Dog.bg Форуми : парвовироза

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

парвовироза теста е положителен

#21 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 29 March 2013 - 09:09 PM

Показване на мнениетоveni94, в 27 March 2013 - 11:34 PM, написа:

Ще го гушна от теб. Той е герой, вярвам, че ще се оправи. Благодаря ти много за подкрепата

veni94 как е Ерик,по-добре ли е ?
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 30 March 2013 - 11:21 PM

Ерик вече е по-добре, с изключение на кръвта в акито. Спря да повръща и вече хапва сам и то храна за котки, само такава му харесва за сега :D По-енергичен е, даже му се излиза и вкъщи само тича след мен. Като се изхожда все още е рядко но накрая има малко по-гъстичко, което било добре и очакваме скоро да спре кръвта и да го изпишат. Да не казвам голяма дума, но май ще се пребори :) Малката как е?
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 31 March 2013 - 10:19 AM

Показване на мнениетоveni94, в 30 March 2013 - 11:21 PM, написа:

Ерик вече е по-добре, с изключение на кръвта в акито. Спря да повръща и вече хапва сам и то храна за котки, само такава му харесва за сега :D По-енергичен е, даже му се излиза и вкъщи само тича след мен. Като се изхожда все още е рядко но накрая има малко по-гъстичко, което било добре и очакваме скоро да спре кръвта и да го изпишат. Да не казвам голяма дума, но май ще се пребори :) Малката как е?

Ми и аз да неказвам голяма дума ама изглежда добре ,единствено в четвъртък повърна малко колкото една кафена лъжичка без храна обаче от тогава нищо такова,яде си играе си и много обича да ни хапе направо полудява от кеф.И тя сега е на котешка храна много и харесва ,по-нататака ще и я сменя засега несмея защото акито и е добре и данеземе да я прокара на рядко щастие ако я сменя.Стискам палци и за двамата
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 01 April 2013 - 12:10 PM

Някои знае ли колко време след спирането на серума може да се каже ,че кучето е оздравяло.Малката прояви симптоми на 42-рия си ден,на 43-тия почнахме лечението със серума и системите, спря да повръща а диарията(буквално вода но без кръв за щастие) след 1 ден спря почнахме захранване и акито беше каша,на 45-тия и ден пак е повръщала вечерта 3-пъти спряхме храната на 47-мия ден пак почна да яде без повръщане акито пак беше кашичка,на 48-ми си я взехме в нас яде си ,има апетит ,на 49-тия я заведохме за серома последно и антибиотик,дадаха ни активен въглен да и даваме ,акито е твърдо но на 50-тия ден сутринта повърна много малко без храна в него от тогава нямаме проблеми ,много е жизнена има апетит ,акито е добре и не е повръщала оттогава.Днес е 54-тия и ден но се чудя кога се води че е оздравяла.Питах доктора но той неми каза нищо само ,че ако всичко е наред на 18-ти най рано може да идем за ваксина.Кажете кога мога да съм спокойна че е добре малката?
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 01 April 2013 - 08:34 PM

Ветеринаря ми каза, че след парвовироза кучетата обикновено се възстановяват напълно след 20-30 дни и за това тогава се слагат ваксините. Все пак кучето трябва да е здраво като ги слагат.
Меги бързо се оправя :) При нас става по-бавно, но от днес малчо вече не е на системи, хапва повечко, няма кръв и акито се сгъстява. Вет-а каза, че най-вероятно утре го изписват :)
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 01 April 2013 - 08:43 PM

Показване на мнениетоveni94, в 01 April 2013 - 08:34 PM, написа:

Ветеринаря ми каза, че след парвовироза кучетата обикновено се възстановяват напълно след 20-30 дни и за това тогава се слагат ваксините. Все пак кучето трябва да е здраво като ги слагат.
Меги бързо се оправя :) При нас става по-бавно, но от днес малчо вече не е на системи, хапва повечко, няма кръв и акито се сгъстява. Вет-а каза, че най-вероятно утре го изписват :)

На мен ми каза доктора че тогава ще се изчисти от серума или поне така разбрах аз ,а за това кога може да се каже че е излекувана неми каза.Меги одеве изака едно аки по-редичко и затова се притесних.Иначе си яде с апети.След това последното аки и сложих в храната оризова вода.Тя и без това вода неиска да пие(доктора каза че като почнем с геанули тогава сама ще си иска вода даже).Гушка на Ерик от мен :)
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 02 April 2013 - 10:55 PM

При всяко куче е различно. Едва ли е проблем акито, защото на Ерик още не се е сгъстило и вета каза, че не е проблем и може разстройството да продължи по-дълго, докато се нормализират червата, иначе всичко друго е 6. щом Меги изглежда добре и всичко друго е наред едва ли има повод за притеснение, все пак още не е напълно възстановена, а парвовирозата прави червата леш. Ерик утре го изписват и с лекаря се разбрахме да му видят сърцето на ехограф, защото проблем не е изключен, даже и по-нататък. Смятам да го водя всеки месец, поне докато съм сигурна, че проблем няма. И на теб ти го препоръчвам за твое успокоение
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 03 April 2013 - 05:48 AM

Показване на мнениетоveni94, в 02 April 2013 - 10:55 PM, написа:

При всяко куче е различно. Едва ли е проблем акито, защото на Ерик още не се е сгъстило и вета каза, че не е проблем и може разстройството да продължи по-дълго, докато се нормализират червата, иначе всичко друго е 6. щом Меги изглежда добре и всичко друго е наред едва ли има повод за притеснение, все пак още не е напълно възстановена, а парвовирозата прави червата леш. Ерик утре го изписват и с лекаря се разбрахме да му видят сърцето на ехограф, защото проблем не е изключен, даже и по-нататък. Смятам да го водя всеки месец, поне докато съм сигурна, че проблем няма. И на теб ти го препоръчвам за твое успокоение

Това за сърцето и ние си го мислим обаче решихме да изчакаме да мине ваксината да видим как ще е тогава и след това да видим сърцето как е .Мегито преди малко имаше твърдо аки :) Вчера сутринта също беше твърдо ама малко,намалих и яденето и от вчера в 7 сутринта до днес в 6 сутринта небеше акала ама сега сум спокойна :) Ерик как е ,още ли е и той на котешка храна?
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 03 April 2013 - 01:31 PM

Ерик вече хапва гранули, но още има разстойство. Сутринта го изписаха и като му дадох хапчетата, които му предписаха, след 1 час повърна и може да се наложи да му сменят лекарствата. Сърцето ще му го видим след 5 дни като ходим на преглед. Меги започна ли да пие вода? А за гранулите защо не пробвате с няколко вида, може някои да и харесат. С Ерик така направиха, сега си яде едни гранулки и други не иска
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 03 April 2013 - 03:20 PM

Показване на мнениетоveni94, в 03 April 2013 - 01:31 PM, написа:

Ерик вече хапва гранули, но още има разстойство. Сутринта го изписаха и като му дадох хапчетата, които му предписаха, след 1 час повърна и може да се наложи да му сменят лекарствата. Сърцето ще му го видим след 5 дни като ходим на преглед. Меги започна ли да пие вода? А за гранулите защо не пробвате с няколко вида, може някои да и харесат. С Ерик така направиха, сега си яде едни гранулки и други не иска

Тя не иска да пие вода,слагам и по малко в храната и така си обира всичко.С гранули ме е страх сега защото като не иска да пие вода може да се обезводни макар доктора да каза че като ги почне сама ще си иска вода а и засега гледаме да яде по-лесно смилаема храна.Нов проблем онази вечер си изяде акито докато не бях в стаята(видях отпечатъци от акито и имаше малко на лапата) и преди час докато спях и ушкем и тя се е събудила и пак се е изакала и го е хапнала (имаше от акито по памперса на които ходи)събудих се в момента в които вече го беше изяла и се облизваше.Незнам защо го прави това?
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 03 April 2013 - 06:06 PM

Може да и дадеш малко гранули и и дай водичка, изчакай малко време и ако още не иска и давай пак от старата храна и пробвай така от време на време с гранулите. Все пак и остави водичка, ако и се допие да има. А за яденето на акито нямам никаква представа
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 03 April 2013 - 06:35 PM

Показване на мнениетоveni94, в 03 April 2013 - 06:06 PM, написа:

Може да и дадеш малко гранули и и дай водичка, изчакай малко време и ако още не иска и давай пак от старата храна и пробвай така от време на време с гранулите. Все пак и остави водичка, ако и се допие да има. А за яденето на акито нямам никаква представа

Ще пробвам твоя метод и ще видим какво ще стане :)
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 05 April 2013 - 10:52 AM

Има ли резултат, пие ли водичка вече? А с яденето на акито какво стана? И Ерик вчера го хванах да си го хапва о.0
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 05 April 2013 - 12:27 PM

Показване на мнениетоveni94, в 05 April 2013 - 10:52 AM, написа:

Има ли резултат, пие ли водичка вече? А с яденето на акито какво стана? И Ерик вчера го хванах да си го хапва о.0

Онази вечер и дадох няколко гранулки и ги изяде ама на сутринта повърна без храна и мисля че те може да са и раздразнили стомаха ( доктора каза че щом е повърнала и има апетит значи е добре и че било допостимо 1-път в седмицата да се случи). Засега няма да и давам повече от тях продължаваме на котешката храна, чиста вода нейска да пие наи много да ми оближи ръката като е мокра.А това за акито си мисля че е защото им даваме по малко храна и затова,ама аз я дебна и веднага като си свърши работата и го изчиствам (няма време да го хапне ).Понататака като си ядът по повече мисля че няма да послягат към акито :)Ерик как е спря ли му разстройство?Абе се се каня да те питам вие от кои град сте?И Ерик на каква възраст е ?
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 05 April 2013 - 11:01 PM

Аз разбрах, че яденето на акито било от недостиг на витамини, но днес питах вета и каза, че нямало нищо такова, значи най-вероятно си права.
Значи Ерик от вчера не се е изхождал, акито си му беше почти нормално и си мисля, да не би от лекарствата за разстройство, които му давам, да се е запекъл нещо. Днес няма да му давам това лекарство и ако и утре е така го карам при вета. Ние сме от Пловдив. Ерик на 20-ти става на 3 месеца. Вие от къде сте?
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 06 April 2013 - 05:06 AM

Показване на мнениетоveni94, в 05 April 2013 - 11:01 PM, написа:

Аз разбрах, че яденето на акито било от недостиг на витамини, но днес питах вета и каза, че нямало нищо такова, значи най-вероятно си права.
Значи Ерик от вчера не се е изхождал, акито си му беше почти нормално и си мисля, да не би от лекарствата за разстройство, които му давам, да се е запекъл нещо. Днес няма да му давам това лекарство и ако и утре е така го карам при вета. Ние сме от Пловдив. Ерик на 20-ти става на 3 месеца. Вие от къде сте?

И ние сме от Пловдив :) А това за запичането наистина може да е от лекарството но не се притеснявай ( питай доктора дали да нему го даваш преди да го спреш) то и ние през бая време акаме ,например вчера ака в 1 и нещо на обед и днес чак в 6 сутринта (спрях активния въглен ако нещо земе да става рядко акито тогава ще и дам малко). Тя вчера нещо не беше на кеф много и се спинкаше,играем си по 10-15 минути и след тва иска да спи,но за сметка на това през нощта ме събуди да си играем и бая време я занимавах :)
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 06 April 2013 - 01:20 PM

Днес сутринта Ерик ме зарадва с едно твърдо аки :D Пак тръгна да го хапва, но вече почвам да се карам и веднага бяга и подвива опашката. Много се радвам, че и двамата вече са добре. Щом и вие сте от Пловдив, може някой път да разходим заедно мъниците да се запознаят :)
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 06 April 2013 - 01:55 PM

Показване на мнениетоveni94, в 06 April 2013 - 01:20 PM, написа:

Днес сутринта Ерик ме зарадва с едно твърдо аки :D Пак тръгна да го хапва, но вече почвам да се карам и веднага бяга и подвива опашката. Много се радвам, че и двамата вече са добре. Щом и вие сте от Пловдив, може някой път да разходим заедно мъниците да се запознаят :)

Много се радвам за Ерик , дано занапред да няма рядко щастие :) Аз почнах да давам по малко повече храна на Меги и днеска акото не беше чак толкова твърдо ама е нормално според мен а и дадох и една лъжица кисело мляко сутринта(те малко да преядът и се разхлабват) и пак мрънка че е гладна.Ти през колко време му даваш да яде на Ерик?За разходката само да се оправят и да мината ваксините и задължително трябва да ги запознаем :)
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   veni94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 06 April 2013 - 10:07 PM

Много се радвам, че ще видя Меги и че ще ги запознаем :) Не се притеснявай за акито, щом не е рядко и всичко друго е наред. Аз на Ерик му оставям постоянно да си има гранули, защото той и без това хапва по мъничко през малко време и едва ли може да преяде. Всеки ден почва да си хапва по повече и да му расте коремчето :)
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   pepitka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 12-March 13
  • Gender:Male
  • Location:pLoVdIv

Публикувано: 07 April 2013 - 08:10 AM

Тази сутрин пак повърна малко без храна,дадох и активен въглен и след половин час и дадох да яде имаше голям апетит,сега пак си яде и си играем ама се стреснах сутринта.Дано да не е лош знак това.
User's Signature

Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни