Потребителят е офлайн   moite.prichini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 April 2013 - 12:38 PM

Мила, напълно те разбирам как се чувстваш за съжаление :( С тази разлика, че след години молене и уговорки, аз вече имам своята прекрасна малка сестричка от породата Ши-тцу. Бих те посъветвала да си вземеш такова кученце, защото отговаря на почти всички твои изисквания, които имаш (аз ще добавя няколко изисквания на породата към теб):
-Малка порода: мъжките екземпляри, които по правилата на природата винаги са по-едри от женските, не достигат дори до 10 кг. и 27 см. височина на холката.
-Издържаща на задимени помещения: доколкото разбрах, ти се опасяваш да не би да му стане нещо, ако "глътне" малко дим. Бъди спокойна, няма страшно! :) Майка ми пуши като за двама (в хола) и това по никакъв начин не се отразява на кучето ни - не кашля, не се дави и т.н., освен на белите дробове, но това е ясно. Всяко живо същество и в това число кучетата, има "рефлекса" да страни от дима, затова няма да ти е нужно да приучваш малчото да страни от пушилнята на вашите. Например моята Миси отива и се гушка в майка ми, но никога не я целува (не познавам куче, което да целува пушещите си стопани).
-Лесно адаптиращо се към средата: кучетата като цяло лесно се адаптират, с това няма да имаш ядове :) а относно обичането - то ще те обича повече отколкото е възможно изобщо.
-Не много гръмогласно: ши-тцу-тата попринцип са гръмогласнични, но рядко "викат" - нашата принцеса лае само, когато идват или си отиват гости и когато някой я е ядосал (напр. когато тате не ѝ дава топката ѝ). Нощем спят (освен първите 1-2 седмици, когато плачат за мама, но ако стоиш при него не плаче) и съседите няма да ти правят проблеми.
-Позволяваща да се глези: това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Кучетата от тази порода имат двоен слой козина, която израства бързо и дълга. Решенето е НЕМИНУЕМО! Ние направихме грешката да не я решим в началото и така козината ѝ се сплъсти, наложи се да я заведем на груумър, който я обръсна цялата и сега, когато искаме да поддържаме козината ѝ, тя не е свикнала да стои мирно повече от 10 мин., което е проблем. Козината им изисква ВСЕКИДЕНЕВНО решене, иначе по-добре се самоубий, защото ако пропуснеш един ден, на следващия забрави да успееш да разплетеш някой възел! Доколкото съм запозната с породата, обичат да им слагаме панделки, да им правим прически (иначе козината пречи на очите), да ги обличаме.
-Не много скъпа: такъв беше и нашият проблем. За щастие, ши-тцу-тата вървят от порядъка на 400-500лв. чистокръвните без родословие. Ако обаче искаш да водиш кучето на изложби (за това ти трябва перфектно поддържана козина и родословие), по-добре изчакай, събери още 100-200 отгоре и си вземи с родословие. С аксесоарите за грууминг и дрешките може малко да се озориш, защото породата не е много разпространена у нас и такива гребени и четки няма във всеки зоомагазин. Ако си вземеш такова кученце ще ти кажа какви точно ти трябват, но тях можеш да купиш през втория месец и тогава да започнеш с привикването към решенето. Ако започнеш отрано, кучето ще стои мирно и дори ще заспива по време на ресане, което ще е удобно за теб, защото едно 20-30мин. минимум не ти мърдат при решене.
NB! Достатъчни са им разходки от по 1 час два пъти на ден. Ако обичаш да тичаш, кучето ще се радва да тичате заедно. Миси много обича да тичаме :) Ако проявяваш интерес, ще ти постна материали за породата. Btw изключително интересна история имат и ако си вземеш такова, определено ще бъдеш изключително горда от кучето до себе си ;)
PS Успех с вашите! Дано скоро се сдобиеш с подходящото за теб куче и НЕ ЗАБРАВЯЙ, че кучето е ДО ГРОБ, а не докато решиш, че вече не можеш да се грижиш за него и поискаш друго!!!
User's Signature

Не всеки човек знае как да обича куче, но всяко куче знае как да обича човек!

#9 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 10 April 2013 - 03:44 PM

" НЕ ЗАБРАВЯЙ, че кучето е ДО ГРОБ, а не докато решиш, че вече не" :ab_041:


Ааай сиктир , моля Ви се , това е като преписано от Откровение на Йоан , силно напомня за конниците на Апокалипсисът и седемте печата .

Определението за куче изобщо е -

- " ЖИВОТНО,КОЕТО ЛАЕ И ХАПЕ "

така , че трудно може да се намери такова което да отговори на горните условия .
Най добре вземете дребно куче , женско , и на около една година .
Тогава характерът се е проявил , и ще знаете какво вземате .
Щом е минало година - вероятно ще е здраво , и излишно е да олучите лайливо куче , и после да го отучвате .
Това ми напомня пък за " Мисия - невъзможна " , или по скоро за " Умирай трудно "
С Брус Уйлис .

#10 Потребителят е офлайн   moite.prichini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 April 2013 - 03:52 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 10 April 2013 - 01:44 PM, написа:

" НЕ ЗАБРАВЯЙ, че кучето е ДО ГРОБ, а не докато решиш, че вече не" :ab_041:


Ааай сиктир , моля Ви се , това е като преписано от Откровение на Йоан , силно напомня за конниците на Апокалипсисът и седемте печата .

Определението за куче изобщо е -

- " ЖИВОТНО,КОЕТО ЛАЕ И ХАПЕ "

така , че трудно може да се намери такова което да отговори на горните условия .
Най добре вземете дребно куче , женско , и на около една година .
Тогава характерът се е проявил , и ще знаете какво вземате .
Щом е минало година - вероятно ще е здраво , и излишно е да олучите лайливо куче , и после да го отучвате .
Това ми напомня пък за " Мисия - невъзможна " , или по скоро за " Умирай трудно "
С Брус Уйлис .

Ти си изключително смотан и некомпетентен! Момичето иска мнение, което да ѝ послужи, а не сульо и пульо да се изказват, когато трябва и когато не трябва! Не може да вземеш едно животно (без значение какво) да се грижиш за него известно време и като решиш, че вече не ти харесва да го сресваш всекиденевно, да го оставиш зад блока!!! И да, кучето е ДО ГРОБ, както котката, заекът, чинчилата и т.н. Ако обичаш споделяй си мнението с врачанските си приятелчета и не ни затормозявай с гноясалия си мозъчен дефицит!
PS Не е Брус Уйлис, а Уилис!
User's Signature

Не всеки човек знае как да обича куче, но всяко куче знае как да обича човек!

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 April 2013 - 04:03 PM

Каза компетентната раздавайки епитети наляво и надясно! :zz_020:
Тука е форум и всеки има право да си каже мнението независимо дали това се харесва на останалите.
Айде отивай да си решИш Ши-Тцу-то та да се не налага да стигате пак до груумър!
ПС:Пише се ресане,а не ''решене'' :tb_195:

По-голяма глупост не бях чувала:

Цитат

чистокръвните без родословие
:ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   moite.prichini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 April 2013 - 04:12 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 10 April 2013 - 02:03 PM, написа:

Каза компетентната раздавайки епитети наляво и надясно! :zz_020:
Тука е форум и всеки има право да си каже мнението независимо дали това се харесва на останалите.
Айде отивай да си решиш Ши-Тцу-то та да се не налага да стигате пак до груумър!

Да, но той говори пълни глупости! А и си я реша, спокойно! ;)
User's Signature

Не всеки човек знае как да обича куче, но всяко куче знае как да обича човек!

#13 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 10 April 2013 - 04:29 PM

Само за Брус Уилис греша , другото си е баш - така . :af_089:
Ши- тцу-та-та м/у другото са доста гнусни и злонрави кученца , никога не бих си взел такова , а 500лв няма да дам за такова - ДО ГРОБ .

#14 Потребителят е офлайн   moite.prichini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 April 2013 - 09:04 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 10 April 2013 - 02:29 PM, написа:

Само за Брус Уилис греша , другото си е баш - така . :af_089:
Ши- тцу-та-та м/у другото са доста гнусни и злонрави кученца , никога не бих си взел такова , а 500лв няма да дам за такова - ДО ГРОБ .

Колко време си прекарал с такова куче, за да го опознаеш и да разбереш, че са гнусни и злонравни???
User's Signature

Не всеки човек знае как да обича куче, но всяко куче знае как да обича човек!

#15 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 11 April 2013 - 09:18 AM

Шегичка ..., не са злонравни или лоши естествено( извинявам се за голямата веселба на Ваш гръб :af_089:) .

Разходите по развъждането на чистопородни са много високи , и затова те са скъпи за средният любител ( за такъв става дума в темата )

Отиваме на мелез :ab_041: , които СПОРЕД МЕН са по - здрави и ефтини , обаче по характер и поведение са непредсказуеми.
Зат'ва предлагам на момичето да вземе по- отрасло едногодишно псе , което е показало ше лай ли , или няма .
В противен случай - ще вземе някое , което след 3 месеца няма да могат да търпят , и ще го изхвърлят .
Това имам в предвид . :rc_036:

#16 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 11 April 2013 - 10:06 AM

Ако искаш да спазиш всичките си изисквания за куче - вземи си котка!

#17 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 11 April 2013 - 10:40 AM

Показване на мнениетоemilvr, в 10 April 2013 - 03:44 PM, написа:

" НЕ ЗАБРАВЯЙ, че кучето е ДО ГРОБ, а не докато решиш, че вече не" :ab_041:


Ааай сиктир , моля Ви се , това е като преписано от Откровение на Йоан , силно напомня за конниците на Апокалипсисът и седемте печата .

Определението за куче изобщо е -

- " ЖИВОТНО,КОЕТО ЛАЕ И ХАПЕ "

така , че трудно може да се намери такова което да отговори на горните условия .
Най добре вземете дребно куче , женско , и на около една година .
Тогава характерът се е проявил , и ще знаете какво вземате .
Щом е минало година - вероятно ще е здраво , и излишно е да олучите лайливо куче , и после да го отучвате .
Това ми напомня пък за " Мисия - невъзможна " , или по скоро за " Умирай трудно "
С Брус Уйлис .



Качена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимка Моите уважения към момичето и темата,но на няколко места срещам коментарите на този толкова забавен индивид! извинете за спама,исках само да споделя емоцията си! Мисля да му основа фен клуб :)))))))))))))))))))))))) Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 11 April 2013 - 11:52 AM

Показване на мнениетоmicha, в 11 April 2013 - 10:40 AM, написа:

Показване на мнениетоemilvr, в 10 April 2013 - 03:44 PM, написа:

" НЕ ЗАБРАВЯЙ, че кучето е ДО ГРОБ, а не докато решиш, че вече не" :ab_041:


Ааай сиктир , моля Ви се , това е като преписано от Откровение на Йоан , силно напомня за конниците на Апокалипсисът и седемте печата .

Определението за куче изобщо е -

- " ЖИВОТНО,КОЕТО ЛАЕ И ХАПЕ "

така , че трудно може да се намери такова което да отговори на горните условия .
Най добре вземете дребно куче , женско , и на около една година .
Тогава характерът се е проявил , и ще знаете какво вземате .
Щом е минало година - вероятно ще е здраво , и излишно е да олучите лайливо куче , и после да го отучвате .
Това ми напомня пък за " Мисия - невъзможна " , или по скоро за " Умирай трудно "
С Брус Уйлис .



Качена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимка Моите уважения към момичето и темата,но на няколко места срещам коментарите на този толкова забавен индивид! извинете за спама,исках само да споделя емоцията си! Мисля да му основа фен клуб :)))))))))))))))))))))))) Качена снимка


Няма нужда. Вече има фен клуб. Аз съм му председател и те включвам с удоволствие!:beer:

#19 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 11 April 2013 - 12:07 PM

Ако може да кажа и аз нещо по темата,леко безполезно,но все пак... Качена снимка На времето с приятеля ми като си търсихме куче и искахме малко и късокосместо... останахме само на късокосместо Качена снимка Все пак ако водиш активен начин на живот и държиш да е малко, Джаковете са уникални, безподобни идиоти! Много интелигентни и игриви,но може би се иска малко повече опит за такова приятелче...
Друга порода,която обожавам са шнауцерите! уникални! ето линк Качена снимкаhttp://www.schnauzer-bg.com/ http://animaltheory....auzer-dogs.html http://isbrealiomcai...apers-126501740

#20 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 April 2013 - 12:18 PM

Показване на мнениетоmoite.prichini, в 10 April 2013 - 10:38 AM, написа:

-Не много скъпа: такъв беше и нашият проблем. За щастие, ши-тцу-тата вървят от порядъка на 400-500лв. чистокръвните без родословие. Ако обаче искаш да водиш кучето на изложби (за това ти трябва перфектно поддържана козина и родословие), по-добре изчакай, събери още 100-200 отгоре и си вземи с родословие.


Не много скъпи кучета от порядъка на 400-500 лева са породоподобните, които закупувате от зоомагазин или междусъседско развъждане! Тези кучета са породоподобни, в никакъв случай не може да се говори за чистопородност, която се гарантира само и единствено с родословие! Има толкова много изписано по тази тема във форума, че вече наистина ми се вижда несериозно да се публикуват такива изказвания ...
Породоподобните кучета наподобяват по външни белези определена порода... И само толкова! Вие не можете да знаете какви точно гени носи то! Съответно само можете да предполагате, че характерът му ще бъде като този, типичен за породата, но то не е задължително условие. Освен това и в екстериора могат да се появят много изненади, като например гигантски чихуахуа, които веднага се преквалифицират в пинчери /примерно/, за да могат да се "шътнат" на някаква поне цена. Да не говорим, че с този тип търговия /зоомагазини, зоо-ферми и т.н./ се стимулира и подкрепя една изключително гнусна търговия ...
А emilvr никак, ама никак не говори пълни глупости :rc_036: .
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни