Dog.bg Форуми : парвовироза

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

парвовироза теста е положителен

#1 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 24 March 2013 - 11:45 AM

Здравейте. Взех си малко кученце френски булдог на 16-ти вечерта.На 20-ти запазих час при доктор да го прегледа и евентуално да сложим първата ваксина. Преди да тръгнем за доктора малката тъкмо се събуди и и дадох да яде, но тя не искаше. Отидохме при доктора и той каза за всеки случаи да я обезпаразитим, защото не е сигурно, че са я обезпаразитили макар да пише в паспорта и след 2 дни да сложим ваксината, съгласих се (слава Богу) като се прибрах, тя повърна и още неискаше да яде, а след няколко минути изака направо вода. Хванах такси и отново при доктора. Той помисли, че е настинала, сложи й нещо за да спре да повръща и и даде активен въгленс някакви витамини, каза да си я прибера и ми даде глюкоза в една спринцовка да й давам през нощта. През вечерта тя продължи да повръща някаква бяла слуз и имаше и черно от активния въглен в 1 и нещо последно беше повръщала, сутринта акаше пак вода, но имаше и малко активен въглен. Заведох я пак даде и витамини и някакви други неща и решихме да направим тест. Прибрах се и като се изака събрах от него в една спринцовка и пак при доктора теста излезе положителен. Почнахме със системи и някакъв препарат за тази болест, оставих я при него вечерта му се обадих, тя беше добре даже искала да си играе, не беше повръщала. На следващия ден отидох да я видя, много ми се радваше, все едно не е болна, пробваха да й дадат да яде, изяде си всичко, даже пи водичка, пак я оставих при доктора вечерта била акала кашичка, и не е имала досега кръв в акито. Доктора каза, че ако искаме да си я вземем в събота, но аз реших да не рискувам и я оставих. В събота даже имала твърдо аки. Но вечерта когато се обадих каза, че всичко е наред играе си, но когато й слагал някаква инжекция след това повърнала :( каза, че се надява да е, защото много се е дърпала и не е искала да й слагат инжекцията и от самото напъване да се отскубне от него може да е станало, иначе не е имало храна в повърнатото, тази вечер пак беше при него и сега чакам да ми се обади по някое време да каже как е. Според вас да се притеснявам ли от това повръщане, навреме ли сме хванали болеста и възможно ли е да се подобри толкова много, че чак да яде, да пие вода и акито да и се оправи, а в същност да не се бори с вируса и да се влоши. Лекуваме я от 21-ви (четвъртък) към 12 и 30. Моля, пишете ми ако знаете повече за болестта и дали има такива обрати въобще всичко, което знаете за подобренията и след кои ден да се надявам, че ще се оправи :( Благодаря предварително!
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 24 March 2013 - 11:46 AM

Сега се чух с доктора и каза, че е повръщала три пъти вчера вечерта и не била чак толкова енергична. Акито било малко по-рядко и не може да си я вземем днес. Продължава със серума и вливанията .Възможно ли е да се влоши леко и пак да се оправи??????
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 March 2013 - 01:10 PM

Винаги има надежда.
Има много теми по въпроса. Намерете ги.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 24 March 2013 - 01:15 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 24 March 2013 - 01:10 PM, написа:

Винаги има надежда.
Има много теми по въпроса. Намерете ги.


Четох,аз от няколко дни само това правя ама то секи случаи си е различен,някой неща съвпадат,други не,всяко животинче прекарва болеста посвои си начин........
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 March 2013 - 01:28 PM

Показване на мнениетоpepitka, в 24 March 2013 - 01:15 PM, написа:

всяко животинче прекарва болеста посвои си начин........

Ето защо никой не може да ви отговори какво може да се случи. Лекарят ви ще направи всичко необходимо.

Щеше да е хубаво преди да си купите кученцето да бяхте прочели и тази тема. Щеше (може би) да ви е от полза.
Пускам ви линка не с цел (само) да ви "навикам", а с надеждата, че някой, все някога ще реши да си търси правата от търгашите с (болни) животни.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 24 March 2013 - 11:46 PM

Моя далматинчо също е с парвовироза, с която се борим от събота. Според мен грешката е на ветеринаря, че е дал на кученцето да яде. В системите има достатъчно хранителни вещества, на всеки килограм от теглото на кучето се вливат по 100ml. Моят Ерик е 5kg, следователно 500ml. Храната, която е изяло кученцето най-вероятно е раздразнила стомаха и е повлияла отрицателно на лечението и от там идват повръщането и разстройството. Нашият ветеринар изрично ми е забранил да му давам дори вода, защото може да предизвика повръщане, което води до обезводняване, а това е най-опасното при тази болест и като цяло при малките кучета. Когато кученцето вече е здраво, една седмица му се дава само диетична храна, която си купувате от там където сте лекували кученцето. Това не е мое мнение, а думи на ветеринар. А за това дали сте хванали болестта навреме, не съм сигурна, но мисля че може да се прецени по това от кога са започнали симптомите и какви са, а и това че е нямало кръв е положителен признак . Ако е така, сте хванали болестта в началото и, но и при нас чак на втория ден направиха тест, а при малките кучета с тази болест и 1 ден е от значение. И за да отговоря на другия ви въпрос - съществуват обрати, в които кученце, което на третия ден от лечението е добре, от четвъртия започва да се влошава, както и обратното. Средно 50/50 от малките кученца оцеляват, но това е строго индивидуално - зависи от имунитета на кученцето и в кой етап от развитието на болестта сте започнали лечението, а също и от самото лечение. Но винаги има надежда. Кучето на моя приятел се е разболяло когато е било на 40 дни, лечението е започнало чак 4-5 дни след първите симптоми, когато болестта вече е била напреднала и въпреки мнението на лекаря, че за кученцето няма шанс да оцелее, след седмица лечение то се излекувало и сега е шестгодишен здрав Джак ръсел териер.
По-добре потърсете и друг ветеринар, който да изкаже мнение по въпроса. Това е всичко, което знам. Дано съм била полезна.
Отделяйте колкото може повече внимание на кученцето и не губете надежда. Когато моят мъник не е в клиниката, а вкъщи отделям цялото си внимание на него и вярвам, че ще се оправи. Дано се преборите с тази гадост. Ще стискам палци и за вашия мъник. Успех!
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 25 March 2013 - 11:41 AM

Тя от няколко дни е постояно при доктора ,несме си я взимали в нас само ходя да я виждам ,той когато и даде да яде тя изглеждаше идеално ,играеше си неискаше да седи на едно място..... Днес пак ще ходя да я видя сега чакам даже да ми се обади доктора да каже как е .Стискам палци и за вашето куче да се оправи и се моля
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 25 March 2013 - 03:12 PM

Сега се върнах от доктора и Меги изглежда добре радва се ,неиска да седи на едно място даже ми хапеше пръста :) Доктора каза че е по-добре от вчера,още няколко дни ще е при него да я наблудава как е и ако е добре може да си я вземем :)
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 25 March 2013 - 09:45 PM

Радвам се за вас. Дано се оправи малката! При нас нещата се влошават :(
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 26 March 2013 - 09:20 AM

Вени-500мл на куче 5кг,но за колко време?,ако е за 24ч.добре,но ако е за 2 е много.Важно е да се помни,че при кученцата под 2 месечна възраст,заболяването причинява и възпаление на сърдечния мускул/миокардит/,благодарение на който смъртността скача от 20 на 70%.Имал съм случай на смърт от внезапна сърдечна недостатъчност при преболедували кучета 4-5 месеца след заболяването,по време на игра.

#11 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 26 March 2013 - 02:50 PM

Показване на мнениетоveni94, в 25 March 2013 - 09:45 PM, написа:

Радвам се за вас. Дано се оправи малката! При нас нещата се влошават :(

Несе притеснявай стискам палци винаги има надежда.Изведнъж ли се влоши какво стана?
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 26 March 2013 - 02:52 PM

Показване на мнениетоAXEL Бултериерът, в 26 March 2013 - 09:20 AM, написа:

Вени-500мл на куче 5кг,но за колко време?,ако е за 24ч.добре,но ако е за 2 е много.Важно е да се помни,че при кученцата под 2 месечна възраст,заболяването причинява и възпаление на сърдечния мускул/миокардит/,благодарение на който смъртността скача от 20 на 70%.Имал съм случай на смърт от внезапна сърдечна недостатъчност при преболедували кучета 4-5 месеца след заболяването,по време на игра.

И мен това ме притеснява за малката ,данеби след време да нестане нещо.Има ли такива тестове на сърцето с които да се останови дали е засегнато ?
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 26 March 2013 - 06:43 PM

Вливат му по 500ml на 24 часа. Когато попитах дали не може да се вливат по повече, за да не се обезводни, ми обясниха за тази опасност.

Pepitka, от вчера Ерик е много зле. Повръщал е и има кръв в акото. Горкия нямаше сила да стане дори да се изпишка. Дишането му беше леко затруднено. Закарах го в клиниката и снощи остана там и днес като се обадих ми казаха, че през нощта е повърнал веднъж и разстройството продължава, но кръвта вече не била толкова ярка, а тъмна. Не знам това според вас по-добре ли е, защото аз си мисля, че щом е тъмна скоро не е имало вътрешно кървене, а може би е останала съсирена кръв или и аз не знам. Сега му дават по-силни лекарства за повръщането. Казаха ми, че ако оцелее през критичния период, който при него е започнал вчера и продължава няколко дни, най-вероятно ще живее. След 1-2 часа трябва да отида да го видя и най-вероятно и тази вечер ще остане в клиниката. Сърцето ми се къса като го гледам така, не мога да спя от притеснение и само рева... За сега ми остава само да се моля за чудо ;(
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 26 March 2013 - 06:47 PM

Показване на мнениетоveni94, в 26 March 2013 - 06:43 PM, написа:

Вливат му по 500ml на 24 часа. Когато попитах дали не може да се вливат по повече, за да не се обезводни ми обясниха за тази опасност.

Как е в момента има ли подобрение?
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 26 March 2013 - 09:53 PM

Ерик днес е по-добре, като отидох да го взема преди малко си ходеше добре, даже въртеше опашка и ми се радваше, а вчера едвам се изправяше. За сега лекарите не могат да кажат дали ще се оправи, защото трябва да се задържи така още няколко дни или да се подобри, а за сега не може да се изключи варианта да се влоши. Хубавото е, че от тази сутрин не е повръщал и ако до утре не повръща ще започнат да го захранват, но все още има кръв като се изхожда. Сега съм го завила и съм сложила под него нагряваща възглавничка да си почива на топло и ще видим как ще е утре. Започвам отново да се обнадеждавам.

Pepitka, при вас как е? Оправя ли се малката?
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 27 March 2013 - 05:22 AM

Показване на мнениетоveni94, в 26 March 2013 - 09:53 PM, написа:

Ерик днес е по-добре, като отидох да го взема преди малко си ходеше добре, даже въртеше опашка и ми се радваше, а вчера едвам се изправяше. За сега лекарите не могат да кажат дали ще се оправи, защото трябва да се задържи така още няколко дни или да се подобри, а за сега не може да се изключи варианта да се влоши. Хубавото е, че от тази сутрин не е повръщал и ако до утре не повръща ще започнат да го захранват, но все още има кръв като се изхожда. Сега съм го завила и съм сложила под него нагряваща възглавничка да си почива на топло и ще видим как ще е утре. Започвам отново да се обнадеждавам.

Pepitka, при вас как е? Оправя ли се малката?

Неска на обед ще ходя да я видя иначе се чух с доктора вчера към 8 и нещо и малката била добре ,не е повръщала ,акито е още малко редичко ама небило чак разстройство.Моля се и днес да е добре.Радвам се за Ерик дано и той да е добре ,ще се моля и за него.Дано като почнете захранването да има апетит но не прекалявайте с храната ,че сега му се е свило стомахчето и лесно може да преяде.Дано всичко да е наред очаквам да пишеш добри новини.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 27 March 2013 - 05:21 PM

Малката вече е в нас .Има много енергия ,хапва помалко ,утре пак ще идем до доктора да и сложи от онзи серум и антибиотик да видим как ще е по-нататака
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 27 March 2013 - 09:59 PM

Радвам се, че се оправя. Браво на малката! Вече може да и се нарадвате, гушни я от мен :)
Ерик днес е по-добре, но за сега не смея да се радвам, защото трябва да видим как ще е следващите 1-2 дни. По-енергичен е и вече няма кръв в акото. Днес са му дали малко храничка и след половин час е повърнал, но не е повърнал храната, а само стомашни сокове, иначе освен тогава не е повръщал. След около час трябва да му дам пак малко да хапне и ще видим как ще е утре. Дано да е още по-добре и да се оправя вече. Милия за 5 дни толкова се измъчи, от 5,2 е станал 3,8kg. Стига да се оправи и ще си ги навакса бързо :)
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 27 March 2013 - 10:10 PM

Показване на мнениетоveni94, в 27 March 2013 - 09:59 PM, написа:

Радвам се, че се оправя. Браво на малката! Вече може да и се нарадвате, гушни я от мен :)
Ерик днес е по-добре, но за сега не смея да се радвам, защото трябва да видим как ще е следващите 1-2 дни. По-енергичен е и вече няма кръв в акото. Днес са му дали малко храничка и след половин час е повърнал, но не е повърнал храната, а само стомашни сокове, иначе освен тогава не е повръщал. След около час трябва да му дам пак малко да хапне и ще видим как ще е утре. Дано да е още по-добре и да се оправя вече. Милия за 5 дни толкова се измъчи, от 5,2 е станал 3,8kg. Стига да се оправи и ще си ги навакса бързо :)

Ще я гушна от тебе.Щом няма кръв в акито това е добре,а за повръщането пак е добре че няма храна значи си е приминала попътя кум стомаха.Гушни Ерик и от мен и му кажи да се държи ,стискам палци и се моля.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 27 March 2013 - 11:34 PM

Ще го гушна от теб. Той е герой, вярвам, че ще се оправи. Благодаря ти много за подкрепата
User's Signature

Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни